Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika defed

defed

#6275049 Napisano: 25.10.2016 19:59:37 w SZUKAM....
emotka  jak to jaki paragon? Jeden jedyny jaki istnieje, nie kopia, a oryginal, - ten, ktory otrzymal klient i jesli klient zazyczy sobie na podstawie tego paragonu fakture, to podatnik (sprzedawca) MUSI ten paragon podpiac pod kopie faktury (chyba, ze dziala tak, ze ustawa go z tego obowiazku zwalnia) Wyświetl w wątku >>
2 bethan, andii 0

defed

#6275009 Napisano: 25.10.2016 18:26:45 w SZUKAM....
nkba napisał(a):

defed napisał(a):

nkba napisał(a):

defed napisał(a):

nkba napisał(a):

Nie ma obowiązku zwrotu paragonu jeśli zażąda się do niego faktury. Sprzedawca ów paragon ma już przecież na rolce i to on jest księgowany. Oryginał można okazać ale nie oddać jeśli odbiera się fakturę. Nie ma ku temu żadnego powodu. emotka

Sprzedawca nie ma na rolce paragonu, tylko jego kopie. Nie mozna wydac dwoch dokumentow sprzedazy do zakupionego jedego towaru.

Ale te kopie są pełnowartościowymi dowodami księgowymi tak jak z resztą kopie faktur. Dlatego na fakturach do paragonu jest właśnie taka informacja "faktura do paragonu nr..." - nie rodzi ona skutków podatkowych tak jak paragon pierwotny (czyli ta "kopia"). Przecież pierwotny paragon nie znika po wystawieniu do niego faktury emotka  

Paragon oryginalny nie znika, tylko MUSI zostac podczepiony pod kopie faktury wystawionej na podstawie tego paragonu.
Jesli jestes odpowiedzialna za wystawianie faktur w firmie w ktorej pracujesz, skontaktuj sie z ksiegowym, zeby firma nie miala nieprzyjemnosci z US.

Dzięki ale zapewniam Cię, że z mojego powodu nikt nieprzyjemności z US nie miał, nie ma i mieć nie będzie emotka A jeśli pojawi się przepis, który będzie nakazywał dołączanie oryginału paragonu do wystawianej faktury to będę tak robić emotka Póki co takiego nie ma emotka

Ustawa o VAT art 106 h pkt 1 (ten przepis mnie jako podatnika zobowiazuje do dolaczenia paragonu do kopii FV)
http://www.przepi...,0,20140101,2,0.html Wyświetl w wątku >>

defed

#6274828 Napisano: 25.10.2016 14:16:21 w SZUKAM....
nkba napisał(a):

defed napisał(a):

nkba napisał(a):

Nie ma obowiązku zwrotu paragonu jeśli zażąda się do niego faktury. Sprzedawca ów paragon ma już przecież na rolce i to on jest księgowany. Oryginał można okazać ale nie oddać jeśli odbiera się fakturę. Nie ma ku temu żadnego powodu. emotka

Sprzedawca nie ma na rolce paragonu, tylko jego kopie. Nie mozna wydac dwoch dokumentow sprzedazy do zakupionego jedego towaru.

Ale te kopie są pełnowartościowymi dowodami księgowymi tak jak z resztą kopie faktur. Dlatego na fakturach do paragonu jest właśnie taka informacja "faktura do paragonu nr..." - nie rodzi ona skutków podatkowych tak jak paragon pierwotny (czyli ta "kopia"). Przecież pierwotny paragon nie znika po wystawieniu do niego faktury emotka  

Paragon oryginalny nie znika, tylko MUSI zostac podczepiony pod kopie faktury wystawionej na podstawie tego paragonu.
Jesli jestes odpowiedzialna za wystawianie faktur w firmie w ktorej pracujesz, skontaktuj sie z ksiegowym, zeby firma nie miala nieprzyjemnosci z US. Wyświetl w wątku >>
1 paula9891 0

defed

#6274818 Napisano: 25.10.2016 13:53:18 w SZUKAM....
nkba napisał(a):

