Reklama na e-Konkursy.info

Allegro.pl - bez linków

kukuleczka

#6675005 Napisano: 18.01.2020 23:17:00
czy wystawiając na allegro na cel charytatywny płacę prowizję??
Nie wiem czy dobrze zrozumialam regulamin
0 0

asantesana

#6675008 Napisano: 18.01.2020 23:42:33
kukuleczka napisał(a):

czy wystawiając na allegro na cel charytatywny płacę prowizję??
Nie wiem czy dobrze zrozumialam regulamin

Nie, jeśli mowa o wośp, to nie ponosisz żadnych opłat.
0 0

mampytanie

#6675012 Napisano: 19.01.2020 00:16:29
lukasz6 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czytaliście emaila od allegro? 
od któregoś tam lutego czy marca, będziemy płacić nie dość że wyższe prowizje, to jeszcze dodatkowo im się zamarzyło płacenie za prowizję od dostawy... 
czyli ktoś kupi u nas za 100 zł plus 20 zł wysyłka to płacimy prowizje od 120 zł a nie od 100 zł. 
nie dość że poczcie czy kurierowi płacimy 20 zł to jescze prowizję od tego do allegro emotka  

ja podzielę się swomi spostrzeżeniami:
Gdy się ma pakiet smart, to nic nie jest korzystniej:(
Cena towaru na allegro, gdy ktoś ma wykupiony pakiet smart i tym samym "niby bezpłatną dostawę", jest z reguły powiększona o koszty wysyłki. Więc płacimy za tę wysyłkę i tak my... Wystarczy porównać aukcje - bez pakietu ze smart dostawą cena niższa nawet o 12 zł - więc ten pakiet smart, to taki chwyt marketingowy. Opłacalny może wtedy, gdy zwracamy towar, bo wtedy faktycznie nie płącimy za przesyłkę powrotną. Jak nie wykupiłem pakietu smart na kolejny rok, to allegro co chwilę bombarduje mnie mailami, bym przedłużył, ale tego nie zrobię.
Korzystam z olx, tam na szczęście nie ma prowizji od wystawionych i sprzedanych rzeczy - prowizje na allegro na tyle odstraszają, że już nic tam nie wystawiam od dłuższego czasu.
Nie wróżę im sukcesów z taką polityką i podejściem do klienta.

Zależy, wiele sprzedawców tak nie robi, że zmienia koszty.  Smart przysługuje i tak tylko Super Sprzedawcom. 
1 RaMa 0

pioge7

#6675017 Napisano: 19.01.2020 06:14:14
mampytanie napisał(a):

lukasz6 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

Czytaliście emaila od allegro? 
od któregoś tam lutego czy marca, będziemy płacić nie dość że wyższe prowizje, to jeszcze dodatkowo im się zamarzyło płacenie za prowizję od dostawy... 
czyli ktoś kupi u nas za 100 zł plus 20 zł wysyłka to płacimy prowizje od 120 zł a nie od 100 zł. 
nie dość że poczcie czy kurierowi płacimy 20 zł to jescze prowizję od tego do allegro emotka  

ja podzielę się swomi spostrzeżeniami:
Gdy się ma pakiet smart, to nic nie jest korzystniej:(
Cena towaru na allegro, gdy ktoś ma wykupiony pakiet smart i tym samym "niby bezpłatną dostawę", jest z reguły powiększona o koszty wysyłki. Więc płacimy za tę wysyłkę i tak my... Wystarczy porównać aukcje - bez pakietu ze smart dostawą cena niższa nawet o 12 zł - więc ten pakiet smart, to taki chwyt marketingowy. Opłacalny może wtedy, gdy zwracamy towar, bo wtedy faktycznie nie płącimy za przesyłkę powrotną. Jak nie wykupiłem pakietu smart na kolejny rok, to allegro co chwilę bombarduje mnie mailami, bym przedłużył, ale tego nie zrobię.
Korzystam z olx, tam na szczęście nie ma prowizji od wystawionych i sprzedanych rzeczy - prowizje na allegro na tyle odstraszają, że już nic tam nie wystawiam od dłuższego czasu.
Nie wróżę im sukcesów z taką polityką i podejściem do klienta.

Zależy, wiele sprzedawców tak nie robi, że zmienia koszty.  Smart przysługuje i tak tylko Super Sprzedawcom. 

Nie tylko super sprzedawcom... ja go udostępniam, a nie mam znaczka super sprzedawcy emotka  


asantesana napisał(a):

kukuleczka napisał(a):

czy wystawiając na allegro na cel charytatywny płacę prowizję??
Nie wiem czy dobrze zrozumialam regulamin

Nie, jeśli mowa o wośp, to nie ponosisz żadnych opłat.

