Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika kalka

kalka

#4629368 Napisano: 24.08.2011 04:37:37 w Paragony
Mam paragon Pantene z 6.08 Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4627743 Napisano: 23.08.2011 06:34:49 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

efelinkaaa napisał(a):

agusia147 napisał(a):

Tak się zastanawiam, bo nie pracuję. Czy rejestrując się w UP jako bezrobotna przysługuje mi jakiś zasiłek w czasie ciąży i po porodzie już na dziecko? Czy coś w tym stylu? Jak to wygląda?



z UP nic - z Mopru (Mopsu, Gopru nie wiem co tam u Ciebie jest emotka ) przysługuje Ci becikowe i zasiłek rodzinny po urodzeniu dziecka(68zł, o ile nie przekraczacie ok. 507zł/os.).
Jeżeli macie niskie dochody i nie przekraczają (o ile dobrze pamiętam) ok. 351zł / os. możesz starać się o zasiłek celowy... To chyba wszystko...



Aha no to lipa, bo dochód wychodzi większy, myślałam, że może w Polsce coś przysługuje emotka



Mi też tak się wydawało emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4627739 Napisano: 23.08.2011 06:32:51 w Konkursowiczki w ciąży
Tak czytam i oczom nie wierzę! emotka W naszym prorodzinnym kraju niepracująca kobieta w ciąży może liczyć jedynie na 68 zł!? Przepraszam, ale zapytam: dziennie, tygodniowo, czy miesięcznie? emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4627550 Napisano: 23.08.2011 04:54:19 w Połączenia nieodebrane
monte napisał(a):

Dzwonili dzisiaj do kogoś ze szkoły językowej Speak Up? Co mogli chcieć?


Chcą Cię zapisać na kurs językowy emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624394 Napisano: 22.08.2011 08:42:31 w Wkurza mnie...
czarnygreg napisał(a):

Jak czytam Wasze posty to sie bardzo ciesze ze żadne wesele mi sie nie szykuje, nie ze względu na kasę ale po prostu nie cierpię takich imprez,

ciekawą rozrywką jest swoją drogą lektura ślubnych forów, interesujących rzeczy można sie dowiedzieć,
sporo sie zmieniło w obyczajowości ostatnimi laty,
cieszy mnie zaprzestano durnego zwyczaju obrzucania młodych drobnymi monetami, które potem trzeba było obowiązkowo wyzbierać ( i kieckę też porządnie wybrudzić)
nie miałabym ochoty zjawiać sie natomiast przed kościołem, elegancko ubrana,wymalowana z ....workiem kociej karmy! a to ostatnio popularny motyw,



Oj, jak mnie denerwuje zbieranie tej drobnicy! Ja prosiłam rodzinkę, żeby mi jej nie rzucano, a i tak jedna ciocia przyszła z workiem 1,2 i 5 groszówek i wywaliła nam wszystko pod nogi, a potem krzyczała: proszę nie pomagać! muszą sami zebrać! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624386 Napisano: 22.08.2011 08:37:57 w Wkurza mnie...
Dziewczyny, to chyba propozycja tylko dla chętnych, przecież kto nie chce, to nie kupuje karmy czy czegoś tam innego, o co proszą młodzi emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624374 Napisano: 22.08.2011 08:33:23 w Wkurza mnie...
Podoba mi się zwyczaj zamiany kwiatów na coś innego np. na zabawki do domu dziecka, karmę dla psów ze schroniska itp.
Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624096 Napisano: 21.08.2011 10:12:08 w Wkurza mnie...
zeida napisał(a):

tato999 napisał(a):

aleksa123 napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

tato999 napisał(a):

bobilcia napisał(a):

A mnie dziś wkurzyło niesamowicie, że ludzie przychodzą na 2dniowe wesele a dają w kopercie 20zł emotka



dobrze że 20 zł a nie pustą kopertę emotka




każdy daje tyle na ile go stać emotka Ja np. jak byłam na weselu dałam 200 zł emotka


Dokładnie. Każdy daje tyle na ile go stać. Nie masz pieniędzy na wesele nie zapraszaj gości.
Wkurza mnie takie lecenie na kasę




mój kolega ostatnio wszedł na temat pięniędzy jakie dostaje się na weselu

a ja go spytałam czy robi wesele po to żeby ono mu się zwróciło? bo jeśli tak to po co w ogóle robić

od razu skończył temat




no to ja się wypowiem:
jeśli nie masz kasy na wesele, nikt nie oczekuje,że dasz nie wiadomo ile - masz przyjść i się dobrze bawić

- jeśli masz kasę dajesz ile Ci się wydaje, że powinieneś - to dobrze, masz czyste sumienie.
- ale jeśli przyjdziesz, dasz pustą kopertę, co się niestety ostatnio zdarza - to już żenada
- pamiętajcie, że dla młodych to nadzwyczajny dzień - oni tyle włożyli kasy, pomyślunku, serca, że jakbyście mogli im potem powiedzieć, że wesele było do d..., muzyka kiepska, jedzenie obrzydliwe?

