Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika monika1985monik

monika1985monik

#4853792 Napisano: 25.11.2011 02:06:59 w Konkursowiczki w ciąży
benasia odstaw herbatki, zrób sobie małą dietę tz nie głoduj emotka tylko jedź to co małego nie uczuli i obserwuj go jeżeli to nie pomoże idź do lekarza bo to może być albo kolka albo po prostu ty coś zjadasz co mu nie służy, a od jak dawna zmieniłaś mu mleko ? może wróć do poprzedniej marki może ta mu nie służy. Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4853749 Napisano: 25.11.2011 01:51:42 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

dziś 5 godzin stękał, marudził, jak był jakiś większy bół to czerwony się robił na twarzy i krzyczał - wtedy tylko pierś go uspokajała na chwilę i dalej to samo. Noszenie trochę pomaga pionowo ale nie moge cały czas. OD 13.30 spi ładnie więc chyba mu przeszło. A herbatkę koperkową ogólnie mu dawałam codziennie rano, a wieczorem rumiankową, ale dziś nie dostał herbatki nawet.
Zakupiłam jeszcze herbatkę ułatwiającą trawienie z Hippa - jak się obudzi to mu ją dam.





Karmisz w większości piersią więc nie przesadzaj z tą herbatą, a co ile robi kupkę ? i czy uspokaja się tak nagle ? tz płacze pręży się a nagle jak gdy by nigdy nic się np śmieje ??? Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4853722 Napisano: 25.11.2011 01:45:06 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

no tylko te gazy to u nas nie pierwszy raz - ale żeby tak długo dziecko się męczyło to masakra...
Prostowanie nóżek i zginanie nie da się bo mały krzyczy strasznie i wierzga wtedy...
Uspokaja go cycyś mamusi ale w wielkim bólu krzyknie i znów cycusia doi żeby się uspokoić...

Od początku dostaje pierś i mleko z butelki ale nie zawsze tak dotkliwie go brało... Wcześniej normalnie wydalał gazy - głośno ale tylko stękał przed oddaniem, a teraz zdarza mu sie prawie codziennie taki czas że go męczą boleśnie przez jakiś czas...




Ale płacze i pręży się np przez kilka godzin ???
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4853703 Napisano: 25.11.2011 01:40:20 w Konkursowiczki w ciąży
benasia obserwój synka jeżeli ból prężenie itp będzie się powtarzał przez kolejne dni w podobnych godzinach to niestety może to być kolka. Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4853697 Napisano: 25.11.2011 01:39:06 w Konkursowiczki w ciąży
19790411 napisał(a):

benasia napisał(a):

Dziewczyny mój Malutki ma straszne gazy i bardzo cierpi - pręży się, stęka, czasem czerwony się robi i krzyczy... Dziś od 7.30 do południa to przerabialiśmy - był zmęczony i chciał spać ale nie mógl. Teraz na szczęście śpi.
Nie jem jakiś wzdymających pokarmów. Karmię głównie piersią, lecz dostaje czasami butelkę.
Próbowałam juz kładzenia na brzuszku, troszkę pomogło ale nie wiele. Mam espumisan dla dzieci ale dostawał w nocy i jakoś rano go złapało...
Trochę pomaga mu gdy trzymam go na rękach pionowo i on podkurcza nóżki -ale trzymanie takiego prawie 5kg pulpecika długo nie jest łatwe...
Macie jakieś sposoby?


Nie chcę Cię martwić, ale może to kolka? Na kolkę polecane są ciepłe (nie gorące!) kompresy na brzuszek, kontrolowane dociskanie nóżek do brzuszka. U mnie sprawdziła się suszarka - nawet nie tyle gorące powietrze (bałabym się, że oparzę dziecko), co szum. Oprócz espumisanu są również inne środki (infacol, debridat itp.), które być może będą skuteczniejsze dla Twojego Maluszka.





No widzę że masz podobne metod jak moje emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4853693 Napisano: 25.11.2011 01:38:20 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

Dziewczyny mój Malutki ma straszne gazy i bardzo cierpi - pręży się, stęka, czasem czerwony się robi i krzyczy... Dziś od 7.30 do południa to przerabialiśmy - był zmęczony i chciał spać ale nie mógl. Teraz na szczęście śpi.
Nie jem jakiś wzdymających pokarmów. Karmię głównie piersią, lecz dostaje czasami butelkę.
Próbowałam juz kładzenia na brzuszku, troszkę pomogło ale nie wiele. Mam espumisan dla dzieci ale dostawał w nocy i jakoś rano go złapało...
Trochę pomaga mu gdy trzymam go na rękach pionowo i on podkurcza nóżki -ale trzymanie takiego prawie 5kg pulpecika długo nie jest łatwe...
Macie jakieś sposoby?




