Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika Ronja

Ronja

#5872053 Napisano: 08.06.2014 20:54:10 w Wkurza mnie...
ziolko napisał(a):

ogólnie były 23 komentarze... jestem strasznie ciekawa, co było później, bo jak pisałam to mój był 21



Potem życzyła wszystkim Paniom miłej niedzieli (chyba trochę już na to za późno)a ktoś jej odpisał, że wypadałoby się jednak odnieść merytorycznie. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5872050 Napisano: 08.06.2014 20:48:12 w Wkurza mnie...
Pani blogerka skasowała komentarze i zmieniła treść tekstu... (ciekawe czy ktoś ma screena). Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5872010 Napisano: 08.06.2014 17:22:08 w Wkurza mnie...
Nigdy nie briorę udziału w konkursach na lajki i głosy. ALE muszę zaznaczyć, że trochę jestem z szoku obejrzawszy profil Pani blogerki, że osoba ze środowisk domagających się tolerancji sama pierwsza wskazuje kogoś palcem. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5871983 Napisano: 08.06.2014 14:45:53 w Wkurza mnie...
Jeśli Pani Aneta czuje się obrażona komentarzem czy treścią wpisu internetowego pomówieniem publicznym, które szarga jej imię to wystarczy udac się na komendę i zgłosić. Policja potem wzywa delikwenta który musi się tłumaczyć z fałszywego pomawiania na komendzie. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5842082 Napisano: 26.03.2014 18:57:49 w Wkurza mnie...
Wkurza mnie wygrana zepsuta rzecz, której naprawa kosztuje tyle, ile nówka sztuka. Po co komu takie wygrane, za które trzeba sobie zapłacić samemu? Prestiżowe firmy noż k****! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5840282 Napisano: 21.03.2014 11:23:48 w Rossmann
zarania napisał(a):

Jakie są nagrody w Poczuj Brazylię, bo na tablecie nie wyświetla mi się?


1 voucher na wycieczkę dwuosobowa do Brazylii i 100 kart Rossmann. Pewnie ludzie będą grać przy okazji promocji na perfumy, pewnie sporo osób... Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5840277 Napisano: 21.03.2014 11:17:02 w Rossmann
W tych nowych jest mało nagród ogólnie, a już atrakcyjnych to jak na lekarstwo. Raptem na 1 konkurs się skuszę z całego zestawu. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5839479 Napisano: 19.03.2014 15:57:43 w MC - Agencja inna niż wszystkie
hania83 napisał(a):

Tak też zrobiłam,ponownie wysłałam zdjęcie paragonu.



Na tym się nie kończy, ja wysłałam zdjęcie paragonu, to potem kolejny mail, że jeszcze mam im wysłac podpisane oświadczenie. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836669 Napisano: 12.03.2014 16:30:03 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
koza.k90 napisał(a):

wyobraźcie sobie przez ile rąk przejdzie taki protokół na głupią stówę z TQG, gdzie widnieją wszystkie nasze dane - nr dowodu, PESEL, NIP i obowiązkowo podpis

aż strach bierze



No i po co numer dowodu ja się pytam? Do celów podatkowych wystarczy PESEL. Będą zbierać podopisy komuś do wyborów czy jak? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836662 Napisano: 12.03.2014 16:19:21 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
assal napisał(a):

Zostawiamy kopie dowodów w tylu miejscach, że dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy co pół roku dowód zmieniać.
Mam na myśli banki, urzędy itp. emotka



Właśnie po co zostawiamy? Okazuje się, że prawo bardzo ogranicza te zapędy np. pracodawców. Gdyby ktoś zbierał ot tak sobie bez zachowania wymaganych prawem procedur to grozi mandacik. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836656 Napisano: 12.03.2014 16:17:00 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
isiulka napisał(a):

Ronja napisał(a):

isiulka napisał(a):

Trochę brakuje tutaj logiki, wygrywam nagrodę za 50 zł chcą skan dowodu to nie wysyłam, wygrywam nagrodę za 1000 zł to wysyłam bo już się opłaca? No to można tylko pozdrowić wyznawców takiej ideologii. Zakładając że ktoś chce nam wyrządzić krzywdę, bo rozumiem że tego dotyczą obawy, to i te 1000 zł wygląda marnie w porównaniu z kłopotami które nas czekają gdy ktoś posłuży się tymi danymi.



