Zakończony

Konkurs "Na szkolna witrynę"

Opis konkursu

Organizatorem Konkursu na Szkolną Witrynę jest Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa.
Celem Konkursu jest promocja szkolnych stron internetowych, wyróżnianie i nagradzanie najlepszych przykładów szkolnej współpracy pomiędzy uczniami, nauczycielami a kierownictwem szkoły, której efektem jest internetowa witryna placówki oświatowej.
Konkurs toczy się przez cały rok szkolny, w miesięcznych edycjach. Co miesiąc nagrodami w konkursie jest oprogramowanie dla szkolnych pracowni informatycznych.
W Konkursie mogą wziąć udział wszystkie polskie szkoły. Każda szkoła może zgłosić do Konkursu tylko jedną stronę.
Strona szkolna zgłaszana do Konkursu musi być stworzona, administrowana i aktualizowana przez uczniów oraz nauczycieli danej szkoły. Witryny, które powstały i są aktualizowane w inny sposób (np. jako zlecenie zrealizowane przez firmę zewnętrzną) nie będą brane pod uwagę w rywalizacji i ich adresy będą sukcesywnie usuwane z tabeli konkursowej.
Dopuszczalne jest stworzenie strony na gotowym szablonie, bezpłatnie udostępnianym w sieci. Jednak w Konkursie wyżej oceniane będą strony przygotowane od podstaw przez uczniów i nauczycieli.
Każda szkolna witryna musi posiadać osobny dział, w którym zamieszczona jest informacja o autorach i administratorach strony WWW. W przypadku wykrycia zamieszczenia w takim dziale nieprawdziwych informacji strona szkolna zostanie usunięta z Konkursu na okres trwania danego roku szkolnego.
Strony szkolne nie posiadające takiego działu nie uzyskają klasyfikacji do II etapu konkursu (oceny Komisji Konkursowej) niezależnie od ilości punktów zdobytych w głosowaniu internautów (I etap Konkursu).
Zgłoszenie strony do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że strona szkolna zawiera jedynie takie materiały (w tym teksty, materiały multimedialne, pliki graficzne i inne), do których placówka ma prawo własności lub uzyskała pozwolenie na ich zamieszczenie od właściciela praw autorskich. Dopuszczalne jest również wykorzystywanie materiałów znajdujących się w domenie publicznej.
W roku szkolnym jedna szkoła może wygrać tylko jedną edycję Konkursu.
Do każdej następnej edycji automatycznie zgłoszone są szkoły, które w poprzedniej odsłonie Konkursu zdobyły przynajmniej 1 głos w plebiscycie internautów. Oczywiście, można się z Konkursu wycofać emotka , podając informację o rezygnacji w formularzu zgłoszenia.
Strony szkolne, które nie zdobędą żadnego punktu w głosowaniu internautów przez 6 kolejnych edycji Konkursu zostaną usunięte z tabeli konkursowej.
Przez cały miesiąc przyjmujemy zgłoszenia i rejestrujemy głosy w plebiscycie internautów do bieżącej edycji Konkursu.
Głosowanie w Konkursie odbywa się za pomocą kliknięcia w kolumnie na napis "głosuj". W ten sposób dodajemy jeden punkt wybranej szkole. Każdy z użytkowników głosować może tylko raz dziennie!
Wyniki Konkursu ogłaszane są w trakcie kolejnego miesiąca na stronie konkursowej.
Szkolne witryny są oceniane w trzech kategoriach:
szkoły podstawowe,
gimnazja,
szkoły ponadgimnazjalne,
Zespoły szkół będą klasyfikowane w kategorii najstarszej szkoły wchodzącej w skład zespołu.
Szkolne witryny są oceniane w dwóch etapach. W pierwszym etapie pięć szkół z każdej kategorii, które zdobędą największą liczbę głosów w danej miesięcznej edycji, zostają zakwalifikowane do drugiego etapu.
W drugim etapie spośród wyróżnionych szkół Komisja Konkursowa wyłania zwycięzców w każdej z trzech kategorii.
Niezależna Komisja Konkursowa powołana jest przez Redakcję Polskiego Portalu Edukacyjnego Interkl@sa. Szkoły, których nauczyciele są członkami Jury, nie startują w konkursie przez okres pełnienia tej funkcji.
Skład komisji konkursowej:
Robert Królikowski - nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Polkowicach,
Krzysztof Kruszyński - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi,
Jacek Świerkocki - Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Żorach.
Milena Więckowska - redakcja portalu Interklasa.pl
Komisja Konkursowa dokonuje oceny punktowej szkolnych witryn zakwalifikowanych do drugiego etapu biorąc pod uwagę następujące kryteria:
zawartość merytoryczna strony (zasób informacji) - 10 pkt.,
aktualizacja witryny - 10 pkt.,
szata graficzna strony (pomysłowość, kolorystyka, zdjęcia, nawigacja) - 5 pkt.,
optymalizacja strony (szybkość ładowania poszczególnych elementów) - 5 pkt.,
poprawność językowa, gramatyczna, ortograficzna. - 5 pkt.
współpraca pomiędzy uczniami i nauczycielami oraz samodzielność wykonania strony (promowane są strony wykonane i prowadzone w całości przez pracowników oraz uczniów danej szkoły) - 5 pkt.
Werdykt Komisji Konkursowej jest ostateczny.
Na stronie głównej szkolnej witryny można również umieścić logo i link do Konkursu zamieszczając w źródle strony kod.
Identyfikator jest wyświetlany na stronie konkursowej po najechaniu myszką na nazwę szkoły.
Redakcja zastrzega sobie prawo do wyzerowania ilości głosów w przypadku wykrycia nieuczciwości podczas głosowania.
Za nieuczciwe oddawanie głosów, między innymi, uważa się:
głosowanie poprzez łącza stałe z rotacyjną zmianą numerów IP: (głosowanie=>zmiana numeru IP=>głosowanie=>...),
głosowanie za pomocą automatu (bez wchodzenia na stronę konkursową),
wykorzystywanie stron innych portali lub serwisów internetowych,
rozsyłanie spamu,
zachęcanie do głosowania wykorzystując środki i sposoby nieedukacyjne,
inne formy, które redakcja Interkl@sy uzna za niedopuszczalne.
Przed wyznaczeniem 15 szkół, które przejdą do drugiego etapu Konkursu, na podstawie automatycznie generowanych raportów, redakcja Polskiego Portalu Edukacyjnego Interkl@sa sprawdzi sposób oddawania głosów przez użytkowników w danej edycji. Szkoły, które zdobyły swoje punkty nieuczciwie zostaną ukarane - wszystkie ich punkty zostaną wyzerowane, a do drugiego etapu Konkursu (oceny Jury) trafią inne szkolne witryny.
Po 3 karnych "zerowaniach" punktów dana strona szkolna zostanie usunięta z konkursu na okres 1 roku szkolnego.
Redakcja zastrzega sobie możliwość zmiany regulaminu Konkursu. Zmiany obowiązują od momentu publikacji na niniejszej stronie internetowej.

Nagrody

Celem Konkursu jest promocja szkolnych stron internetowych, wyróżnianie i nagradzanie najlepszych przykładów szkolnej współpracy pomiędzy uczniami, nauczycielami a kierownictwem szkoły, której efektem jest internetowa witryna placówki oświatowej.

Przejdź do strony z konkursem

Nadesłane przez: kachna1111

Brak komentarzy.