Nie tylko na WOŚP. Wybierając inna organizacje też nie ponosi sie opłat prowizji emotka  

asantesana

#6684626 Napisano: 20.02.2020 18:26:04
Mam kolejne pytanie o twór pt. Allegro Lokalnie. Czy tam ogłoszenia są jakoś ograniczone czasowo, czy póki nie usunę to są? I czy jeśli chcę, żeby były widoczne w nowszych ogłoszeniach, to muszę je usunąć i dodać jeszcze raz, bo nie widzę żadnej możliwości odświeżenia?
0 0

nswe69

#6689911 Napisano: 13.03.2020 16:33:21
bruce napisał(a):

Allegro potrafi zaskoczyć, nie ma co!  emotka  Kolejna maksymalnie pozytywna ocena od kupującego, lecz przy niej komunikat, że nie wlicza się ona do średniej, ponieważ ten sam kupujący wcześniej coś innego już pozytywnie u mnie ocenił.  emotka

tam chyba 7dni odstępu musi być...
1 brucee 0

nswe69

#6691385 Napisano: 20.03.2020 18:00:05
Ktoś jest tu sprzedającym ?

Kupujący zgłosił, że niby zakupiony towar (płyn) uległ częściowemu wylaniu.
Nie zgłosił tego w paczkomacie, a napisał dopiero z domu...

Kto ponosi odpowiedzialność w takim przypadku ?

Wg informacji z neta powinien zgłosić to właśnie przy odbiorze lub ew.pisać reklamację do InPostu ?
1 brucee 0

rare85

#6691411 Napisano: 20.03.2020 21:05:55
nswe69 napisał(a):

Ktoś jest tu sprzedającym ?

Kupujący zgłosił, że niby zakupiony towar (płyn) uległ częściowemu wylaniu.
Nie zgłosił tego w paczkomacie, a napisał dopiero z domu...

Kto ponosi odpowiedzialność w takim przypadku ?

Wg informacji z neta powinien zgłosić to właśnie przy odbiorze lub ew.pisać reklamację do InPostu ?

A co "mówi" regulamin InPost? Większość przewoźników nie zezwala na przesyłki jakichkolwiek płynów (dotyczy prywatnych osób, które nie mają umowy z danym przewoźnikiem). Jeśli ktoś zezwala to za dodatkową opłatą jako paczka niestandardowa z odpowoednimi oznaczeniami
0 0

nswe69

#6691412 Napisano: 20.03.2020 21:12:09
rare85 napisał(a):

nswe69 napisał(a):

Ktoś jest tu sprzedającym ?

Kupujący zgłosił, że niby zakupiony towar (płyn) uległ częściowemu wylaniu.
Nie zgłosił tego w paczkomacie, a napisał dopiero z domu...

Kto ponosi odpowiedzialność w takim przypadku ?

Wg informacji z neta powinien zgłosić to właśnie przy odbiorze lub ew.pisać reklamację do InPostu ?

A co "mówi" regulamin InPost? Większość przewoźników nie zezwala na przesyłki jakichkolwiek płynów (dotyczy prywatnych osób, które nie mają umowy z danym przewoźnikiem). Jeśli ktoś zezwala to za dodatkową opłatą jako paczka niestandardowa z odpowoednimi oznaczeni

"produktów i artykułów wymagających szczególnych warunkówtransportu (w tym wydzielających woń lub płyn)"

więc to nie wydzielało płynu, a po prostu było w plastikowej butelce (jak każda chemia, płyny, żele itd). No nie wiem, w sumie negatyw już jest wystawiony, bo chciał kupujący nowy produkt mimo ubytku tylko części, dodatkowo nie chciał ani reklamacji, ani dyskusji Allegro stworzyć, więc mówi się trudno emotka

Ciekawe co Allegro zrobi..
0 0

wesoyromek

#6691886 Napisano: 23.03.2020 14:36:25
help, dawno nic nie wystawiałam na allegro i widzę jakieś zmiany, np. konto do wypłat nieaktywne, i , że trzeba zweryfikować, już kiedyś przechodziłam procedurę weryfikacji, czy po tych zmianach trzeba ponownie wpłacić te 1,01 zł?, trochę się pogubiłam emotka
0 0

pioge7

#6691893 Napisano: 23.03.2020 15:12:51
wesoyromek napisał(a):

help, dawno nic nie wystawiałam na allegro i widzę jakieś zmiany, np. konto do wypłat nieaktywne, i , że trzeba zweryfikować, już kiedyś przechodziłam procedurę weryfikacji, czy po tych zmianach trzeba ponownie wpłacić te 1,01 zł?, trochę się pogubiłam emotka

