Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika andzi18

andzi18

#7163596 Napisano: 11.03.2024 09:13:35 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Dekasia napisał(a):

Madzia88 napisał(a):

Gdzie mozna kupic biszkopty andante

Lewiatan, Kaufland, Delikatesy Centrum, Dino.

Jeszcze można dodać Netto Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7163428 Napisano: 09.03.2024 14:15:22 w Smolar
@gnieszk@ napisał(a):

andzi18 napisał(a):

radziosny napisał(a):

kasia831 napisał(a):

czy ktoś wie jak to z tym Smolarem jest? mam wrażenie że mój numer lub email jest na jakiejś czarnej liscie, zgłaszam duzo nigdy nic nie wygrałam. poprosiłam siostrę zeby zgłosiła za mnie tekst i wygrana padła odrazu. czy tot aki pech ze od lat nic nie moge wygrac czy jakaś czarna lista?

Nie wiem, ale w kreatywnych smolara też dawno nic nie wygrałem.. w loterii tak, ale w opisowych to dawno dawno nic..

Ja mam takie powiedzenie, że nigdzie nie przegrywam tak jak w Smolarze emotka   Chyba najbardziej dobitnym przykładem był konkurs gdzie na 27 nagród i 34 poprawne zgłoszenia (ponad połowa nie zawierała produktu promocyjnego),nie udało mi się nic wygrać emotka Było to o tyle przykre, że w swoją pracę włożyłem dużo pracy. Był pomysł, było bardzo dobre wykonanie i przy okazji ogromy zawód. Inni uczestnicy widzieli we mnie pewnika do nagród głównych (a może to tylko kurtuazja emotka ),a nawet nie załapałem się na nagrodę pocieszenia.

W jakim konkursie było tak mało zgłoszeń?

Axe na TikToku Wyświetl w wątku >>
1 @gnieszk@ 0

andzi18

#7163425 Napisano: 09.03.2024 14:06:18 w Smolar
radziosny napisał(a):

kasia831 napisał(a):

czy ktoś wie jak to z tym Smolarem jest? mam wrażenie że mój numer lub email jest na jakiejś czarnej liscie, zgłaszam duzo nigdy nic nie wygrałam. poprosiłam siostrę zeby zgłosiła za mnie tekst i wygrana padła odrazu. czy tot aki pech ze od lat nic nie moge wygrac czy jakaś czarna lista?

Nie wiem, ale w kreatywnych smolara też dawno nic nie wygrałem.. w loterii tak, ale w opisowych to dawno dawno nic..

Ja mam takie powiedzenie, że nigdzie nie przegrywam tak jak w Smolarze emotka   Chyba najbardziej dobitnym przykładem był konkurs gdzie na 27 nagród i 34 poprawne zgłoszenia (ponad połowa nie zawierała produktu promocyjnego), nie udało mi się nic wygrać emotka Było to o tyle przykre, że w swoją pracę włożyłem dużo pracy. Był pomysł, było bardzo dobre wykonanie i przy okazji ogromy zawód. Inni uczestnicy widzieli we mnie pewnika do nagród głównych (a może to tylko kurtuazja emotka ), a nawet nie załapałem się na nagrodę pocieszenia. Wyświetl w wątku >>
1 simonapp 0

andzi18

#7160948 Napisano: 24.02.2024 15:25:04 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
bamfarfe22 napisał(a):

andzi18 napisał(a):

Czy wiecie może w jakim sklepie zakupić pizze La Mia Grande od Dr. Oetker? Byłem w Kauflandzie, Intermarche, Carrefour, Biedronce, Netto i Lidlu. Pizzy brak emotka

W Dino były

sabaka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

Czy wiecie może w jakim sklepie zakupić pizze La Mia Grande od Dr. Oetker? Byłem w Kauflandzie, Intermarche, Carrefour, Biedronce, Netto i Lidlu. Pizzy brak emotka

W gazetce Żabka jest ale za 17,50

Dziękuję, faktycznie były w Żabce, a cena chyba normalna, podobnie pokazuje w sklepie on-line Carrefour Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7160938 Napisano: 24.02.2024 13:56:01 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Czy wiecie może w jakim sklepie zakupić pizze La Mia Grande od Dr. Oetker? Byłem w Kauflandzie, Intermarche, Carrefour, Biedronce, Netto i Lidlu. Pizzy brak emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7160829 Napisano: 23.02.2024 16:07:52 w Czy informują/ informowali?
zezowaty_kot napisał(a):

A soplica za ostatni etap już było

Były w poniedziałek Wyświetl w wątku >>

andzi18

andzi18

#7157917 Napisano: 07.02.2024 16:59:22 w Czy informują/ informowali?
majonez1992 napisał(a):

andzi18 napisał(a):

 assal napisał(a):

Jeśli chodzi o konkursy na everydayme, oni często w ogóle nie informują. Nagle przychodzi nagroda do domu.
Tam lepiej mieć dobrze uzupełnione dane w formularzu emotka

Właśnie we wrześniu wygrałem kapsułki Ariel, dostałem maila z prośbą o uzupełnienie danych (te już były w systemie) i cisza. Nic nie dostałem. Napisałem do everydayme i skierowali mnie do Pelargos, którzy nie raczyli odpowiedzieć emotka

Ale dostales je finalnie czy nie?

