Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika efelinkaaa

efelinkaaa

#5143414 Napisano: 16.04.2012 11:24:14 w Wkurza mnie...
W moim mieście padła głowna wygrana w lotto... Jeden kupon na chybił trafił i jest emotka Oczywiście to mnie nie wkurza, ale...
To było w sobotę... gnębiłam męża, aby pojechał ze mną do leclerca na zakupy (akurat tam padła wygrana).. nie chciało mu się.. a miałam taką piekielną ochotę zagrać ptzy okazji w lotka, tyle dziwnych okoliczności było, tak jakby jakaś magiczna siła pchała mnie ku kolekturze, haha.. to mogłam być JA! emotka

Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5143000 Napisano: 16.04.2012 09:30:46 w Wkurza mnie...
kotek11 napisał(a):

efelinkaaa sorry... z tego co sie orientowalam to większość miast ma ustanowiona opłatę jako ileś tam procent najnizszej krajowej.. i jak rozmawialam z kolezankami z innych miast - to tez maja zapis taki jak u nas w umowach - oplata za godzine wynosi ....% najnizszego wynagrodzenia ... stąd mylne moje zalożenie, iż w twoim przedszkolu tez tak jest ... ale z drugiej strony wybacz - nadal bede uwazala iz winna jest po czesci dyrekcja przedszkola - jakos nie uwierze, ze nie ma kontaku z um i wydzialem edukacji ... nie wiedziala , ze cos planuja emotka u nas co chwila sa jakies informacje wlasnie o tym co miasto planuje ... stad wiemy o roznych wariantach jakie sa rozwazane odnosnie odplatnosci za przyszly rok


Kotek, napiszę jeszcze raz. Przedszkole nic nie wiedziało. To UM dopiero teraz skontaktował się z placówkami, że będzie drożej (czyli płaćcie z wyrównaniem). W innym przedszkolu jest dokładnie ta sama sytuacja. więc nie zawsze jest wszystko takie oczywiste jak się wydaje.
Co do umowy, gdzieś mam kopię, postaram się znaleźć i zeskanować skoro nie wierzysz emotka Nie wiem jak koleżanki z innych miast miały, szczerze powiem - jakoś nie interesowała mnie treść ich przedszkolnych umów.
Zresztą wystarczy poszukać o podwyżkach za przedszkole, w większości wzrosły opłaty od 1.03 i odpowiednio wcześniej rodzice zostali poinformowani o tym (czywiście nie w każdym przedszkolu podnosili stawki). Nie wiem dlaczego my mamy płacić od stycznia, w tygodniu przejdziemy się do UM i porozmawiamy, bo dla mnie to paranoja.
Takie przepisy powinny być ustalane odgórnie, dla całego kraju, a nie - na mazowszu 4zł, a na pomorzu 2zł (przykładowo) emotka
ps. u nas nie ma leżakowania a dziecka na 5 godzin nie można oddać. Dlaczego? Przy zgłoszeniu dziecka są TYLKO 2 opcje do wyboru - albo płacisz do 16, albo do 17. Jeżeli nie pasuje komuś opcja, może w ogóle nie składać, bo to oznacza, że nie zgadza się na warunki... Tak się zabezpieczyli..
ps.2. nasze przedszkole nie ma strony www...

Ja na prawdę przeżyje podwyżkę, ale od momentu, w której mnie o niej poinformują, a nie wetcz.. Równie dobrze mogliby powiedziec, że cena wzrosła o 2zł za godzinę i teraz płać rodzicu 300-400zł za okres od stycznia (o ile masz jedno dziecko..). To już oczywiście ironia, ale jak stawiają nas przed faktem dokonanym, to mogą sobie teoretycznie maksymalną stawkę narzucić..
Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5141610 Napisano: 15.04.2012 01:36:58 w Wkurza mnie...
kaczord napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

i żeby nie było - ja płacę za zadeklarowany czas już od 1.09.2011. Za pobyt do godziny 16. To nieważne, że zazwyczaj odbieram dziecko 13-14, za pozostałe godziny tez muszę płacić stałą określoną w umowie kwotę. I na takie warunki się zgadzałam.
Żeby nie było - dla mnie mogą zrobić podwyżkę, ale od miesiąca, w którym o niej poinformują a nie 3 miesiące wstecz.. Bez przesady.


