Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika efelinkaaa

efelinkaaa

#4716708 Napisano: 29.09.2011 02:03:54 w Wkurza mnie...
Czy jest szansa, że przesyłka pocztowa priorytetowa dojdzie jutro? Wysłałam dziś raniutko...

Kurde, nie mogłam wyjść z domu, Synek chory, mąż pracuje do 21 w tym tygodniu... emotka

Pani, która kupiła buty powiedziała, że potrzebne Jej są na jutro, jednak zadzwoniła dopiero dzisiaj, nic nie wspominała wcześniej np. w mailu emotka
zapłaciła za przesyłkę priorytetową, ale zwróciłam różnicę. Tzn wysłałam priorytetem na swój koszt, ale oddałam pieniążki i wyszło tak, jakby Pani zapłaciła za ekonomiczną, bo w sumie był mój błąd...

Ile jest czasu na wysyłkę przedmiotu? wysłałam po 3 dniach... emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4716388 Napisano: 29.09.2011 12:07:23 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

A co do sterylizacji to zwyczajnie myłam butelke a pozniej zlewałam wrzatkiem - całosc suszyłam na suszarce do butelek - polecam - fajny gadzet emotka



siostra ma sterylizator do mikrofali i jest bardzo zadowolona emotka

http://www.edziec...402,3856104.html?i=4

ja mam taki zwykły i też jest ok, tylko sporo miejsca zajmuje własnie... emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4716342 Napisano: 29.09.2011 11:53:18 w Konkursowiczki w ciąży
emilka1705 napisał(a):

grusia napisał(a):

Ja kupiłam podgrzewacz jak mały mial 2 miesiace i trafil do szpitala ( byla tam jedna mikrofalowka na cały oddział wiec o podgrzanie wody trzeba sie bylo bic ). W domu go nie uzywałam - do przygotowania mleka stosowałam butelkowana wode niegazowana i tylko ja podgrzewałam chwile w mikrofali - duuuzo szybciej niz podgrzewaczu ( te tanie bardzo dlugo sie nagrzewaja ). A na noc do butli wlewałam wrzatek i całosc wkladalam do termoopakowania - jak maly sie obudzil wystarczylo dosypac przygotowana porcje mleka i wymieszac - woda miala juz wtedy odp temperature.



Ja miałam cały czas wodę w podgrzewaczu (oczywiście w butelce:)) i go nie wyłączałam więc tylko wsypywałam mleko.



ja miałam w termosie emotka

teraz - tak jak grusia - butlę z wodą wsadzam do mikrofali, 30s i woda idealna emotka

podgrzewacz był mi zbędny, za to sterylizatora używam do dzisiaj (już nie sterylizuję butelek po każdym myciu, ale raz na tydzień chociaż) emotka

aaaale jak ktoś wymyśli przyrząd do zmywania butli to kupię emotka mam 13 butli w domu i zmywanie ich zajmowało bite pół godziny w porywach do 40min.. Teraz połowę krócej, bo mniej się używa... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4716223 Napisano: 29.09.2011 11:17:36 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

Ciężaróweczki kochane, czy któraś z was miała styczność z: http://allegro.pl...ier-i1800739223.html
Co o tym myślicie? Nie za tanie aby było dobre?



trochę mały jak na sterylizację butelek emotka

ja mam taki angielski (z polską wtyczką emotka ), gdzie wchodzi sześć szerokich lub 8 wąskich butelek ze wszystkimi akcesoriami. Oszczędność czasu i miejsca emotka

Z podgrzewacza nie korzystałam nigdy, chociaż synek był od 6tyg na butli (w termosie była gorąca woda, w dzbanku zimna - mieszałam i robiłam mleczko). Zupki podgrzewałam w garnku z ciepłą wodą, a jak Synek podrósł w mikrofali emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4715923 Napisano: 29.09.2011 09:54:22 w Dziś dotarła nagroda z.... (tylko info!)
dwa piórniki z promocji pięciu wspaniałych banku pekao emotka zbierałam, żeby wysłać, ale do jutra raczej by nie doszły do organizatora.. emotka

jeszcze synek dostał prezenty od Pani, jakieś maskotki na rękę emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4714500 Napisano: 28.09.2011 06:51:20 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