Nie ma obowiązku zwrotu paragonu jeśli zażąda się do niego faktury. Sprzedawca ów paragon ma już przecież na rolce i to on jest księgowany. Oryginał można okazać ale nie oddać jeśli odbiera się fakturę. Nie ma ku temu żadnego powodu. emotka

Sprzedawca nie ma na rolce paragonu, tylko jego kopie. Nie mozna wydac dwoch dokumentow sprzedazy do zakupionego jedego towaru. Wyświetl w wątku >>
1 paula9891 0

defed

#6274807 Napisano: 25.10.2016 13:41:51 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
wioleczka83 napisał(a):

z laysów dzień 22 to jaka to data??? 

Poniedzialek, wczoraj Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6274803 Napisano: 25.10.2016 13:38:08 w SZUKAM....
joan napisał(a):

Może dziewczyny rozwiną temat? Dla mnie to nielogiczne zupełnie, ale faktem jest, że osobiście nie pracuję na stanowisku przerabiania paragonów na faktury.

Moj ksiegowy nakazal mi przyczepiac paragon do kopii FV, czyli dokument dla firmy - a oryginal FV jest oczywiscie dla klienta.
Tak samo robilam, gdy pracowlam na BP. Klient mial 7dni na przerobke.
Paragony fiskalne to takie uproszczone rachunki. Niektorzy klienci wola miec faktury. Na FV mozna zobaczyc szczegolowo za co jest wystawiony rachunek i dodatkowo mozna umiescic dane osobowe , FV jest zazwyczaj drukowana na papierze o dluzszej zywotnosci, co jest wazne w przypadku dowodu zakupu sprzetow z wieloletnia gwarancja. 
To nie jest mozliwe aby do 1 zakupu wystawiac 2 rownolegle dokumenty emotka  Choc byloby fajnie... Dla konkursowicza emotka  2x wiecej szans emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6274686 Napisano: 25.10.2016 12:22:18 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
marzenier napisał(a):

No ale żeby na 1000 nagród nie wygrać głupich kapsułek to trzeba mieć talent  emotka

emotka też mam talent Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6274636 Napisano: 25.10.2016 11:27:55 w Dziś nic nie wygrałem! To już było!
donia7 napisał(a):

Wrzesień to jest totalna klapa emotka  

już październik się kończy  emotka   Wyświetl w wątku >>

defed

#6274563 Napisano: 25.10.2016 09:41:26 w Wkurza mnie...
myszania napisał(a):

Wkurza mnie, ale to tak bardzo mnie wkurza, że ludzie ciągle oceniają, a nie mają pojęcia o czym mówią.

Jedziemy do Tajlandii. To moja wymarzona podróż. Jedziemy z dziecmi ( 8 latka i 15 miesięczniak) i wszyscy, bez wyjątku..."To nie odpowiedzialne. Choroby, Malaria" ....i milion innych tekstów.

Boli mnie już głowa od tego i wkurza mnie to okrutnie.
A najbardziej wkurza mnie moja mama, która codziennie dzwoni i płacze mi do słuchawki...

Mam przed oczami moją ulubioną reklamę ING emotka   Wyświetl w wątku >>
2 joan, denwerek 0

defed

#6273563 Napisano: 22.10.2016 11:27:59 w Smolar
Mysia napisał(a):

mam pytanie do tych którzy nie wygrali w loterii coca-coli, szukał ktoś na tej stronie z wynikami swoich paragonów? choć może by się ktoś pochwalił.. ja przyznam że mi się nie chce emotka nie podobają mi się te loterie smolara, chyba czas zmienić numer telefonu, może ten mój jakiś pechowy..