Nie wiem, czy wesele ma się zwrócić - to chyba nie o to chodzi - u mnie nic się nie zwróciło, ale nie ma takiego gościa, któryby nie pamiętał mojego wesela - emotka ))
a o to mi najbardziej chodziło
Minęło parę lat od mojego wesela, a każdy, kto nas spotka wspomina nasze wesele emotka
Wiecie co? Było tyle wesel w naszej rodzinie a kazdy wspomina nasze - dla mnie nie ma nic cenniejszego...


reasumując emotka
i miłej nocki Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624082 Napisano: 21.08.2011 09:55:40 w Wkurza mnie...
emanuela24 napisał(a):

kalka ale pomyśl dla Ciebie 20zł to nic dla innego to brak obiadu przez kilka dni a jak doliczysz dojazd czy coś o matko można się pozbyć obiadu na cały tydzień
ktoś zwyczajnie nie chciał dać pustej koperty
ja patrzę z innej strony bo tak jak pisałam do mnie chrzestna nie przyjechała bo nie chciała z pustymi rękoma i nie dała się przekonać że nie chodzi nam o prezenty - a dla mnie największym prezentem byłaby jej obecność i do dzisiaj jest mi przykro że jej nie było


Emanuela, dokładnie o to mi chodz, wolę, żeby ktoś nie dawał mi nic i przyszedł (bo skoro go zaprosiłam, to zależy mi na nim, a nie jego kasie)
Ślub i wesele to moim zdaniem ważne, duchowe i nie tylko emotka przeżycie, a nie impreza, która ma się zwrócić!
A niestety, jak ktoś wcześniej pisał dawanie pustych kopert, czy 10, 20 zł to teraz częsty zwyczaj.Na naszym weselu kolega dał nam drobiazg (nie było go stać na koprtę czy drogi prezent),który zresztą nas bardzo ucieszył, a teraz ten jego drobiazg jest z nami do dzisiaj, bardzo nas cieszy i przypomina tamten dzień.

Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624065 Napisano: 21.08.2011 09:40:35 w Wkurza mnie...
joan napisał(a):

kalka - według mnie, wesele to prywatna i niewymuszona przepisami prawnymi impra, którą młoda para robi, bo ma taki kaprys. Ewentualną pieczeń z dzika w rozmarynie i przejażdżkę bielutką bryczką oraz wszelkie inne koszty, pokrywają młodzi z posiadanych przez siebie funduszy. Nieprzypadkowo osoby obecne na zaślubinach to goście weselni. Oczekiwanie konkretnych kwot od ludzi, mających status gościa, jest według mnie żenujące. Idąc pieniężnym tokiem myślenia, warto zapraszać na urodziny tylko bogatych przyjaciół, bo to ich stać na wypaśne prezenty emotka Nigdy w życiu nie wydałam ani grosza na weselną kieckę / fryzjera / makijaż. I wydawać nie zamierzam. A gdybym dostała 20 zł w kopercie, pewnie bym się rozpłakała, ale nie dlatego, że nie zarobiłam na jakimś gościu. Raczej dlatego, że być może ktoś dla mnie ważny i bliski ze wstydem włożył ten banknot do koperty, bo jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, a ja nie wiem, kto to może być...
No nic, zrobiło mi się smutno. Idę się rozweselić przed snem. Dobranoc emotka


Ja akurat też do fryzjera nie chadzam, ale mimo wszystko nie włożyłabym do bezimiennej koperty 20 zł, jeśli byłabym w sytuacji o której wspomniałaś i poszłabym tak jak piszesz do kogoś bardzo bliskiego memu sercu, to dałabym kwiaty za te 20 zł i tyle, a nie wygłupiała się z 20 złotymi w czy pustą kopertą!
Nikogo nie oceniam po zasobności jego kieszeni, tylko po tym jak traktuje innych, a moim zdaniem anonimowe puste koperty, czy takie 20 zł nie jest- mówiąc delikatnie eleganckie, jest lekceważące. Nawet skromny nie anonimowy upominek (np. ramka na zdjęcie za te 20 złotych) jest miłą pamiątką, lub po prostu nic!
Joan zgadzam się w 100% z: cyt Oczekiwanie konkretnych kwot od ludzi, mających status gościa, jest według mnie żenujące.
Właśnie o tym pisałam w moim pierwszym poście.I tak samo jest żenujące dawanie pustych kopert, czy kilku złotych, bo ślub i wesele to nie jest zbieranie jałmużny,a prezenty to miły lecz drugorzędny zwyczaj. I nieobowiązkowy!!!
Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624031 Napisano: 21.08.2011 09:21:22 w Wkurza mnie...
merynosek napisał(a):