A czy taka podwyżka jest w ogóle zgodna z prawem?
Jeszcze nie słyszałem o podwyżce wstecz emotka


Ja też nie słyszałam o czymś takim.. Szukałam w necie, przedszkola owszem drożeją - ale np. od marca i w marcu rodzice zostają poinformowani o tym fakcie.
My na prawde mieliśmy stała kwotę na umowie - 3zł. Podpiszę aneks do umowy, ale nie z datą wsteczną..
Ja się zastanawiam skąd jest taka rozbieżność cen za godzinę - jedni płacą 3zł, inni 1,8 jeszcze inni ponad 4 emotka Jedni mogą zaprowadzić malucha na bezpłatne godziny, inni muszą płacić na jakiś pakiet dodatkowych..
Echh poczekam na rozwój wydarzeń..
Jeszcze raz tylko dodam, rozumiem podwyżki, ale nie działające wstecz... Tylko to mnie wkurza.
Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5141487 Napisano: 15.04.2012 12:32:19 w Wkurza mnie...
i żeby nie było - ja płacę za zadeklarowany czas już od 1.09.2011. Za pobyt do godziny 16. To nieważne, że zazwyczaj odbieram dziecko 13-14, za pozostałe godziny tez muszę płacić stałą określoną w umowie kwotę. I na takie warunki się zgadzałam.
Żeby nie było - dla mnie mogą zrobić podwyżkę, ale od miesiąca, w którym o niej poinformują a nie 3 miesiące wstecz.. Bez przesady. Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5141475 Napisano: 15.04.2012 12:25:18 w Wkurza mnie...
kotek11 napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

a mnie wkurza to, że muszę zapłacić wyrównanie za przedszkole z datą wsteczną. Miasto poinformowało, że w związku z podwyższeniem od 01.01.2012 najniższej krajowej wzrosła stawka godzinowa za przedszkole. Poinformowało w kwietniu! W związku z tym rodzice muszą zapłacić wyrównanie od stycznia!
Czy to legalne w ogóle? Od kiedy prawo działa wstecz? Dlaczego mam teraz wyłożyć 100-200zł za 3 poprzednie miesiące? To moja wina, że nie poinformowali przedszkoli?? (oczywiście wiem, że placówka na 100% nic nie wiedziała więc staję w jej obronie)


przepraszam bardzo.. przedszkole winne jak nikt.. rodzice tez... w umowie poszukaj zapisu - oplate godzinowa ustanowiono jako jakis tam procent wynagrodzenia... to w interesie rodzicow i przedszkola winno byc pilnowanie tej kwoty.. moj mlody chodzi na 5 godzin wiec nie doplacamy ale i tak wiem kiedysie stawki za godziny zmieniaja (na wypadek gdyby musial zostac dluzej)... czy tak samo bylabys zla gdyby poinformowali po fakcie o obnizce emotka



