Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika efelinkaaa

efelinkaaa

#5548418 Napisano: 11.01.2013 11:27:40 w Inne mniejsze markety
dostaliście już prośby o odesłanie skanu dowodu? PDS Stokrotka... Wysyłalismy wczoraj rano i nic emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5547378 Napisano: 10.01.2013 12:53:32 w Wkurza mnie...
U nas mieszkańcy domów mogą podpisać umowę z administracją osiedla i mogą wyrzucać śmieci do osiedlowych kontenerów. Wiem, że sporo osób tak robi, bo wychodzi taniej niż odbiór pojemników (szczególnie, gdy ktoś wytwarza dużo śmieci).

Dla mnie wszystkie propozycje są bez sensu. Nawet ta od liczenia od zużycia wody: szczególnie gdy ma się małe dziecko i pralka chodzi non-stop emotka
No i tak jak wspomniała asante - niektórzy uwielbiają się kąpać emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5547341 Napisano: 10.01.2013 12:23:28 w Wkurza mnie...
u nas była ankieta z UM jak chcemy być rozliczani: od powierzchni, od zużycia wody czy osoby. Mieszkańcy wybrali od osoby...

mia: a nie możesz podlewać ogródka z wody ze studni? My teraz budujemy dom i studnia już wykopana, chociaż i tak NARZUCAJ¡ nam podłączenie się do ścieków... byleby tylko płacić ;] Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5547327 Napisano: 10.01.2013 12:18:19 w Wkurza mnie...
konwaliowa napisał(a):

mnie te śmieci tak nie przerażają, będę płacić 1,5 tego co teraz.. ale za to mogę tych śmieci wywalić ile dusza zapragnie, a do tej pory musiałam się zmieścić w jednym koszu (wywożą mi co 2 tygodnie), w dodatku za worki na śmieci segregowane musiałam płacić 2zł od worka, a teraz mają być za friko.



mieszkasz w domu, tak?

Co ile teraz będzie wywóz w domach?
Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5547315 Napisano: 10.01.2013 12:11:43 w Wkurza mnie...
a w ogóle jak oni będą sprawdzać, czy mieszkaniec bloku segreguje śmieci? Co będą włazić do mieszkania i zaglądać w szafki czy 3 kosze stoją? Bezsens. Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5547312 Napisano: 10.01.2013 12:10:14 w Wkurza mnie...
kalisto1986 napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

jak nie podwyżka za przedszkola, to nowa ustawa śmieciowa....

13,5 za śmieci zmieszane lub 9 za posegregowane od osoby miesięcznie... to brzmi doskonale!

ps. to ceny z mojego miasta jakby co...



no dobra, poczytałam o stawkach w innych miastach np. w Łodzi (nie wiem na ile to prawdziwe informacje...), jednak u mnie nie jest tak tragicznie.


U nas będą teraz liczyć koszt wywozu śmieci, od zużycia wody, a do tego poza podwyżkami światła i wody, podnoszą czynsze nawet o 55 % emotka




u nas tylko woda i prąd wzrasta... ale podwyżka czynszu była w tamtym roku 5 czy 6 razy (płąciliśmy ok 200zł, teraz 238 - ps. ja nie mam gazu w czynszu, tylko mam licznik)... norma ;]

mia: http://www.dzienn...e,id,t.html?cookie=1

ciekawe jak będa mieli mieszkancy domów? Postawią im śmietnik na osiedlu? Czy jak?
Skoro opłata jest stała, to pewnie też by chcieli nieograniczoną możliwość wywalania odpadów, tak jak mieszkańcy bloków, a nie dwa wywozy na miesiąc (statystycznie) jak do tej pory... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5547296 Napisano: 10.01.2013 12:00:05 w Wkurza mnie...
efelinkaaa napisał(a):

jak nie podwyżka za przedszkola, to nowa ustawa śmieciowa....

13,5 za śmieci zmieszane lub 9 za posegregowane od osoby miesięcznie... to brzmi doskonale!

ps. to ceny z mojego miasta jakby co...



no dobra, poczytałam o stawkach w innych miastach np. w Łodzi (nie wiem na ile to prawdziwe informacje...), jednak u mnie nie jest tak tragicznie.
Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5547281 Napisano: 10.01.2013 11:53:42 w Wkurza mnie...
jak nie podwyżka za przedszkola, to nowa ustawa śmieciowa....

