Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika Ronja

Ronja

#6096521 Napisano: 19.10.2015 19:20:43 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
magisterek napisał(a):

dede napisał(a):

Jeśli to ktoś z forum, to bardzo dziękuję ,,życzliwej osobie,, za zgłoszenie nagrodzonej pracy w konkursie bambino Biedronka jako skopiowanej choć to bzdura. Pierwsza wygrana w konkursie szkolnym Biedronki po latach wysyłania prac na konkursy Kiory a tu taka ,,niespodzianka,, emotka


Jeśli to jest prawda co piszesz, to powiem tak, że ręce mi opadają! Dla konkursowiczów rozkładających wyniki na części pierwsze i szukających plagiatów nawet w pojedynczych słowach, tudzież elementach danej pracy plastycznej kieruje te oto słowa: NADGORLIWOŚĆ GORSZA NIŻ FASZYZM dajcie spokój i czerpcie inspiracje z otaczającego nas świata bo on naprawdę jest piękny!

Chodzi o tę pracę? http://cdn.emptyk.../868711229975037.jpg ? Jeśli tak, to trudno współczuć.  Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6096230 Napisano: 19.10.2015 11:54:56 w Biedronka
A skąd wiesz, że to praca japońskiego artysty? Jak się nazywa? Jak to się stało, że obaj wpadli na dorysowanie perły w tym samym miejscu, użycie tego samego medium? Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6096217 Napisano: 19.10.2015 11:43:01 w Biedronka
fino napisał(a):

Ronja napisał(a):

fino napisał(a):

lolka182 napisał(a):

tusienka napisał(a):

koper napisał(a):

tusienka napisał(a):

koper napisał(a):

Plagiat w konkursie plastycznym?

podpisywanie się pod pracą kreska w kreskę skopiowaną z cudzego pomysłu nie uważasz  za plagiat?

Ja po prostu jestem zdziwiona, że i w konkursach plastycznych ludzie plagiatują cudze prace 

to podziwiaj http://10000v.cn/...p?aid=78371&i=29 a tu kopiahttp://st-majewsk...iety/#prettyPhoto/1/
trzeba przyznać że talent maemotka

eee tam czepiacie się....przecież na kopii brakuje 2 pierścionków emotka

to nie jest kopia emotka

to jest Erykah Badu, a Ci co stworzyli te dwa rysunki, wzorowali się na jej ogólnodostępnym zdjęciu http://erykah-bad...ct/wallpapers/18.jpg    

W życiu nie widziałam dwóch identycznych rysunków, nawet na podstawie 1 zdjęcia. Każdy rysując to indywidualnie narysuje inaczej, w innym stylu. 

to proponuję ubrać okulary, bo tamte dwa rysunki bardzo się różnią emotka

Zwłaszcza tą perłą przy turbanie, której nie ma na zdjęciu i podpisem emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6096214 Napisano: 19.10.2015 11:38:53 w Biedronka
fino napisał(a):

lolka182 napisał(a):

tusienka napisał(a):

koper napisał(a):

tusienka napisał(a):

koper napisał(a):

Plagiat w konkursie plastycznym?

podpisywanie się pod pracą kreska w kreskę skopiowaną z cudzego pomysłu nie uważasz  za plagiat?

Ja po prostu jestem zdziwiona, że i w konkursach plastycznych ludzie plagiatują cudze prace 

to podziwiaj http://10000v.cn/...p?aid=78371&i=29 a tu kopiahttp://st-majewsk...iety/#prettyPhoto/1/
trzeba przyznać że talent maemotka

eee tam czepiacie się....przecież na kopii brakuje 2 pierścionków emotka

to nie jest kopia emotka

to jest Erykah Badu, a Ci co stworzyli te dwa rysunki, wzorowali się na jej ogólnodostępnym zdjęciu http://erykah-bad...ct/wallpapers/18.jpg    

W życiu nie widziałam dwóch identycznych rysunków, nawet na podstawie 1 zdjęcia. Każdy rysując to indywidualnie narysuje inaczej, w innym stylu.  Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6096047 Napisano: 18.10.2015 21:37:16 w Wkurza mnie...
mczarna napisał(a):

toka napisał(a):

joan napisał(a):

leona napisał(a):

Wiem, że to ironia Joan  ale i tak spytam w konwencji: A gdzie się zostawia dziecko jak chce się zrobić dłuższe (bo kolejki i inne obiektywne trudności) zakupy po pracy i odebraniu dziecka z przedszkola, albo w sobotę, a sklep internetowy nie dostarcza dalej mleka, niż w promieniu 30km? Taka zagadka teoretyczna emotka  emotka


To akurat nie była ironia; trudno mi sobie wyobrazić, dlaczego dziecko ma uczestniczyć w długich zakupach, nie rozumiem owych obiektywnych trudności. Rozumiem natomiast, że ktoś chce kupować codziennie świeże pieczywo, warzywa na obiad albo konkretny rodzaj mleka. Ale wycieczka po koperek czy butelkę mleka to nie są "długie zakupy", a tym bardziej argument za trzymaniem siedmiolatka w wózku marketowym.

