Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

radziosny

#7118104 Napisano: 22.08.2023 08:34:34
agusiac87 napisał(a):

Czy ktoś ma pratykę w reklamowaniu żywności?

http://www.federa...low-spozywczych.html

Wg tego artykułu mogę reklamować produkt żywnościowy w ciągu 3 dni od otwarcia opakowania.

Kupiłam w sobotę 19.08.2023 awokado w Lidl ( pakowane w kartoniku - 2 szt), wczoraj otworzyłam i jedno było zepsute.

Poszłam dzisiaj reklamować do sklepu, to powiedzieli mi że to już 4 dni od sprzedaży, więc mi nie zrobią wymiany ani zwrotu.
Bo były 4 dni upału i moglam przechowywać w słońcu. Więc odpowiedziałam że tak nie było i trzymałam w lodówce.
Więc pytalam w takim razie ile dni musi minąć, żebym mogła reklamować towar, to oni do mnie, że oni żywności wogóle nie poddają reklamacji.

Wiem, że to nie majątek, ale bylam zrobic zakupy, więc przy okazji chcialam to reklamować, skoro kupilam i nie moglam z tego skorzytać.

Ktoś coś wie czy reklamowanie takiej żywności jest tematem uznaniowym i zalezy od czlowieka czy jednak są żelazne zasady, które obowiązują wszystkich?
Czy człowiek w tym sklepie miał rację, nie przyjmując tego ode mnie?


Chyba mają rację, nie wiem tego na 100%, ale gdyby klient mógł sobie tak po 4 dniach zwracać to wiesz co, by  się działo na sklepach?
Słyszałem o historii gdzie pewna osoba po połowie roku zwróciła(zareklamowała) szczotkę do kibla (używaną wcześniej), ale to akurat nie była żywność więc musieli to przyjąć w zasadzie.
0 0

southlander

#7118123 Napisano: 22.08.2023 09:47:09
agusiac87 napisał(a):

Ktoś coś wie czy reklamowanie takiej żywności jest tematem uznaniowym i zalezy od czlowieka czy jednak są żelazne zasady, które obowiązują wszystkich?Czy człowiek w tym sklepie miał rację, nie przyjmując tego ode mnie?

Pójdź sobie do powiatowego rzecznika konsumenta, adres znajdziesz w internecie. Byłem jakiś czas temu w pewnej sprawie, wszedłem praktycznie z ulicy bo nawet nie było kolejki. Gość za friko od razu wyjaśnił mi czy mam rację czy nie, jakie mam opcje, zaproponował pomoc w napisaniu odpowiedniego pisma i ewentualne prowadzenie sprawy. Cała wizyta zajęła mi może z 10 minut, więc spoko, byłem bardzo zadowolony. Ludzie często nie wiedzą że taki rzecznik jest dla nich, a przecież i tak płacimy mu z naszych podatków więc warto korzystać.

Wiem że trochę z tym zachodu, ale właśnie przez to że zbyt często odpuszczamy, firmy lubią zlewać konsumentów.
1 cb656 0

gregory04

#7118146 Napisano: 22.08.2023 11:18:56
Czy sprzedajecie swoje wygrane po upływie tych regulaminowych 6 miesięcy? Jak to wyglada??
0 0

pikawka

#7118152 Napisano: 22.08.2023 11:47:16
zdesperowany_kot napisał(a):

Czy sprzedajecie swoje wygrane po upływie tych regulaminowych 6 miesięcy? Jak to wyglada??

Sprzedaje jak tylko otrzymam a gdy danej rzeczy nie potrzebuje. emotka

delfinka101

#7118153 Napisano: 22.08.2023 11:54:19
Mam pytanie do osób które wygrały  kartę 200 zł do decathlona z  aplikacji coca coli ( fuze tea). Jak ta karta przychodzi. Wypełniłam ten  formularz i co dalej. Minęło już sporo czasu  ale nie widzę aby cos przyszło.
0 0

Emememe

#7118155 Napisano: 22.08.2023 11:59:12
delfinka101 napisał(a):

Mam pytanie do osób które wygrały  kartę 200 zł do decathlona z  aplikacji coca coli ( fuze tea). Jak ta karta przychodzi. Wypełniłam ten  formularz i co dalej. Minęło już sporo czasu  ale nie widzę aby cos przyszło.

