Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

asantesana

#7112971 Napisano: 31.07.2023 13:50:16
Kochani, od dawna nie sprzedaję na allegro ze względu na ich prowizję, tylko na allegro lokalnie i dogaduję się bezpośrednio co do odbioru. Dzisiaj ktoś chce, żebym udostępniła opcję "kup teraz". Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak to aktualnie wygląda? Nie mam tam podpiętego konta, więc jak to "zadziała"? I widzę, że trzeba wybrać sposób wysyłki, ale leży ona po mojej stronie, czy tak jak np. w olx dostaję etykietę do wydrukowania i cześć? No i czy zapłacę prowizję mimo, że jest to allegro lokalnie? Ech...
1 cb656 0

nanajka81

#7113410 Napisano: 01.08.2023 19:29:31
asantesana napisał(a):

Kochani, od dawna nie sprzedaję na allegro ze względu na ich prowizję, tylko na allegro lokalnie i dogaduję się bezpośrednio co do odbioru. Dzisiaj ktoś chce, żebym udostępniła opcję "kup teraz". Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak to aktualnie wygląda? Nie mam tam podpiętego konta, więc jak to "zadziała"? I widzę, że trzeba wybrać sposób wysyłki, ale leży ona po mojej stronie, czy tak jak np. w olx dostaję etykietę do wydrukowania i cześć? No i czy zapłacę prowizję mimo, że jest to allegro lokalnie? Ech...

tak, dostaniesz etykietę za którą zapłacisz dopiero jak przesyłka zostanie dostarczona. Prowizję zapłacisz ale ona nie jest jakaś powalająca. Na pewno bezpieczniej handlować na allegro lokalnie niż na OLX...

halliday

#7113467 Napisano: 01.08.2023 22:40:51
nanajka81 napisał(a):

asantesana napisał(a):

Kochani, od dawna nie sprzedaję na allegro ze względu na ich prowizję, tylko na allegro lokalnie i dogaduję się bezpośrednio co do odbioru. Dzisiaj ktoś chce, żebym udostępniła opcję "kup teraz". Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak to aktualnie wygląda? Nie mam tam podpiętego konta, więc jak to "zadziała"? I widzę, że trzeba wybrać sposób wysyłki, ale leży ona po mojej stronie, czy tak jak np. w olx dostaję etykietę do wydrukowania i cześć? No i czy zapłacę prowizję mimo, że jest to allegro lokalnie? Ech...

tak, dostaniesz etykietę za którą zapłacisz dopiero jak przesyłka zostanie dostarczona. Prowizję zapłacisz ale ona nie jest jakaś powalająca. Na pewno bezpieczniej handlować na allegro lokalnie niż na OLX...

a to nie tylko przy przesyłce inpost paczkomat?
0 0

nanajka81

#7113491 Napisano: 02.08.2023 07:19:16
halliday napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

asantesana napisał(a):

Kochani, od dawna nie sprzedaję na allegro ze względu na ich prowizję, tylko na allegro lokalnie i dogaduję się bezpośrednio co do odbioru. Dzisiaj ktoś chce, żebym udostępniła opcję "kup teraz". Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak to aktualnie wygląda? Nie mam tam podpiętego konta, więc jak to "zadziała"? I widzę, że trzeba wybrać sposób wysyłki, ale leży ona po mojej stronie, czy tak jak np. w olx dostaję etykietę do wydrukowania i cześć? No i czy zapłacę prowizję mimo, że jest to allegro lokalnie? Ech...

tak, dostaniesz etykietę za którą zapłacisz dopiero jak przesyłka zostanie dostarczona. Prowizję zapłacisz ale ona nie jest jakaś powalająca. Na pewno bezpieczniej handlować na allegro lokalnie niż na OLX...

a to nie tylko przy przesyłce inpost paczkomat?

a tego to nie wiem bo tylko przez paczkomat tam sprzedaje.
0 0

banka-manka

#7113493 Napisano: 02.08.2023 07:26:59
halliday napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

asantesana napisał(a):

Kochani, od dawna nie sprzedaję na allegro ze względu na ich prowizję, tylko na allegro lokalnie i dogaduję się bezpośrednio co do odbioru. Dzisiaj ktoś chce, żebym udostępniła opcję "kup teraz". Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak to aktualnie wygląda? Nie mam tam podpiętego konta, więc jak to "zadziała"? I widzę, że trzeba wybrać sposób wysyłki, ale leży ona po mojej stronie, czy tak jak np. w olx dostaję etykietę do wydrukowania i cześć? No i czy zapłacę prowizję mimo, że jest to allegro lokalnie? Ech...

tak, dostaniesz etykietę za którą zapłacisz dopiero jak przesyłka zostanie dostarczona. Prowizję zapłacisz ale ona nie jest jakaś powalająca. Na pewno bezpieczniej handlować na allegro lokalnie niż na OLX...

a to nie tylko przy przesyłce inpost paczkomat?

