Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika monika1985monik

monika1985monik

#4832161 Napisano: 16.11.2011 09:50:40 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

planowałam przez allegro, ale chyba faktycznie poczekam spokojnie do stycznia/lutego na wyprzedaże - i zainteresowanych będzie zapewne dużo mniej emotka




O na pewno emotka i kupisz fajne rzeczy nie przepłacając tylko nie szalej za bardzo emotka A to twoje 1 dziecko ?? Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4832144 Napisano: 16.11.2011 09:44:22 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

kobitki, bo rozglądam się za kombinezonem dla synia... i trochę nie wiem czego szukać

akurat w spadku dostaliśmy same różowe kombinezony więc wypadało by coś kupić

termin mam na 6.03, planuję sporo werandowania maluszka, spanie na tarasie etc.
w rodzie rodzą się raczej same maluchy (50-54cm) więc na kolosa nie liczę emotka

kupować coś cieńszego czy grubego, z wypełnieniem czy tylko z podszewkami? Rozmiar 0-3 (56/62) czy od razu 3-6 (62/68) ?

Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać... emotka




No ja powiem Ci tyle że co do kombinezonu to ja polecam taki bez nóg w całości rozpinany bo w mgnieniu oka dziecko się w taki ubiera i u nas niestety ja kupiłam taki zwykły i się okazało że wizyty kontrolne i szczepienia w przychodni były koszmarem bo nie mogłam za nic ubrać synka u nas w poczekalni są tylko stołki dla tych co czekają i tyle nie ma żadnego przebieraka dla małego dziecka i ubranie go na stojąco w ten kombinezon było koszmarem, ale patrząc na twoją date porodu i na nieprzewidywalną pogodę trudno Ci coś doradzić bo nie wiadomo jak będzie jak urodzisz. Ja bym bardziej polecała kurteczkę i do tego grupszy koc. Może lepiej poczekaj trochę bo teraz sezon się zaczął i takie rzeczy są w cenie a na początku roku na wyprzedaży kupisz za parę groszy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4830973 Napisano: 15.11.2011 06:14:23 w Wkurza mnie...
efelinkaaa napisał(a):

własnie oglądałam, że chcą ograniczyć ulgę prorodzinną i dawać becikowe tylko dla najbiedniejszych (czyli: pracuje jeden rodzic za najniższą krajową) emotka
i weź tu człowieku miej dzieci..
w sumie na pomoc od państwa nie ma co liczyć, ale becikowe przydało się chociażby na wózek i łózeczko emotka (bo z ulgi my odliczamy... dosłownie grosze emotka )




Dokładnie też mnie zagotowało jak się o tym dowiedziałam emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4830820 Napisano: 15.11.2011 05:04:42 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

ninka28 napisał(a):

jak znalazłam to do tych pieluszek wielorazowych( kieszonek) trzeba jeszcze coś takiego bibułki by pielucha nie była bru
dna od kupki
http://allegro.pl...owe-i1911284210.html




na przykład takie bibułki - dajesz gdy spodziewasz się kupki (na początku wiadomo - cały czas, później raz dziennie)

są jeszcze profilowane które całkowicie eliminują możliwość zabrudzenia pieluchy





Och nie zgodzę się mój mały ma skończone 2 lata i do dnia dzisiejszego robi minimum 3 kupy dziennie i czegoś takiego jak spodziewania się kupy w naszym przypadku nie ma bo robi je o różnych porach, a pranie susze na kaloryferze mam 1 pokój więc 1 kaloryfer który nie codziennie bywa gorący więc pranie nie schnie mi 3 , 4 godziny jak u ciebie. Mnie te pieluszki kompletnie nie przekonują a ich cena tym bardziej i nie widzę w nich żadnych zalet Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4830757 Napisano: 15.11.2011 04:37:06 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

zgadzam się z Agusią odnośnie pampersów iż każda chwila się liczy- mój Mikuś jest kochany i grzeczniutki ale czasem potrafi od rana do poludnia nie wypuscic mamy z pokoju... więc każda chwila jest ważna bo przecież kobieta ma wiele do zrobienia: pranie, sprzatanie, obiad, czasem jakiś zwierzak...



Och zgadzam się z Wami ja przy moim synku przez pierwsze 3 miesiące ledwo miałam czas by iść do łazienki emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4830751 Napisano: 15.11.2011 04:34:45 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

Wiecie co... tak czytam o tych odparzeniach, podrażnieniach, smarowanie pupy nie wiadomo czym...

i utwierdzacie mnie w przekonaniu, żeby olać pampersy i używać tylko i wyłącznie wielorazówek

chyba jestem w stanie się poświęcić by co drugi dzień wstawiać pranie, ale oszczędzić mojemu dziecku bólu podrażnionej pupy, wiecznie tłustej od kremów...

po co używać pampersów i serwować dziecku frajdę z bolącą pupą, skoro można używać AIO czy kieszonek, które od pampersów różnią się tym, tylko i wyłącznie tym, że co 2-3 dzień wstawiamy pranie i nie ma żadnych alergii, podrażnień, odparzeń, dziecka się niczym nie smaruje, nie sypie etc. emotka

chyba przestałam widzieć jakiekolwiek zalety pampersów...