Karta przychodzi na maila, u mnie dotarła kilka dni po wygranej emotka
0 0

rainbowdash

#7118157 Napisano: 22.08.2023 12:03:27
delfinka101 napisał(a):

Mam pytanie do osób które wygrały  kartę 200 zł do decathlona z  aplikacji coca coli ( fuze tea). Jak ta karta przychodzi. Wypełniłam ten  formularz i co dalej. Minęło już sporo czasu  ale nie widzę aby cos przyszło.

Ja już miesiąc czekam

ziolko

#7118251 Napisano: 22.08.2023 17:03:41
agusiac87 - jakie 4 dni, skoro to było w sobotę? 
Oni liczyli sobotę jako 1 dzień, a pierwszy dzień był do niedzieli do tej godziny, o której robiłaś zakupy. 
Czyli poszłaś trzeciego dnia od zakupów. 
Mogłaś zrobić zdjęcie i zamieścić na ich profilu łącznie ze zdjęciem paragonu.
Kiedyś tak zrobiłam z bio cytrynami.
Kupiłam jednego dnia a po dwóch dniach 2 sztuki z trzech były spleśniałe.
0 0

ziolko

#7118254 Napisano: 22.08.2023 17:09:58
agusiac87 - ostatnio reklamowałam borówki u babki na ryneczku emotka  Nawet paragonu nie miałam, bo rzadko kto z tych sprzedających wydaje paragony. 
Kupuję w tym miejscu już od wielu lat, więc siłą rzeczy kojarzę część sprzedających a oni kojarzą mnie (jestem dość charakterystyczna emotka ).
Kupiłam kilogramowy koszyczek borówek, w sobotę przed 12. Babka spuściła mi na 20 zł (z 25). Później domyśliłam się dlaczego...
W ciągu kilkunastu minut byłam w domu i włożyłam je do lodówki. W niedzielę chciałam je zjeść, zaglądam a tam pod spodem masa borówek tak spleśniałych, że wręcz posklejanych. Gdyby to był dzień targowy, to bym od razu pojechała, ale pojechałam kolejnego dnia, czyli w poniedziałek. Borówki cały czas stały w lodówce. 
Przypomniałam babce sytuację, powiedziałam jakie mam zastrzeżenia w kwestii borówek, że kupuję u nich od lat i pierwszy raz zdarzyło mi się reklamować owoce na ryneczku. Babka trochę zaskoczona, ale oddała mi kasę i że przekaże szefowej.

boss75

#7118312 Napisano: 22.08.2023 19:11:18
Moi drodzy
Brakuje mi 16 paragonów Rodowita.
Pomoże ktoś bezinteresownie?
Posiadam tylko paragony Rockstar na ogólnopolski konkurs
1 mia 0

as32572

#7118634 Napisano: 23.08.2023 21:16:13
Hej,mam pytanie odnośnie ubezpieczenia auta - czy jak w zgłoszeniu szkody napisałam że chcę wypłatę gotówki a okaże się że zaproponują za małą kwotę to mogę zmienić zdanie i chcieć bezgotówkowo zrobić w ASO albo przedstawić fakturę za faktycznie poniesione koszty?
0 0

zezowaty_kot

#7118635 Napisano: 23.08.2023 21:21:24
as32572 napisał(a):

Hej,mam pytanie odnośnie ubezpieczenia auta - czy jak w zgłoszeniu szkody napisałam że chcę wypłatę gotówki a okaże się że zaproponują za małą kwotę to mogę zmienić zdanie i chcieć bezgotówkowo zrobić w ASO albo przedstawić fakturę za faktycznie poniesione koszty?

Jeżeli kwota jest za niska, to niech Ci w ASO zrobią wycenę naprawy. A jeżeli to nie pomoże, to powiedz, że chcesz bezgotówkowo. Możesz zmienić zdanie. Decydujesz dopiero jak dadzą Ci wycenę.
0 0

as32572

#7118636 Napisano: 23.08.2023 21:26:19
zezowaty_kot napisał(a):

as32572 napisał(a):

Hej,mam pytanie odnośnie ubezpieczenia auta - czy jak w zgłoszeniu szkody napisałam że chcę wypłatę gotówki a okaże się że zaproponują za małą kwotę to mogę zmienić zdanie i chcieć bezgotówkowo zrobić w ASO albo przedstawić fakturę za faktycznie poniesione koszty?

