Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika monika1985monik

monika1985monik

#4845325 Napisano: 22.11.2011 10:36:37 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

dziewczyny, czy wasze dzieci też ciągle miały czkawkę? pytam o te brzuchowe oczywiście emotka wiem że czkawka zdarza się często... ale Bernard mi się teraz cały czas obija albo o pęcherz albo o żołądek - rzuca nim jak nie wiem co.... i tak co chwile emotka

w czwartek się muszę na badania wybrać... glukoza czeka emotka te 50g idzie jakoś wypić czy zabierać cytrynę i walczyć o 2 łyki mineralnej do popicia?




U nas nie wolno dodawać cytryny ani popijać wodą emotka ale po warunkiem że wypije się to 1 łykiem daje się rady i nie jest aż takie złe emotka


Co do czkawki mój mały w brzuchu miewał ją co chwila ( to z łapczywości zbyt łapczywie łyka ) i czkawka została mu do dzisiaj
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4841996 Napisano: 20.11.2011 08:21:39 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

no wybór nie jest łatwy emotka

z tego co nam mówili na warsztatach:

dla dzieci do 6 mies. najlepsze są chusty elastyczne, ale oczywiście również można używać tkanych
elastyczne przy cięższych dzieciach robią się niewygodne (za bardzo się naciągają i uwierają), polecane są dla dzieci o masie do 9-15kg (w zależności od grubości chusty), ale wszystkie mamy zgodnie twierdziły że przy 11-12kg jest już na prawdę nie wygodnie

tkane najwygodniejsze są dla dzieciaków które same siedzą i nie mają problemów z trzymaniem główki, natomiast można oczywiście nosić w nich również noworodki - wymaga to jednak znacznie większej wprawy w wiązaniu
tkane oferują więcej możliwości wiązań i wg wszystkich którzy byli na warsztatach stwierdzamy, że są wygodniejsze od elastycznych, które jednak dają poczucie ściśnięcia, ale wiązanie na początku - kosmos emotka

dla dzieci pow. 6 miesiąca życia bardzo fajne są nosidła azjatyckie - Mei Tai (taka ulepszona wersja chusty), również występujące formie zmodernizowanych nosideł ergonomicznych (mają gotowe szelki)

chusty kółkowe są dość ograniczone i najlepiej sprawdzają się w noszeniu na biodrze (które nie jest tak wygodne)

to tak w skrócie

w razie konkretnych pytań mogę coś tam podpowiedzieć (oczywiście jeśli dany problem był poruszany na warsztatach, bo praktyki jeszcze nie mam emotka )

my się zdecydowaliśmy na cienką elastyczną na pierwsze 6 miesięcy (taką nawet do 9kg, głównie ze względu na wygodę wiązania oraz możliwość zastosowania pozycji do karmienia), a jak maluch podrośnie to będziemy nosić albo w porządnej, grubej tkanej

nawet mężu mój po warsztatach chustowaniem zachwycony - będzie nosił malucha emotka




Fajnie poczytałam to co napisałam co nie co w internecie i coś już tam wiem emotka jak coś będę pisać emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4841988 Napisano: 20.11.2011 08:19:45 w Konkursowiczki w ciąży
agasiam napisał(a):

A ja w ten weekend wybrałam pediatre dla małego. Dowiedziałam się co i jak, czyli formalności. Długo się zastanawiałam ale po wczorajszej rozmowie z lekarzem jestem oczarowana. Kobieta-anioł lekarz z powołania, tylko szkoda że ich coraz mniej:( A tak to dobija mnie czekanie i bezczynność.
Dziewczyny szukam jakiegoś kremu to pupy do codziennego stosowania, coś delikatnego nie do zadań specjalnych- bo taki już mam.Może jakaś rada, zastanawiam się nad Linoderm lub Linomag.

W piatek przyjechało nosidło-fotelik, wybierałam całe 2 tygodnie emotka Kupiłam wczesniej śpiworek womar i myślałam, że nada się do nosidła. Niestety okazuje się że wkładka dla niemowląt skutecznie przeszkadza. Owszem można wyjąć ale czy to ma sens.Nawet zastanawiałam się nad zamontowaniem tej wkładki na śpiworek. Chyba pozostaje jednak kupić kombinezon.