Och ja myślałam podobnie jak ty do póki dzidzi się nie urodziło emotka W praktyce synek robił dziennie parenaście kupek i do tego urodziłam na zimę i powiem szczerze nie miałam ani siły ani miejsca żeby wysuszyć pranie którego i tak było dużo, a odparzenia to kwestia tylko i wyłącznie dostosowania odpowiedniego kremu lub witamin a na samym początku nie zawsze udaje się trafić za 1 czy 2 razem z kremem i systematyczne przebieranie dziecka ja po swoich doświadczeniach z 1 dzieckiem nigdy nie dam się namówić na ten wynalazek co nie znaczy że dla innych jest zły emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4830124 Napisano: 15.11.2011 11:56:21 w Konkursowiczki w ciąży
Monika11 napisał(a):

katrin22 napisał(a):

agusia147 napisał(a):

Dziewczyny! Podpowiedzcie! Ile opakowań pampersów najmniejszych kupować? Chciałabym mieć zestaw tak na miesiąc życia maluszka, jakie rozmiary pampersów i ile? No i jaka firma?


Ja polecam Pampers Premium Care 1, miałam je ze streetcomu, potem kupiliśmy Pampersy 2, i stwierdzam, że 1 są lepsze, bo przez 2 mi czasem przecieknie.
Pampers 1 są od 2-5 kg, a 2 od 3-6, niby nic, a różnica widoczna.
Nie polecam chusteczek Hugisów, podrażniły pupkę mojego małego,wcześniej miałam Penatena i było wszystko ok.,teraz maly ma zaczerwienione koło pupki, co robić sudocrem nie pomaga, a używam go nie oszczędnie, pieluszki zmieniam co 1.5- 3h, w zależności czy dzień czy noc, w nocy zaśpi mi się, i chyba się odparzył, potem czyściłam pupkę tymi chusteczkami i nie widać poprawy, a ma odparzenie od 2 dni emotka

agusia na początek ze 2 opakowania po 78 sztuk na miesiąc Ci wystarczą.


Mąka ziemniaczana najlepsza emotka





Potwierdzam spróbuj z mąką emotka

A zapasów pampersów nie polecam u nas było tak że mówili że będzie mała córka , w rzeczywistości urodził się syn 3.850 i szybko przybierał na wadze emotka więc te najmniejsze pampersy zaraz okazały się za małe, a po 2 wszyscy doradzali nam pampersy firmy pampers które niestety okazały się największym badziewiem i sprawdzaliśmy wszystkie po kolei i ku naszemu zdziwieniu najlepsze okazały się te najtańsze z biedronki dady, co do chusteczek podobnie każde dziecko ma różną skórę i dla 1 dzidzi dane chusteczki będą ok a dla 2 okażą się uczulające.
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4828066 Napisano: 14.11.2011 12:44:11 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

swoją drogą - dlaczego w artykułach które przytaczacie nic nie piszą o nowych dostępnych szczepionkach skojarzonych, które zawierają mniej rtęci i szkodliwych substancji od szczepionek pojedynczych? wiem że są drogie, ale dostępne u nas, wystarczy zapytać w większej aptece...

piszą tylko o tych popularnych, starych i wychodzących z użytku, większość danych jest co najmniej sprzed 5 lat, dawno nie aktualna...

po co mi skład szczepionki z 2007 roku, skoro jest 2011 i w ciągu tych 4 lat zmienił się on diametralnie?




I te sczpionki skojarzone powinny być darmowe a nie że człowiek musi za nie tyle kasy płacić wogóle szczepienie dziecka to koszmar takie małe bezbronne a tak musi cierpieć
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4827904 Napisano: 14.11.2011 11:36:01 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

swoją drogą trochę mnie przeraziło, że większości kosmetyków dla dzieci, które są bardzo popularne znajduje się ropa naftowa, substancje rakotwórcze oraz substancje, które silnie wzmacniają reakcje alergiczne (i w ogóle działanie alergenów)

a na opakowaniach wypisuje się od 1 dnia życia, hipoalergiczne i w ogóle dobre i zdrowe emotka

jakoś wolę naturalną oliwę i właśnie np. nagietek...