Jeżeli kwota jest za niska, to niech Ci w ASO zrobią wycenę naprawy. A jeżeli to nie pomoże, to powiedz, że chcesz bezgotówkowo. Możesz zmienić zdanie. Decydujesz dopiero jak dadzą Ci wycenę.

Dziękuję
0 0

anialistopad

#7118986 Napisano: 25.08.2023 10:34:38
Słuchajcie może,ktoś będzie wiedział . Przyjaciółka straciła męża ponad 1,5 roku temu . Przyjęła spadek po nim i jego rodzina tez . Jest dużo długów ,ale nie o tym . Chciałam tak po kropce streścić tylko. Chodzi mi o ofe wypłatę środków z konta zmarłego . Mąż przyjaciółki ja uposażył jako jedynego odbiorcę tych środków . Ona nie ma tego dokumentu -nie dostała go,bo wrzucali do urny w zusie . W zusie nie maja tego dokumentu . W ofe tam się zmieniały te fundusze i przenosili ich z jednego do drugiego. 1 tym gdzie się zapisywali było ing i oni twierdzą,ze nie maja tego dokumentu i to samo w kolejnych . Co ona ma zrobić w takiej sytuacji ? Jak nie zdobędzie tego dokumentu to ta kwota wejdzie w masę spadkowa i podziela ta pomiędzy spadkobierców . Jej mąż z siostra nigdy dobrze nie żyli ,ona zawsze robiła im pod górkę wszystko . Może,ktoś wie ,gdzie powinna się udać i jak odzyskać ten dokument?
0 0

pikawka

#7118991 Napisano: 25.08.2023 10:47:21
anialistopad napisał(a):

Słuchajcie może,ktoś będzie wiedział . Przyjaciółka straciła męża ponad 1,5 roku temu . Przyjęła spadek po nim i jego rodzina tez . Jest dużo długów ,ale nie o tym . Chciałam tak po kropce streścić tylko. Chodzi mi o ofe wypłatę środków z konta zmarłego . Mąż przyjaciółki ja uposażył jako jedynego odbiorcę tych środków . Ona nie ma tego dokumentu -nie dostała go,bo wrzucali do urny w zusie . W zusie nie maja tego dokumentu . W ofe tam się zmieniały te fundusze i przenosili ich z jednego do drugiego. 1 tym gdzie się zapisywali było ing i oni twierdzą,ze nie maja tego dokumentu i to samo w kolejnych . Co ona ma zrobić w takiej sytuacji ? Jak nie zdobędzie tego dokumentu to ta kwota wejdzie w masę spadkowa i podziela ta pomiędzy spadkobierców . Jej mąż z siostra nigdy dobrze nie żyli ,ona zawsze robiła im pod górkę wszystko . Może,ktoś wie ,gdzie powinna się udać i jak odzyskać ten dokument?

Idzie do notariusza i robi akt poświadczenia dziedziczenia i z tym to zusu. Jeśli ma dzieci to dziedziczy ona i dzieci, siostra nie ma już nic do tego, jeśli była żona…. My robiliśmy po moim tacie, i dziedziczy mama ja i brat. Rodzeństwo z jakiej niby racji….
0 0

pikawka

#7118993 Napisano: 25.08.2023 10:51:24
anialistopad napisał(a):

Słuchajcie może,ktoś będzie wiedział . Przyjaciółka straciła męża ponad 1,5 roku temu . Przyjęła spadek po nim i jego rodzina tez . Jest dużo długów ,ale nie o tym . Chciałam tak po kropce streścić tylko. Chodzi mi o ofe wypłatę środków z konta zmarłego . Mąż przyjaciółki ja uposażył jako jedynego odbiorcę tych środków . Ona nie ma tego dokumentu -nie dostała go,bo wrzucali do urny w zusie . W zusie nie maja tego dokumentu . W ofe tam się zmieniały te fundusze i przenosili ich z jednego do drugiego. 1 tym gdzie się zapisywali było ing i oni twierdzą,ze nie maja tego dokumentu i to samo w kolejnych . Co ona ma zrobić w takiej sytuacji ? Jak nie zdobędzie tego dokumentu to ta kwota wejdzie w masę spadkowa i podziela ta pomiędzy spadkobierców . Jej mąż z siostra nigdy dobrze nie żyli ,ona zawsze robiła im pod górkę wszystko . Może,ktoś wie ,gdzie powinna się udać i jak odzyskać ten dokument?