Testy niby po 6 dniach od zapłodnienia wykrywają ciążę, ale wg.mnie to bzdura, moja ciąża miała ok 14 dni i ledwo się druga kreska pokazała, i dlatego zrobiłam test betaHCG, potem do lekarza pojechałam, bo straszną grypę miałam, i jadłam Apap i jeden antybiotyk Klabax zjadłam i się wystraszyłam, że mogłam zaszkodzić, potem 2 tyg w niepewności, czy gorączka nie zabiła płód..eh co to był za stres.
Potem jadłam Duomox już przypisany przez lekarza i wygrzebałam się z grypy(najgorszej w moim zyciu) i po następnych 2 tygodniach zobaczyłam bijące serduszko emotka



zapłodnienie następuje dużo później niż przytulanie emotka

ja też miałam bladziutką kreseczkę na teście (2 dni mi się okres spóźniał), następnego dnia poszłam na test z krwi beta HCG a tam wynik ponad 1000, czyli 5 tydzień emotka

allice - gratuluję bardzo bardzo emotka

aaa ja się stresuję, bo siostra pojechałąa do szpitala.. jutro będą wywoływać poród (39tydz). Trzymajcie kciuki emotka

Będę miała siostrzeńca, la la la la emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4713949 Napisano: 28.09.2011 03:25:37 w Inne mniejsze markety
ilonar2301 napisał(a):

kalka napisał(a):

ilonar2301 napisał(a):

kalka napisał(a):

A stoliczka już była?
A konkretnie Aspekt i Ciszewskiego?


Ktoś napisał w MDW, że ma Warszawę, ale nie napisał jaką ulicę.


No coś Ty?! przejrzałam MDW i nie nic o W-wie nie znalazłam emotka
ale dzięki emotka


To moze nie w MDW, a tutaj emotka w każdym razie ktoś napisał, że na W-wę emotka




https://www.e-kon....php?osoba=marcinmar Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4713819 Napisano: 28.09.2011 02:44:12 w Rossmann
kotek11 napisał(a):

mio napisał(a):

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

Z przyczyn technicznych system portalu rossnet.pl nie odnotował numeru drogerii podanej w formularzu zgłoszeniowym do konkursu „Bebiko”.
Bardzo prosimy o przesłanie adresu drogerii, w której na odbiór będzie czekać nagroda. Prosimy również o podpisanie się imieniem i nazwiskiem.
Niepodanie adresu drogerii uniemożliwi Pani/Panu odbiór nagrody.

takie coś mi przyszło emotka ale gdzie mam im przesłać ten adres drogerii na maila czy co

przeslijjako odpowiedz na otrzymanego @



u mnie to samo... świetnie, jakby nie mogli wczesniej tego wysłać (czyli przed terminem odbioru nagród!)! Synek ma weekend urodziny i miał być prezent... emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4713321 Napisano: 28.09.2011 11:58:43 w Inne mniejsze markety
efelinkaaa napisał(a):

moniap82 napisał(a):

a dla mnie lapek od lubisia gdzie się pytam?


a dla mojej siostry? Z nerwów na porodówkę pójdzie w końcu... emotka




o kurde... wykrakałam emotka emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4713304 Napisano: 28.09.2011 11:55:15 w Inne mniejsze markety
kaktus1012 napisał(a):

Z Ostrołęki wygral ktoś lubisiowego laptopa?



tak, claudia się chwaliła emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4712336 Napisano: 28.09.2011 08:07:36 w Inne mniejsze markety
moniap82 napisał(a):

a dla mnie lapek od lubisia gdzie się pytam?


a dla mojej siostry? Z nerwów na porodówkę pójdzie w końcu... emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4712323 Napisano: 28.09.2011 08:04:05 w Inne mniejsze markety
iii... już po ptakach? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4712098 Napisano: 28.09.2011 07:07:15 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

Po naturalnym to min na czas połogu czyli ok 6 tyg... Po CC się dużo mniej krwawi i ten czas się skraca i chyba nie ma takich przeciwwskazań i takiego dyskomfortu jak przy naturalnym emotka


