Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

zielonaszpilka

#7120912 Napisano: 02.09.2023 09:45:59
pioge7 napisał(a):

@gnieszk@ napisał(a):

joan napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Może głupie pytanko ale powiedzcie mi czy jest różnica na sprzęt gdy kupuje na firmę a na osobę prywatną ?Np. Krótszy czas gwarancji lub coś? Jaka jest różnica między kupowaniem na siebie a na firmę na fakturę ? emotka  W necie raz czytam, że na firmę gwarancja może nie obejmować lub obejmuje 1 rok, a prywatnie 2 lata emotka będę wdzięczny za info

Lepiej kupować na osobę prywatną i nie na fakturę, tylko na paragon. Mama mi kiedyś tłumaczyła, że to logiczne, bo np. w domu robisz pranie ręczników rzadziej, niż w pensjonacie, więc przy działalności gospodarczej sprzęt jest inaczej / bardziej eksploatowany, choć często w instrukcji wyraźnie zaznaczają, że "tylko do użytku domowego".


Ale dlaczego na paragon a nie na fakturę? Jeśli będę mieć fakturę na siebie jako osobę fizyczną to w kwestii gwarancji to nic nie zmienia.
Inna sprawa że jeśli ktoś ma działalność a zakup może stanowić koszt to często jest to zwyczajnie opłacalne, a jeśli ktoś jest VAT owcem i może jeszcze odliczyć VAT to zyskuje sporo.

no własnie o to chodzi, że siostra ma działalność (wynajmuje domki) i prosiła, że jak będę coś kupować takiego, co pod domki będzie ok, to żebym brał fakturę na nią, to sobie odliczy, bo dla mnie to nic nie zmienia. A właśnie mi się zdawało, że na sprzęt biorąc na firmę jest chyba właśnie krótsza gwaracja i wolałem się dopytać. Co innego kupić ręcznik czy pościel na fakturę a co innego płytę indukcyjną...
dziękuję za informację

Jeśli to jednoosobowa działalność gospodarcza to na niektóre zakupy będziesz miał normalną rękojmię a na niektóre nie. Zależy czy zakup ma charakter zawodowy. Co to znaczy? To znaczy, że ważne jest to, co siostra ma wpisane w pkd i czy zakup jest z tym związany. W internecie można znaleźć takie przykłady - kosmetyczka kupuje urządzenie do dermomikrabrazji - zakup ma charakter zawodowy, więc nie ma rękojmi. Kosmetyczka kupuje laptopa albo odkurzacz automatyczny do sprzątania salonu - to nie jest zakup o charakterze zawodowym, kosmetyczka nie zna się na laptopach i na odkurzaczach automatycznych, więc rękojmia obowiązuje normalnie. Osoba prowadząca kawiarnię kupuje automat do kawy - rękojmia nie obowiązuje, księgowa kupuje automat do kawy dla siebie i pracowników - rękojmia obowiązuje. Często ocenienie czy zakup ma charakter zawodowy jest trudne. Przy prowadzeniu pensjonatu nie mam pojęcia jak ocenić co ma charakter zawodowy a co nie. Możesz mieć trudności przy reklamacji z tytułu rękojmi, bo sprzedawca może uważać, że zakup miał charakter zawodowy. W przypadku sporu zostanie Ci sąd. Gwarancja to natomiast dobrowolne uprawniania, których udziela sprzedawca albo producent, więc jej zapisy mogą być kształtowane dowolnie, tym samym może jej nie być w ogóle, gdy kupujesz towar na firmę. Więc decyzja należy do Ciebie. W większości przypadków raczej bez problemu skorzystasz z rękojmi, ale czasem możesz mieć problem. Droższe rzeczy pewnie bezpieczniej dla Ciebie kupować na fakturę imienną.
2 bajm, pioge7 0

dany-duszek

#7120928 Napisano: 02.09.2023 11:14:00
Emilia0604 napisał(a):

A ja mam pytanie, gdzie znaleźć kod promocyjny w aplikacji żabka? Myślałam, ze trzeba wpisać ten kod, który skanuje się w sklepie (swoją karte). Nie mam pojęcia o jaki kod chodzi?

kod powinien się pojawić na samej górze, tam gdzie możesz kupić za żappsy produkty. Jak nie masz to sprawdź czy masz ustawione w ustawieniach rok urodzenia jak to konkurs z piwem.
0 0

kwadracik

#7120930 Napisano: 02.09.2023 11:15:49
kwadracik napisał(a):

