Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika efelinkaaa

efelinkaaa

#5629221 Napisano: 06.04.2013 16:12:09 w Wkurza mnie...
dolly napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

T-Mobile... przed chwilą zostałam oświecona, że usługa "rok ważności konta" od 19.03 jest płatna (3zł/30dni). Mogliby chociaż powiadomić smsowo o takiej zmianie!



nie poprawię CI humoru, ale powiadamiali... smsowo



uwierz mi, oni smsowo powiadamiają wybiórczo.... emotka

Ostatnio była wymiana nadajników w moich okolicach, to również informowali wybranych, co można przeczytać w starych postach na fb... ja smsa o rozpoczęciu modernizacji nie dostałam, ale poinformowali mnie o jej zakonczeniu... mam chyba pecha do t-mobile.

na szczęście już wyłaczyłam to paskudztwo emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5629117 Napisano: 06.04.2013 12:24:36 w Wkurza mnie...
T-Mobile... przed chwilą zostałam oświecona, że usługa "rok ważności konta" od 19.03 jest płatna (3zł/30dni). Mogliby chociaż powiadomić smsowo o takiej zmianie! Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5628767 Napisano: 05.04.2013 16:26:00 w Konkursowiczki w ciąży
gosia16 napisał(a):

malutka456 napisał(a):

prodiament napisał(a):

malutka456 - to Ty jesteś położną? emotka Jaką pozycję przy porodzie najbardziej polecasz?

Jestem, jestem emotka przy porodzie kazda jest dobra, w ktorej najmniej boli rodzaca emotka czasem jest to pozycja stojaca, czasem lezaca na boku albo kolankowo-lokciowa, ciezko stwierdzic przed porodem, ktora bedzie nam odpowiadac. Cos czuje, ze na krzeselku porodowym bedzie dla mnie ok albo stanie z opieraniem sie np. o lozko emotka teraz w tych jest mi najlepiej, gdy zaczyna cos bolec emotka od 2 godzin przegladam lozeczka i nie moge sie zdecydowac, a brzuch jak sie napinal tak sie napina emotka


Ja chciałam bóle znosić w świętym spokoju ,leżąc sobie grzecznie.Ależ gdzież tam ,bo teraz moda że poród chodząco albo stojąco.I ciągle mnie zganiali z mojego wygodnego łóżeczka emotka


oo kurde, u mnie tak samo emotka najwygodniej było leżeć na pleckach... i tylko mnie opierdzielały, że trzeba chodzić i na piłce skakać... echhh. Dla mnie pozycja leżąca była najlepsza emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5628741 Napisano: 05.04.2013 15:53:40 w Inne mniejsze markety
a u mnie bonuxy w kartonach emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627404 Napisano: 04.04.2013 12:01:54 w Wkurza mnie...
asante napisał(a):

joan napisał(a):


Wczoraj przerzuciłam łopatą tak z 50 kg śniegu emotka Potem w ręce nawet kubka z herbatą nie mogłam utrzymać, do teraz mnie wszystko boli. Ale już wysmarowałam stosowne pismo do guanozjadów, co za to odpowiadają, faken prywatnej firmy emotka


Joan, w wielu miejscach jest tak, że "akcja zima" kończy się 31.03 i do tej daty miasto płaci danej firmie, która zajmuje się odśnieżaniem. Po tym czasie miasto musi zlecić przedłużenie akcji i oczywiście za to zapłacić. Moze tego nie zrobiło, to dlaczego firma ma odśnieżać. Może tu jest problem?


Dokładnie, mój mąż jest drogowcem. Akcja zima zakończona i nie można jej przedłużyć (tylko raz się powołuje w sezonie). Teraz firma wyjeżdża tylko na zlecenie. Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627399 Napisano: 04.04.2013 11:59:20 w Pomocy!!!!
a ja jeszcze od tego odprowadzę 23% vatu emotka

dlatego wolałabym jako os. prywatna, a nie przez działalność emotka

telefonu tez mi nie dadzą, to sprzedaż produktów, siedzi się przy tel. stacjonarny i komputerze (w sumie nawet nie wiem jak to wygląda do końca) razem z kilkunastoma innymi "pracownikami" emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627381 Napisano: 04.04.2013 11:49:57 w Pomocy!!!!
koza.k90 napisał(a):

efelinkaaa, a czy musisz w PUP-ie składać zaświadczenie o dochodach z US lub jakieś PIT-y ?

bo jeśli nie, to jakim cudem będą mogli przyczepić się do dochodów osiąganych z umowy o dzieło ???

pocieszę Cię, że w wielu konkursach na hasełka, większe formy literackie lub dziennikarskie czy zdjęcia również trzeba podpisywać umowę o dzieło



Tylko z ZUSu co kwartał, a od US o niezaleganiu, ale to po 12 m-cach.
W przypadku umowy o pracę zmienia się kod ubezpieczonego (pracodawca płaci składki), w przypadku um. cywilnoprawnych nie, nadal sama opłacam.... aaaa już zwariowałam z tym.... jak się nie zapytam u nich, to się nie dowiem emotka

spin: praca będzie u zleceniodawcy, pracowałabym na telefonie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627361 Napisano: 04.04.2013 11:38:28 w Pomocy!!!!
joan napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

nie mogę zmienić profilu działalności...
Zapytam w poniedziałek w urzędzie o te umowy, najwyżej spróbuję napisać na męża, ale pewnie nie zgodzą się emotka