Nie dostałem kapsułek, nie dostałem odpowiedzi na maila dlaczego ich nie dostałem emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7157690 Napisano: 07.02.2024 00:10:35 w Czy informują/ informowali?
 assal napisał(a):

Jeśli chodzi o konkursy na everydayme, oni często w ogóle nie informują. Nagle przychodzi nagroda do domu.
Tam lepiej mieć dobrze uzupełnione dane w formularzu emotka

Właśnie we wrześniu wygrałem kapsułki Ariel, dostałem maila z prośbą o uzupełnienie danych (te już były w systemie) i cisza. Nic nie dostałem. Napisałem do everydayme i skierowali mnie do Pelargos, którzy nie raczyli odpowiedzieć emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

andzi18

#7155043 Napisano: 25.01.2024 17:06:24 w Smolar
Czy odbyła się weryfikacja w konkursie "Zimowy konkurs Zozole"? Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

andzi18

#7149675 Napisano: 27.12.2023 12:40:48 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
byekitty napisał(a):

czy z Eti (Słodki konkurs) przyjmują dane bez peselu i danych do US? Czy upierają się na te na maxa wrażliwe dane? (wygrana koc emotka )

W innym konkursie z Dare odmówiłem podania numeru PESEL (nagrodą była paczka wafelków emotka ) i zrezygnowałem z nagrody. W ostatnim czasie jest coraz więcej konkursów, gdzie w przypadku wygranej żądają PESEL. Nie wiem czy to wynika z niewiedzy czy ze zwykłego cwaniactwa, w każdym razie chyba trzeba zacząć pisać skargi do UODO https://uodo.gov.pl/pl Wyświetl w wątku >>
2 ZetZ, darog 0

andzi18

#7149251 Napisano: 22.12.2023 14:06:59 w Paragony na trwające konkursy
Kupię paragon BIC z Shell Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7147489 Napisano: 15.12.2023 15:27:57 w Informują
Informują z Konkurs "Bebeto żelosfera. Wchodzimy do gry"

Rodzaj powiadomienia: mail
Dodatkowe informacje:
nagroda III-stopnia Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

andzi18

#7145049 Napisano: 06.12.2023 17:24:51 w Czy informują/ informowali?
Hellome napisał(a):

Snickers Biedronka? Brał ktoś udział? Wyniki miały być do dziś emotka

Startowałem, póki co brak maila o wygranej, ale ja w ostatnim czasie jestem fatalnym wyznacznikiem emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7144907 Napisano: 06.12.2023 10:21:58 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
8igora9 napisał(a):

A ktoś może podpowie ile jest już zgłoszeń w konkursie Snickersa? 🤔

Z tego co pamiętam to pod koniec dnia było około 120 prac. Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7143635 Napisano: 30.11.2023 21:14:40 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
zielonaszpilka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

asia8564 napisał(a):

Mam pytanie o konkurs DarE , mąż wygrał słodycze o wartości 40 zł , teraz pisali , ze proszą o pesel i urząd karbowy w celu odprowadzenia podatku , mam pytanie czy można śmiało podać czy odpuścić ?

Mnie na pytanie po co im Pesel odpowiedzieli:

"Jeśli chodzi o PESEL i dane US, dane te są potrzebne do prawidłowego rozliczenia nagród z urzędem skarbowym, kwota nagród w tym przypadku nie ma znaczenia z racji prowadzenia konkursu w ramach Facebooka. Wyłączenie z obowiązku odprowadzenia podatku odnosi się do środków masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz przy konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli  jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza właśnie kwoty 2.000 zł. Niestety z racji prowadzenia konkursu na platformie Facebook jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku już od pierwszej złotówki."

Odpisz im, żeby się doedukowali. Podatnikiem owszem jest laureat, ale płatnikiem są oni jako organizator, więc oni pobierają kasę na podatek od podatnika-laureata, a sami jako płatnik odprowadzają to do swojego us. Nie potrzebują zbierać żadnych danych typu pesel czy us od laureata. Wręcz mogą się narazić na nieprzyjemności w związku z naruszeniem przepisów RODO, bo zbierają dane, które nie są im do niczego potrzebne.