Przychodzędo Was z prośbą niezawodni ludzie emotka  
Dziś zaczyna się akcja z talenciakami w sklepach Lidl .Jeśli komuś są zbędne to bardzo proszę o przekazanie ich w moje ręce ,a ja przekażę szkole syna.W pierwszej edycji,również dzięki Wam,udało się wymienić talenciaki na telewizor,laptop,gry planszowe i sprzęt sportowy,za co raz jeszcze ogromnie Wam dziękuje emotka
Każdy talenciak na wagę złota emotka

Przypominam się z okazji sobotnich zakupów emotka

yonex

#7120968 Napisano: 02.09.2023 14:33:45

no własnie o to chodzi, że siostra ma działalność (wynajmuje domki) i prosiła, że jak będę coś kupować takiego, co pod domki będzie ok, to żebym brał fakturę na nią, to sobie odliczy, bo dla mnie to nic nie zmienia. A właśnie mi się zdawało, że na sprzęt biorąc na firmę jest chyba właśnie krótsza gwaracja i wolałem się dopytać. Co innego kupić ręcznik czy pościel na fakturę a co innego płytę indukcyjną...
dziękuję za informację

Myśl chłopie! Siostra chce żebyś robił dla niej jakieś przekręty podatkowe, a ty jeszcze podajesz całemu światu adres do profilu tych jej domków.
0 0

Emilia0604

#7121062 Napisano: 03.09.2023 10:15:54
[quote=[quote=Czyli rozumiem,ze jak w trakcie zakupu nie miałam ustawionej daty, to już po ptokach?  Ustawiłam dopiero teraz Ae nic się nie pojawiło, żaden kod🥺😥



dany-duszek]
Emilia0604 napisał(a):

A ja mam pytanie, gdzie znaleźć kod promocyjny w aplikacji żabka? Myślałam, ze trzeba wpisać ten kod, który skanuje się w sklepie (swoją karte). Nie mam pojęcia o jaki kod chodzi?

kod powinien się pojawić na samej górze, tam gdzie możesz kupić za żappsy produkty. Jak nie masz to sprawdź czy masz ustawione w ustawieniach rok urodzenia jak to konkurs z piwem.dany-duszek]
Emilia0604 napisał(a):

A ja mam pytanie, gdzie znaleźć kod promocyjny w aplikacji żabka? Myślałam, ze trzeba wpisać ten kod, który skanuje się w sklepie (swoją karte). Nie mam pojęcia o jaki kod chodzi?

kod powinien się pojawić na samej górze, tam gdzie możesz kupić za żappsy produkty. Jak nie masz to sprawdź czy masz ustawione w ustawieniach rok urodzenia jak to konkurs z piwem.
0 0

dany-duszek

#7121113 Napisano: 03.09.2023 13:30:02
Emilia0604 napisał(a):

[quote=[quote=Czyli rozumiem,ze jak w trakcie zakupu nie miałam ustawionej daty, to już po ptokach?  Ustawiłam dopiero teraz Ae nic się nie pojawiło, żaden kod🥺😥



dany-duszek]

Emilia0604 napisał(a):

A ja mam pytanie, gdzie znaleźć kod promocyjny w aplikacji żabka? Myślałam, ze trzeba wpisać ten kod, który skanuje się w sklepie (swoją karte). Nie mam pojęcia o jaki kod chodzi?

kod powinien się pojawić na samej górze, tam gdzie możesz kupić za żappsy produkty. Jak nie masz to sprawdź czy masz ustawione w ustawieniach rok urodzenia jak to konkurs z piwem.

dany-duszek]
Emilia0604 napisał(a):

A ja mam pytanie, gdzie znaleźć kod promocyjny w aplikacji żabka? Myślałam, ze trzeba wpisać ten kod, który skanuje się w sklepie (swoją karte). Nie mam pojęcia o jaki kod chodzi?

kod powinien się pojawić na samej górze, tam gdzie możesz kupić za żappsy produkty. Jak nie masz to sprawdź czy masz ustawione w ustawieniach rok urodzenia jak to konkurs z piwem.możesz tylko napisać do nich wiadomość, może ci wyślą kod. Przez aplikacje żappka
0 0

vickichelm

#7121168 Napisano: 03.09.2023 18:05:49
Hej. Czy może ktoś przesłać mi podpowiedzi z Hebe? 🙏
0 0

as32572

#7121572 Napisano: 05.09.2023 14:27:26
Macie może do polecenia jakiś fajny nocleg nad morzem (nie domki i nie hostel)? Warunek stacja PKP w miejscowości lub w pobliżu.
0 0

agaluna

#7121711 Napisano: 06.09.2023 09:22:35
as32572 napisał(a):

Macie może do polecenia jakiś fajny nocleg nad morzem (nie domki i nie hostel)? Warunek stacja PKP w miejscowości lub w pobliżu.