No raczej boli go brzuszek ( albo coś zjadłaś co mu nie służy, albo mleko z butelki mu nie służy, albo niestety tak się przydarzyło co się zdarza byle nie za często i nie za długo)


U nas sprawdzało się : ciepłe okłady na brzuszek, dociaskania kolanek dziecka do brzuszka i prostowania, oraz suszarka a konkretnie jej dźwięk mały się przy niej bardzo uspokajał i zaraz jakoś łatwiej robił kupkę .
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4851627 Napisano: 24.11.2011 05:06:52 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

allegro.pl
najczęściej w kategorii Allegro › Dla Dzieci › Odzież › Zestawy ubrań › Rozmiar 50-68

Przeglądam wszystko po kolei, obserwuję co fajne i próbuję licytować za grosze - czasem coś wpadnie emotka




Ja tak dla synka upolowałam mega rzeczy np. paczka ubranek z 10 rzeczy za 1 zł emotka ( niektóre w ogóle nie używane ) więc polecam siedzenie przed allegro i wyszukiwanie okazji emotka na takie dziecko do 6 miesiąca życia to nie jest wcale takie trudne coś znaleźć w niskiej cenie potem jest już trudniej emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4851163 Napisano: 24.11.2011 02:16:26 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

Nie Aguś, to nie Twój pech tylko specyfika tego świata...a branży remontowo-budowlanej to już w ogóle (a wiem, bo mąż pracuje jako inżynier, głównie w nadzorach/odbiorach robót i z takimi obibokami, partaczami etc. walczy codziennie)

Też mnie wkurza dzisiaj wszystko... ta glukoza, przyszli sąsiedzi (wczoraj mieszkanie odebraliśmy i się zaczynają zabawy różnego rodzaju...), opóźniona wypłata męża, moje dwie prace, których nie chce, ale pieniądze chce, ciśnienie 90/45 i w ogóle wszystko... emotka

Jedyne co mnie dzisiaj pociesza to to że sobie kupiłam dobre pomarańcze w Almie i się obżeram... i Bernardzik grzeczny, śpi cały dzień, kopanie mnie po pęcherzu mu się ewidentnie znudziło...



To i ja się pożalę a co emotka Mnie wkurza że co zjem to zaraz zwymiotuje i mam już tego dość emotka


W 1 ciąży miałam cały czas ciśnienie 90/40 więc nie jesteś sama.
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4850382 Napisano: 24.11.2011 10:01:24 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

eh... i badanie z glukozą zakończone niepowodzeniem emotka 40 min wytrzymałam, po czym wszystko wylądowało w ubikacji emotka

we wtorek powtórka, może się uda... emotka




Kurcze ja mam wrażenie że u mnie będzie podobnie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4848612 Napisano: 23.11.2011 03:22:02 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

u nas usg bioderek prywatnie kosztuje 80zł a na NFZ dopiero termin na 18 stycznia, czyli za późno bo Mikołaj by miał wtedy 12 tyg a musi być chyba między 6 a 8 tyg.




U nas usg kosztuje 75 zł i u nas lekarka mówiła że między 4 a 6 tygodniem i większość niestety robi to prywatnie bo inaczej trzeba iść do szpitala i nie dość że są tam mega terminy to jeszcze trzeba tam stać od 6 rano by zostać w ogóle przyjętym emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4848477 Napisano: 23.11.2011 02:33:11 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

Kobitki, czy któraś z Was miała styczność z wózkiem Bugaboo Cameleon ? Jakieś opinie? Info dot. używania, przydatnych gadżetów etc?




Uff jak dla mnie cena jest kosmiczna i mnie na taki nie stać dla mnie najważniejsze przy kupnie wózka było by miał 4 kółka bo tylko takim po naszych chodnikach da się jeździć, żeby miał przerzucaną rączkę tył/przód i żeby był w miarę funkcjonalny. Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4848468 Napisano: 23.11.2011 02:29:57 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

emilka1705 napisał(a):

agusia147 napisał(a):

Dziewczyny, może to pierdoła, ale mam cholerny problem emotka Chciałam kupić choinkę i nie wiem jaką? Żeby nie było zbyt drogo chciałam coś udekorowanego. Znalazłam coś takiego: http://allegro.pl...nna-i1944522116.html w różnych rozmiarach, ale jak tak patrze to im wyższa tym większa bida... Wiem, że to głupi problem, ale na prawdę sama nie daję rady emotka A mężu mówi, że się nie zna emotka


mnie się podoba i cena nie powala. Kolor to ten najjaśniejszy (druga) dla mnie najlepszy
emotka

my na USG bioderek jesteśmy umówieni za tydz. To bedzie 7 tydzien. Przy Emi w szpitalu też nic nam nie mówili, ale neonatolog na pierwszym szczepieniu wypisała skierowanie.


to tak krótko się czeka na usg? słyszałam że podobno kolejki są straszne i aż się bałam czy za miesiąc mojego Mikusia przyjmą...