Jeśli nie zapomnę, napiszę Wam potem co nieco o robactwie w zwierzęcych odchodach, teraz mi się nie chce & może ktoś jeszcze jest przed kolacją emotka

zdziwiłabyś się w ile miejsc czasem trzeba "ciągnąć" dziecko bo nie ma go z kim zostawić.I to nie dla własnego czy dziecka dobra ale z konieczności.Miałam mnóstwo takich sytuacji w życiu.Nie każdy niestety dysponuje wsparciem babć czy opiekunek.Są też matki zdane wyłącznie na siebie emotka

No dobra- sklepy sklepami, 8-9  letnie dzieci częściej chodzą szybciej niż my... Ale ja się pytam po co wozić dziecko 3-4-5 w wózku spacerowym ( zdrowe oczywiście)? Rodzicom tak wygodniej, szybciej?- żadne wytłumaczenie...Moja córka nawet jak widzi takie dzieci to się dziwi.My wózek jak miała do maks 3 lat  używaliśmy tylko na plażę, teraz kupiłam specjalnie wózek  zakupowy ale nie taki "dziadkowy" , w stylu marynarskim.Nie rozumiem tak leniwych rodziców (nie tyko leniwych ale i...)

Ja wożę często 3 letnie dziecko w wózku spacerowym. Na początku jako ambitna matka stwierdziłam, że wózek tylko do momentu, aż dziecko nauczy się chodzić. Wszystko było fajnie. Lecz potem przychodzi taki etap, że dziecko po fascynacji odkrycia chodzenia, pragnie też czasem odpocząć. Jeśli wezmę wózek, to mogę zabrać dziecko do odległego parku - tam się wybawi, potem wsadzam do wózka i wracamy (też bezpieczniej, bo nie wybiegnie na drogę nagle, a lubi czasem tupnąć nóżką i próbować pobiec gdzieś samo - wiadomo gonię i tłumaczę, że tak nie wolno - ale zdarza się). Gdy nie wezmę wózka spacerowego, to dziecko w drodze powrotnej będzie zmęczone i będzie chciało żebym je niosła. Jeśli nie będę go niosła, to będzie kwękało, będziemy szli bardzo pomalutku. Jeśli będę go niosła, to nie muszę nikomu tłumaczyć jak miło się niesie taki ciężar przez 30 minut. I nie mówcie, że dziecko można sobie wychować, wytresować. Dzieci mają indywidualny temperament jak dorośli i przechodzą przez rożne okresu buntu i jest to normalne - książkowe etapy rozwoju dziecka. Z resztą doradził mi to wożenie dziadek maluchów. Mówił mi, żeby się nie wygłupiała, dała sobie odpocząć i dziecku i miał rację emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6096025 Napisano: 18.10.2015 21:11:34 w Wkurza mnie...
Co prawda, to prawda - jeśli tylko mam wybór, to idę na zakupy sama, a dziecko zostawiam dziadkom, ale nie wszyscy mają ten luksus. Zakupy z dzieckiem trwają dłużej i są bardziej wyczerpujące. Dzieci też mają zły humor czasem, bywa po 3 minutach nagle zaczynają tęsknić za domem, nagle chce im się pić, siusiu, mamo chcę loda, balonika zobaczyło u kogoś i też chce... Albo dziecko dostało właśnie listę z przedszkola rzeczy, które trzeba kupić na jutro na kanapki, albo surówkę...  Kupowanie butów czy kurtki dla niego bez dziecka jest trudne, te rzeczy trzeba przymierzać niestety i nie zawsze znajdziesz to, czego potrzebujesz w pierwszym sklepie, do którego  pójdziesz. A wiadomo dziecka do 7 roku życia nie można zostawić nawet w domu bez opieki, nawet jeśli jest odpowiedzialne ponad swój wiek. Ogólnie dopiero posiadanie dzieci zmienia światopogląd na pewne sprawy, wcześniej się tego nie rozumie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095911 Napisano: 18.10.2015 12:49:06 w Biedronka
kate1980 napisał(a):

Ronja napisał(a):

kate1980 napisał(a):

a możecie mi podać definicję pracy przestrzennej?