Oni pare lat temu (rok, może dwa) wprowadzili przelewy24.pl i trzeba znowu przejść weryfikacje. Wcześniej było tylko payu.pl
0 0

wesoyromek

#6691907 Napisano: 23.03.2020 15:51:24
pioge7 napisał(a):

wesoyromek napisał(a):

help, dawno nic nie wystawiałam na allegro i widzę jakieś zmiany, np. konto do wypłat nieaktywne, i , że trzeba zweryfikować, już kiedyś przechodziłam procedurę weryfikacji, czy po tych zmianach trzeba ponownie wpłacić te 1,01 zł?, trochę się pogubiłam emotka

Oni pare lat temu (rok, może dwa) wprowadzili przelewy24.pl i trzeba znowu przejść weryfikacje. Wcześniej było tylko payu.pl

Dzięki pioge7, w takim razie muszę przejść weryfikację.
0 0

pioge7

#6691908 Napisano: 23.03.2020 15:52:33
wesoyromek napisał(a):

pioge7 napisał(a):

wesoyromek napisał(a):

help, dawno nic nie wystawiałam na allegro i widzę jakieś zmiany, np. konto do wypłat nieaktywne, i , że trzeba zweryfikować, już kiedyś przechodziłam procedurę weryfikacji, czy po tych zmianach trzeba ponownie wpłacić te 1,01 zł?, trochę się pogubiłam emotka

Oni pare lat temu (rok, może dwa) wprowadzili przelewy24.pl i trzeba znowu przejść weryfikacje. Wcześniej było tylko payu.pl

Dzięki pioge7, w takim razie muszę przejść weryfikację.

Tak, trzeba przejść. A potem bawić się w allegro lokalnie... poroniony pomysł allegro emotka  
0 0

wesoyromek

#6691912 Napisano: 23.03.2020 15:59:48
no właśnie próbuję to ogarnąć, ale beznadzieja... a jeszcze zapytam się czy w skanie dowodu muszą być wszystkie dane
włącznie z peselem? kurde no numer dowodu i pesel to ryzykowne trochę
?czy bezpieczne?
0 0

pioge7

#6691932 Napisano: 23.03.2020 16:37:39
Kurczę, włączałem to dawno i nie pamietam do końca, ale z tego co pamietam, uzupełniałem tylko jakieś dane w formularzu, nie wiem czy podawałem skan dowodu, nawet na ich stornie pisze

formularz potwierdzający tożsamość (dostępny w zakładce Ustawienia wypłat, w części Przelewy24, po kliknięciu w przycisk ) lub skan/zdjęcie dowodu osobistego lub paszportu osoby, na którą zarejestrowane jest konto


takze powinno przejść tylko uzupełnienie formularza, a jak nie, to spróbuj zasłonić dane wrażliwe i zobaczysz. Jak odrzucą to trzeba podać wszystko. Albo dopytaj na fb allegro. Dość szybko odpowiadają. 

wesoyromek

#6691935 Napisano: 23.03.2020 16:39:51
ok, tak zrobię. Jesteś wielki pioge7 emotka
1 pioge7 0

pioge7

#6691937 Napisano: 23.03.2020 16:49:47
wesoyromek napisał(a):

ok, tak zrobię. Jesteś wielki pioge7 emotka

Oj tam wielki, emotka jak coś mogę dopomóc to się staram wypowiedzieć emotka  coś tam pamietam, ale wiem, Ze to ustawiałem jak weszło i nie pamietam już do końca jak to było emotka   

jarekcda

#6759633 Napisano: 19.01.2021 16:24:28
Allegro ostatnio zmieniło się na gorsze. Mają bardzo duże marże i rekompensują to niskimi cenami przesyłek - allegro smart dla przesyłek powyżej 40 zł. Gdzie indziej można kupić taniej.
0 0

baxter

#6799798 Napisano: 06.08.2021 15:50:21
Czykorzysta ktos z  Allegro Family ? Mam pytanie.
0 0

iszhara

#6863132 Napisano: 04.06.2022 12:50:39
Orientuje się ktoś jak wyglada zwrot na Allegro gdy transakcja została opłacona kartą podarunkową lub monetami? Allegro zwraca w takiej samej kwocie czy w gotówce? emotka
0 0