Sprawdziłam mój 1 paragon (z ~50) i mi się odechciało. Zmiana numeru mi nie pomogła, miałam 2 zupełnie nowe startery + 3 stare.
Loteria i tyle. emotka Wyświetl w wątku >>
1 mysia 0

defed

#6273561 Napisano: 22.10.2016 11:24:20 w Oddam za darmo
kinder mała czeko DEFE7U5TX1 Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6273398 Napisano: 21.10.2016 20:30:07 w SZUKAM....
rkvi - dzięki za odp. emotka Daaawno temu bony Ikea były do wygrania w Rossmannie i od tamtego czasu nie widziałam ich w nagrodach innych konkursów. Sama czasem robię zakupy w Ikea, więc zainteresował mnie temat. Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6273382 Napisano: 21.10.2016 20:08:35 w SZUKAM....
Szukam info skąd można wziąć/wygrać bony IKEA (ew. jakieś zniżki poza klasycznymi promocjami sklepowymi) emotka  W ogłoszeniach widzę dwie osoby gotowe zakupić ów bony, stąd moje zainteresowanie emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6273302 Napisano: 21.10.2016 17:21:45 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
mirai napisał(a):

Czy wy też macie problem z wysłaniem zgłoszenia w Wielkiej loteria bezgotówkowej? Za każdym razem dostaję informację, że w polu "nazwisko" znajdują się niedozwolone znaki, mimo że moje nazwisko nie zawiera polskich znaków. Dzwoniłem do organizatora, to powiedzieli mi, że to wina przeglądarki. Próbowałem przez Chrome, Operę, IE - zawsze to samo... emotka

może wkradła się gdzieś niepotrzebna spacja? Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6273241 Napisano: 21.10.2016 15:16:21 w Dyskusje o wynikach konkursu
mn112 napisał(a):

Duplikat to moze być faktury...ale paragonu?

Duplikat czyli kopia- zdaje się,że może być każdego dokumentu. Ja miałam w LO duplikat legitki, bo straciłam gdzieś na balandze emotka Wyświetl w wątku >>
1 andii 0

defed

#6273165 Napisano: 21.10.2016 13:39:16 w Dyskusje o wynikach konkursu
Tak, zgadzam się, że to walka z wiatrakami, jednak nie uważam że należny milczeć gdy dzieje się źle - dlatego wrzuciłam tu link z wynikami prowokując debatę. Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6273155 Napisano: 21.10.2016 13:27:46 w Dyskusje o wynikach konkursu
nie nazywajcie kreatywnością cwaniactwa emotka emotka   Wyświetl w wątku >>

defed

#6273151 Napisano: 21.10.2016 13:23:00 w Dyskusje o wynikach konkursu
scrabble napisał(a):

"kryterium przyznania nagród będzie swobodna ocena przysłanych odpowiedzi"

Czyli od dzisiaj w zgłoszeniach do wybranych agencji posługujmy się pismem obrazkowym, skoro komisja nie potrafi czytać z liter  emotka Wyświetl w wątku >>
1 andii 0

defed

#6273125 Napisano: 21.10.2016 12:52:06 w Dyskusje o wynikach konkursu
olus15 napisał(a):

Zdjęcie naprawdę ładne .... ale ja nie biorę udziału w konkach na fotki, bo kiepski ze mnie fotograf , a osoby , które mają na tym polu umiejętności nie powinny pchać się jeszcze ze swoimi zdjęciami do konkursów na najlepszy tekst. To zwyczajnie nieuczciwe.

Tak jak koperta pod stołem dla urzędnika czy obfity dekolt wyłożony na biurku egzaminatora. Pozornie niewinne sztuczki. Wyświetl w wątku >>
0 0

defed

#6273056 Napisano: 21.10.2016 11:20:43 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
marzenier napisał(a):

moja suczka wciąż nie może się zdecydować,czy zostaje przy nazwisku swoim czy przechodzi na nazwisko nowopoznanego na osiedlu męża,wiec na nią grać nie mogę

Obstawiam, że za jakiś czas będą pojawiać się piłki rezerwowe, jak wcześniej pufy.  Jak Lidka zacznie weryfikować dane to dowiemy się ile chomików wzięło udział w grze. Konkurs trwa aż 77dni i prędzej czy później zabraknie konkursowiczom unikatowych nazwisk... Wyświetl w wątku >>
1 andii 0