Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika gamap

gamap

#6009149 Napisano: 24.04.2015 20:19:45 w Visa Konkursy
andzi18 napisał(a):

bye_kitty napisał(a):

goralkrycha napisał(a):

To i ja wrzucę kamyczek do tego ogródka. Wszyscy piszecie o prawach autorskich do podkładu muzycznego. A co z grafiką użytą w filmiku? Zwyciężczyni jest autorem/ma prawa autorskie do wszystkich użytych grafik? Nie sadzę. Większość jest, jak mawia młodzież emotka , "pościągana z neta"
Tak kilka w ramach przykładu. Znajome?
Słoneczko - http://pl.dreamst...ysunek-image26460473
Rafa - http://www.widocz...ralowa-kolorowe.html
Maska, płetwy - http://divinggearandequipment.com/

o kurczę!
i babcia zwyciężczyni też nie jest jej babcią: http://slon.ru/im...13_04_12/grandma.jpg   emotka


Uważam, że czepianie się o takie rzeczy jest grubą przesadą.

za duża stawka żeby o takie rzeczy się nie czepiać emotka  mi tylko szkoda byłoby energii i czasu na szperanie po internecie w poszukiwaniu potwierdzenia swoich tez emotka . ale mnie już konkursowo nic nie zaskoczy...

a może autorka filmiku zakupiła zdjęcia z dreamstime.com ?? za adekwatnie wyższą stawką, można nabyć licencję z możliwością korzystania ze zdjęć i grafik w celach komercyjnych emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6009142 Napisano: 24.04.2015 20:15:48 w Visa Konkursy
bye_kitty napisał(a):

goralkrycha napisał(a):

To i ja wrzucę kamyczek do tego ogródka. Wszyscy piszecie o prawach autorskich do podkładu muzycznego. A co z grafiką użytą w filmiku? Zwyciężczyni jest autorem/ma prawa autorskie do wszystkich użytych grafik? Nie sadzę. Większość jest, jak mawia młodzież emotka , "pościągana z neta"
Tak kilka w ramach przykładu. Znajome?
Słoneczko - http://pl.dreamst...ysunek-image26460473
Rafa - http://www.widocz...ralowa-kolorowe.html
Maska, płetwy - http://divinggearandequipment.com/

o kurczę!
i babcia zwyciężczyni też nie jest jej babcią: http://slon.ru/im...13_04_12/grandma.jpg   emotka

Kurdę. Czyli byłam naiwna myśląc, że pani Kaja jest autorką zdjęć babci i mamy emotka  (na rafę koralową nie liczyłam emotka ) ale żeby ściągnąć zdjęcie SŁONECZKA  z internetu? z taką przepaśną książką o PHOTOSHOPIE emotka  która została użyta w filmiku pani Kaja raczej powinna takie słoneczko umieć namalować z zamkniętymi oczami emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6009103 Napisano: 24.04.2015 18:25:17 w Visa Konkursy


Wrzucam skasowany post - za pozwoleniem emotka

Osobiście traktuje post jako ciekawy przypadek społeczno-socjologiczny emotka . Nie mam NIC ale to zupełnie NIC przeciwko notorycznemu wygrywaniu przez te same osoby, ale jeżeli facet wygrywa wszystko TYLKO i WYŁĄCZNIE dzięki swojej barwie głosu (bo jak już wspominałam filmy są bardzooooo przeciętne) a jednocześnie jest to jego zawód to już robi mi się przykro, że zabiera miejsce ludziom, którzy wymyślają coraz to ciekawsze i kreatywniejsze formy swoich prac konkursowych. Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6009097 Napisano: 24.04.2015 18:07:53 w Visa Konkursy
ixl2 napisał(a):

blablabla1 napisał(a):

a może śledcza ixl2 przedstawiła by się wszystkim swoim imieniem i nazwiskiem oraz wrzuciła na forum linki do swoich ambitnych prac konkursowych zamiast ciągle węszyć podstęp i śledzić innych?
Ludzie to żenada żeby tak przekopywać cały internet z zawiści, że się czegoś nie wygrało. 


Niech dziecko mnie nie poucza i nie mierzy swoją miarką. Od lat tempię oszustów i jestem z tego dumna. Wielokrotnie doprowadziłam do zmiany werdyktów jury. Nie kosztem uczciwych konkursowiczów. Kosztem oszustów, cwaniaków i złodziei. Tych nie brakuje i mam wrażenie, że to cecha narodowa niestety.

Plagiaty, zapożyczenia, łamanie praw autorskich i regulaminów.  Autoplagiaty, czyli wielokrotne korzystanie z tych samych nagradzanych wcześniej zdjęć czy filmów, po niezbędnych modyfikacjach w programie graficznym (mimo, że praca miała być oryginalna i nigdy wcześniej niepublikowana).  