Praca przestrzenna ma 3 wymiary.

a coś więcej? jeśli mogę prosić emotka

A co chcesz więcej? Praca płaska jest zdefiniowana jako płaszczyzna, krawędziami jej są tylko krawędzie tej płaszczyzny. Grubość jest grubością materiału wybranego do pracy (rysunek, fotografia, grafika, malarstwo). Prace półprzestrzenne
i przestrzenne przekraczają te granice. Półprzestrzenne są na ogół zróżnicowane
pod względem faktury, a „tło” jest płaskie. Przestrzenne są trójwymiarowe w
stopniu niewielkim lub znacznym. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095826 Napisano: 17.10.2015 22:56:01 w Wkurza mnie...
He  He, a ja właśnie mam taką "obsesję" na punkcie higieny, że dziecka nie włożyłabym do sklepowego wózka. Różne rzeczy się widziało, nie ryzykowałabym... Poza tym już zdarzyło mi się 2 w lata temu zwrócić uwagę w sklepie, że powinni umyć wózki na artykuły spożywcze. Zaczełam w tym czasie chodzić  czasem na zakupy konkursowe do Owada i  zauważyłam tam te czerwone wózki, które już miejscami przybierały czarny kolor, aż pewnie lepiące (nie zaryzykowałam dotknięcia). Brzydziłam się tam coś włożyć, zwłaszcza spożywczego - wolałam nieść w rękach. Normalne, że raz na jakiś czas powinno się je przetrzeć, bo w normalnym nawet użytkowaniu się brudzą z czasem. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095818 Napisano: 17.10.2015 22:29:47 w Biedronka
kate1980 napisał(a):

a możecie mi podać definicję pracy przestrzennej?

Praca przestrzenna ma 3 wymiary. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095697 Napisano: 17.10.2015 16:46:46 w Biedronka
fino napisał(a):

Ronja napisał(a):

fino napisał(a):

Ronja napisał(a):

victorious napisał(a):

Masza86 napisał(a):

Ja teraz żałuję, że nie przyłożyłam ręki do pracy córki :zbanowany:, wygrały prace przestrzenne, a w regulaminie jasno było napisane , że prace maja być nie przestrzenne, bo chodziło coś o drukowanie w kalendarzu !!!!!! emotka emotka emotka , i w dodatku niektóre 6 latki rysują lepiej od brata w gimnazjum emotka widać rękę rodziców.

Praca płaska to nie jest tylko rysunek. Wydzieranka, naklejanka, kolaż, wyszywanka, itp. to nadal są prace nieprzestrzenne. Budowla z klocków, to jest przykład pracy przestrzennej, do koperty raczej by nie weszła. Które dziecko zrobiło pracę samodzielnie, a które miało większą lub mniejszą pomoc jest nie do zweryfikowania. Można tylko współczuć rodzicom, którzy już na starcie uczą dzieci jak iść przez życie na skróty.

Praca płaska, to praca płaska - ma swoją definicję w sztukach plastycznych - jak ktoś chce sobie poczytać jakie są techniki prac płaskich, to może np. tutaj: http://www.qlturk...lastyczne,-,58.html. Natomiast, jak już wyżej wspomniałam drukowanie w kalendarzu nawet płaskiego, ale kreska w kreskę skopiowanego dzieła byłoby raczej sprzeczne z prawem http://10000v.cn/...p?aid=78371&i=29 

Ronja, co do definicji pracy płaskiej, to jesteś w dużym błędzie. Victorious ma rację. emotka  

W takim razie podręczniki strasznie błądzą pisząc, że np. impasto jest w opozycji do technik płaskich emotka

cóż, nie odpowiadam za treść wszystkich książek we wszechświecie i tego, jakimi bzdurami sypie wyrocznia - wujek Google, ale jako studentka ASP, potrafię odróżnić prace płaskie od przestrzennych  emotka emotka emotka dziękuję za uwagę

A od półprzestrzennych? (miałam się powstrzymać, ale każdy ma jakieś wady) emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095695 Napisano: 17.10.2015 16:21:29 w Biedronka
trebor1 napisał(a):

konkursy to jednak dziedzina interdyscyplinarna, ile tu się już przewinęło tematów. Teraz ta dyskusja nad sztuką współczesną, płaską choć nie pokorną, wychodzącą z ram... Do odbiorcy. Doprawdy serce roście!

