Reklama na e-Konkursy.info

Pomocy!!!!

jokan

#7102720 Napisano: 22.06.2023 12:47:54
edith napisał(a):

W związku z licznymi próbami oszustw na olx mam pytanie,bo nie chce czegoś przeoczyć. Sprzedaje hulajnogę ale zaznaczyłam największy gabaryt przesyłki a i tak jest za mały. Czy jest możliwość,że ja już pokryje koszty i wybiorę innego distswcey- kuriera czy wszystko musi być przez ich stronę.I jak to wygląda ,bo dawno nie sprzedawałam nic,chodzi mi o to ,że hulajnoga została kupiona i opłacona,pieniądze są zablokowane przez olx i otrzymuje je po potwierdzeniu od kupującego? A więc czy wtedy może być inna przesyłka poza olx?

chyba nie musisz zaznaczać dostawy i piszesz że dostawa indywidualna kurierem i dolicz do ceny sprzedaży - tak mi się wydaje. Bo jak zaznaczyłaś przesyłkę to jak chcesz wysłać, skoro przekracza najwiekszy gabaryt?
0 0

Emememe

#7102722 Napisano: 22.06.2023 12:48:41
edith napisał(a):

W związku z licznymi próbami oszustw na olx mam pytanie,bo nie chce czegoś przeoczyć. Sprzedaje hulajnogę ale zaznaczyłam największy gabaryt przesyłki a i tak jest za mały. Czy jest możliwość,że ja już pokryje koszty i wybiorę innego distswcey- kuriera czy wszystko musi być przez ich stronę.I jak to wygląda ,bo dawno nie sprzedawałam nic,chodzi mi o to ,że hulajnoga została kupiona i opłacona,pieniądze są zablokowane przez olx i otrzymuje je po potwierdzeniu od kupującego? A więc czy wtedy może być inna przesyłka poza olx?

Raczej tak nie przejdzie, OLX wygenerował Ci etykietę, którą powinnaś nakleić na paczkę i z nią nadać przesyłkę. Na podstawie tej etykiety maja w systemie datę odebrania paczki i inne dane. Na Twoim miejscu anulowałabym tę transakcję i wysłała za pobraniem już poza OLX (z pobraniem zaliczki na opłacenie przesyłki od kupującego).
2 cb656, edith 0

cb656

#7102724 Napisano: 22.06.2023 12:52:49
nanajka81 napisał(a):

Czy ktoś wysyłał tą drabinkę gimnastyczną z kubusia kurierem? (rok temu była do wygrania w lidlu w Amocoo) U mnie nie ma miejsca na montaż więc chciałabym ją wysłać kurierem siostrze ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać i jaki wybierać rozmiar (czy to już niestandartowy czy można jako standart tylko wymiary dobre podać (jedna część ma koło 2 metrów a w sumie mam 5 pudełek  - przyszło to w chyba dwóch czy trzech przesyłkach) Jeżeli ktoś mi może coś podpowiedzieć to bardzo proszę.

Najprościej zapytać tę firmę kurierską, która to dostarczyła. Masz numer tamtej paczki? Skoro raz przesłali, to dlaczego nie mieliby wysłać drugi raz. To tylko kwestia dogadania się. Możliwości kurierskie są, bo przecież doszła raz. Musi dojść drugi raz,nie ma bata.
1 kumulacja 0

edith

#7102727 Napisano: 22.06.2023 13:14:49
Teraz kolejne pytanie,osoba chce kupić hulajnogę poza olx,chce nr konta do przelania kasy,trochę dziwne bo tak w ciemno przelewa ? Przecież moge potencjalnie nie wysłać ( to znaczy ja wyśle ale skąd ona ma to wiedzieć?).Czy podanie nr konta jest bezpieczne?
0 0

Emememe

#7102729 Napisano: 22.06.2023 13:17:42
edith napisał(a):

Teraz kolejne pytanie,osoba chce kupić hulajnogę poza olx,chce nr konta do przelania kasy,trochę dziwne bo tak w ciemno przelewa ? Przecież moge potencjalnie nie wysłać ( to znaczy ja wyśle ale skąd ona ma to wiedzieć?).Czy podanie nr konta jest bezpieczne?

Podanie nr konta jest bezpieczne, nie masz się czego obawiać. Poczekaj z wysyłką na zaksięgowanie się przelewu na koncie i będzie wszystko dobrze emotka
1 edith 0

joan

#7102738 Napisano: 22.06.2023 13:45:52
Emememe napisał(a):

edith napisał(a):

Teraz kolejne pytanie,osoba chce kupić hulajnogę poza olx,chce nr konta do przelania kasy,trochę dziwne bo tak w ciemno przelewa ? Przecież moge potencjalnie nie wysłać ( to znaczy ja wyśle ale skąd ona ma to wiedzieć?).Czy podanie nr konta jest bezpieczne?

