Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika kalka

kalka

#6401523 Napisano: 10.09.2017 08:57:19 w WC - rozmowy o wszystkim
bruce napisał(a):

Mam takie nietypowe pytanie emotka : czy ktoś z Was próbował zrobić domową miksturę do wytwarzania baniek mydlanych, lecz nie tych ogromniastych, serwowanych na skwerach i w parkach, lecz - takich małych, "domowych", dla dzieci? Czy macie jakiś sprawdzony sposób na te bańki? Sypnęło ostatnio konkursami z różnistymi mydłami, ale w necie przeważnie te "przepisy" dotyczą - o dziwo - płynów do naczyń, czasami jeszcze z gliceryną i innymi dodatkami. emotka Rzeczywiście mydła się tu nie sprawdzą? emotka

Sprawdzają, sprawdzają, emotka  moje dziecko ciągle eksperymentuje głównie z płynami do mycia i wychodzą z tego super banie, wcale nie pękają od razu, są duże i kolorowe (tęczowe, jak mawia moja córeczka) emotka     Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

kalka

#6400728 Napisano: 07.09.2017 21:52:44 w Udane wymiany - polecane nicki:)
kamyk101
Solidne podejście, ekspresowa transakcja emotka Szczerze polecam! Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6400416 Napisano: 07.09.2017 12:18:45 w Kupię...
Bony do IKEA kupię lub wymienię (np. na bony do Zalando)
Bony do Media Markt, Media Expert (lub inne do AGD) Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6400002 Napisano: 06.09.2017 12:36:29 w Udane wymiany - polecane nicki:)
100krotka
100krotne dzięki! emotka Super wymiana + miła niespodzianka, POLECAM! Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6398922 Napisano: 04.09.2017 12:14:59 w Kupię...
Kupę (niedrogo) bon zabawkowy do Auchan emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6398415 Napisano: 02.09.2017 19:55:31 w WC - rozmowy o wszystkim
kermit napisał(a):

cb656 napisał(a):

bruce napisał(a):

Przykłady okrutnych i szokujących scen z dziecięcych bajek możemy mnożyć w nieskończoność (...) to samo nawet współczesne "nowe" opowieści dalekie są od idealizowanych, słodzonych sztucznie wątków z pomijaniem morderstw.  

Bo słodzone sztucznie wątki pojawiają się jedynie w tasiemcowych operach mydlanych, gdzie wszyscy bohaterowie żyją długo i szczęśliwie, kopciuszek zawsze znajduje księcia i tak dalej. Bo tego potrzebują dorosli, którym nie czytano w dzieciństwie bajek braci Grimm. Ja stoję na stanowisku, że dzieci nie warto trzymać pod kloszem, tylko oswajać z życiem od maleńkości. Nie szokować, ale nie oszukiwać. Pokazywać i tłumaczyć życie, jakie jest. Później w dorosłym świecie będzie im łatwiej pokonywać trudy.

"Nie szokować, ale nie oszukiwać." Racja, racja, racja emotka . Nie chodzi o to by epatować brutalnością świata, ale tekst, że "żabki Ci szykują łąkę na śniadanie" to oszustwo emotka . Prawda jest taka, że bocianie "Wiosna Ci szykuje żabki na śniadanie" emotka .


"żabki Ci szykują łąkę na śniadanie" to oszustwo? No coś Ty kermit? emotka  Przecież żabki swą zwiększającą się na wiosnę obecnością na łąkach gdzie żerują boćki szykują im ucztę (choć łąka serwuje bocianom nie tylko tłuste żabki  emotka )  A to jest tylko łagodniejsza wersja, czy innymi słowy przekazanie prawdy w łagodniejszy sposób, tj. tzw.stopniowanie stosowne do wieku, wrażliwości i percepcji dziecka i nawet gdy dziecko zwraca mniejszą uwagę uwagę na tekst, a bardziej na melodię, czy rytm, to mimo wszystko ja się lepiej z tym czujęemotka  
Może tego typu teksty piosenek z żabkami, czy myszkami (...bo jak Cię złapie kot bury, to cię obedrze ze skóry) nie powalają niektórych okrucieństwem, jednak w odbiorze tekstowym  dla 3-5 latków nie są szczególnie miłe. To prawda, znacznie więcej brutalności nieadekwatnej do wieku, wrażliwości i percepcji maluchów mają w sobie niektóre z baśni Andersena i Braci Grimm - dlatego ja osobiście nie serwuję ich maluszkom  emotka   Dla niektórych dorosłych to z pewnością "mały pikuś", w końcu nie takie horrorki funduje życie emotka  , ale maluchom powinniśmy serwować naprawdę bajkowe dzieciństwo - takie jest moje zdanie  emotka Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

kalka

#6398379 Napisano: 02.09.2017 17:18:56 w WC - rozmowy o wszystkim
kermit napisał(a):

kalka napisał(a):