Kotek, piszesz a nie wiesz za bardzo o czym. Postawiłaś tezę, że rodzice winni a nie wiesz co było na umowie.
Podpisałam umowę z zapisem, że godzina wynosi 3zł (TRZY ZŁOTE). Nie było nic w procentach, była wyszczególniona kwota. Umowa podpisana na rok szkolny 2011/2012. Zaznaczało się ile godzin dziecko będzie w przedszkolu (albo 5 bezpłatnych + OBOWI¡ZKOWE 3 dodatkowe, albo 5 bezpłatnych + OBOWI¡ZKOWE 4 - tylko te dwie opcje do wyboru).
Gdybym na umowie miała stawkę procentową, to bym się nie wkurzała, ale była stała kwota. I taką umowę podpisałam właśnie.
Czy nie byłabyś zła gdyby zwrócił się do Ciebie dostawca internetu prosząc o wyrównanie za poprzednie 3 m-ce? Własnie sobie przypomniał, że była podwyżka..
wybacz, ja nie czuję się winna, i to raczej nie wina przedszkola również. Czytam wszystkie ogłoszenia na drzwiach przedszkola czy w BIPie na um, ale jakoś nie przyszło mi do głowy aby co miesiąc dzwonić do wydziału oświaty z pytaniem czy aby nie wzrosła opłata za przedszkole (Rozumiem, że powinnam??). Tym bardziej, że wszystkie kwitki z tego roku mam już dawno opłacone... (w terminie).
Na prawdę, nie każde miasto ustala identyczne warunki dla przedszkoli (spójrz na sam fakt, że u Ciebie można oddać dziecko tylko na 5 godzin a u nas takiej mozliwości nie ma i nie będzie) i nie ma jednego wzoru umów dla całej Polski. emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5139704 Napisano: 14.04.2012 07:37:33 w Wkurza mnie...
a mnie wkurza to, że muszę zapłacić wyrównanie za przedszkole z datą wsteczną. Miasto poinformowało, że w związku z podwyższeniem od 01.01.2012 najniższej krajowej wzrosła stawka godzinowa za przedszkole. Poinformowało w kwietniu! W związku z tym rodzice muszą zapłacić wyrównanie od stycznia!
Czy to legalne w ogóle? Od kiedy prawo działa wstecz? Dlaczego mam teraz wyłożyć 100-200zł za 3 poprzednie miesiące? To moja wina, że nie poinformowali przedszkoli?? (oczywiście wiem, że placówka na 100% nic nie wiedziała więc staję w jej obronie) Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5128169 Napisano: 07.04.2012 02:16:29 w Wkurza mnie...
renatak0 napisał(a):

radosna napisał(a):

Z natury jestem cierpliwa i wyrozumiała.
Ale nie mogę już patrzeć na nagłówki w necie o wszelkich informacjach dotyczących Katarzyny Waśniewskiej. Mam mdłości, chce mi się po prostu wymiotować. Ile jeszcze tygodni będzie to główny temat wiadomości? To mnie strasznie wkurza.



a mnie ścieła nazwa jaką ja określa internet
nekrocelebrytka brrr


na fakcie był wczoraj artykuł z resztkami jedzenia po Katarzynie... To już jest obłęd!

Wdzięczny tytuł: Matka Madzi. Zobacz, czym żywiła się po ucieczce

http://www.fakt.p...tykuly,153512,1.html Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5105430 Napisano: 28.03.2012 04:10:48 w Paragony
mam dwa paragony z leclerca z konsolami... zapomniałam wysłać. Jakby ktoś pózniej chciał, to prosze o pw emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5098431 Napisano: 25.03.2012 06:04:21 w Konkursowiczki w ciąży
dziękuję beniaminowa... Już 8 godzin minęło, pod kroplówkę Jej nie podłączyli jeszcze emotka czekają i czekają... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5098334 Napisano: 25.03.2012 05:18:45 w Konkursowiczki w ciąży
kurcze, moja szwagierka (i przy okazji Przyjaciółka) jest na porodówce od południa, pojechała z 8cm, cieszyłyśmy się, że szybko pójdzie... tyle czasu minęło, rozwarcie nadal na 8cm, skurcze regularne, ale według lekarzy zbyt słabe i czekają.. Jak to? Może się zatrzymać rozwarcie na tak długo? Przecież to prawie końcówka?! Martwię się strasznie o Nią i bardzo to przeżywam (wiem, że to jest nic w porównaniu z tym, co przezywa Ona)..
Z dzidziusiem jest wszystko dobrze, ale ile to może jeszcze trwać? Może któraś z Was miała podobną sytuację i niepostępujący poród?? Długo lekarze mogą tak czekać na rozwój akcji? Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5087336 Napisano: 21.03.2012 12:46:04 w Wkurza mnie...
tyle papierkowej roboty na wczoraj, a noc za krótka.... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5085467 Napisano: 20.03.2012 10:28:41 w Paragony
mam paragon kamis - nie brałam udziału w konkursie. Oddam za niewielkie doładowanie + koszt wysyłki (polecony priorytet) emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5084767 Napisano: 19.03.2012 09:34:14 w Wkurza mnie...
dolly napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):


gniewam się... w ramach rekompensaty za obrażanie moich uczuć zapraszam na sprzątanie... woda (a raczej to co rzadsze) już opadło emotka