Niech dziecko więc nie pisze, że robię coś z zawiści, skoro dziecko nie zna moich pobudek.  Gdyby to dotyczyło dziecka, to by inaczej piszczało. Niech więc schowa piszczące wynurzenia i nie obraża inwektywami per śledcza, tylko pilnuje swoich spraw.
Uczciwi i cwaniacy nie mają się czego bać.  Gdyby nie moja skromna osoba, wielu uczciwych obeszłoby się smakiem.
Nadal więc będę googlować zwycięskie odpowiedzi w poszukiwaniu "zapożyczeń".  Nadal będę tempić oszustwo, cwaniactwo i pychę.

Nie muszę przedstawiać się imieniem i nazwiskiem, bo forum tego nie wymaga.

Co do linków do moich dokonań. Nie wiem, czy ambitnych, jak złośliwie próbuje mi zarzucić dziecko blabla coś tam.
Nie zamierzam się jednak nimi dzielić, bo już zrobiłam ten błąd kilka lat temu, chwaląc się naiwnie wygranym samochodem.
Zostałam zjedzona żywcem, jaka to jestem zachłanna i nienażarta nagrodami i jak śmiem nie dawać wygrywać innym. 
Tak. Na tym forum właśnie. A może przeznaczam pieniądze na terapię antynowotworową? Albo sierociniec?

Więc niech dziecko nie pisze mi o zazdrości i dokonaniach.
Nie muszę niczego udowadniać i chwalić się ilością wygranych samochodów, wycieczek i pieniędzy. 
Szczególnie komuś, kto się boi uczciwości.

Nie mam wpływu na idiotów, którzy są gotowi sprzedać matkę dla 200 złotych
albo wysyłać 100 zgłoszeń dla kubeczka i smyczy.

Natomiast bezczelnym chamom, złodziejom cudzej twórczości, złodziejom muzyki, naginaczom regulaminów, 
cwaniakom, oszustom, wielokrotnym mistrzom photoshopa - stanowcze NIE.


no wiesz co ixl2… takiego nastawienia też nie lubię… i chyba po tak przedstawionej opinii stwierdzam, że Organizator nagradzając konkretną pracę, po której jest lawinowy wysyp 'hejtów' powinien skorzystać z przywileju zawartego w zasadzie każdym regulaminie: Organizator ma możliwość dokonania zmian w regulaminie w dowolnym momencie trwania konkursu…;-) i koniecznie zawierać w regulaminie informację, że ostatnim dniem konkursu jest ostatni dzień wysyłania nagród lub możliwości składania reklamacji… bo finalnie wynik konkursu należy do organizatora a nie kombinacza, naginacza, oszusta itd… Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008864 Napisano: 24.04.2015 11:36:10 w Visa Konkursy
bye_kitty napisał(a):

gamap napisał(a):

A zrobiłam sobie screeny tego posta bo tak sądziłam że może zniknąć…;-)
Nie wiem tylko czy autorka by sobie życzyła żeby go ponowne opublikować...

hahah dobre, dobre emotka

pamiętajcie o tym wstawiając zdjęcia swoich dzieci: W INTERNECIE NIC NIE GINIE emotka



Dokładnie tak emotka
Najbardziej zaciekawiły mnie wątki odnośnie tatuaży emotka  sama bym tego nie spostrzegła lepiej emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008856 Napisano: 24.04.2015 11:32:49 w Visa Konkursy
A zrobiłam sobie screeny tego posta bo tak sądziłam że może zniknąć…;-)

Ah… jak nagrody dzielą na trzy osoby to ich wartość proporcjonalnie maleje emotka  :) Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008787 Napisano: 24.04.2015 10:50:51 w Visa Konkursy
andzi18 napisał(a):

Na filmiku Pani Kaji była krótka notka o muzyce - "Royalty Free Music" - czy coś podobnego wyświetlało się na samym początku filmiku na samym dole. Napis był ledwie widoczny, pewnie sporo osób nawet go nie zauważyło. W każdym razie nie sądzę, żeby YT zablokował filmik z powodu roszczeń do utworu. Hipotetycznie gdybym zajmował się kompozycją utworów i ktoś ściągnął mój kawałek i użył go bez pozwolenia do filmiku, to jakie jest prawdopodobieństwo, że ja trafie na ten filmik w dniu ogłoszenia głównej nagrody w jakimś konkursie i zgłoszę roszczenie? Wg mnie jest to niemal niemożliwe.