Polecam linomag emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4841892 Napisano: 20.11.2011 07:42:01 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

a tak zmieniając temat - dzisiaj byliśmy na warsztatach z noszenia dzieci w chustach

REWELACJA! Polecam każdej przyszłej mamie emotka

Ogólnie - obczailiśmy sobie wszystkie dostępne rodzaje chust oraz nosidła azjatyckie (te zdrowe), dowiedzieliśmy się jak nosić dziecko w jakim wieku, co zakazane, co dozwolone, jakie najczęściej popełniane są błędy no i przede wszystkim posłuchaliśmy opinii mam, które noszą od minimum kilku lat

oczywiście przećwiczyliśmy też kilka najfajniejszych wiązań, lekko zmodyfikowanych przez profesjonalistów (bo niestety nie wszystkie wiązania z instrukcji chust są zdrowe, a niektóre są nawet niebezpieczne dla maluchów!)





Pozazdrościć też bym chętnie wzięła udział w takich warsztatach bo zastanawiam się nad zakupem chusty ale nie mam pojęcia która jest dobra
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4839953 Napisano: 19.11.2011 06:08:23 w PODZIĘKOWANIA
haz0r bardzo bardzo dziękuje za bilecik do kina emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4839854 Napisano: 19.11.2011 05:14:30 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

nineczka17 napisał(a):

emilka1705 napisał(a):

Ja ciężko walczyłam o pobudzenie laktacji. Mleka cały czas brakowało...w tamtym tygodniu za to było, aż za duzo-teraz znów mało! A przystawiam i odciągam okropne herbatki pije! Sama nie wiem o co chodzi.
Beniaminowa to wogóle nie masz ubezpieczenia?


ja przy córce też mialam okres chciała jeść ciągle a mleka za mało, butelki nie chciała do ust wziąć a ja nie wiedziałam co mam robić za dużo piłam wody ,herbatek na mleko i kopru włoskiego aż polecił mi ktoś piwo Karmi po troszku pilam ograniczyłam herbatki i wodę wyczytałam że za dużo też pić nie można bo można zmniejszyć laktację i wyszłam z tego i już później mleka córce nie brakowało,a przy chłopcach problemów żadnych już nie było


to można karmiąc piersią pić karmi? emotka
ja uwielbiam poema di caffe -ale od ciąży nie piję, bo ma do 0,5% objętości alkoholu...

Ja piję herbatkę z Hipa na laktację ale czy mam więcej to nie wiem.

A w jaki sposób się czuje że dziecko opróżniło piers emotka Bo mnie czasem po dłuższym czasie jak doi to tak jakby kłuje czy ciągnie w środku i aż swędzi mnie pierś... emotka




No chyba nie da się tego wyczuć bo dziecko nigdy nie opróżni piersi do końca emotka Jeżeli karmisz i odczuwasz przy tym ból tz że mały jest źle przystawiony do piersi. Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4839847 Napisano: 19.11.2011 05:11:59 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

nie można pić karmi karmiąc piersią
nawet w którejś gazetce o dzieciach w tym roku był artykuł wraz z wynikami badań co alkohol z karmi robi z naszym maleństwem...

każde piwo ma działanie moczopędne, a u kobiet również pobudza laktację

ale ze względu na swoją szkodliwość (bez względu na to czy ma 0,5 czy 5%) jest absolutnie odradzane (między innymi hamuje rozwój kilku typów komórek znajdujących się w mózgu i upośledza układ nerwowy)




Nie wiem jak z tym jest do końca bo mi sama Pani położna środowiskowa mówiła żebym piła piwo karmi że pobudza laktacje i w paru gazetach to też czytałam nie wiem jak jest do końca bo wolałam herbatki zamiast piwa emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4839396 Napisano: 19.11.2011 12:43:06 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

ja jak jadę gdzieś to najpierw Mikuś dostaje cycia, ale w razie czego babcia może przygotować mleko z butelki gdyby się obudził i spokojnie 3 godziny może mnie nie być -czasem w ogóle się nie budzi przez ten czas a czasem obudzi ale dostanie butelkę i śpi dalej emotka




No to masz fajnie mój mały nie tolerował czegoś takiego jak butelka więc musiał być tylko z mamą.


katrin22
Ja polecam też woreczki do zamrażania naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy się sprzyda takie mleko np: gdy zachorujesz ( czego ci nie życzę emotka i będziesz musiała brać antybiotyk nie możesz karmić piersią ) i wtedy takie mleczko zamrożone to zbawienie emotka Polecam naprawdę warto raz za czas odciągnąć i dać do zamrażalnika Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4837047 Napisano: 18.11.2011 12:26:21 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

Ja dzieki Bogu mam poki co praktycznie bezproblemowe dziecko, z pierwszym bylo to samo. U nas kupki sie unormowały po lekarstwie,mała juz nie musi tak cisnąc , pomogla tez zmiana mleka. Kinga zjada mi w nocy 100 ml i spi 4 -4,5 godz.W dzien co 3 godzinki wypija jakies 90ml. Jak tak dalej pojdzie to bedzie z niej niezly klocek emotka
Zdrowka Waszym dzieciaczkom zycze.




