Reklama na e-Konkursy.info

Żegnamy zmarłych

androm

#5946748 Napisano: 23.11.2014 20:08:18
Nie widzę nic niestosownego, że koleżanka wpisała tutaj jak cierpi z powodu psa. Myślę, że każdy kto kiedyś przeżył taką stratę, to rozumie.
[*] 0

Gość: strzalka88

#5946751 Napisano: 23.11.2014 20:16:07
normafia napisał(a):

polarniczka

koniczynka123 O rany, myślę, że nietaktem jest wpisywać w tym topie "żegnamy zmarłych" psa-zwłaszcza, że to było uśpienie. Kilka dni temu zmarła siostra forumowiczki, niedawno moi rodzice-jak czytam kogo się tu żegna to aż płakać się chce emotka Śmierć ludzi mieszacie ze śmiercią zwierząt -a ja się zastanawiałam czy pisać tu o śmierci przyjaciela -człowieka- emotka Taki wpis do Wc ...


może masz inne podejście do tych tematów, ale uwierz, ten pies był mi bardziej bliski niż nie jeden członek rodziny...od dwóch dni trzymam w ręce jego obrożę i wyję, nie jem, cała drże, patrzę na puste kąty, męża poprosiłam o spakowanie jego legowiska bo wszystko wywołuje u mnie płacz, żegnam go jako zmarłego, bo chociaż został uśpiony to umarł i ktoś po nim płacze....



Mnie kiedyś zaskakiwało, że ludzie czasem godzinę po śmierci najbliższych są w stanie wejść na forum i o tym pisać. Potem pomyślałam, że każdy człowiek inaczej przeżywa swój ból, więc może ktoś ma potrzebę dać ujście rozpaczy właśnie w taki sposób.Dla niektórych starszych ludzi ukochany zwierzak jest jedyną bliską istotą jaką posiadają. Nie wydaje mi się, by Polarniczka pisząc tutaj o zmarłym czworonogu chciała zranić uczucia innego forumowicza, przeżywającego żałobę po ukochanej osobie. Wiadomo, że nie da się porównać straty po śmierci rodziców lub rodzeństwa z pustką, jaką pozostawił po sobie psiak. Na pewno nikt, kto tutaj się wpisuje nie ma złych intencji...


Gdyby mój Kot zdechł to myślę, że byłoby to porównywalne ze stratą członka Rodziny. Wiadomo, że to zwierzę "tylko", ale dla niektórych ludzi to prawie jak "osoba". To, że nie mówi to nie znaczy, że nie czuje się wielkiej miłości do futrzanych stworzeń...
[*] 0

edith

#5946781 Napisano: 23.11.2014 21:49:49
Nigdy nie lubilam tego topu,świeczek,kwiatkow i tym podobnych....ale teraz to już napewno ten wątek stracił swe znaczenie...dlaczego??Bo też zegnałam swego kota jak zdechł z płaczem swoim,syna ,byl smutek wielki...ale nigdy bym się nie ośmielila wpisać ZEGNAM ZMARŁYCH w topie gdzie ludzie żegnają matki,ojcow,przyjaciół,gdzie wszyscy stawiali świeczki po śmierci Ani Przybylskiej emotka Z calym szacunkiem i wielkim współczuciem po stracie kota i rozumiem to ...ale nie tutaj emotka Zachowajmy zdrowy trozsądek emotka
[*] 0

joan

#5946785 Napisano: 23.11.2014 22:20:54
edith napisał(a):

(...) gdzie wszyscy stawiali świeczki po śmierci Ani Przybylskiej (...)


To było akurat (dla mnie) najmniej zrozumiałe.

Ten top wiąże się z przeżywaniem osobistej straty. Straty z powodu odejścia bliskiej istoty. Może nie doktoryzujmy się w kwestii podziału gatunkowego...

Z innej beczki: jest taki zapomniany top na forum, dotyczący zwierząt, może warto go ożywić? Wtedy troski i radości będzie można wpisywać tam właśnie, a i kącik porad i wspomnień się znajdzie:
https://www.e-kon...ka.html#.VHJPGNJfaSo emotka
[*] 0

vickichelm

#5946786 Napisano: 23.11.2014 22:21:00
edith napisał(a):

Nigdy nie lubilam tego topu,świeczek,kwiatkow i tym podobnych....ale teraz to już napewno ten wątek stracił swe znaczenie...dlaczego??Bo też zegnałam swego kota jak zdechł z płaczem swoim,syna ,byl smutek wielki...ale nigdy bym się nie ośmielila wpisać ZEGNAM ZMARŁYCH w topie gdzie ludzie żegnają matki,ojcow,przyjaciół,gdzie wszyscy stawiali świeczki po śmierci Ani Przybylskiej emotka Z calym szacunkiem i wielkim współczuciem po stracie kota i rozumiem to ...ale nie tutaj emotka Zachowajmy zdrowy trozsądek emotka




yyy to w takim razie skoro mówimy o zdrowym rozsądku... na cholerę na forum o konkursach wątek o żegnaniu zmarłych emotka
[*] 0

mia

#5946787 Napisano: 23.11.2014 22:24:37
joan napisał(a):

Z innej beczki: jest taki zapomniany top na forum, dotyczący zwierząt, może warto go ożywić? Wtedy troski i radości będzie można wpisywać tam właśnie, a i kącik porad i wspomnień się znajdzie:
https://www.e-kon...ka.html#.VHJPGNJfaSo emotka

Joan, z ust mi to wyjęłaś! emotka
Właśnie też odnalazłam ten top i proponuję, żeby ktoś z adminów przeniósł tam post Polarniczki i inne merytorycznie z nim związane. emotka
Jak to mówią i wilk będzie syty, i owca (bez urazy!) cała.