No nie wiem czy sie mniej krwawi po CC - organizm musi sie oczyscic tak czy siak - wiele zalezy właznie od organizmu. Ja po SN krwawilam a raczej plamilam przez tydzien ( juz ze szpitala wychodzilam w podpasce ).
Osobiscie uwazam ze warto poczekac na zakonczenie połogu ( 6-8 tyg w obu przypadkach bez znaczenia jak sie rodzilo - to czas dojscia organizmu do rownowagi po porodzie i cofniecia sie zmian jakie zaszly w czasie ciazy - nie chodzi tu o rany,kobiety ktore urodzily bez naciecia tez maja taki czas powrotu do normalnosci ) i wizyte u lekarza ktory sprawdzi stan blizny po CC,stopien zagojenia i czy nic sie złego z nia nie dzieje no i da zielone swiatło.Bałabym sie wczesniej chocby dlatego ze rana moze sie rozejsc itd.



grusia - ja miałam tak samo z tym krwawieniem, w sumie już w szpitalu (4 doba) prawie nic nie było.. To nie jest regułą, chociaż rzeczywiście podobno po PN krwawi się dłużej.

Z CC bałabym się znieczulenia emotka moja Przyjaciółka miała rehabilitacje po złym wbiciu (to bardzo rzadkie przypadki). Samą operacje przeszła super, po ustawowym czasie leżenia biegała, skakała jakby nigdy Jej nie cięli emotka (wskazania: cholestaza + cukrzyca ciążowa, przysięgam - w 9 m-cu nie miała już nosa, taka była spuchnięta ).
Ja tak samo dobrze się czułam po SN, następnego dnia siedziałam po turecku emotka Położna mnie ochrzaniła, że nie wolno, heh.
Wszystko pięknie się zagoiło i nie odczuwałam żadnych dolegliwości.

Nic tu nie jest reguła, i cesarka i poród naturalny może być pięknym wydarzeniem albo pozostawić traumatyczne wspomnienia.. Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4712035 Napisano: 28.09.2011 06:42:22 w Rossmann
grusia napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

odebrał ktoś zabawki z Bebiko? emotka


Odbior przesuniety o czas nieokreslony.



na prawdę? Ja nie dostałam żadnego maila w tej sprawie... emotka Może tylko w niektórych drogeriach przesunęli? Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4712000 Napisano: 28.09.2011 06:29:32 w Rossmann
odebrał ktoś zabawki z Bebiko? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4711283 Napisano: 27.09.2011 07:23:44 w Winiary
Sama nie wiem co myśleć... mało osób się chwali wygranymi.. W porównaniu do tego co było z walizkami emotka Ja sama wysłałam kilka smsów i cisza jak makiem zasiał emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4711261 Napisano: 27.09.2011 07:18:57 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

kotek11 napisał(a):

katrin22 napisał(a):

Dziewczyny, dokładnie!!! Cesarka to poważna operacja, i niesie ryzyko komplikacji, jak po każdym zabiegu, ale ja sobie nie wyobrażam rodzić dziecko ułożone pośladkowo sn, i dobrze, że mój gin też tak myśli. Tu już nie chodzi o moją wygodę, tylko o powikłania przy porodzie naturalnym nie tylko dla mnie, ale i dla dziecka. Czy dziecko przeżyje szok? no na pewno, ale to w tym wszystkim najmniejszy problem. Jaki byłby to nie poród, to może on się źle skończyć, dlatego trudno za i przeciw ustalić, najwazniejsze jest zdrowie dziecka i matki.


katrin a nie da sie mlodego czlowieka przekrecic.. namowic do zmiany pozycji. nie wiem jak to dokladnie sie robi ale wiem ze u nas w szpiotalu praktykuje sie cos takiego ( z roznym skutkiem bo nie kazde dziecko chce wspolpracowac badz ma miejsce )


kotek11 nie praktykuje się obracania w tym szpitalu gdzie chcę rodzić.
A co ma być to będzie takie moje zdanie!
efelinkaa a siostra rodzi po raz pierwszy?
dianek ja Ciebie odrazu zrozumiałam
emotka



siostra rodzi po raz trzeci i będzie trzeci chłopak emotka

ps. na czym polega obracanie dziecka przez lekarza? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4711187 Napisano: 27.09.2011 06:50:31 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