Podanie nr konta jest bezpieczne, nie masz się czego obawiać. Poczekaj z wysyłką na zaksięgowanie się przelewu na koncie i będzie wszystko dobrze emotka

Dokładnie tak. Podaj nr konta zaznaczając wyraźnie, że hulajnogę wyślesz dopiero PO ZAKSIĘGOWANIU PRZELEWU NA TWOIM RACHUNKU BANKOWYM.
1 wiesia30 0

zielonaszpilka

#7102747 Napisano: 22.06.2023 14:07:59
joan napisał(a):

Emememe napisał(a):

edith napisał(a):

Teraz kolejne pytanie,osoba chce kupić hulajnogę poza olx,chce nr konta do przelania kasy,trochę dziwne bo tak w ciemno przelewa ? Przecież moge potencjalnie nie wysłać ( to znaczy ja wyśle ale skąd ona ma to wiedzieć?).Czy podanie nr konta jest bezpieczne?

Podanie nr konta jest bezpieczne, nie masz się czego obawiać. Poczekaj z wysyłką na zaksięgowanie się przelewu na koncie i będzie wszystko dobrze emotka

Dokładnie tak. Podaj nr konta zaznaczając wyraźnie, że hulajnogę wyślesz dopiero PO ZAKSIĘGOWANIU PRZELEWU NA TWOIM RACHUNKU BANKOWYM.

edith jeszcze jedna ważna uwaga. Podaj dokładnie jaki ma być tytuł przelewu, np. hulajnoga elektryczna xiaomi olx. Zdarzają się przekręty tego typu, że oszust upatrzył sobie Twoją hulajnogę, którą sprzedajesz za 1500 zł. Wystawia w tym samym czasie bardzo atrakcyjne ogłoszenie np.  iphone za dokładnie 1500 zł. Ktoś od niego kupuje tego iphona, a on podaje Twoje konto do wpłaty. Ty widząc zaksięgowane pieniądze wysyłasz oszustowi hulajnogę. Ten, który kupił iphona orientuje się po czasie, że został oszukany i idzie na policje podając Twój numer konta. Oszust ma hulajnogę za darmo, Ty musisz zwrócić pieniądze oszukanemu na iphona, nie masz hulajnogi i jeszcze musisz się gęsto tłumaczyć na policji. Dlatego najbezpieczniej jest zawsze sprzedawać przez olx i tyle.

ziolko

#7102793 Napisano: 22.06.2023 16:25:33
zielonaszpilka - masz rację co do przekrętu. Ale najbezpieczniej jest sprzedawać na allegro, bo czasami kupujący klikają, że dostali pustą paczkę i wtedy kasa wraca do kupującego a sprzedający zostaje bez kasy o towaru.
Allegro ma lepsze zabezpieczenia i ochronę kupujących. Nie warto ryzykować, tym bardziej, że tu chodzi o grubszą kasę a nie 5 zł.
0 0

bonitta

#7102800 Napisano: 22.06.2023 16:44:40
Pomocy, jak wypłacić te pioruńskie 20 zł z kaktusa? Wpisuję w drugim bankomacie (klikam wypłata blik, bankomat teoretycznie z listy z regulaminu) i nic się nie dzieje. Po wpisaniu tego dłuższego kodu w bankomacie ekran wraca do punktu wyjścia.... do etapu wpisania pinu nie dotarłam.
0 0

boss75

#7102801 Napisano: 22.06.2023 16:44:56
Dobre duszyczki ,kto pomoże?
Brakują mi tylko 4 butelki do wilczka z Rodowitej
0 0

zielonaszpilka

#7102824 Napisano: 22.06.2023 18:18:59
ziolko napisał(a):

zielonaszpilka - masz rację co do przekrętu. Ale najbezpieczniej jest sprzedawać na allegro, bo czasami kupujący klikają, że dostali pustą paczkę i wtedy kasa wraca do kupującego a sprzedający zostaje bez kasy o towaru.
Allegro ma lepsze zabezpieczenia i ochronę kupujących. Nie warto ryzykować, tym bardziej, że tu chodzi o grubszą kasę a nie 5 zł.