Pozazdrościć emotka mój synek przez pierwsze 4 miesiące wstawał w nocy co chwila na cyca a w dzień jadł co 2 , 3 godzinki i przez 4 miesiące nie mogłam niestety nigdzie wyjść bo nie mogłam go zostawić z nikim z domowników bo musiał mieć jedzonko pod nosem w razie czego emotka i musiałam całymi dniami siedzieć z małym w domu.
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4836958 Napisano: 18.11.2011 12:03:17 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

grazia1981 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

katrin22 napisał(a):

dziś z rana patrzę a Kubuś ma jedno oczko lekko zaropiałe, umyłam je wywarem z rumianku i zastanawia mnie to, czy moje dziecko musi mieć wszytkie dolegliwości noworodkowe emotka
Dupka już prawie wygojona, przygotowana woda plus mąka ziemniaczana- cudowny lek.
Katarek mija, a teraz to oczko...




To dopiero początki emotka obyś tylko takie kłopoty miała ze swoim synkiem emotka naprawdę nie ma się czym martwić no dzieci już tak mają jak nie to to znowu co innego i tak w kółko


U mnie najgorsza była ciemieniucha,która też nie chciała zejść ,mały miał też pleśniawki na języku,potówki,zaropiałe oczka,które przemywałam rumiankiem i przeszło,i jeszcze mnóstwo innych rzeczy,ale wszystko przejdzie emotka



Czyli wszystko trzeba przejść




Dokładnie wszystko trzeba przejść emotka Przy 2 dziecku już będzie łatwiej ha ha ha emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4836883 Napisano: 18.11.2011 11:41:19 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

możliwe że tak, ale mówie nie wszyscy dobrze tolerują rumianek bo ma silne właściwości uczulające. Ja na razie spróbuję krople które doktor przepisał.




U nas stary sprawdzony sposób babci okazał się strzałem w 10 emotka na pewno przemywając dziecku codziennie oczka rumiankiem może się uczulić ale 1 raz na pewno nie zaszkodzi Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4836845 Napisano: 18.11.2011 11:32:31 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

katrin22 napisał(a):

dziś z rana patrzę a Kubuś ma jedno oczko lekko zaropiałe, umyłam je wywarem z rumianku i zastanawia mnie to, czy moje dziecko musi mieć wszytkie dolegliwości noworodkowe emotka
Dupka już prawie wygojona, przygotowana woda plus mąka ziemniaczana- cudowny lek.
Katarek mija, a teraz to oczko...


mój Mikuś jak się urodził to też miał bo oczka miał zaklejone (urodził się 3 tyg przed terminem)- przemywam mu wodą fizjologiczną, niestety wciąż ropieje troszkę i wczoraj na wizycie doktor przepisał krople do oczu. Niektórzy mówią by rumiankiem przemywać, ale z tego co wiem rumianem może uczulac więc nie wszyscy polecają ten sposób.




U mnie synkowi od początku ropiało 1 oczko i też przyszła mądra Pani położna środowiskowa i radziła swoje cenne rady to krople to wodę i jeszcze sto innych sposobów i ja jako niedoświadczona matka eksperymentowałam na synku a synek jak biedny miał zaklejone oczko tak dalej miał wreszcie na własną rękę zaparzyłam rumianek przetarłam raz synkowi oczko i było po kłopocie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4836823 Napisano: 18.11.2011 11:27:11 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

dziś z rana patrzę a Kubuś ma jedno oczko lekko zaropiałe, umyłam je wywarem z rumianku i zastanawia mnie to, czy moje dziecko musi mieć wszytkie dolegliwości noworodkowe emotka
Dupka już prawie wygojona, przygotowana woda plus mąka ziemniaczana- cudowny lek.
Katarek mija, a teraz to oczko...