Wkurza mnie, że ogarnęła mnie niechęć konkursowa emotka emotka



Wiem coś na ten temat, rozumiem Cię doskonałe,co prawda akurat wpadłam w wir konkursowy, ale od kwietnia do lipca miałam konkursowstręt. Samo przeszło, nawet nie zdążyłam pójść z tym do lekarza emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4624001 Napisano: 21.08.2011 09:02:01 w Wkurza mnie...
joan napisał(a):

kalka - pozwolę sobie pojechać matematyczno-polonistycznie: treść Twojego posta jest odwrotnie proporcjonalna do treści Twojej stopki emotka

maria1980 - teraz mamy takie czasy, że wszystko jest na opak. Powieś tę koszulkę na wieszaku, plecami do Ciebie. Jeśli na pierwszy rzut oka uznasz, że pasuje do kobiety = jest męska, jeśli do faceta = jest damska emotka Powaga, obserwowałam ostatnio spoooro młodzieży emotka



Kochana joan, co do mojej stopki, to akurat postawiłam uczciwie sprawę: powiedziałam szefowi, że nie wyjadę z dziećmi, bo jedno z nich ma operację, więc drugie zdane jest na siedzenie w domu i ten sam podsunął pomysł: wystarczy, mi FAKTurka, a nie FAKT, czy faktycznie byłaś, czy nie emotka
Uważam, że odwaga cywilna popłaca, a tchórzostwem się brzydzę emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4623954 Napisano: 21.08.2011 08:44:48 w Wkurza mnie...
cudaczek121 napisał(a):

tato999 napisał(a):

bobilcia napisał(a):

A mnie dziś wkurzyło niesamowicie, że ludzie przychodzą na 2dniowe wesele a dają w kopercie 20zł emotka



dobrze że 20 zł a nie pustą kopertę emotka


każdy daje tyle na ile go stać emotka Ja np. jak byłam na weselu dałam 200 zł emotka



Eeee! 20 zł to jest żenujące, uważam to za cwaniactwo, poniważ jeśli kogoś nie stać w danej chwili, to powinien uczciwie postawić sprawę: przepraszam Kochani, nie mogę Wam nic podarować, bo w tej chwili nie mam i tyle.
Poza tym samo pójście na wesele jest kosztowne, trzeba się ubrać + fryzjer, mieć na kosmetyki (makijaż) itp, więc uważam, że jeśli ktoś nie postawił uczciwie sprawy, to przycwaniakował i tyle. Nieładne i nieuczciwe emotka


Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4623351 Napisano: 21.08.2011 01:48:56 w Paragony
kalka napisał(a):

Szukam paragonu Lato w Real , okazało się, że nie wszystkie miasta biorą tu udział, a ja mam paragon właśnie z takiego miasta.



Mam wolny paragon Wakacje w Real Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4622814 Napisano: 21.08.2011 07:09:37 w Oddam za darmo
marielu napisał(a):

kalka napisał(a):

postscript napisał(a):

kurcze, znowu sie spoznilem. i nie dostane bolacego dupska marielu emotka


Spoko, to akurat było dupsko męża marilu, stare i obolałe po zastrzykach, a poza tym i tak już sprzedane emotka
No chyba, że będzie reklamacja, to może się jeszcze załapisz (w sprzedaży internetowej jest 10 dni na zwrot NIEUŻYWANEGO! towaru)
emotka




eeej eejjj to mnie zadek boli (nie ząb emotka ) , reszta się zgadza emotka


Ups emotka Ale co tam, nieważne czyj on, ważne, że udało się go opchnąć, po co Ci marielu obolały zad (Twój, czy męża... i tak żaden by się raczej nie przydał) emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4622723 Napisano: 20.08.2011 10:32:26 w Oddam za darmo

A no właśnie, w końcu jakiś powód musiał być, że marielu chciała się pozbyć dupska (niby brudnymi garami się zasłaniala, ale my tam wiemy swoje) emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4622718 Napisano: 20.08.2011 10:26:00 w Oddam za darmo
Wiesz, tu chodzi o użycie od momentu zakupu
emotka Wiadomo, że jak stare, to doświadczone emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4622707 Napisano: 20.08.2011 10:19:24 w Oddam za darmo
Przez to dupsko i pasztet jeszcze nawet nie usnęłam, a zaraz będę miała rozkrzyczaną pobudkę na karmienie, ale co tam, warto było emotka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4622704 Napisano: 20.08.2011 10:16:19 w Oddam za darmo
postscript napisał(a):

kurcze, znowu sie spoznilem. i nie dostane bolacego dupska marielu emotka


Spoko, to akurat było dupsko męża marilu, stare i obolałe po zastrzykach, a poza tym i tak już sprzedane emotka
No chyba, że będzie reklamacja, to może się jeszcze załapisz (w sprzedaży internetowej jest 10 dni na zwrot NIEUŻYWANEGO! towaru)
emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

kalka

#4622652 Napisano: 20.08.2011 09:53:20 w PODZIĘKOWANIA
shorty87 napisał(a):

kalka napisał(a):

marielu nie wyobrażam sobie e-konków bez Ciebie!!! emotka emotka emotka



ja chciałam podziękować marielu za ten bolący zadek cudownie się na nim leży emotka



Uważaj! bo się jeszcze rozmyśli emotka Wyświetl w wątku >>
0 0