Polecam Meridian w Chałupach i Dom Zdrojowy w Jastarni, bardzo fajne hotele ze SPA i smacznym jedzeniem, oba blisko stacji PKP (trzeba się przesiąść w Gdyni) emotka

joan

#7121944 Napisano: 07.09.2023 10:27:51
Doda ktoś do bazy? Nie mogę zajrzeć na IG, nie mam tam konta / “Szybsze bicie serca z PEPCO”
https://pepco.pl/...e-serca-z-PEPCO_.pdf
0 0

rufus

#7121976 Napisano: 07.09.2023 12:08:13
Po tych wszystkich mlecznych kanapkach z kinder przybylo pare kilo i potrzebuje utwardzic materac..  emotka emotka

A tak serio, kupilem materac jakis czas temu i teraz wydaje mi sie za miekki. Troche plecki bolą. emotka

Korzystal ktos z nakladek utwardzajacych? A jesli tak to na co zwrocic uwage przy zakupie?

Pomagaja faktycznie, czy lepiej zainwestowac w nowy twardszy materac? emotka
0 0

boss75

#7121977 Napisano: 07.09.2023 12:11:27
Kto pomoże?
Mojej znajomej brakuje 20 paragonów Rodowita na wilczlaZakup od 1 czerwca do 31 sierpnia
Wbijać jeszcze można
0 0

kolorowekredki

#7121985 Napisano: 07.09.2023 12:43:04
Nie jestem na bieżąco technicznie.. napiszcie mi proszę bez krytyki. Czy do wypłaty blik z zozoli potrzebna jest aplikacją mobilną banku? Nie mam blik i nie wiem czy muszę to zakładać, żeby wypłacić te 50zl, czy wystarcza te dane, które oni mi przyślą.
0 0

picola1

#7121987 Napisano: 07.09.2023 12:52:20
kolorowekredki napisał(a):

Nie jestem na bieżąco technicznie.. napiszcie mi proszę bez krytyki. Czy do wypłaty blik z zozoli potrzebna jest aplikacją mobilną banku? Nie mam blik i nie wiem czy muszę to zakładać, żeby wypłacić te 50zl, czy wystarcza te dane, które oni mi przyślą.

Nie jest Ci potrzebna aplikacja do wypłaty bliku z Zozoli. Kasę wypłacasz w bankomacie, zgodnie z instrukcją, którą dostajesz na maila.

Yoko

#7121988 Napisano: 07.09.2023 12:58:49
Mam pytanie odnośnie sprzedaży nagród. Gdzie sprzedajecie (poza forum)? Olx? Allegro? Może jeszcze gdzieś indziej? Gdzie polecacie albo nie polecacie? Jakie wrażenia macie z tymi platformami? Kiedyś sprzedawałam trochę rzeczy z domu na olx zanim zaczęłam bawić się w konkursy, ale to było dawno temu, kiedy strona w zasadzie raczkowała i nie spotkałam się wtedy z żadnymi próbami oszustwa. Mam stosunkowo mało rzeczy, bo z reguły gram o to, co chcę wygrać dla siebie, ale wiadomo czasami wpadają nagrody innych stopni niż byśmy chcieli.  emotka  No i mam ten nieszczęsny voucher na Slowhop, którego nie jestem w stanie wykorzystać...
0 0

rufus

#7121990 Napisano: 07.09.2023 13:01:29
Yoko napisał(a):

Mam pytanie odnośnie sprzedaży nagród. Gdzie sprzedajecie (poza forum)? Olx? Allegro? Może jeszcze gdzieś indziej? Gdzie polecacie albo nie polecacie? Jakie wrażenia macie z tymi platformami? Kiedyś sprzedawałam trochę rzeczy z domu na olx zanim zaczęłam bawić się w konkursy, ale to było dawno temu, kiedy strona w zasadzie raczkowała i nie spotkałam się wtedy z żadnymi próbami oszustwa. Mam stosunkowo mało rzeczy, bo z reguły gram o to, co chcę wygrać dla siebie, ale wiadomo czasami wpadają nagrody innych stopni niż byśmy chcieli.  emotka  No i mam ten nieszczęsny voucher na Slowhop, którego nie jestem w stanie wykorzystać...