To dopiero początki emotka obyś tylko takie kłopoty miała ze swoim synkiem emotka naprawdę nie ma się czym martwić no dzieci już tak mają jak nie to to znowu co innego i tak w kółko Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4836662 Napisano: 18.11.2011 10:33:31 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

Mój Kubuś już ma gęstszy katar, to oznacza, że mija??jak mu wyciągam wydzielinę, to taki glucik cały wyciągam i nic już nie ma, a wcześniej był mokry katar i ciężko było wyciągnąć wszystko.


A mam jeszcze pytanko do matek doświadczonych.
Ja przed ciążą byłam fanką kawy, w ciąży ograniczyłam się do jednej z ekspresu, teraz nie piję wcale, ale tak mi brakuje kofeiny.
Kiedy można wypić słabiutką kawkę z ekspresu karmiąc piersią??? bo nie chcę maleństwu zrobić krzywdy, a sama chodzę jak rak do tyłu.




Kawkę z rana wypij i nie powinno nic dzidzi być emotka ale na wszelki wypadek patrz na reakcje synka jak nic się nie zmieni to spokojnie możesz wypić kawkę emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4836395 Napisano: 18.11.2011 08:47:36 w Nagrody nieotrzymane lub uszkodzone
glan4 napisał(a):

czy wszyscy otrzymali żelki ze wszystkich edycji?



Ja otrzymałam tylko z 1 z pozostałych do dziś nic nie dostałam
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4834262 Napisano: 17.11.2011 09:20:02 w Konkursowiczki w ciąży
No było tak 1 usg dzidzi nie chciał się pokazać emotka 2 usg lekarka powiedziała że będzie syn emotka 3 usg ( 3d) że będzie córka piękne zdjęcie nawet mam swojej córeczki ha ha ha emotka i 4 usg powiedzieli że córka emotka


Przychodzi położna jak już miałam rodzić i pyta to co rodzimy syna czy córkę a ja ze śmiechem że dziecko emotka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4834095 Napisano: 17.11.2011 07:53:29 w Konkursowiczki w ciąży
dianek Ty miałaś spać i wypoczywać póki jeszcze możesz a ty już o świcie tu jesteś emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4834092 Napisano: 17.11.2011 07:52:23 w Konkursowiczki w ciąży
Ja miałam usg 3d w Krakowie i na zdjęciu była piękna córka emotka urodziłam syna ha ha ha
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4833331 Napisano: 16.11.2011 06:23:37 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

A ja nadal martwię się tym katarkiem, używam tego sterimaru, potem usuwam wydzielinę aspiratorkiem, następnie pod nosek daję maści majerankowej, pokój wietrzony, a ten katarek nadal utrzymuje się 4 dzień...martwię się, bo małemu bardzo rzadko udaje się odbićpo jedzeniu, i może to jakieś resztki lecą do noska, poczekam jeszcze 2 dni i jadę do lekarza emotka emotka emotka




Katar leczony trwa co najmniej 10 dni więc nie ma się co martwić na zapas
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4832899 Napisano: 16.11.2011 02:49:11 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

dianek napisał(a):

planowałam przez allegro, ale chyba faktycznie poczekam spokojnie do stycznia/lutego na wyprzedaże - i zainteresowanych będzie zapewne dużo mniej emotka




O na pewno emotka i kupisz fajne rzeczy nie przepłacając tylko nie szalej za bardzo emotka A to twoje 1 dziecko ??



pierwsze, pierwsze
ale w planie w sumie trójka emotka

z ciuszkami wiem że nie ma co szaleć - wiadomo te malutkie najsłodsze, chciało by się kupić nie wiadomo ile, a później się tego nie założy bo maluch zaraz wyrośnie emotka

i ja właśnie po wizycie u gina emotka tym razem był grzeczny i okazał jakieś wyrazy współczucia co do mojej miednicy emotka

sprawdził Berniemu serduszko - wszystko jest ok, lepiej niż tydzień temu
mi sprawdził szyjkę - długa, zamknięta, dobrze trzyma
no i kazał brać magnez 3x2 - za 2 tygodnie wizyta, jak brzuch mi się przestanie spinać to obniżymy dawkę

no i skierowanko na badania... mocz, morfo i to z glukozą - fuj... na szczęście tylko 50g i drugie badanie po 1h

no i mam odpoczywać, relaksować się, i korzystać z męża póki mogę emotka




Fajnie że wszystko ok emotka my mamy dopiero wizyte z usg na mikołaja ale i tak już tym razem nie uwiężę w ich zapewnienia o płci , no święta racja korzystaj z męża, wypoczywaj i śpij ile możesz bo potem nie będzie na to czasu
emotka Wyświetl w wątku >>
0 0