Prawda, a pomyślałby ktoś, że tylko kasa i paragony emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095683 Napisano: 17.10.2015 15:55:24 w Biedronka
fino napisał(a):

Ronja napisał(a):

victorious napisał(a):

Masza86 napisał(a):

Ja teraz żałuję, że nie przyłożyłam ręki do pracy córki :zbanowany:, wygrały prace przestrzenne, a w regulaminie jasno było napisane , że prace maja być nie przestrzenne, bo chodziło coś o drukowanie w kalendarzu !!!!!! emotka emotka emotka , i w dodatku niektóre 6 latki rysują lepiej od brata w gimnazjum emotka widać rękę rodziców.

Praca płaska to nie jest tylko rysunek. Wydzieranka, naklejanka, kolaż, wyszywanka, itp. to nadal są prace nieprzestrzenne. Budowla z klocków, to jest przykład pracy przestrzennej, do koperty raczej by nie weszła. Które dziecko zrobiło pracę samodzielnie, a które miało większą lub mniejszą pomoc jest nie do zweryfikowania. Można tylko współczuć rodzicom, którzy już na starcie uczą dzieci jak iść przez życie na skróty.

Praca płaska, to praca płaska - ma swoją definicję w sztukach plastycznych - jak ktoś chce sobie poczytać jakie są techniki prac płaskich, to może np. tutaj: http://www.qlturk...lastyczne,-,58.html. Natomiast, jak już wyżej wspomniałam drukowanie w kalendarzu nawet płaskiego, ale kreska w kreskę skopiowanego dzieła byłoby raczej sprzeczne z prawem http://10000v.cn/...p?aid=78371&i=29 

Ronja, co do definicji pracy płaskiej, to jesteś w dużym błędzie. Victorious ma rację. emotka  

W takim razie podręczniki strasznie błądzą pisząc, że np. impasto jest w opozycji do technik płaskich emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095675 Napisano: 17.10.2015 15:23:49 w Biedronka
victorious napisał(a):

Masza86 napisał(a):

Ja teraz żałuję, że nie przyłożyłam ręki do pracy córki :zbanowany:, wygrały prace przestrzenne, a w regulaminie jasno było napisane , że prace maja być nie przestrzenne, bo chodziło coś o drukowanie w kalendarzu !!!!!! emotka emotka emotka , i w dodatku niektóre 6 latki rysują lepiej od brata w gimnazjum emotka widać rękę rodziców.

Praca płaska to nie jest tylko rysunek. Wydzieranka, naklejanka, kolaż, wyszywanka, itp. to nadal są prace nieprzestrzenne. Budowla z klocków, to jest przykład pracy przestrzennej, do koperty raczej by nie weszła. Które dziecko zrobiło pracę samodzielnie, a które miało większą lub mniejszą pomoc jest nie do zweryfikowania. Można tylko współczuć rodzicom, którzy już na starcie uczą dzieci jak iść przez życie na skróty.

Praca płaska, to praca płaska - ma swoją definicję w sztukach plastycznych - jak ktoś chce sobie poczytać jakie są techniki prac płaskich, to może np. tutaj: http://www.qlturk...lastyczne,-,58.html. Natomiast, jak już wyżej wspomniałam drukowanie w kalendarzu nawet płaskiego, ale kreska w kreskę skopiowanego dzieła byłoby raczej sprzeczne z prawem http://10000v.cn/...aid=78371&i=29  Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095188 Napisano: 16.10.2015 16:07:45 w Biedronka
Jednak zmieniłabym wyniki - praca Adriana out jako plagiat. Mogą mieć problemy jak znajdzie się w kalendarzu. Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095170 Napisano: 16.10.2015 15:39:13 w Biedronka
79magda napisał(a):

joan napisał(a):

To trzeba było napisać do organizatora, gdy konkurs trwał. Teraz po ptokach - wyników nie zmienią, tylko się na Wasze pretensje wk* i nie liczcie na to, że następnym razem będzie inaczej. Bo może ten konkurs jest organizowany raz w roku, czyli następna edycja za rok. Kto będzie pamiętał, z czym dzwoniła Mama Iks? Tylko smród zostanie i tyle.

Chyba, że za rok odbędzie się to tak:

"Stefan, ten konkurs w Biedronce robimy dla dzieciaków?"