Wiesz jak by iść tym tropem to w szczepionkach też są takie rzeczy że szok np rtęć a dzieci są szczepione niestety
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4827789 Napisano: 14.11.2011 10:49:08 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

i tak z innej beczki - czy któraś z Was stosowała kosmetyki firmy Weleda? mam na myśli tę serię nagietkową od 1 dnia życia

po rozmowie z moją siostrą, która zajmuje się chemią kosmetyczną zdecydowanie rezygnuje z wszelkich niveów, johnsonów i innego syfu

i zastanawiam się właśnie nad jakimś kompletem z Weledy

Wiem, że płyn do kąpieli i krem do ciała jest rewelacyjny, bo testowałaliśmy resztki po bratanku na mężu, który ma problemy ze skórą.
Tylko co jeszcze warto kupić do tego? Miała któraś z was może mleczko do ciała lub ten krem na wiatr i niepogodę?



Ja niestety nie pomogę bo ja stosowałam jak to nazwałaś z serii syfu emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4826671 Napisano: 13.11.2011 01:20:53 w Konkursowiczki w ciąży
ninka28 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

agusia147 napisał(a):

ninka28 napisał(a):

Od fridy itp można się samemu zarazić wiem po sobie:( bo ta gąbka przepuszcza wszytko wszystkie zarazki.
Najlepsze i odciąga w sekundę jest katarek taki podłączany do odkurzacza i nie ma obaw nic dziecku nie zrobi a w mig wyciąga nawet taki bardzo gęstą wydzielinę stosuję go od roku i żałuję że wcześniej nie miałam. Siłę ssania samemu się ustala odkurzaczem i można sprawdzić na sobie jak działa jak ktoś się boi ... takie coś jak tu pierwsza lepsza aukcja http://allegro.pl...eka-i1913639055.html



Nie odważyłabym się skorzystać z czegoś co podłączane jest do odkurzacza nawet u dorosłej osoby a co dopiero u niemowlęcia.




To pieroństwo przetestowałam już jakiś czas temu gdy byłam nianią i rodzice uważali że to jest coś dobrego dla ich dziecka koszmarrrrrrr mały na początku gdy był mały strasznie płakał gdy był troszkę większy sam dźwięk i widok odkurzacza sprawiał że dziecko częsło się ze strachu. Proponuje samemu przyłożyć sobie tą końcówkę do swojego nosa to jest taka siła że człowiekowi odrazu słabo się robi w życiu na własnym dziecku bym tego nie wykorzystała.



jak pisałam ja to używałam gdy mój synek miał 3 latka i używam do teraz a raczej on sam - żadna krzywda mu się nie dzieje może to kwestia strachu dziecka przed odkurzeczem.. Są też takie elektryczne aspiratorki widziałam kiedyś na allegro. Moja informacja była głownie po to by uważać z fridą bo się można zarazić emotka jak do wszystkiego są zwolennicy jednego i drugiego ale zapewne każda informacja się przyda młodym mamom.




Oczywiście my tutaj rozmawiamy i dzielimy się swoim doświadczeniem więc każda rada i wskazówka jest cenna szczególnie młodej mamie emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4826635 Napisano: 13.11.2011 12:47:52 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

ninka28 napisał(a):

Od fridy itp można się samemu zarazić wiem po sobie:( bo ta gąbka przepuszcza wszytko wszystkie zarazki.
Najlepsze i odciąga w sekundę jest katarek taki podłączany do odkurzacza i nie ma obaw nic dziecku nie zrobi a w mig wyciąga nawet taki bardzo gęstą wydzielinę stosuję go od roku i żałuję że wcześniej nie miałam. Siłę ssania samemu się ustala odkurzaczem i można sprawdzić na sobie jak działa jak ktoś się boi ... takie coś jak tu pierwsza lepsza aukcja http://allegro.pl...eka-i1913639055.html



Nie odważyłabym się skorzystać z czegoś co podłączane jest do odkurzacza nawet u dorosłej osoby a co dopiero u niemowlęcia.




To pieroństwo przetestowałam już jakiś czas temu gdy byłam nianią i rodzice uważali że to jest coś dobrego dla ich dziecka koszmarrrrrrr mały na początku gdy był mały strasznie płakał gdy był troszkę większy sam dźwięk i widok odkurzacza sprawiał że dziecko częsło się ze strachu. Proponuje samemu przyłożyć sobie tą końcówkę do swojego nosa to jest taka siła że człowiekowi odrazu słabo się robi w życiu na własnym dziecku bym tego nie wykorzystała.
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4825574 Napisano: 12.11.2011 02:46:12 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

anava napisał(a):

Mi minął pierwszy tydzień z małym, noce nie są łatwe ale trzeba dać radę...

Mnie tylko martwi kichanie mojego małego i to seriami po 4, 6 razy...



A jak poród?