13,5 za śmieci zmieszane lub 9 za posegregowane od osoby miesięcznie... to brzmi doskonale!

ps. to ceny z mojego miasta jakby co...

Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5546160 Napisano: 09.01.2013 03:17:46 w Wkurza mnie...
ja mam polipa na krtani i jeden laryngolog powiedział, że to nic złego i nie muszę przychodzić na kontrolę... emotka
już jestem zapisana do drugiego.

echh.. moja siostra ma jutro operację, a w szpitalu zakaz odwiedzin z powodu panującej grypy. Oczywiście zakaz jak najbardziej zasadny, ale myślałam, że Ją odwiedzę wieczorem i pomogę trochę... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545774 Napisano: 09.01.2013 11:16:59 w Przedszkolaki i przedszkola :)
dolly, my mamy dresy cienkie i 100% bawełny, dlatego tak zakładam emotka

w sumie u nas nie ma aż tak problemu, bo można dziecku położyć rajstopy w szafce i panie je założą.

quaqua - dziewczynki mają w tej sytuacji zdecydowanie lepiej emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545723 Napisano: 09.01.2013 10:44:40 w Przedszkolaki i przedszkola :)
ja pod kombinezon zakładam dresy emotka Potem tylko myk, zdejmuję spodnie i leci do sali emotka

Ma też kalesony, ale rzadko zakładamy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545252 Napisano: 08.01.2013 07:26:27 w Przedszkolaki i przedszkola :)
swibek, Ty już tą opłatą zamknęłaś mi buzię... można taniej? można...
a u nas ciągle tylko więcej i więcej... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545244 Napisano: 08.01.2013 07:20:21 w Przedszkolaki i przedszkola :)
oo jednaj gdzieś jest drożej, heh. Siostra mieszka w gminie obok i ma od 2 lat niezmiennie 2,8 emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545238 Napisano: 08.01.2013 07:18:04 w Przedszkolaki i przedszkola :)
ok, to jaką macię dniówkę za pobyt malucha w przedszkolu?

U mnie jak pisałam 3,52 za godzinę i 5,5 stawka żywieniowa. Wychodzi 16,06 dniówki..

Z tego co widzę w innych miastach jest zazwyczaj taniej emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545232 Napisano: 08.01.2013 07:15:07 w Wkurza mnie...
w sumie masz rację, właśnie przejrzałam rachunek bankowy i płaciłam we wrześniu (2011) za pełen miesiąc, bez żadnych odliczeń... inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby płaciło się pierwszy raz w październiku...

¬le trochę rozumowałam.. kurde, to jest bardzo dobry temat pola. Przedszkole państwowe jest stanowczo za drogie.

Pobyt + rytmika + angielski + teatrzyki i inne dodatki..

ps. jaką macie teraz stawkę za przedszkole?
Ja 3,52 za godzinę dodatkową i 5,5 stawka żywieniowa. Wychodzi 16,06 dniówki, bo 3 godziny są musowe.... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545211 Napisano: 08.01.2013 07:00:01 w Wkurza mnie...
dobra, dobra, mniejsza o to emotka

nie mam dzisiaj głowy na to, ale pewnie jest tak jak piszecie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545170 Napisano: 08.01.2013 06:32:49 w Wkurza mnie...
dolly napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):


no namotałam, trochę rozruszałam umysł na koniec dnia emotka idę się kąpać dla relaksu emotka



właśnie zapłaciłam, dokładnie tak to obliczałam jak napisałaś i według mnie jest prawidłowo.
Płacisz za styczeń podwyższona stawkę, a za grudzień liczą CI starą (mniejszą) bo tyle jeszcze kosztowała dniówka.