U nas czeka się 4 miesiące emotka więc musieliśmy iść na prywatkę emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4846310 Napisano: 22.11.2011 04:59:14 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

U nas zakontraktowane maja 4 wizyty z tym ze chodzi sama polozna. Pierwsza wizyta trwala godzine, pogadanka o decie, pielegnacji malca, o pologu itd.Do tego dzwoni co 3-4 dni czy wszystko ok, czy jakies pytania mam itd.Na szczescie w piatek ostatnia wizyta.




Łał emotka u nas to 1 wizyta najdłuższa pytała i mówiła o wszystkim a także sprawdziła czy dobrze się goję emotka 2 pozostałe wizyty to takie na odwal się przyszła i poszła. Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4846293 Napisano: 22.11.2011 04:50:17 w Konkursowiczki w ciąży
anava napisał(a):

katrin22 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

grusia napisał(a):

Dziewczyny ile razy byla u Was polozna po porodzie ?



3 razy emotka


1 raz


a u mnie wcale emotka




Musisz zgłosić to w przychodni bo to jej obowiązek cię odwiedzić
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4846288 Napisano: 22.11.2011 04:49:27 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

katrin22 napisał(a):

kurcze, znów chodziłam z nim 10 minutek,mały wisiał na ramieniu i dalej NIC, położyłam go na boczku i śpi emotka




A dzieje mu się coś jak mu się nie odbije ???


Nic się nie dzieje, jak leży to się uśmiecha, czasem postęka, potem popurka sobie i dalej śpi, ale wyczytałam, że każdemu dziecku musi się odbić, bo inaczej może się udusić i teraz panikuję, latam co chwilka do niego patrząc czy się nie obrócił na plecki.




To nie prawda emotka są dzieci które jedzą bardzo łapczywie i tym dzieciom zbiera się powietrze podczas jedzenia i musi się im odbić, ale są dzieci które jedzą spokojnie i nie nałykają się w ogóle powietrza i po prostu zwyczajnie im się nie odbija, jeżeli nic mu się nie dzieje nie ulewa , nie boli go brzuch a tylko się uśmiecha to mama może wrzucić na luz bo nic mu nie jest emotka Jest po prostu spokojnym dzieckiem które grzecznie i powoli się najada a bekanie mu nie jest potrzebne emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4846250 Napisano: 22.11.2011 04:38:08 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

kurcze, znów chodziłam z nim 10 minutek,mały wisiał na ramieniu i dalej NIC, położyłam go na boczku i śpi emotka




A dzieje mu się coś jak mu się nie odbije ??? Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4846246 Napisano: 22.11.2011 04:37:12 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

Dziewczyny ile razy byla u Was polozna po porodzie ?



3 razy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4846056 Napisano: 22.11.2011 03:15:49 w Konkursowiczki w ciąży
kalisto1986 napisał(a):

katrin22 połóż go sobie na ramieniu, żeby główkę miał ciut powyżej ramienia, chodź tak po pokoju i poklepuj go po pupce, powinno mu się odbić ( chociaż czasem nawet po 5 minutach).
My natomiast mieliśmy z synem problem z ulewaniem, ale nie takim jak u niemowląt, a autentycznie chlustał na pół metra emotka Nie był to refluks, ani nic z tych rzeczy, lekarka podejrzewała łapczywe jedzenie emotka ,ale całe szczęście wyrósł z tego




Oj u nas było podobnie emotka całe szczęście że mały śpi z nami w tym samym pokoju bo inaczej nie chce nawet myśleć co by było.
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4845990 Napisano: 22.11.2011 02:45:26 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

katrin22 napisał(a):

Kobietki co zrobić jak dziecko nie zawsze sobie odbije mój Kubuś bardzo rzadko beknie po jedzonku, trzymam go pionowo na ramieniu, oklepuję i NIC, on zasypia zaraz, albo ma bąki i się zwija z bólu, pewnie dlatego, że nie beknie.
Kładę go na boczek by się nie zakrztusił i jakoś jest, ale martwi mnie to.




Spróbuj położyć go u siebie na kolanach na brzuchu i lekko oklepywać po pleckach.


próbowałam, i też ciężko,ale będę próbować, bo martwi mnie to.



Może też tak być że twój mały je bardzo spokojnie i nie połyka w ogóle powietrza i nie ma się mu po czym odbić emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4845977 Napisano: 22.11.2011 02:40:13 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

Kobietki co zrobić jak dziecko nie zawsze sobie odbije mój Kubuś bardzo rzadko beknie po jedzonku, trzymam go pionowo na ramieniu, oklepuję i NIC, on zasypia zaraz, albo ma bąki i się zwija z bólu, pewnie dlatego, że nie beknie.
Kładę go na boczek by się nie zakrztusił i jakoś jest, ale martwi mnie to.




Spróbuj położyć go u siebie na kolanach na brzuchu i lekko oklepywać po pleckach.
Wyświetl w wątku >>
0 0