A czy mogę powołać się na jakiś zapis? Niestety nie potrafię znaleźć informacji/artykuły, który dokładnie opisałby tę sytuację. Jest wręcz odwrotnie, znalazłem artykuł, który tłumaczy po co organizatorowi numer Pesel --> https://sylwiaczu...elu-odbioru-nagrody/

Korzystaj z lepszych źródeł niż blog jakiejś matematyczki emotka  Ona sama zrobiła aktualizację w 2019 roku zaznaczając, że w obecnym stanie prawnym zbieranie peselu od laureata jest wątpliwe, ale znalazła jakieś swoje uzasadnienie dla tego, przy czym nie ma racji.

https://poradnikp...kursie-jak-rozliczyc
"To na organizatorach wszelakich konkursów spoczywa obowiązek naliczenia i pobrania, a także odprowadzenia podatku od nagród. Organizator występuje więc w tym zakresie jako płatnik podatku od wygranej.
Pobrany zryczałtowany podatek płatnik musi przekazać na rachunek bankowy właściwego urzędu skarbowego w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu przekazania nagrody. Podatek należy wpłacić na rachunek Urzędu Skarbowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania PŁATNIKA. Jeśli płatnik nie jest osobą fizyczną, wówczas należy odprowadzić podatek od nagrody pieniężnej do Urzędu Skarbowego właściwego dla siedziby lub miejsca prowadzonej przez ten podmiot działalności gospodarczej."

https://www.podat...zatorow_65_51225.htm
"Podatek jest pobierany i wpłacany przez organizatora konkursu. (...) Organizator konkursu (pełniący rolę płatnika) obowiązany jest przekazać w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym go pobrał na rachunek urzędu skarbowego właściwego według miejsca swojego zamieszkania."

Masz też wyrok NSA https://www.orzec...tkowania/3fc531.html - tutaj spór był o to, kto jest płatnikiem podatku przy organizowaniu konkursów dla konsumentów, ale wątpliwości były tylko takie, czy jest to organizator, sponsor konkursu czy agencja, która organizuje konkurs w jego imieniu. W tym wyroku są podane artykuły prawne

A jakby było mało to masz też przykład interpretacji indywidualnej https://sip.lex.p...konkursie-185228146, w której Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wyjaśnia, że "godnie z art. 41 ust. 4 w związku z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podmiot wypłacający w ramach konkursu nagrody pieniężne (organizator konkursu) zobowiązany jest - jako płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych - do potrącenia z wartości przyznanej nagrody kwotę 10% zryczałtowanego podatku i odprowadzenia go do właściwego urzędu skarbowego." i  dalej "Płatnikiem jest podmiot, który organizuje dane przedsięwzięcie i ponosi ekonomiczny ciężar przekazywanych nagród. (...)
Wnioskodawca (podmiot, który organizuje przedsięwzięcie - mój dopisek) zobowiązany będzie odprowadzić podatek na konto właściwego (dla siebie - mój dopisek) Urzędu Skarbowego" - jest to interpretacja indywidualna, więc nie jest zobowiązująca dla innych, ale jeśli organizator konkursu Dare wystąpi z prośbą o interpretację indywidualna dla siebie to otrzyma również taką odpowiedź.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

andzi18

#7143619 Napisano: 30.11.2023 20:28:36 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
zielonaszpilka napisał(a):

andzi18 napisał(a):

asia8564 napisał(a):

Mam pytanie o konkurs DarE , mąż wygrał słodycze o wartości 40 zł , teraz pisali , ze proszą o pesel i urząd karbowy w celu odprowadzenia podatku , mam pytanie czy można śmiało podać czy odpuścić ?

Mnie na pytanie po co im Pesel odpowiedzieli:

"Jeśli chodzi o PESEL i dane US, dane te są potrzebne do prawidłowego rozliczenia nagród z urzędem skarbowym, kwota nagród w tym przypadku nie ma znaczenia z racji prowadzenia konkursu w ramach Facebooka. Wyłączenie z obowiązku odprowadzenia podatku odnosi się do środków masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz przy konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli  jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza właśnie kwoty 2.000 zł. Niestety z racji prowadzenia konkursu na platformie Facebook jesteśmy zobligowani do odprowadzenia podatku już od pierwszej złotówki."

Odpisz im, żeby się doedukowali. Podatnikiem owszem jest laureat, ale płatnikiem są oni jako organizator, więc oni pobierają kasę na podatek od podatnika-laureata, a sami jako płatnik odprowadzają to do swojego us. Nie potrzebują zbierać żadnych danych typu pesel czy us od laureata. Wręcz mogą się narazić na nieprzyjemności w związku z naruszeniem przepisów RODO, bo zbierają dane, które nie są im do niczego potrzebne.

A czy mogę powołać się na jakiś zapis? Niestety nie potrafię znaleźć informacji/artykuły, który dokładnie opisałby tę sytuację. Jest wręcz odwrotnie, znalazłem artykuł, który tłumaczy po co organizatorowi numer Pesel --> https://sylwiaczu...elu-odbioru-nagrody/ Wyświetl w wątku >>
0 0