Chyba nie czytasz uważnie: wprawdzie moje dzieci nie żyją w błogiej niewiedzy na temat praw natury, ale po co epatować brutalnością życia nawet w pioseneczkach dla dzieci emotka  Jest jak jest, ale nie ma co epatować na temat brutalności życia kilku letnim dzieciom, dzieciństwo jest krótkie i życie życie szybko zweryfikuje dziecięce ideały. A czytanie przez mamę Baśni Andersena do dziś wspominam jako bolesne przeżycie, dlatego sama nie czytam ich moim dzieciom. Teraz jako dorosła osoba o wiele lepiej przyswajam Andersena i uważam, że nie jest to literatura dla kilkuletnich dzieci emotka  

Czytam uważnie. Tylko dla mnie zjedzenie żabki przez bociana to nie brutalność a naturalność. Ja nie każę Ci przecież śpiewać dzieciom tego czego nie chcesz im śpiewać Ale mam prawo do swojego zdania tak jak każdy z nas. Nie jestem zwolennikiem chronienia dzieci przed całym złem tego świata, a raczej lekkiego hartowania na przyszłość. I tyle.

 .....Tylko dla mnie zjedzenie żabki przez bociana to nie brutalność a naturalność.
Dla mnie też nie emotka  ale dla wrażliwego 3 latka, którego pluszowa żabka, czy myszka uosabia cechy kochanego przyjaciela może być to niemiłym przeżyciem emotka  Wszystko w swoim czasie, dziecko powinno poznawać świat stopniowo, adekwatnie do wieku i wrażliwości.
....nie każę Ci przecież śpiewać dzieciom tego czego nie chcesz im śpiewać.
Spoko kermit, nawet przez chwilę nie odebrałam Twojej wypowiedzi jako wytycznych dla mnie  emotka  
Ale mam prawo do swojego zdania tak jak każdy z nas. 
To oczywiste kermit emotka , ja również Ci niczego nie narzucam, jak Ty wyrażam swój pogląd emotka  (a możemy mieć różne poglądy, nawet w kwestii boćka i żabki emotka )
  
...Nie jestem zwolennikiem chronienia dzieci przed całym złem tego świata, a raczej lekkiego hartowania na przyszłość. I tyle.
Zgadzam się w tej kwestii  i to nawet niekoniecznie: "hartowania lekkiego"  ale z pewnością z naciskiem na: adekwatnego do wieku  i wrażliwości dziecka emotka Wyświetl w wątku >>

kalka

#6398325 Napisano: 02.09.2017 15:24:37 w WC - rozmowy o wszystkim
kermit napisał(a):

kalka napisał(a):

Masz rację i dlatego tego typy teksty omijam "szerokim łukiem"  emotka  , wprawdzie moje dzieci nie żyją w błogiej niewiedzy na temat praw natury, ale po co epatować brutalnością życia nawet w pioseneczkach dla dzieci emotka   Jest taka, wydawałoby się, miła wiosenna piosenka: "Witaj boćku, kle-kle",ale jak się wsłucha w słowa:.... witaj nam bocianie,Wiosna ci szykuje żabki na śniadanie to już przestaje być dziecku wesoło  emotka  Wprawdzie boćki i ich natura się nie zmienią i nadal bociany będą żywiły się między innymi żabami, ale ja zmieniłam "makabryczny"  emotka tekst i śpiewam córce:
Witaj boćku, kle-kle,witaj nam bocianie,żabki ci szykują,żabki ci szykują łąkę na śniadanie.  emotka

Ja mam na ten temat inne zdanie. Takie jest życie, taka jest natura. Bocian zje żabkę (choć podobno woli myszy) tak jak dziecko zjadło na obiadek świnkę/kurczaka/rybę. I tyle. Jak dziecko nie będzie świadome pewnych spraw to w momencie gdy się z pewnymi sytuacjami zetknie dozna sporego szoku. Ja jako dziecko z wielką fascynacją oglądałam egzekucję i patroszenie kury, z której później babcia gotowała rosół i było to dla mnie naturalne. Nie uznawałam babci za zbrodniarza, a i ja nie wyrosłam na takowego. Dziś mięsa nie jem, bo zwyczajnie nie lubię, ale nie krytykuję tych, którzy je uwielbiają. Baśnie Andersena, braci Grimm pełne są przerażających scen, a jednak słuchałam ich z zapartym tchem jako bajtel. I pewnie nie tylko ja.