no dobra, ale jeśli dni grudnia = dni stycznia, a dziecka nie byłoby cały grudzień, to też musiałabym, zapłacić tą nadwyżkę (z nowej opłaty) z każdej godziny x3 x liczba dni roboczych... przecież to bez sensu trochę?
Moim zdaniem powinni odliczyć dni z grudnia i te co zostały pomnożyć przez nową stawkę, bo jesteśmy w tym momencie stratni... czy ja coś źle kombinuję? Już sama nie wiem hehe. Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545097 Napisano: 08.01.2013 05:48:47 w Wkurza mnie...
karolkas napisał(a):

ja jestem ciekawa jak to bedzie w wakacje, dziecko np. nie bedzie chodzic do przedszkola w czerwcu pare dni, praktycznie te dni odliczają w lipcu, ale jak w lipcu nie bedzie juz w ogole chodziło do przedszkola, to czy przedszkole bedzie robiło zwrot pieniedzy na konto bankowe? mial ktos tak?


u nas dni z czerwca odliczają we wrześniu.

a jak dziecko kończy edukację w przedszkolu, to zwracają na konto emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545072 Napisano: 08.01.2013 05:25:05 w Wkurza mnie...
dolly napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):


ja już nic wolę nie dodawać... dziennie płacę 16,06zł.
Za grudzień, gdzie moje dziecko było całe 11 dni zapłaciłam ponad 214zł.. Bo w przedszkolach to jakoś dziwnie liczą - odejmują liczbę dni, w których dziecka nie było w poprzednim miesiącu od liczby dni roboczych w miesiącu bieżącym.. paranoja, a ja łudziłam się, że będzie mało ;]

już przedszkole państwowe jest droższe niż niepubliczne w moim mieście.. I jakby co - nie winię przedszkola, ale tą nasza ustawę o stawce godzinowej.




Hm... no ale przecież to normalne jest, że odliczasz od tego miesiąca te dni, w których dziecko nie było, bo płacisz za ten miesiąc a nie za poprzedni.



aaa nie dopisałam: chodziło mi dokładnie o to, że od stycznia podnieśli stawkę, ale odliczają dni po cenie z grudnia.. nie wiem czy rozumiesz emotka

przykładowo:
grudzień miał 21 dni roboczych, styczeń 23.
W grudniu mój syn był 11 dni, czyli nie było go 10.

I chodzi mi dokładnie o to, że liczą tak:
23 x nowa stawka = 23 x 16,06 = 369,38

i teraz odejmują dni, ale po starej stawce, powiedzmy 3,10 (czyli dziennie 14,8)
10 x 14,8 = 148

i wychodzi, że zapłacę 369,38-148 = 221,38

czyli i tak muszę zapłacić tą nadwyżkę po podwyżce za dni, które odliczają.

Taki przykład: gdyby dni robocze w grudniu = dni robocze w styczniu i mojego dziecka nie byłoby cały grudzień, to policzyliby tak:

(dni robocze w styczniu po nowej stawce) - (dni robocze w grudniu, w których dziecka nie było po starej stawce) = 23x16,06-23x14,8 = 369,38-340,4=28,98 za to, że dziecko byłoby nieobecne cały miesiąc...

chyba, że się machnęli w obliczeniach, nie wiem czy ktoś kapuje o co chodzi, ale ja musze zapłacić nadwyżkę za dni odliczone...

no namotałam, trochę rozruszałam umysł na koniec dnia emotka idę się kąpać dla relaksu emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5545038 Napisano: 08.01.2013 05:00:04 w Wkurza mnie...
dolly napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

wkurza mnie kolejna podwyżka w przedszkolu... już 3.52 za godzinę ;]



hehe, dodaj sobie jeszcze do tego tekst z Nowym Rokiem Mikołaj przyniesie podwyżkę za opiekę emotka
Chyba to lepsze niż rózga emotka



ja już nic wolę nie dodawać... dziennie płacę 16,06zł.
Za grudzień, gdzie moje dziecko było całe 11 dni zapłaciłam ponad 214zł.. Bo w przedszkolach to jakoś dziwnie liczą - odejmują liczbę dni, w których dziecka nie było w poprzednim miesiącu od liczby dni roboczych w miesiącu bieżącym.. paranoja, a ja łudziłam się, że będzie mało ;]

już przedszkole państwowe jest droższe niż niepubliczne w moim mieście.. I jakby co - nie winię przedszkola, ale tą nasza ustawę o stawce godzinowej. Wyświetl w wątku >>
0 0