Dlatego ja zawsze przy cenniejszych rzeczach nagrywam filmik pod paczkomatem - zawartość paczki, to jak ja zaklejam i wkładam do skrytki. Trochę upierdliwe i przydaje się pomóc drugiej osoby, ale wtedy mam twardy dowód, że paczkę wysłałam z zawartością.
0 0

brucee

#7102830 Napisano: 22.06.2023 18:39:31
Zielonaszpilko, w głowie się nie mieści... Szok, jakie pomysły mają oszuści... Czytam i oczom nie wierzę.  emotka
0 0

zielonaszpilka

#7102831 Napisano: 22.06.2023 18:57:38
brucee napisał(a):

Zielonaszpilko, w głowie się nie mieści... Szok, jakie pomysły mają oszuści... Czytam i oczom nie wierzę.  emotka

Ano mają. Niestety program ochrony kupujących olx jest słaby. Ale ja również w drugą stronę się zabezpieczam, bo kupujący też nie jest super chroniony - odbierając paczkę z cenną zawartością również od razu po odebraniu otwieram ją i nagrywam cały proces. A robiąc zwrot więcej niż jednej rzeczy do sklepu internetowego robię zdjęcie zawartości albo również robię film z pakowania. Słyszałam już parę historii o tym (i to w dużych, znanych sklepach), że ktoś np. zwróci ł 5 rzeczy, a kasę dostał za 4, bo twierdzą, że tyle było w paczce. I jak chcesz się z nimi sądzić, to Ty musisz udowodnić, że wysłałeś wszystkie. Jeszcze nigdy żaden z tych filmów mi się nie przydał i mam nadzieję, że tak zostanie emotka

baba-aga

#7102834 Napisano: 22.06.2023 19:12:22
bonitta napisał(a):

Pomocy, jak wypłacić te pioruńskie 20 zł z kaktusa? Wpisuję w drugim bankomacie (klikam wypłata blik, bankomat teoretycznie z listy z regulaminu) i nic się nie dzieje. Po wpisaniu tego dłuższego kodu w bankomacie ekran wraca do punktu wyjścia.... do etapu wpisania pinu nie dotarłam.



Nie klikaj wypłata BLIK tylko wypłata /transakcja bez karty
1 cb656 0

asiam

#7104723 Napisano: 29.06.2023 20:47:20
Mam pytanie do osób korzystających z booking.com. W którym momencie należy wysłać zaliczkę do obiektu gdzie mam rezerwację. Na booking jest info, że mogę anulować bezpłatnie mój wynajem do 21 sierpnia. Natomiast właściciel domku już w tej chwili podaje mi numer konta do wpłaty 50% ceny.
0 0

nswe69

#7104734 Napisano: 29.06.2023 21:32:26
asiam napisał(a):

Mam pytanie do osób korzystających z booking.com. W którym momencie należy wysłać zaliczkę do obiektu gdzie mam rezerwację. Na booking jest info, że mogę anulować bezpłatnie mój wynajem do 21 sierpnia. Natomiast właściciel domku już w tej chwili podaje mi numer konta do wpłaty 50% ceny.

Niech sobie pisze. Nic nie musisz
1 cb656 0

Afrodyta72

#7105009 Napisano: 30.06.2023 16:09:52
Pomocy!!! Doszły mi dzisiaj kody z żabki,ale mam tylko kwadraty! Nie mogę odczytać tej grafiki ,pocztę mam na Gmailu ,co mogę i jak zrobić ,aby wyczytało mi zdjęcia?
0 0

nanajka81

#7105331 Napisano: 02.07.2023 08:44:20
nswe69 napisał(a):

asiam napisał(a):

Mam pytanie do osób korzystających z booking.com. W którym momencie należy wysłać zaliczkę do obiektu gdzie mam rezerwację. Na booking jest info, że mogę anulować bezpłatnie mój wynajem do 21 sierpnia. Natomiast właściciel domku już w tej chwili podaje mi numer konta do wpłaty 50% ceny.

Niech sobie pisze. Nic nie musisz

dokładnie, nic nie musisz. My mamy wyjazd już za kilka dni i wczoraj mąż zapłacił. Jeżeli jedziesz dopiero w sierpniu - to zapłać kilka dni wcześniej.
0 0

cb656

#7105335 Napisano: 02.07.2023 09:53:11
Afrodyta72 napisał(a):

Pomocy!!! Doszły mi dzisiaj kody z żabki,ale mam tylko kwadraty! Nie mogę odczytać tej grafiki ,pocztę mam na Gmailu ,co mogę i jak zrobić ,aby wyczytało mi zdjęcia?

Jaką drogą logujesz się do poczty?Z przeglądarki, czy używasz klienta poczty, na przykład Thunderbirda?
Trzeba w ustawieniach włączyć wyświetlanie zdalnych treści. Szukaj tego w menu, w części związanej z zabezpieczeniami.

Malena_

#7105423 Napisano: 02.07.2023 18:58:47
Mam problem z wypłatą BLIK  100 zł z Bakomy…
W jednym bankomacie nie było gotówki, w drugim wyskoczyło coś w stylu „ brak autoryzacji, w trzecim
„transakcja przerwana” , w czwartym rownież nie poszło …
Czy ktoś też miał taki problem ?
0 0