Dokładnie tak emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008782 Napisano: 24.04.2015 10:47:14 w Visa Konkursy
Ronja napisał(a):

Ludzie, przecież ktoś na YT zgłosił, że naruszono jego prawa autorskie do dzieła. Jeśli to prawda - nie nam to oceniać w tym momencie, bo nie mamy wystarczających danych - to zamyka temat. Być może wcale nie chodzi o muzykę ale np. o pomysł, scenariusz, współudział w procesie tworzenia itd. Trzeba cierpliwie poczekać aż stanowisko w sprawie zajmie organizator konkursu.
(na marginesie, to muzykę można pozyskać z legalnych źródeł i to powinno być promowane-trzeba szanować pracę innych ludzi nie mniej niż własną; a logo w tym konkursie nie było dyskwalifikujące (chyba, żeby dotyczyło produktu konkurencyjnego do Visa)


swojego posta uogólniłam generalnie do konkursów, nie konkretnie do VISY. bo tutaj nie wiadomo co jest powodem. niemniej szkoda bo fajnie oglądało się film emotka  czy Visa ma jakiś fanpage etc. gdzie można poczytać o konkursie czy jedynie visa.pl ?? Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008780 Napisano: 24.04.2015 10:44:16 w Visa Konkursy
bartula napisał(a):

Zaglądam i zastanawiam się skąd to poruszenie w temacie Visa? Nowy etap się zaczął czy tamten jest roztrząsany? Nie chce mi się czytać kilka stron wstecz....a pytanie może pozostać retorycznymemotka


Chodzi o nagrodę główną. Najpierw żal, że wygrała osoba, która wygrywa notorycznie i jest profesjonalistką, następnie przytyki o długość trwania filmu chociaż ewidentnie widać że film ma regulaminowy czas tylko youtube go zapętlił kończąc na tym, że film został usunięty z YT za roszczenie praw autorskich. Kochani Zazdrośnicy ! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008772 Napisano: 24.04.2015 10:35:38 w Visa Konkursy
poprostuanette napisał(a):

I tu nie chodzi czy jesteśmy roszczeniami czy nie bo umiejętności nikt jej nie odbierze ale uważam że jak ktoś złamie czyjeś prawa autorskie to mimo świetnego pomysłu i pracy nie powinien zostać nagrodzonym


szczerze ? szczerze.
po pierwsze. o ile do konkursu po weryfikacji pracy przez Komisję przejdzie praca, która ewidentnie łamie regulamin - nie uważam tego za kombinatorstwo grającego, tylko niekompetencje Komisji emotka i nie rozumiem wtedy buczenia konkursowiczów na tego uczestnika i wyrzygiwania co gdzie i w jaki sposób wygrywa… dodawanie linków do innych wygranych danego Gracza w celu ośmieszenia go to dla mnie buractwo i prostactwo!

po drugie. powszechny zapis: żadnych znaków, log i innych ble ble ble poza logiem organizatora... zostałam kiedyś zdyskwalifikowana z konkursu za to, że na filmiku było widać logo na bucie, miałam 3 pary butów, które mogłam założyć i każde miało wielkie N na bucie - a abstrachując od ilości posiadanych par butów - zwyczajnie nie zwróciłam na to uwagi i było to przeze mnie niezamierzone. A nawet gdybym miała świadomość tego to o ile zdjęcie bym rozmazała o tyle wymazanie logo z filmu to już dla nie wyższa szkołą jazdy emotka  No ale smak goryczy przełknęłam, jakoś żyję z tym do dzisiaj emotka i mam nauczkę na przyszłość emotka

po trzecie. praca w formie FILMU. każdy regulamin powinien zastrzegać, że muzyka może pochodzić z dowolnego źródła (oczywiście mówię tu o muzyce podobnej do tej z filmiku pani Kai - dodanie w tle Rihanny czy Sylwii Grzeszczak nie wchodziłoby w grę). Nie oszukujmy się film bez dźwięku jest kiepski w odbiorze i robi się nijaki - a 99% konkursowiczów to nie kompozytorzy i muzycy emotka  wykłócanie się o byle jaką muzykę jest żenujące. A Organizator zawsze sobie może później dźwięk usunąć i podłożyć co mu się żywnie podoba.

ot. takie moje spostrzeżenia. chyba wynika to z tego, że przez ten czas, który gram nauczyłam się patrzyć na pewne rzeczy przez pryzmat racjonalności a nie zazdrości.

Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008758 Napisano: 24.04.2015 10:15:55 w Visa Konkursy
bye_kitty napisał(a):

bethan napisał(a):

bye_kitty napisał(a):


JAK główną nagrodę może wygrać praca, która nie była ANI najlepsza w danym dniu, ANI najlepsza w tygodniu?