Chyba nie czytasz uważnie: wprawdzie moje dzieci nie żyją w błogiej niewiedzy na temat praw natury, ale po co epatować brutalnością nawet w pioseneczkach dla dzieci emotka  Jest jak jest, ale nie ma co epatować na temat brutalności życia kilkuletnim dzieciom, dzieciństwo jest krótkie i życie szybko zweryfikuje dziecięce ideały. A czytanie mi przez Mamę Baśni Andersena do dziś wspominam jako bolesne przeżycie, dlatego sama nie czytam ich moim dzieciom. Jako dorosła osoba o wiele lepiej przyswajam Andersena i uważam, że nie jest to literatura dla kilkuletnich dzieci emotka   Wyświetl w wątku >>
2 donia7, mia 0

kalka

#6398317 Napisano: 02.09.2017 15:01:10 w WC - rozmowy o wszystkim
Niebieska_Laguna napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

Śpiewacie swoim dzieciom czasami "Była sobie żabka mała"? Właśnie zdałam sobie sprawę, jaka ona tragiczna w słowach jest.... Śpiewanie o matce, której dziecko zostało zjedzone. Masakra. Dobrze, że moja córka nie rozumie jeszcze wszystkiego.

Mi babcia opowiadała rosyjską rymowankę, która strasznie mi się podobała. Zawsze ją prosiłam, żeby ją powtórzyła, bo wydawała mi się bardzo śmieszna (pewnie przez język rosyjski). Dopiero jak podrosłam to zrozumiałam o czym ona jest - o psie, który ukradł ze stołu właściciela słoninę i kawałek chleba, za co ten właściciel skatował psa na śmierć  emotka


Kurde, nawet nie wiedziałam, że rosyjskie ludowe pioseneczki dla dzieci mają aż tak mocne teksty emotka  emotka   Hm, przy nich nasze żabki to mały pikuś emotka        Wyświetl w wątku >>
1 brucee 0

kalka

#6398315 Napisano: 02.09.2017 14:54:04 w WC - rozmowy o wszystkim
dwaburekoty napisał(a):

Śpiewacie swoim dzieciom czasami "Była sobie żabka mała"? Właśnie zdałam sobie sprawę, jaka ona tragiczna w słowach jest.... Śpiewanie o matce, której dziecko zostało zjedzone. Masakra. Dobrze, że moja córka nie rozumie jeszcze wszystkiego.


Masz rację i dlatego tego typy teksty omijam "szerokim łukiem"  emotka  , wprawdzie moje dzieci nie żyją w błogiej niewiedzy na temat praw natury, ale po co epatować brutalnością życia nawet w pioseneczkach dla dzieci emotka  
Jest taka, wydawałoby się, miła wiosenna piosenka: "Witaj boćku, kle-kle",ale jak się wsłucha w słowa:.... witaj nam bocianie,Wiosna ci szykuje żabki na śniadanie to już przestaje być dziecku wesoło  emotka  Wprawdzie boćki i ich natura się nie zmienią i nadal bociany będą żywiły się między innymi żabami, ale ja zmieniłam "makabryczny"  emotka tekst i śpiewam córce:
Witaj boćku, kle-kle,witaj nam bocianie,żabki ci szykują,żabki ci szykują łąkę na śniadanie.  emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6397994 Napisano: 01.09.2017 18:48:32 w Gratulacje! Dla wygranych!
Mariola! Super! Wielkie gratki!!!  emotka emotka emotka emotka emotka emotka  
To jest także nagroda za Twoją konkursową niezłomność i wytrwałość, BRAWO! emotka emotka   Wyświetl w wątku >>

kalka

#6397710 Napisano: 01.09.2017 12:25:17 w Udane wymiany - polecane nicki:)
pawel1615
Gorąco polecam! Miła i konkretna osoba emotka Wyświetl w wątku >>

kalka

#6396952 Napisano: 31.08.2017 10:34:59 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Wysłałam dzisiaj zgłoszenie na loterię BIC w Biedronce i dostałam taką zwrotkę: ....Przyjmowanie zgłoszeń zakończyło się  w dn. 31.08.2017.....  emotka  emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6395726 Napisano: 28.08.2017 14:09:31 w SZUKAM....
Niebieska_Laguna napisał(a):

andii napisał(a):