A jeszcze o ile dobrze pamietam w zusie musi wziąć ten druk do wypłaty tych środków, USS się nazywa i razem z tym aktem poświadczenia dziedziczenia złożyć u nich w zusie w ramach spadkobrania.

@gnieszk@

#7119043 Napisano: 25.08.2023 14:10:18
pikawka napisał(a):

anialistopad napisał(a):

Słuchajcie może,ktoś będzie wiedział . Przyjaciółka straciła męża ponad 1,5 roku temu . Przyjęła spadek po nim i jego rodzina tez . Jest dużo długów ,ale nie o tym . Chciałam tak po kropce streścić tylko. Chodzi mi o ofe wypłatę środków z konta zmarłego . Mąż przyjaciółki ja uposażył jako jedynego odbiorcę tych środków . Ona nie ma tego dokumentu -nie dostała go,bo wrzucali do urny w zusie . W zusie nie maja tego dokumentu . W ofe tam się zmieniały te fundusze i przenosili ich z jednego do drugiego. 1 tym gdzie się zapisywali było ing i oni twierdzą,ze nie maja tego dokumentu i to samo w kolejnych . Co ona ma zrobić w takiej sytuacji ? Jak nie zdobędzie tego dokumentu to ta kwota wejdzie w masę spadkowa i podziela ta pomiędzy spadkobierców . Jej mąż z siostra nigdy dobrze nie żyli ,ona zawsze robiła im pod górkę wszystko . Może,ktoś wie ,gdzie powinna się udać i jak odzyskać ten dokument?

Idzie do notariusza i robi akt poświadczenia dziedziczenia i z tym to zusu. Jeśli ma dzieci to dziedziczy ona i dzieci, siostra nie ma już nic do tego, jeśli była żona…. My robiliśmy po moim tacie, i dziedziczy mama ja i brat. Rodzeństwo z jakiej niby racji….


Dokładnie. Siostra nie dziedziczy po nim jeśli ma żonę i dzieci
0 0

agaga

#7119055 Napisano: 25.08.2023 14:44:13
Ponoć jak małżeństwo nie ma dzieci to dziedziczy brat/siostra. Np: mąż umiera, żona zostaje. Dom i auta było tylko męża, bo np. nabył je przed ślubem lub dostał w darowiźnie od rodziców. Wtedy wszystko dziedziczy rodzeństwo męża. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Jednakże pytanie na forum jest inne. Dobrze byłoby się dowiedzieć gdzie miał fundusz ofe. Może miał powiadomienia na mailu? Mi takie przychodzą z informacją o wpływach na fundusz. A może warto przeszukać skrzynkę mailową i sprawdzić jaki fundusz ost do niego pisał.
0 0

anialistopad

#7119057 Napisano: 25.08.2023 14:57:07
Przyjaciółka nie ma dzieci ze zmarłym mężem . Na emailu nic nie ma. Ich 1 OFE było ING tam nic nie mają . Przenosiki ich z 1 ege do innego i pogubili po drodze papiery. W zusie brak tego dokumentu. Teraz wie w jakim jest OFE ,ale nie może odzyskać tego dokumentu z uposażeniem,że tylko ona dzieciczy po mężu. Tam ogólnie jest zamieszanie ,bo ciągnie się dział spadku ,a ta siostra to niech ją ......
0 0

agakaz2

#7119060 Napisano: 25.08.2023 15:20:54
anialistopad napisał(a):

Przyjaciółka nie ma dzieci ze zmarłym mężem . Na emailu nic nie ma. Ich 1 OFE było ING tam nic nie mają . Przenosiki ich z 1 ege do innego i pogubili po drodze papiery. W zusie brak tego dokumentu. Teraz wie w jakim jest OFE ,ale nie może odzyskać tego dokumentu z uposażeniem,że tylko ona dzieciczy po mężu. Tam ogólnie jest zamieszanie ,bo ciągnie się dział spadku ,a ta siostra to niech ją ......

nie musi mieć dokumentów.  zus na podstawie druku USS  aktu zgonu i aktu dziedziczenia wyplaca
1 pikawka 0