Olx. Mozna probowac jeszcze na grupach fb, w zaleznosci co sie sprzedaje.
Allegro ma duze prowizje emotka
1 Yoko 0

pikawka

#7121991 Napisano: 07.09.2023 13:02:30
Yoko napisał(a):

Mam pytanie odnośnie sprzedaży nagród. Gdzie sprzedajecie (poza forum)? Olx? Allegro? Może jeszcze gdzieś indziej? Gdzie polecacie albo nie polecacie? Jakie wrażenia macie z tymi platformami? Kiedyś sprzedawałam trochę rzeczy z domu na olx zanim zaczęłam bawić się w konkursy, ale to było dawno temu, kiedy strona w zasadzie raczkowała i nie spotkałam się wtedy z żadnymi próbami oszustwa. Mam stosunkowo mało rzeczy, bo z reguły gram o to, co chcę wygrać dla siebie, ale wiadomo czasami wpadają nagrody innych stopni niż byśmy chcieli.  emotka  No i mam ten nieszczęsny voucher na Slowhop, którego nie jestem w stanie wykorzystać...

U mnie wszystko schodzi albo na grupach na fb, albo olx reszta znajomi bo wystawiam tez u siebie na fb.
1 Yoko 0

Yoko

#7121998 Napisano: 07.09.2023 13:11:45
rufus napisał(a):

Yoko napisał(a):

Mam pytanie odnośnie sprzedaży nagród. Gdzie sprzedajecie (poza forum)? Olx? Allegro? Może jeszcze gdzieś indziej? Gdzie polecacie albo nie polecacie? Jakie wrażenia macie z tymi platformami? Kiedyś sprzedawałam trochę rzeczy z domu na olx zanim zaczęłam bawić się w konkursy, ale to było dawno temu, kiedy strona w zasadzie raczkowała i nie spotkałam się wtedy z żadnymi próbami oszustwa. Mam stosunkowo mało rzeczy, bo z reguły gram o to, co chcę wygrać dla siebie, ale wiadomo czasami wpadają nagrody innych stopni niż byśmy chcieli.  emotka  No i mam ten nieszczęsny voucher na Slowhop, którego nie jestem w stanie wykorzystać...

Olx. Mozna probowac jeszcze na grupach fb, w zaleznosci co sie sprzedaje.
Allegro ma duze prowizje emotka

Dzięki za informacje. To są jakieś lokalne grupy w Twojej miejscowości czy ogólnopolskie? Możesz jakąś polecić?
0 0

Yoko

#7121999 Napisano: 07.09.2023 13:12:10
pikawka napisał(a):

Yoko napisał(a):

Mam pytanie odnośnie sprzedaży nagród. Gdzie sprzedajecie (poza forum)? Olx? Allegro? Może jeszcze gdzieś indziej? Gdzie polecacie albo nie polecacie? Jakie wrażenia macie z tymi platformami? Kiedyś sprzedawałam trochę rzeczy z domu na olx zanim zaczęłam bawić się w konkursy, ale to było dawno temu, kiedy strona w zasadzie raczkowała i nie spotkałam się wtedy z żadnymi próbami oszustwa. Mam stosunkowo mało rzeczy, bo z reguły gram o to, co chcę wygrać dla siebie, ale wiadomo czasami wpadają nagrody innych stopni niż byśmy chcieli.  emotka  No i mam ten nieszczęsny voucher na Slowhop, którego nie jestem w stanie wykorzystać...

U mnie wszystko schodzi albo na grupach na fb, albo olx reszta znajomi bo wystawiam tez u siebie na fb.

Dzięki za informacje. To są jakieś lokalne grupy w Twojej miejscowości czy ogólnopolskie? Możesz jakąś polecić?

0 0

pikawka

#7122001 Napisano: 07.09.2023 13:14:26
Yoko napisał(a):

pikawka napisał(a):

Yoko napisał(a):

Mam pytanie odnośnie sprzedaży nagród. Gdzie sprzedajecie (poza forum)? Olx? Allegro? Może jeszcze gdzieś indziej? Gdzie polecacie albo nie polecacie? Jakie wrażenia macie z tymi platformami? Kiedyś sprzedawałam trochę rzeczy z domu na olx zanim zaczęłam bawić się w konkursy, ale to było dawno temu, kiedy strona w zasadzie raczkowała i nie spotkałam się wtedy z żadnymi próbami oszustwa. Mam stosunkowo mało rzeczy, bo z reguły gram o to, co chcę wygrać dla siebie, ale wiadomo czasami wpadają nagrody innych stopni niż byśmy chcieli.  emotka  No i mam ten nieszczęsny voucher na Slowhop, którego nie jestem w stanie wykorzystać...

U mnie wszystko schodzi albo na grupach na fb, albo olx reszta znajomi bo wystawiam tez u siebie na fb.

Dzięki za informacje. To są jakieś lokalne grupy w Twojej miejscowości czy ogólnopolskie? Możesz jakąś polecić?


Zawsze lokalne typu kupię-sprzedam w mojej miejscowości lub okolicznej, którą mam blisko. Na ogólnopolskich nie sprzedaje.
1 Yoko 0