Niebieska_Laguna napisał(a):

kalka napisał(a):

Z jakiego konkursu rozsyłali ostatnio bony do MEDIAMARKT ??? emotka

Może Wedel Lewiatan?

tam były do mediaexpert emotka

Zawsze mi się mylą te sklepy  emotka

Aaaaa, faktycznie Wedel Lewiatanemotka  Dzięki za przypomnienieemotka
(mojemu mężowi też się się pomyliły te sklepy emotka ) Wyświetl w wątku >>
1 andii 0

kalka

#6395693 Napisano: 28.08.2017 13:43:08 w SZUKAM....
Z jakiego konkursu rozsyłali ostatnio bony do MEDIAMARKT ??? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6387285 Napisano: 07.08.2017 23:10:25 w SZUKAM....
bridget napisał(a):

Ilonko ja miałam uszkodzony tv (zbita matryca), ale sprawdziłam po 14 dniach wiec moja reklamacje odrzucili. Mam fajnego kuriera DPD gdyby to miało miejsce w ciągu 3 dni, inaczej ta sprawa by się potoczyla.

Dzięki Kasiu za info  emotka   
Dziewczyna rozpakowała zgniecioną przesyłkę w domu (kurier DPD oczywiście się ulotnił z prędkością światła   ), ale  na drugi dzień była reklamacja, jednak zdaniem DPD to i tak za późno, bo uszkodzenia nie widział kurier zaraz po doręczeniu i rozpakowaniu. Kurierzy zawsze się spieszą, nie chcą uczestniczyć w rozpakowywaniu doręczonych przesyłek, a że są wolnymi ludźmi, to nie przykujemy ich kajdankami do drzwi,  więc nie ma szans na "grupowe" otwieranie przesyłki i tak koło się zamyka  emotka  
Piszę odwołanie oczywiście emotka Wyświetl w wątku >>
1 bridget 0

kalka

#6387231 Napisano: 07.08.2017 21:10:19 w SZUKAM....
kalka napisał(a):

Czy ktoś z Was składał reklamację w DPD z powodu uszkodzenia zawartości przesyłki w transporcie?Zawartość została uszkodzona w wyniku zgniecenia paczki w transporcie prawdopodobnie czymś ciężkim, zniszczenie zostało odkryte nie w obecności kuriera (czyli po otwarciu przesyłki w domu),więc DPD odrzuciło reklamację emotka   Miał ktoś podobną sytuację?  emotka


Nikt nie miał tego typu doświadczeń z firmą DPD ? Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6387065 Napisano: 07.08.2017 14:15:06 w SZUKAM....
Czy ktoś z Was składał reklamację w DPD z powodu uszkodzenia zawartości przesyłki w transporcie?

Zawartość została uszkodzona w wyniku zgniecenia paczki w transporcie prawdopodobnie czymś ciężkim, zniszczenie zostało odkryte nie w obecności kuriera (czyli po otwarciu przesyłki w domu),więc DPD odrzuciło reklamację emotka   Miał ktoś podobną sytuację? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#6381659 Napisano: 21.07.2017 18:58:47 w Pomocy!!!!
Halszka napisał(a):

Jaki rozmiar trampoliny wybrać dla 4-latka?Poczatkowo zdecydowałam się na 3,5m ale jak zobaczyłam 2,5 i dziecko tez zadowolone to zastanawiam się czy kupować takiego kloca ogromnego?
Prosze pomóżcie szybciutko bo już jadę do sklepu emotka

1.Dziecko szybko rośnie
2.Lepiej skacze się na dużej
3.Koledzy też chętnie poskaczą emotka
Jeśli miałabym duży ogród kupiłam dużą (zwłaszcza, że sama lubię skakać na trampolinie emotka  ) Wyświetl w wątku >>

kalka

#6381654 Napisano: 21.07.2017 18:52:57 w Informują
ivanotta napisał(a):

matgal napisał(a):

ivanotta napisał(a):

BIC natura @ ze sprostowaniem że jednak nie ma wygranej emotka emotka

te z portfelami?

tak dokładnie ten z portfelami.. przez 3h była główna, a teraz nie ma nic  emotka

Dziewczyny, a czy regulamin zakłada jakieś sprostowania i wycofywanie się z przyznanych nagród!??? emotka
Ta agencja jest kompletnie niepoważna emotka  U nich takich numery zdarzają się regularnie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0