Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika monika1985monik

monika1985monik

#4951789 Napisano: 13.01.2012 10:33:36 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

koper napisał(a):

emilka1705 napisał(a):

mówią ze po porodzie wypadają włosy, ale moja mała będzie miała już za 2 dni 3 miesiące, a ja włosy po myciu dosłownie wyciągam garściami! Kurcze myślałam, że to normalne. Karmię małą, słaba nie jestem waże 8-9kg mniej niż przed ciąża. Chyba pójdę na morfologie
emotka emotka
nastraszyłyście mnie:) może to przez brak witamin.



Tymi włosami to tak się nie martw emotka w ciąży, ze względu na wysoki poziom estrogenów włosy prawie wcale nie wypadają. Albo przynajmniej wypada ich mniej. Zauważyłaś, że w ciąży miałaś jakby więcej włosów i były takie mocniejsze? A właśnie ok 3 m-cy po porodzie poziom estrogenów spada i włosy nadrabiają, zaczynają wypadać te które powinny wypaść w czasie ciąży i te które teraz akurat wypadają. U niektórych kobiet jest to tak rozłożone w czasie, że tego prawie nie zauważają, a inne mają wrażenie, że włosy wypadają garściami. Dodatkowo jeszcze podwyższona prolaktyna też wpływa na wypadanie włosów, ale wszystko w końcu wróci do normy emotka



a mi od tygodnia też strasznie wypadają włosy - mały ma 2,5 miesiąca. Aż boję się je rozczesywać... emotka
ale to chyba ze stresu jak mały był chory i tak strasznie krzyczał... emotka




Wypadanie włosów po porodzie jest normalne. Ja bałam się że jak umyję włosy i je rozczesze po raz kolejny to zostanę łysa masakra była tyle włosów mi wypadało że garściami można było zbierać i to trwało całe 10 miesięcy ale kupiłam w aptece takie witaminy na włosy i paznokcie niestety nie pamiętam ich nazwy i w miarę się unormowało można te tabletki łykać jak się karmi
emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4951056 Napisano: 12.01.2012 08:15:20 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

agasiam napisał(a):



A ile teraz mały waży?



4720g -w 4 tygodniu



To nieźle przybiera emotka

Mamuśki, a takie pytanie, skoro już macie doświadczenie to tak realnie ile ciuszków w jakim rozmiarze trzeba?



Ja miałam parę ciuszków w rozmiarze 50 i wogóle ich nie użyłam bo synek się nie zmieścił w nie więc ja polecam kupienie odrazu tych 56 a ile hm trudno powiedzieć to zależy jak często zamierzasz prać, czy codziennie czy np co 2 dzień ? takie małe dzidzi lubi zwracać pokarm lub zsiusiać dopiero co ubrane ubranko więc trochę tego trzeba mieć ale z umiarem bo takie małe dzidzi naprawdę strasznie szybko rośnie i potem okazuje się że pół szafy ciuchów nawet nie ubrana 1 raz bo już za mała. Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4950718 Napisano: 12.01.2012 05:43:27 w Oddam za darmo
kamil2s napisał(a):

kubuś
tkeqqw5rc9




Dziękuje emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4950707 Napisano: 12.01.2012 05:41:11 w Konkursowiczki w ciąży
Mi też rozstępy pojawiły się na parę dni przed porodem emotka


benasia
nie lepiej jeszcze poczekać z tym fotelikiem ? mój mały przybierał na wadze podobnie jak twój i my kupiliśmy fotelik od 9 do 25 kg i on ma 5 pozycji więc można go ustawić odpowiednio dla dziecka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4949767 Napisano: 12.01.2012 10:41:22 w Dziś dotarła nagroda z.... (tylko info!)
Kurta z orlen team FB emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4948155 Napisano: 11.01.2012 01:29:22 w Konkursowiczki w ciąży
Ok dziewczyny trochę się uspokoiłam emotka w sumie to dopiero od 2 tygodni nie wymiotuje tak to dzień na dzień wymiotowałam z dzidzi wszystko jest ok na szczęście emotka A ta glukoza och jak ja to przeżyje 3 ukłucia emotka jak u mnie znalezienie żył to cud emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4948076 Napisano: 11.01.2012 12:38:04 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

My także po wizycie ale Pani doktor powiedziała że za mało przybieram na wadzę emotka dostałam też skierowanie na glukozę bleeeeee i dopiero w domu zauważyłam że mam zaznaczone 75g po 1 i 2 h emotka wie któraś może dlaczego tak w 1 ciąży miałam z 50g i po 1 godzinie


Ja też tak miała 75gr i po 2h badanie.
Kochana a w którym dokładnie jesteś tygodnu, i ile przybrałaś, może doktorka przesadza.