Dziewczyny, dokładnie!!! Cesarka to poważna operacja, i niesie ryzyko komplikacji, jak po każdym zabiegu, ale ja sobie nie wyobrażam rodzić dziecko ułożone pośladkowo sn, i dobrze, że mój gin też tak myśli. Tu już nie chodzi o moją wygodę, tylko o powikłania przy porodzie naturalnym nie tylko dla mnie, ale i dla dziecka. Czy dziecko przeżyje szok? no na pewno, ale to w tym wszystkim najmniejszy problem. Jaki byłby to nie poród, to może on się źle skończyć, dlatego trudno za i przeciw ustalić, najwazniejsze jest zdrowie dziecka i matki.



spokojnie, mój synek też obrócił się późno, lekarz powiedział, że jak nie obróci się do 38tyg to będzie cesarka, bo w pierwszej ciąży ma malutkie szanse na obrót później..

To oczywiście jest wskazanie, nie wyobrażam sobie rodzić pośladkowo...

Moja siostra jest teraz w 39tyg i niestety będzie rodzić w taki sposób, bo ma mnóstwo przeciwskazań do cesarki właśnie emotka Daj Boże, żeby maluch się obrócił jeszcze (to trzecia ciąża i podobno dziecko może się odwrócić nawet w trakcie porodu...) Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4711085 Napisano: 27.09.2011 06:18:00 w Konkursowiczki w ciąży
malaga1 napisał(a):

dianek napisał(a):

no i CC to mimo wszystko zabieg na powłokach brzusznych emotka z punktu medycznego to bardzo poważna sprawa - jeśli się dobrze goi to wszystko ok, ale jak coś się zacznie źle goić lub coś pęknie (np od zbyt gwałtownych ruchów lub wysiłku) to jest nieciekawie...

temat szoku samego dziecka już pomijam

wg mnie cc to po prostu zło konieczne - sama mam bardzo nikłe szanse na poród sn, bo może się okazać zbyt ryzykowany i dla mnie i dla maleństwa więc z cc się już godzę, bo w pewnych sytuacjach po prostu wyjścia nie ma

ale dziewczyn które na siłę starają się o cc nie rozumiem...


to spróbuj rodzić 18godz swoje dziecko, moje urodziło się po tych przyjemnościach sine w ostatniej chwili, wymagało reanimacji. cud, że nie jest roślina! lekarz sam mi to powiedział... prz yolejnym dziecku nie miałam wątpliwości, że cc to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie co okazało się słuszne. córka była tak owinięta pępowina kiedy ją wyjeli, że pewnie nie miała by tyle szczęścia co starszy synek.
więc nie mów, że nie rozumiesz i że to zło konieczne bo dla mnie to bzdura totalna co piszesz.



no dobrze, ale jeśli dobrze zrozumiałam dianek - to chodziło Jej o to, że nie rozumie kobiet, które na własne życzenie, czyli bez wskazań medycznych, zdrowotnych i innych chcą cięcie cesarskie. W Twoim przypadku akurat były wskazania i nikt nie pisze, że to coś złego emotka

Przynajmniej ja to tak zrozumiałam.. W sumie sama nie mam porównania, rodziłam naturalnie i bardzo się z tego cieszę. Nie bolało tak jak opowiadały babcie i koleżanki, nie było tak strasznie. Po porodzie sama zeszła z łozka i poszłam pod prysznic (no.. plecy bolały mnie po masażu pleców przez męża emotka ). Mogłam usiąść, mogłam zająć się dzieckiem (nie musiałam leżeć 24h).

Gdybym musiała mieć cc ze względów medycznych - nie wahałabym się ani chwili, ale na szczęście nie miałam.

A te naruszenie dolnych partii ciała.. no cóz, ja nie narzekam, jest nawet lepiej niż kiedyś emotka

Przy każdym porodzie coś może się zdarzyć, nikt tego nie przewidzi niestety. Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#4710590 Napisano: 27.09.2011 03:55:05 w Nagrody nieotrzymane lub uszkodzone
nie dostałam pendrive'a z Adbreaker z FB...... Wyświetl w wątku >>
0 0