No moje noce z małym do dziś są trudne emotka ale idzie się przyzwyczaić emotka a co do psikania to dziecko kichając oczyszcza swój organizm więc jak nic po za tym mu nie jest nie masz się czym martwić emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4825511 Napisano: 12.11.2011 01:56:14 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

Tylko jak koncowke fridy włozyc do tak malenkiej dziurki ?Dla mnie niewykonalne i tez czyszcze gruszka ktora wbrew pozorom swietnie ciagnie.
Katrin moze wyprobuj Balsam kojący dla dzieci Spokojny Sen czy jakos tak z Musteli - udraznia nosek i pomaga oddychac.




Pod żadnym pozorem nie wpychamy końcówki do noska tylko przykładamy do dziurki i ciągniemy końcówkę tej ala rurki ustami i wszystko pięknie wychodzi i dzidzi się nie męczy tylko przed usuwaniem wydzieliny należy po 1 raz do każdej dziurki pstryknąć roztworu np wody morskiej Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4825256 Napisano: 12.11.2011 10:16:13 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

A moje maleństwo ma katarek, pół nocy nie spałam, czyściłam gruszką i maścią majerankowa smarowałam, oby przeszło...tak się boję. emotka




Ja potwierdzę to co mówią dziewczyny gruszka to przeżytek który ja osobiście wyrzuciłam bo kompletnie się nie sprawdza ja używałam też fride i sprawdzała się w 100% do kupienia w aptece do tego jakaś sól fizjologiczna i smaruj pod noskiem maścią majerankową i często jak małemu zakropisz nosek kładź na brzuszku to wszystko ładnie mu wypłynie Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4823792 Napisano: 11.11.2011 01:07:42 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

Dziewczyny mnie strasznie boli na samym dole tak jakby dzidzi się już chciało wydostać z brzucha czy któraś miała coś podobnego ??



Moniś a który to tydzień? Możesz tak czuć bo w sumie dzidzia coraz więcej miejsca zajmuje i musi się porozpychać




14 tydzień no możliwe bo dziś już jest lepiej w nocy mnie jeszcze trochę bolało ale teraz jest już ok emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4822251 Napisano: 10.11.2011 05:56:45 w Konkursowiczki w ciąży
Dziewczyny mnie strasznie boli na samym dole tak jakby dzidzi się już chciało wydostać z brzucha czy któraś miała coś podobnego ?? Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4821556 Napisano: 10.11.2011 11:54:07 w Konkursowiczki w ciąży
grusia25 napisał(a):

Kobitki czy Wy też tak źle czułyście się po badaniu Glukozy emotka bo u mnie masakra dwa dni temu byłam na badaniu pobrali krew na czczo potem wypiłam 75g glukozy (bleee) i po dwóch godzinach znowu ,pobrali. Ogólnie myślałam ,ze jest to nie do wypicia ale wcisnęłam sobie do kubka sok z cytryny i wypiłam bez problemu,a po 15 minutach jak siedziałam na korytarzu to zrobiło mi sie ciemno przed oczami ,zimne poty mnie oblały i ciągło mnie na wymioty ale po 3 minutach przeszło, potem znowu drugi atak po jakiś kolejnych 15 minutach i potem po godzinie trzeci raz ale ten już był słabszy.
Wyniki wyszły w porządku, ale ja juz drugi dzień jestem prawie niepytomna ,wczoraj i w dniu badania cały dzień w łóżku leże raz mi goraco raz mi zimno - ogólnie słaba jestem i jeszcze dzisiaj mnie jakaś biegunka dopadła juz 3 razy w toalecie byłam - i teraz niewiem czy to nadal objaw tego badania czy jakaś grypa mnie bierze- dzisiaj mam wizyte po 14.00 to może coś się dowiem a Wy może też tak źle sie czułyście? Ktos coś może napisac n ten temat emotka




Ja w po wypiciu czułam się podobnie jak Ty i ogólnie cały dzień chodziłam do tyłu i strasznie słaba ale na 2 dzień już było ok Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4820405 Napisano: 09.11.2011 05:56:50 w Konkursowiczki w ciąży
Najlepiej jak się coś zje to obserwować dziecko jeżeli dziecku nic nie jest to możemy jeść dany produkt a jak zobaczymy jakieś niepokojące objawy u dzidzi to wtedy odstawiamy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4820031 Napisano: 09.11.2011 03:19:51 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

Mikołaj kupki robi ale po prostu czasem boli go brzuszek i się wygina i stęka bo nie łatwo mu...

A mam pytanie dziewczyny czy jak karmię piersią to mogę banany jeść? Mam na myśli taki a'la koktajl z bananów i mleka, albo chlebka z dżemikiem? bo mam na coś ochotę a boję się teraz przy małym jeść różne takie żeby zaparcia nie miał i brzuszek nie bolał...





Ja jadłam takie rzeczy i nic małemu nie było myśle że po bananie czy dżemie nic mu nie będzie emotka uważaj tylko na ciężkostrawne jedzenie typu groch którego nie powinno się jeść Wyświetl w wątku >>
0 0