W tym jest logika. Po co mam udostępniac dane za kilkadziesiąt złotych w sytuacji, gdy istnieje uzasadniona obawa, że ktoś moje dane wykorzysta np. do pokwtowania odbioru nagrody wyższej wartości teraz albo w przyszłości?


A za tysiąc złoty już Ci się opłaca? Też ktoś może wykorzystać te dane do pokwitowania odbioru nagrody wyższej wartości.



Skanu dowodu nie wysłałabym za żadną cenę. Natomiast we wspomnianym wyżej przypadku zastanawałam się nad ewentualnym podaniem numeru dowodu w sytuacji właśnie nagrody za 4000 zł - ostatecznie okazało się to nie być konieczne emotka Odmówiłam też podania takich danych, gdy regulamin przewidywał ich podanie tylko dla nagród głównych a ja wygrałam coś mniejszego bo m.in. nie na takie warunki się godziłam. Pokwitowanie z numerem dowodu za to przekazałam przy odbioerze/kwitowaniu większych nagród - tu zrozumiałe, że organizator chce mieć pewność, że cenna nagroda dotarła do rąk własnych emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836648 Napisano: 12.03.2014 16:09:11 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
isiulka napisał(a):

Trochę brakuje tutaj logiki, wygrywam nagrodę za 50 zł chcą skan dowodu to nie wysyłam, wygrywam nagrodę za 1000 zł to wysyłam bo już się opłaca? No to można tylko pozdrowić wyznawców takiej ideologii. Zakładając że ktoś chce nam wyrządzić krzywdę, bo rozumiem że tego dotyczą obawy, to i te 1000 zł wygląda marnie w porównaniu z kłopotami które nas czekają gdy ktoś posłuży się tymi danymi.



W tym jest logika. Po co mam udostępniac dane za kilkadziesiąt złotych w sytuacji, gdy istnieje uzasadniona obawa, że ktoś moje dane wykorzysta np. do pokwtowania odbioru nagrody wyższej wartości teraz albo w przyszłości? Inna sprawa, że skan dowodu chceć to jest jakiś SKANDAL - ngdy bym nie wysłała. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836642 Napisano: 12.03.2014 16:02:53 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
koper napisał(a):

Ronja napisał(a):

Środki przekazu to środki przekazu i internet podlega w mojej ocenie - nie został wyłączony ustawą. (...)



Ja generalnie myślę podobnie jak Ty, ale niestety ustawa która aktualnie obowiązuje jasno precyzuje środki masowego przekazu jako prasę, radio i telewizję. Żeby tam w nawiasie było napisane "np. prasa, radio i telewizja", albo "prasa, radio, telewizja, itd." to można by podciągnąć pod to internet, ulotki w skrzynce, gazetkę promocyjną, plakat w sklepie, czy uliczny bilbord.

Zobacz z którego roku jest ta ustawa, może doczekamy się nowelizacji przed naszą konkursową emeryturą emotka



http://orzeczenia...ov.pl/doc/54CFF3BFC8

"W dzisiejszych czasach nie sposób kwestionować znaczenia Internetu jako środka masowego porozumiewania się i zdobywania różnego rodzaju informacji. Zdaniem Sądu dostępność, którą można uznać za powszechną pozwala zaliczyć Internet do środków masowego przekazu.
Natomiast kwestia, czy Internet wbrew literalnemu brzmieniu art. 21 ust. 1 pkt 68 u.p.d.o.f jest środkiem masowego przekazu umożliwiającym skorzystanie
z określonego w tym przepisie zwolnienia, jest kwestią odrębną.
Wskazać, należy iż powyższe zwolnienie dotyczy tylko konkursów nie tylko emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu, ale też organizowanych przez te środki. Oba te elementy, tj. organizacja i emisja przez środki masowego przekazu musza wystąpić łącznie, aby możliwe było zastosowanie w/w przepisu (por. wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 stycznia 2010r., sygn. akt" Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836641 Napisano: 12.03.2014 15:59:15 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
assal napisał(a):

Jak się zaczyna czytać różne interpretacje indywidualne kolejnych skarbówek, można zgłupieć emotka
Jak mi nie pasuje podawanie danych, nie podaję.
Ale i nie kłócę się, że nagroda mi się należy, bo biorąc udział w konkursie, warunki akceptowałam emotka



Tak właśne robę emotka A kto by się kłócił o nagrodę za kilkadziesiąt złotych, chyba tylko ktoś, kto nisko ceni sobie swój czas emotka Z tym, że trzeba uważać, gdyż większości konkursów regulamin właśne stanowi, że tylko np. zwycięzcy nagród głównych mają obowiązek podawać bardziej szczegołowe dane a Pani z firmy X dzwoni i chce nagle numer dowodu mimo, że nie ma nawet jeszcze pewności wygranej - naciągacze. - miałam taką sytuację osobiście m.in. dlatego orientuję się w temacie. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836634 Napisano: 12.03.2014 15:49:12 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
joan napisał(a):

Ronja napisał(a):

(...) prasa, radio i telewizja (...)