A co do powyższej dyskusji...
Ogólnie mam mieszane uczucia co do tego całego wątku, i co tu wypada, a co nie wypada.
Ale jedno wiem - na pewno nie wypada się w nim żreć.
EOT. emotka
[*] 0

mia

#5948214 Napisano: 27.11.2014 09:14:28
http://film.onet....sa-mial-85-lat/4cysx
Strasznie smutno mi się zrobiło... emotka
[*] 0

waldi5

#5948231 Napisano: 27.11.2014 09:49:40
Odchodzą idole mojej młodości... emotka
Kloss, Pan Samochodzik, Ewa chce spać. Kultowe role Pana Mikulskiego.
[*] 0

barcza

#5948232 Napisano: 27.11.2014 09:52:30
waldi5 napisał(a):

Odchodzą idole mojej młodości... emotka


mojej też emotka
[*] 0

Gość: cabins

#5948414 Napisano: 27.11.2014 16:58:26
koniczynka123 napisał(a):

O rany, myślę, że nietaktem jest wpisywać w tym topie "żegnamy zmarłych" psa-zwłaszcza, że to było uśpienie. Kilka dni temu zmarła siostra forumowiczki, niedawno moi rodzice-jak czytam kogo się tu żegna to aż płakać się chce emotka Śmierć ludzi mieszacie ze śmiercią zwierząt -a ja się zastanawiałam czy pisać tu o śmierci przyjaciela -człowieka- emotka Taki wpis do Wc ...

edith napisał(a):

Nigdy nie lubilam tego topu,świeczek,kwiatkow i tym podobnych....ale teraz to już napewno ten wątek stracił swe znaczenie...dlaczego??Bo też zegnałam swego kota jak zdechł z płaczem swoim,syna ,byl smutek wielki...ale nigdy bym się nie ośmielila wpisać ZEGNAM ZMARŁYCH w topie gdzie ludzie żegnają matki,ojcow,przyjaciół,gdzie wszyscy stawiali świeczki po śmierci Ani Przybylskiej emotka Z calym szacunkiem i wielkim współczuciem po stracie kota i rozumiem to ...ale nie tutaj emotka Zachowajmy zdrowy trozsądek emotka

dokładnie emotka
[*] 0

specjal

#5952787 Napisano: 08.12.2014 13:47:57
Hans Kloss...Ruhe in Frieden (*)
[*] 0

mama2006

#5959316 Napisano: 22.12.2014 19:31:02
Joe Cocker (*) (*) (*)
[*] 0

patijm

#5959324 Napisano: 22.12.2014 20:02:43
emotka
[*] 0

Gość: kiro

#5959328 Napisano: 22.12.2014 20:16:52
mama2006 napisał(a):

Joe Cocker (*) (*) (*)

tak uwielbiałam jego piosenki emotka (*)(*)(*)
[*] 0

sanitas

#5959330 Napisano: 22.12.2014 20:20:21
emotka
[*] 0

aka

#5959334 Napisano: 22.12.2014 20:29:22
emotka emotka emotka
[*] 0

margo466

#5959345 Napisano: 22.12.2014 21:03:06
(*) emotka
[*] 0

taalvikki

#5959354 Napisano: 22.12.2014 21:32:15
nie ujmując bólowi, który może komuś przypadł w udziale, to niestety... mamy kolejny przykład, że zazwyczaj ważna jest znana facjata, a nie bliskość.

powyższe rzekłam, by sparafrazować coś i nawiązać do tutejszych, niedawnych dyskusji o niestosowności, które o mdłości mnie przyprawiły:
O rany, myślę, że nietaktem jest wpisywać w tym topie "żegnamy zmarłych" obcego człowieka, z którym zapewne nie spędziliśmy razem nawet jednego dnia. Śmierć znanych mieszacie ze śmiercią bliskich. nie tu, nie tu!

----------------------------------

ale ok, też jestem nieidealna i dziś mam w głowie pewną śmierć - ale tę sprzed 13 lat.
[*] 0

Gość: magnus

#5959433 Napisano: 23.12.2014 00:43:35
taalvikki napisał(a):

nie ujmując bólowi, który może komuś przypadł w udziale, to niestety... mamy kolejny przykład, że zazwyczaj ważna jest znana facjata, a nie bliskość.

powyższe rzekłam, by sparafrazować coś i nawiązać do tutejszych, niedawnych dyskusji o niestosowności, które o mdłości mnie przyprawiły:
O rany, myślę, że nietaktem jest wpisywać w tym topie "żegnamy zmarłych" obcego człowieka, z którym zapewne nie spędziliśmy razem nawet jednego dnia. Śmierć znanych mieszacie ze śmiercią bliskich. nie tu, nie tu!

----------------------------------

ale ok, też jestem nieidealna i dziś mam w głowie pewną śmierć - ale tę sprzed 13 lat.



To jest wątek " żegnamy zmarłych" ale nie koniecznie bliskich.
Wpisy o zmarłych osobach znanych i zasłużonych są jak nabardziej na miejscu emotka
[*] 0

Gość: magnus

#5960353 Napisano: 25.12.2014 22:06:13
Nie żyje reżyser Krzysztof Krauze (*)

emotka
[*] 0