Przy przesyłce kurierem samemu ustala się cenę za nią. I trzeba opłacić ją za swoje (samemu też nadać, wybrać firmę kurierską, wygenerować etykietę itp.), a zwrot dostanie się razem z pieniędzmi za sprzedaną rzecz.
A prowizja w moim odczuciu wcale mała nie jest.

pioge7

#7113494 Napisano: 02.08.2023 07:30:57
halliday napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

asantesana napisał(a):

Kochani, od dawna nie sprzedaję na allegro ze względu na ich prowizję, tylko na allegro lokalnie i dogaduję się bezpośrednio co do odbioru. Dzisiaj ktoś chce, żebym udostępniła opcję "kup teraz". Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak to aktualnie wygląda? Nie mam tam podpiętego konta, więc jak to "zadziała"? I widzę, że trzeba wybrać sposób wysyłki, ale leży ona po mojej stronie, czy tak jak np. w olx dostaję etykietę do wydrukowania i cześć? No i czy zapłacę prowizję mimo, że jest to allegro lokalnie? Ech...

tak, dostaniesz etykietę za którą zapłacisz dopiero jak przesyłka zostanie dostarczona. Prowizję zapłacisz ale ona nie jest jakaś powalająca. Na pewno bezpieczniej handlować na allegro lokalnie niż na OLX...

a to nie tylko przy przesyłce inpost paczkomat?


prowizje allegro lokalnie pobiera w momencie sprzedaży przedmiotu przez opcje Kup teraz.
etykietę dostaje się po wybraniu opcji jaki to rozmiar przesyłki z inpostu. nie wiem jak w przypadku poczty, Orlena czy kurierów czy są etykiety, bo nie sprzedawałem tam przez te opcje.
prowizja to chyba troszkę ponad 7% . jak dodasz opcję kup teraz to na końcu powinna wyjść kwota jaką zapłacisz.
i z tego co pamiętam. Jeśli wyślesz przedmiot i okaże się, że coś z nim nie tak i przyjmiesz zwrot, nie zwrócą pobranej prowizji.

Justintime

#7113666 Napisano: 02.08.2023 17:02:32
Pytanie do laureatow Henia. Wczesniej vouchery do muve i pyszne przesylali po kilku dniach. Teraz czekam na 1 kod do muve od 18.07, a na 1 kod pyszne od 25.07. Czy u was tez tak?
0 0

cb656

#7113675 Napisano: 02.08.2023 17:50:14
Jeśli kibelek i rozmowy o wszystkim, to z grubej rury... emotka
JAK WAM LECI?! emotka
2 mia, maryal 0

nieprzytomna

#7113781 Napisano: 03.08.2023 09:21:27
Haloo..czy masz tu kogoś z Opola?
0 0

cb656

#7113830 Napisano: 03.08.2023 11:17:08
nieprzytomna napisał(a):

Haloo... czy masz tu kogoś z Opola?

Ja kiedyś przejeżdżałem przez Opole. To się też liczy? emotka
0 0

zielonaszpilka

#7114336 Napisano: 04.08.2023 13:34:07
asper01 napisał(a):

joan napisał(a):

asper01 napisał(a):

To info chyba źle wróży, bo na festiwalach raczej nie ma elektoratu aktualnej władzy emotka


Trudno powiedzieć, komu źle wróży emotka Natomiast - biorąc pod uwagę pewne fakty - można domniemywać, że tam mocno było smarowane walizkami pełnymi pieniędzy od momentu wymyślenia pierwszej edycji FF. U władzy właśnie emotka


No chyba, że emotka  Czyli jechał w swoim interesie emotka  A tak w ogóle, to o co chodzi z tym FF? Nigdy nie byłem, ale wyczuwam, że chodzi o sprzeciw miejscowych...