Jestem w 23 tygodniu i przytyłam 3 kg
Dziewczyny czyli najpierw pobiorą mi krew na czczo potem pije glukozę i za 2 godziny pobierają znowu ?? dobrze to rozumiem ?? Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4948030 Napisano: 11.01.2012 12:17:16 w Konkursowiczki w ciąży
My także po wizycie ale Pani doktor powiedziała że za mało przybieram na wadzę emotka dostałam też skierowanie na glukozę bleeeeee i dopiero w domu zauważyłam że mam zaznaczone 75g po 1 i 2 h emotka wie któraś może dlaczego tak w 1 ciąży miałam z 50g i po 1 godzinie Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4945660 Napisano: 09.01.2012 08:42:05 w Konkursowiczki w ciąży
Mój synek też nie miał pobieranej krwi do dzisiejszego dnia. Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4945553 Napisano: 09.01.2012 07:31:09 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

grazia1981 napisał(a):

Dianek-który to szpital? Sąsiadka rodziła w Ujastek i zachwalała sobie,że ok,



Rydygier jest w Hucie, koło osiedla Jagiellońskiego (na os. złotej jesieni? mylą mi się te nazwy w hucie zawsze...)

o Ujastku również słyszałam dobre opinie, ale również trochę nieco gorszych - Ujastek ma tą wadę że bardzo dużo kobiet tam rodzi, bywają tłumy, czego ja koniecznie chce uniknąć (w rydygierze dostaje się po porodzie salę 1-os, czasem 2-os, ale i one są podzielone i bardzo komfortowe, natomiast w Ujastku niestety zdarzają się łóżka na korytarzu...), no i Ujastek to szpital typowo położniczy, a ja wolę mieć kardiologię normalną w razie czego pod ręką

nie zmienia to jednak faktu że Ujastek bardzo fajny

w ogóle w Krakowie tylko Siemieradzkiego i Kopernika raczej należy omijać, a reszta jest ok emotka




Ja jak rodziłam to średnio w nocy (wtedy najwięcej porodów) było ok 35 do 40 porodów i nikt nie leżał na korytarzu.
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4945458 Napisano: 09.01.2012 06:40:59 w Konkursowiczki w ciąży
grazia1981 napisał(a):

Dianek-który to szpital? Sąsiadka rodziła w Ujastek i zachwalała sobie,że ok,





Ja też rodziłam w Ujastku i jestem mega zadowolona emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4945393 Napisano: 09.01.2012 06:06:29 w Konkursowiczki w ciąży
dianek dobrze wiedzieć że rodzisz w Krakowie jak będziesz po to daj znać czy zadowolona jesteś ( czego Ci życzę ) ze szpitala


katrin jak już będziesz mieć pieluchy w domu napisz koniecznie relacje jak się sprawdziły ciekawi mi opinia na ich temat osoby co je używała


Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4945192 Napisano: 09.01.2012 04:26:32 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

Ale wlazła tu żeby się zapytać o nakładki na piersi a nie pisać o pieluchach emotka strasznie rozkojarzona jestem dzisiaj

robię zakupy właśnie szpitalno-noworodkowe i się zastanawiam czy kupować silikonowe nakładki na piersi

używałyście na początku karmienia? czy nie bardzo?




Ja nie miałam ich zakupionych ale już po 1 nocy okazało się że synek nie umie sobie bez nich poradzić więc mąż kupił mi jak byłam w szpitalu i wtedy wreszcie mogłam bez problemu nakarmić małego i stosowałam je przez cały czas karmienia piersią. Ja bym nie kupowała bo może twój maluszek poradzi sobie bez nich a jak coś zawsze ktoś może ci je dokupić.

A w którym szpitalu zamierzasz rodzić ??
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4945052 Napisano: 09.01.2012 03:36:09 w Konkursowiczki w ciąży
Właśnie miałam spytać o wielorazówki emotka któraś z Was już stosuje i może coś o nich powiedzieć ?? Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4944359 Napisano: 09.01.2012 10:41:48 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

A ja dziś jestem w szoku, bo już dostałam okres! 2,5 miesiąca po porodzie, dodam, że od tamtego pn. do czwartku brałam tabl. Azalię, ale po przeczytaniu masy negatywnych wypowiedzi zrezygnowałam z nich, zresztą, miałam wilczy apetyt i ból głowy po nich, podejrzewam, że coś uruchomiły w moim organizmie.
Karmię wyłącznie piersią, ale więcej ściągam, bo mi tak wygodniej. Ciekawe, czy miałam owulację <myśli>




To się zdarza moja koleżanka karmiła tylko piersią a okres dostała 1,5 miesiąca po urodzeniu dzidzi Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4942373 Napisano: 07.01.2012 08:21:35 w Konkursowiczki w ciąży
plocia napisał(a):

monika1985monik napisał(a):