Hmm, nie chodzi o "zmianę profilu", tylko jego "uzupełnienie". Spytaj, czy to możliwe.



w umowie nie jest zabronione (tzn nie ma o tym wzmianki), ale ja będe musiała zapłacić od tego dochodowy + vat.... wolałabym osobiście pracować jako os. prywatna i nie wiązać tego z działalnością emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627355 Napisano: 04.04.2013 11:34:16 w Pomocy!!!!
nie mogę zmienić profilu działalności...
Zapytam w poniedziałek w urzędzie o te umowy, najwyżej spróbuję napisać na męża, ale pewnie nie zgodzą się emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627340 Napisano: 04.04.2013 11:28:35 w Pomocy!!!!
joan napisał(a):

efelinkaaa - a nie prościej wystawiać na tę firmę faktury (zamiast podpisywania umów), skoro i tak lada moment rozpoczniesz dg? emotka



ja już mam działalność. Niestety moje PKD nie pasują, tzn:

ja mam handel, a chciałabym dorabiać jako konsultant telefoniczny emotka hehe.. może nie szczyt marzeń, ale zawsze jakaś dodatkowa kasa emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627335 Napisano: 04.04.2013 11:25:50 w Pomocy!!!!
joan napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

ps. koza - czy umowę o dzieło można podpisać z inną osobą?


To pytanie, jak "Czy można wygrać maskotkę na kogoś z rodziny?" emotka


aaa myslałam, że to zgodne z prawem emotka
Ee to raczej firma nie będzie chciała robić takich wałków emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627329 Napisano: 04.04.2013 11:19:50 w Pomocy!!!!
no właśnie, zdania podzielone emotka

W niektórych urzędach jest zdanie: "nie podejmowania zatrudnienia i innych form zarobkowych" czy jakoś tak, i wtedy to logiczne, że nie można żadnych umów.

Aż jestem ciekawa co u mnie powiedzą emotka Moim zdaniem zatrudnienie = umowa o pracę (Kodeks Pracy).. ale to tylko moje zdanie emotka

ps. koza - czy umowę o dzieło można podpisać z inną osobą? Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627315 Napisano: 04.04.2013 11:10:03 w Pomocy!!!!
Może ktoś się orientuje w temacie? Pytam z czystej ciekawości i oczywiście skonsultuje to w następnym tygodniu ze swoim Urzędem Pracy emotka

A więc, dostałam dotację na rozpoczęcie dg i w umowie mam: "Nie wolno podejmować zatrudnienia przez okres pierwszych 12 miesięcy".

Mam możliwość dorobienia sobie na umowę o dzieło (jako osoba prywatna - nie jako firma, obowiązki będą niezwiązane z moją działalnością)... Czy taka umowa cywilnoprawna jest Waszym zdaniem zatrudnieniem?
Czy może chodzi to tylko o umowę o pracę?
Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5627298 Napisano: 04.04.2013 10:58:36 w Wkurza mnie...
śnieg, śnieg i jeszcze raz śnieg.... ile można emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5621536 Napisano: 26.03.2013 09:19:21 w Wygraj mi / Wygram za...
szukam kogoś kto wygra mi jednego Kubusia dla synka emotka oferty na pw emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5619924 Napisano: 24.03.2013 09:59:21 w Wkurza mnie...
brak gotówki... z niecierpliwością czekam na grubsze czasy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5619915 Napisano: 24.03.2013 09:18:22 w Pomocy!!!!
Dziękuję za porady, już się dowiedziałam, że w kpir wpisywana jest data wystawienia dokumentu, a w ewidencji VAT data otrzymania dokumentu (lub data terminu płatności). Pozdrawiam Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5619844 Napisano: 23.03.2013 21:39:23 w Pomocy!!!!
tato999 napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

proszę o pomoc w temacie księgowości emotka

28.02 -> Allegro wystawia fakturę (ostatni dzień miesiąca);
05.03 -> data otrzymania faktury

i teraz mam dylemat: czy vat z tej faktury odliczam za luty (zgodnie z datą wystawienia) czy za marzec (zgodnie z datą otrzymania)? W książce księguję fakturę z datą jej wystawienia, ale jak jest z tym vatem to już nie mam pojęcia, a informacje w necie są sprzeczne emotka Może ktoś wie? emotka



ja vat odliczałamm zawsze w miesiacu wedlug ktorego ksiegowalam fakture no chyba ze byla to faktura za media ale allegro to nie dotyczy emotka



Fakturę zaksięgowałam z datą wystawienia, tylko nie wiem jak z tym odliczeniem emotka już nie mam koperty z allegro, ale fv na pewno była wysłana w marcu... Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5619834 Napisano: 23.03.2013 21:29:38 w Pomocy!!!!
proszę o pomoc w temacie księgowości emotka

28.02 -> Allegro wystawia fakturę (ostatni dzień miesiąca);
05.03 -> data otrzymania faktury

i teraz mam dylemat: czy vat z tej faktury odliczam za luty (zgodnie z datą wystawienia) czy za marzec (zgodnie z datą otrzymania)? W książce księguję fakturę z datą jej wystawienia, ale jak jest z tym vatem to już nie mam pojęcia, a informacje w necie są sprzeczne emotka Może ktoś wie? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

efelinkaaa

#5619112 Napisano: 22.03.2013 16:17:57 w Wkurza mnie...
ja nie mam nic przeciwko pomocy teściowej, ale w granicach normy i zdrowego rozsądku... Wyświetl w wątku >>
0 0