Efelinkaaa, właśnie jadłam emotka


dolly, Ty wiesz jak to dobrze działa na figurę? Od soboty prawie wyłącznie piję, bo nie mogę nic przełknąć... 3 kilo mniej na wadze, haha...

a z piwnicą, na szczęscie połowę już posprzątali z administracji... na pocieszenie powiedzieli, że w tym bloku często wybija kanalizacja z podłogi i na kogo wypadnie na tego bęc! Teraz ja miałam pecha, ale ostatnio sąsiada zalało... Nie wiem po co są te dziury w podłodze, gdyby nie to to by nie wybiło...

ps. oczywiście o odszkodowanie nie mogę się starać, bo to nie moje mieszkanie, ja je tylko wynajmuję.. Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5084731 Napisano: 19.03.2012 09:21:45 w Wkurza mnie...
samantha22 napisał(a):

isiulka napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

idę sobie do piwnicy, a tam pełno g***a! I co? Kanalizacja wybiła z podłogi, akurat u mnie!



przesrane...


emotka
sorry efelinkaaa ale post isulki mnie powalił emotka



gniewam się... w ramach rekompensaty za obrażanie moich uczuć zapraszam na sprzątanie... woda (a raczej to co rzadsze) już opadło emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5082980 Napisano: 19.03.2012 10:36:46 w Dziś dotarła nagroda z.... (tylko info!)
kasa z Prymatu ze stycznia.. wreszcie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5080285 Napisano: 17.03.2012 01:05:20 w Wkurza mnie...
idę sobie do piwnicy, a tam pełno g***a! I co? Kanalizacja wybiła z podłogi, akurat u mnie! Wszystko zalane, wszystko w gównie! Przyszedł hydraulik, popatrzył - to nie moja sprawa tylko tych wyżej... Nawet wody nie zakręcił! I teraz ktokolwiek z pionu spuszcza wodę z klockiem w kiblu, to pojawia się u mnie w piwnicy!!!!! Mój piękny turkusowy rower z leclerca tam jest i nie mogę go wyciągnąć, bo stoi za łózkiem (stara kanapa nie odratowania) ;( i wózek po synku, i dywan od mamy i ubrania wiosenne.. wszystko zniszczone!

jestem zła bardzo ;( Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5077050 Napisano: 15.03.2012 07:21:21 w Inne mniejsze markety
anitkasc napisał(a):

Szukam paragonu z Groszka, na aktualny konkurs.


z chęcią bym oddała, bo mam dwa, ale tylko jeden prawidłowy (na poczatku kupiłam byle jakie produkty Wedla i Kamisa, a potem Pani sprzedawczyni oświeciła mnie, że MUSZ¡ być z gazetki... i tak jest w regulaminie rzeczywiście..) Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5076408 Napisano: 15.03.2012 02:42:57 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
agamaty napisał(a):

leelee napisał(a):

Podobno przelewy z Prymata wysłane wszystkie, a u mnie nic na koncie emotka


u mnie też pustka... jutro będę tam dzwonić...



na tablicy napisali, że do końca tygodnia będą i że są w trakcie realizacji... skąd informacja, że już wszystkie zrobione? Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5076107 Napisano: 15.03.2012 01:10:23 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
gracet napisał(a):

nocti napisał(a):

Mała sugestia odnośnie konkursu żywca. Sprawdzajcie sobie maile wyszukując w treści numer zwycięskich zgłoszeń bo mam 99% pewności, że moja praca została wyróżniona (numer zgłoszenia się zgadza), maile do zwycięzców są niby wysłane, a u mnie na skrzynce nic nie ma.
Hasło wydało mi się łudząco podobne do mojego i dlatego tylko przeszukałam maile... emotka



niektóre hasła rzeczywiście sa bardzo podobne
mam nadzieję, że kto pierwszy ten lepszy


a gdzie sprawdzić zwycięzców, bo ja nie widzę takiej zakładki emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5076078 Napisano: 15.03.2012 01:00:27 w Wkurza mnie...
0 0