Sama sobie odpowiedziałaś emotka O ile nie macie dowodu, że konkurs był ogłaszany w w/w mediach, musicie przesłać dane, jakie sobie życzą emotka



Litości to ustawa bodaj z 1991 roku... internet emotka
Tylko kwitując odbiór rzeczy powyżej 4000zł użyłam kiedykolwek numeru dowodu osobistego. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836630 Napisano: 12.03.2014 15:46:08 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)

koper napisał(a):

Ronja napisał(a):


Może poproś o podstawę prawną? Może wtedy wszyscy dowiemy się czegoś nowego? Bo póki co "zwolniona z opodatkowania jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową. Warunek jest jednak taki, że jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie może przekraczać 760 zł (art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT). W przeciwnym przypadku 10-proc. podatek zostanie potrącony od całości wygranej". (...)



Środki masowego przekazu- prasa, radio i telewizja. O internecie w ustawie nie ma ani słowa. Jeżeli konkurs ogłaszany jest wyłącznie w internecie, to podatek należy zapłacić od każdej, nawet drobnej wygranej o małej wartości.



Środki przekazu to środki przekazu i internet podlega w mojej ocenie - nie został wyłączony ustawą. Duga sprawa, że akurat tutaj mowa raczej o "nagrodach związanych ze sprzedażą" jako takich bez obwarowania dodatkowymi warunkami. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836625 Napisano: 12.03.2014 15:42:18 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
asante napisał(a):


To nie jest tak jak myślisz, zwolnienie z podatku obowiązuje poniżej kwoty 760 zł, ale musi zostać spełnione kilka czynników. Poczytaj trochę emotka



Może napisz wprost jak coś wiesz konkretnego. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836623 Napisano: 12.03.2014 15:38:52 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
jolidlo napisał(a):

W takim razie ktoś może ma sposób jak się "wymigać" od przesłania skanu dowodu a jednocześnie otrzymać nagrodę. Ktoś może ma takie doświadczenia i zdradzi może być PW.



Może poproś o podstawę prawną? Może wtedy wszyscy dowiemy się czegoś nowego? Bo póki co "zwolniona z opodatkowania jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową. Warunek jest jednak taki, że jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie może przekraczać 760 zł (art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT). W przeciwnym przypadku 10-proc. podatek zostanie potrącony od całości wygranej". JA w takch sytuacjach po prostu wysyłam dane, które uważam za stosowne i nie pamiętam, żeby upomnieli się o więcej kiedykolwiek. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836618 Napisano: 12.03.2014 15:26:00 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
assal napisał(a):

Raffaello też chce pesel do nagród za 70 zł. Napisali, że taką formę rozliczenia ze skarbówką mają.
Podobnie od każdej, nawet małej nagrody, chce zawsze pełne dane TQG.
Kto nie chce, może danych nie podać i z nagrody zrezygnować
emotka



Taa tak samo Gorący Kubek przekonywał, że płaci podatek od rękawczek za 25 zeta;) Ciekawe tylko jak... skoro obowiązek podatkowy powstaje przy sporo większych kwotach? A dane osobowe wiadomo są w cenie. Ja bym się bała podać bo potem ktoś je może wykorzystać np. do pokwitowania nagrody zamiast mnie w najlepszym wypadku. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#5836610 Napisano: 12.03.2014 15:08:25 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
magnus napisał(a):

Anonima napisał(a):

ja jezeli nie mam pewnosci ze wygram nie mam zamiaru podawac takich danych nikomu...pierwszy raz sie spotykam zeby jeszcze oprocz peselu chcieli numer dowodu dla takiej slabej nagrody, no coz, to szkoda bylo mojego czasu.



Pewności nie ma NIKT, bo główna jest JEDNA emotka



I to jest właśne dziwne, że chcą od kogoś nr dowodu. Bo nr dowodu to się używa najwyżej do kwitowania odbioru nagrody, więc... Wyświetl w wątku >>
0 0