"Daj spokój Zdzichu, mało ci jeszcze po ostatnim?! Rozdziel premie dla marketingu, HR pojedzie na szkolenie do Zgierza, a my sobie po nowym telefonie sprawimy. Faktury będą grały". emotka

To co się stało np. w Łaciatym, że teraz lecą miseczki i ludzie mają być zadowoleni? Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095154 Napisano: 16.10.2015 15:27:22 w Biedronka
Wyników bym nie zmieniała, ale uważam, że takie dyskusje i uwagi mogą być konstruktywne. Serio niepoważne jest, gdy komisje konkursowe nie przestrzegają własnych regulaminów, albo przestrzeganie regulaminu wręcz sprawia, że stajemy na pozycji przegranej. To wkurza. Zwłaszcza, że mamy tu motyw UNICEF czyli dziecko powinno być w centrum i troska o jego dobro, a nie pozory, pozory i kreowanie alternatywnych rzeczywistości... Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095145 Napisano: 16.10.2015 15:18:56 w Biedronka
asante napisał(a):

... Argumenty, ze praca miała być płaska, a jest włóczka? Skoro zmieściło się do koszulki leżącej na stole, to jest płaska. Czy był wymóg użycia tylko i wyłącznie kredek? ...

 Akurat definicja "pracy płaskiej" w sztukach plastycznych istnieje.  Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095134 Napisano: 16.10.2015 15:11:25 w Biedronka
kreatia napisał(a):

Przecież to, czy pracę zrobiła pięcio- czy pięćdziesięciolatka jest nie do udowodnienia. Co chcecie uzyskać przez kontakt z organizatorem? Obietnicę unieważnienia wyników? Czy, że wezwie dzieciaki do siedziby i powie: "macie tu kredki, zróbcie to samo"

APEL do malkontentów konkursowych:
Pisząc wciąż do organizatorów sprawiacie, że wkrótce będą same loterie. Widocznie macie super szczęście, że na tym Wam zależy. Ale skoro tak, to polecam totka - większa kasa.

W sumie te dzieci i tak będę musiały się pokazać - przecież mają zwiedzać... o ile dobrze pamiętam emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6095129 Napisano: 16.10.2015 15:08:37 w Biedronka
tusienka napisał(a):

kaskaderka1 napisał(a):

agamaty napisał(a):

tusienka napisał(a):

brawo za piękną pracę http://st-majewsk...ety/#prettyPhoto/56/
tylko trzeba było wiek podać prawidłowy, bo cos mi się wydaje że zamiast 5 lat to ta osoba miała minimum z 15.... hmmm. Ale to pewnie błąd czeski w formularzuemotka
płakać się chce. i weź tu k... dziecku wmawiaj ,że nie możesz pomagać bo liczy się to ,że samo pracę wykonałoemotka

no jeszcze kilka takich kwiatków by się znalazło.... Prace 6-7 latków bardzo dojrzałe emotka   Ale fajnie, że są te kredki, zawsze to dla dzieciaków coś.

Ja jestem zła .Nie wiem może łudziłam się że praca np.tak jak mojego 6 latka będzie doceniona .Sam rysował .
Ja w tych pracach niestety widzę rękę dorosłego.
I cóż tu porównywać ? Pracę dziecka lat 6 z pracą nastolatka lat 14.

u mnie 7 lat. Ale akurat stosując ograniczenie,że miałąa to być praca PŁASKA to daje do myslenia. Jakaś paranoja. Normalne,że praca bibułą, patyczkami, czy wyszywana będzie inaczej oceniona niż rysunek, czy nawet malunek

Przynajmniej teraz wiadomo, jak to z tymi płaskimi pracami jest... teoretycznie miało to sens - nie zbierają za dużo makulatury i łatwiej zamieścić taką pracę w druku, w kalendarzu. Jednak znowu regulamin sobie, a praktyka  sobie.  Wyświetl w wątku >>
0 0

Ronja

#6094352 Napisano: 15.10.2015 12:51:45 w Wkurza mnie...
zezowaty_kot napisał(a):

Ronja napisał(a):

Mnie wkurzają wszelkie wypowiedzi, które już na początku zdania mówią o całym narodzie - Polakach , a potem następuje przypisywanie jakiejś negatywnej cechy. Zwłaszcza, że w 99,99% dotyczy to banalnych spraw, na forach i FB.   Dlaczego całość ma obrywać za garstkę idiotów? Skąd się to wzięło?

Wiadomo... z Polski... emotka

Wpędzanie w kompleksy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0