Stąd też się biorą rezerwy w konkursach. Nie wygrywasz ani głównej, ani pocieszki, a potem nagle z rezerwy wpada... rezerwa głównej   emotka
Taki lajf.

nieźle, nieźle emotka  to jest tak nielogiczne, że aż nie do uwierzenia, ale co my możemy? trzeba się podporządkować
gamap  zgadzam się, ten konkurs był mega słaby, zgadzam się. szkoda tylko tych lepszych prac, dobrze, że chociaż samochód dali za świetną pracę, a nie za np. zdjęcie dziewczynki z rozmazaną pomadką emotka


ja ogólnie mam alergie na zdjęcia i filmy z dziećmi (o ile temat konkursu nie dotyczy dzieci emotka ) - szczególnie gdy na owym filmiku/zdjęciu nie ma obok dziecka żadnego dorosłego. biedne dzieci jak małpki w zoo. "chodź mamusia Ci zrobi zdjęcie w swoich bucikach, szeroko się uśmiechniesz i powiesz MAM STAN DARMOWY" wrrrr….!! Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008752 Napisano: 24.04.2015 10:12:52 w Visa Konkursy
mikki85 napisał(a):

gamap napisał(a):

czyli pan Błażej Parda to Robert Gruenke ? emotka sądząc po profilu tego drugiego na YT to głos lektora jakiś taki niepodobny… emotka



Pewnie ten cały Robert kamerę trzymał i tera pół auta sobie zażyczyl


:D Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008745 Napisano: 24.04.2015 10:00:10 w Visa Konkursy
bye_kitty

już w kilku konkursach spotkałam się z taką formą wyboru nagrody głównej, ale dla mnie zapis regulaminowy: Komisja wybiera według swojego uznania, skutecznie wyczerpuje ten temat i nawet nie staram się zrozumieć dlaczego tak jest.

VISA była generalnie słabym konkursem pod względem nagradzanych prac (głównie tych dziennych emotka )  więc tym bardziej… nie rozumiejąc logiki wyłaniania zwycięzców dziennych - nie szukam logiki w wyborze nagrody głównej. Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008738 Napisano: 24.04.2015 09:43:25 w Visa Konkursy
bye_kitty napisał(a):

gamap napisał(a):

bc14 napisał(a):

szczerze to ŻAL!! co wyniki to awantury,pretensje itd.


oczywiście emotka bo konkursowiczom brakuje pokory… bierzecie udział w konkursach, oglądacie wyniki (myślę tu o tych konkursowych awanturnikach emotka ) i zamiast się nimi inspirować to wiadroooo pomyj na zwycięzcę. już długo jak nie pamiętam konkursu gdzie po ogłoszeniu wyników nie było awantur emotka

bo profesjonalista, bo laik nie ma szans, bo rymy proste-częstochowskie - a prawda jest taka , że typowy-awanturujący się konkursowicz woli poświęcić jeden dzień na zagranie w 15 byle jakich konkursach lub byle jakimi odpowiedziami słowno/fotograficznymi (oczywiście zbiorem fotografii, które non stop powtarzają się w kolejnych konkursach) niż usiąść i nagrać filmik emotka o ile nie każdy zrobi film jak pani Kaja ale film z Visapoly szczytem estetyki i kunsztu filmowego przecież nie był - tylko wymagał TROCHĘ więcej pracy i odrobinę kreatywności (tu myślę konkretnie o VISIE ale w sumie i wiele innych konkursów to się tyczy)

masz jakiegoś linka do visapoly? nie kojarzę...

https://www.youtu.../watch?v=lHJ4RB78ANg emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008733 Napisano: 24.04.2015 09:38:10 w Visa Konkursy
bc14 napisał(a):

szczerze to ŻAL!! co wyniki to awantury,pretensje itd.


oczywiście emotka bo konkursowiczom brakuje pokory… bierzecie udział w konkursach, oglądacie wyniki (myślę tu o tych konkursowych awanturnikach emotka ) i zamiast się nimi inspirować to wiadroooo pomyj na zwycięzcę. już długo jak nie pamiętam konkursu gdzie po ogłoszeniu wyników nie było awantur emotka

bo profesjonalista, bo laik nie ma szans, bo rymy proste-częstochowskie - a prawda jest taka , że typowy-awanturujący się konkursowicz woli poświęcić jeden dzień na zagranie w 15 byle jakich konkursach lub byle jakimi odpowiedziami słowno/fotograficznymi (oczywiście zbiorem fotografii, które non stop powtarzają się w kolejnych konkursach) niż usiąść i nagrać filmik emotka o ile nie każdy zrobi film jak pani Kaja ale film z Visapoly szczytem estetyki i kunsztu filmowego przecież nie był - tylko wymagał TROCHĘ więcej pracy i odrobinę kreatywności (tu myślę konkretnie o VISIE ale w sumie i wiele innych konkursów to się tyczy) Wyświetl w wątku >>
0 0

gamap

#6008700 Napisano: 24.04.2015 08:42:27 w Visa Konkursy
czyli pan Błażej Parda to Robert Gruenke ? emotka sądząc po profilu tego drugiego na YT to głos lektora jakiś taki niepodobny… emotka Wyświetl w wątku >>
0 0