Przede wszystkim idiotycznym pomysłem jest robienie festiwali w centrum miast. Takie imprezy powinny odbywać się w plenerze, daleko od zabudowań czy takich miejsc jak zoo. Jakieś stare lotniska, duże tereny zielone pod miastem, itp. Miasto Chorzów zrobiło idiotyczny ruch podpisując umowę z festiwalem na 5 lat, bo po pierwsze mają mnóstwo skarg mieszkańców, a po drugie festiwal generuje mnóstwo szkód dla parku - niby organizator to naprawia, ale zawsze to dodatkowy problem, a uwiązali się na kilka lat na słabych warunkach. Myślę, że teraz władze miasta otwierają szampana  licząc na to, że w kolejnych latach festiwal też się nie odbędzie albo że tanim kosztem będą mogli się z tej umowy wyplątać. Sprzeciwem miejscowych nikt tak naprawdę się nie przejmuje. Chodzi o kasę i brak wypłacalności firmy, która nie płaci podwykonawcom od miesięcy. Organizator jest także właścicielem Smolnej w Warszawie i tam już od miesięcy mają problemy z płynnością finansową. Nie są w stanie nawet zapłacić dj-om za występy. Dodatkowo organizatorzy fest festivalu chyba są też organizatorami festiwalu on air, a ten już został przełożony z tegorocznego terminu na przyszły rok  więc sądzę, że czego go taki sam los.

Przenoszę dyskusję tutaj, bo to nie dyskusja o konkursach emotka  

https://www.eska....-HbaM-eRLV-DzLG.html
2 joan, byekitty 0

asper01

#7114338 Napisano: 04.08.2023 13:39:57
To teraz już rozumiem w czym rzecz... Ale jeśli sytuację "ratuje" ktoś taki, to będzie tak, jak oni chcą. Tylko teraz już sam nie wiem, który elektorat okaże się ważniejszy... emotka
0 0

zielonaszpilka

#7114339 Napisano: 04.08.2023 13:46:20
asper01 napisał(a):

To teraz już rozumiem w czym rzecz... Ale jeśli sytuację "ratuje" ktoś taki, to będzie tak, jak oni chcą. Tylko teraz już sam nie wiem, który elektorat okaże się ważniejszy... emotka

ale ten screen z Sasinem to żart emotka  Żaden Sasin tam nie jedzie. To tylko mem, który śmiechem przez łzy daje znać, że losy festiwalu według twórcy są przesądzone emotka
2 joan, andzi18 0

asper01

#7114344 Napisano: 04.08.2023 13:50:48
zielonaszpilka napisał(a):

asper01 napisał(a):

To teraz już rozumiem w czym rzecz... Ale jeśli sytuację "ratuje" ktoś taki, to będzie tak, jak oni chcą. Tylko teraz już sam nie wiem, który elektorat okaże się ważniejszy... emotka

ale ten screen z Sasinem to żart emotka  Żaden Sasin tam nie jedzie. To tylko mem, który śmiechem przez łzy daje znać, że losy festiwalu według twórcy są przesądzone emotka


OMG, ale ja durny emotka

zielonaszpilka

#7114345 Napisano: 04.08.2023 13:52:55
asper01 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

asper01 napisał(a):

To teraz już rozumiem w czym rzecz... Ale jeśli sytuację "ratuje" ktoś taki, to będzie tak, jak oni chcą. Tylko teraz już sam nie wiem, który elektorat okaże się ważniejszy... emotka

ale ten screen z Sasinem to żart emotka  Żaden Sasin tam nie jedzie. To tylko mem, który śmiechem przez łzy daje znać, że losy festiwalu według twórcy są przesądzone emotka


OMG, ale ja durny emotka

Zdarza się najlepszym emotka  Jeden z partnerów festiwalu napisał na twitterze "Jako partnerzy FEST FESTIVAL zostaliśmy bezpośrednio poinformowani przez organizatora, że festiwal się NIE ODBĘDZIE. Oficjalny komunikat nie został jeszcze wydany. Jesteśmy w szoku. Czyżby Polski Fyre Festival?", więc jak dla mnie to już właściwie jak oficjalne info. Wybierałeś się na ten festiwal? joan, to będziecie mieć cudny weekend za tydzień  emotka
1 joan 0

joan

#7114346 Napisano: 04.08.2023 13:56:24
zielonaszpilka - jo terozki ino czekom, aż yntlich pedzom, czy byda sie mogła cołkie noce nynać abo niy emotka

zof83

zof83

#7114350 Napisano: 04.08.2023 14:01:08
Ciekawe jak to się zakończy i co z naszymi wygranymi biletami 😁
Mam nadzieję, że jakoś zrekompensują nam robienie z siebie wariata do filmiku z Crispers w razie co 😂
0 0

banka-manka

#7114351 Napisano: 04.08.2023 14:06:04
6 minut temu na e-mail przyszły bilety z Lechend na Festiwal emotka

pikawka

#7114354 Napisano: 04.08.2023 14:13:45
Fest Festival 
czy ktoś kontaktował się ze smolarem co dalej ???!
0 0