Zależy jak jej idzie w dzień tz czy wie już i rozumie że potrzebę musi załatwiać na nocnik czy robi to z przypadku. Ja na początek zakładała bym jeszcze w nocy pieluchę ale obserwuj małą jak widzisz że w dzień sobie dobrze radzi a rano jak ściągasz pieluchę jest sucha to spróbuj ją kłaść bez pieluchy. Jest już na tyle dużo że powinno się szybko udać emotka Powodzenia



chyba w końcu zaskoczyła o co chodzi (dzięki Dorocie - dzięki :*) bo woła nawet 5-8x dziennie że chce siusiu i faktycznie zawsze coś zrobi więc wiem że woła bo chce. Kiedyś ją próbowałam przekupić że jej coś dam jak usiądzie na nocnik - no i ciągle mnie w konia robiła chcąc coś dostać słodkiego ode mnie.



Skoro wie o co biega i ma już swój wiek to moim zdaniem powinnaś spróbować bez pieluchy w nocy także
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4942349 Napisano: 07.01.2012 08:02:34 w Konkursowiczki w ciąży
plocia napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

plocia napisał(a):

szukam porady może Wy dziewczyny już miałyście ten problem, niestety jestem młodą mamą heheh dopiero pierwsze dziecko i nie znam się jeszcze na wszystkim - oduczam małą robienia w pieluszkę, od 2 dni nieźle nam to idzie, no i teraz - co robiliście w nocy? zakładaliście na noc pampersa? czy próbowaliście bez pieluszki? czy warto kupić na noc pieluchomajtki? ale widzę że cena powalająca, 9-10 szt. kosztuje tyle co paczka pampersów




Jaki wiek twojej dzidzi ???



w marcu skończy 3 latka




Zależy jak jej idzie w dzień tz czy wie już i rozumie że potrzebę musi załatwiać na nocnik czy robi to z przypadku. Ja na początek zakładała bym jeszcze w nocy pieluchę ale obserwuj małą jak widzisz że w dzień sobie dobrze radzi a rano jak ściągasz pieluchę jest sucha to spróbuj ją kłaść bez pieluchy. Jest już na tyle dużo że powinno się szybko udać emotka Powodzenia Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4942337 Napisano: 07.01.2012 07:57:27 w Konkursowiczki w ciąży
plocia napisał(a):

szukam porady może Wy dziewczyny już miałyście ten problem, niestety jestem młodą mamą heheh dopiero pierwsze dziecko i nie znam się jeszcze na wszystkim - oduczam małą robienia w pieluszkę, od 2 dni nieźle nam to idzie, no i teraz - co robiliście w nocy? zakładaliście na noc pampersa? czy próbowaliście bez pieluszki? czy warto kupić na noc pieluchomajtki? ale widzę że cena powalająca, 9-10 szt. kosztuje tyle co paczka pampersów




Jaki wiek twojej dzidzi ??? Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4942282 Napisano: 07.01.2012 07:27:49 w Konkursowiczki w ciąży
fryteczka napisał(a):

sonata napisał(a):

fryteczka napisał(a):

sonata napisał(a):

Agusia masz pewnie skurcze braxtona-hicksa, czyli tzw. przepowiadające. Macica sobie ćwiczy przed porodem emotka Te prawdziwe są bardzo regularne i stają się coraz częstsze.


i bola jak cho***a emotka


Oj prawda, ale jak tylko zobaczy się maleństwo, cały ból mija emotka W trakcie skurczów słyszałam chrzęst własnych kości emotka


ja pamietam jak juz lealam na sali , na tym calym lozku do rodzenia podlaczona pod KTG. nie chcieli mnie odlaczy a ja mialam wrazenie ,ze musze do toalety. straszne uczucie. koniec w koncu to nie byla potrzeba ale skurcze emotka




Miałam to samo ale położna od początku mi mówiła że jak tylko poczuje że chce mi się do łazienki to mam ją natychmiast wołać i faktycznie to były skurcze a nie chęć pójścia do łazienki
Wyświetl w wątku >>
0 0

monika1985monik

#4942273 Napisano: 07.01.2012 07:24:06 w Konkursowiczki w ciąży
fryteczka napisał(a):

ja zablokowalam sie jesli chodzi o posiedzeniaw toalecie..nie i juz - tak sie balam. siusiu ok emotka
nie sklamie ale chyba po tyg dopiero . dostalam czopek ale nie skorzystalam emotka
uslyszalam,ze ze szpitala mnie nie wypuszcza jak sie nie zalatwie emotka




Ja też się bałam dłuższego posiedzenia bo miałam wrażenie że szwy mi pękną ale jakoś dałam radę i nie pękłam Wyświetl w wątku >>
0 0