Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika beniaminowa

beniaminowa

#5069119 Napisano: 12.03.2012 03:52:40 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

dianek pewnie już rodzi emotka
ale to dzielna kobitka, porodu i bólu się nie boi to da radę.


Niom, skubana z tym że się nie boi emotka ja byłam osikana emotka Trzymam kciuki żeby rodziła ale obawiam się że za chwilę zaglądnie i jak zwykle napisze że się obraziła na rodzenie emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5068966 Napisano: 12.03.2012 02:58:42 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

grusia napisał(a):

Katrin bo podobno zaleca się 3-krotną kontrolę wraz ze wzrostem dziecka i nauką nowych umiejetnosci. My mamy 3-cie USG zalecone przed nauką chodzenia czyli w jakims 10 miesiacu zycia. Jak bylam z synkiem to sprawdzano czy nozek nie koslawi, czy nie probuje chodzic na palcach itd - to bardzo wazne by moc jak najwszesniej skorygowac ew wady. Czasem jedno wcale nie jest lepsze niz kilka emotka .Przynajmniej masz kontrole co jakis czas i trzymasz reke na pulsie.


USG się robi żeby sprawdzić czy dziecko nie ma dysplazji a to jest wada wrodzona.
A co do koślawego stawiania nóżek to mam świetnego pediatrę który to wykrył bardzo szybko i mamy buty korekcyjne. Ale każdy robi jak chce.



No widzisz jakie masz szczescie -swietna doradczyni laktacyjna, swietny pediatra - pozadroscic.


A mam szczęście! Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5068826 Napisano: 12.03.2012 02:07:56 w Konkursowiczki w ciąży
grusia napisał(a):

Katrin bo podobno zaleca się 3-krotną kontrolę wraz ze wzrostem dziecka i nauką nowych umiejetnosci. My mamy 3-cie USG zalecone przed nauką chodzenia czyli w jakims 10 miesiacu zycia. Jak bylam z synkiem to sprawdzano czy nozek nie koslawi, czy nie probuje chodzic na palcach itd - to bardzo wazne by moc jak najwszesniej skorygowac ew wady. Czasem jedno wcale nie jest lepsze niz kilka emotka .Przynajmniej masz kontrole co jakis czas i trzymasz reke na pulsie.


USG się robi żeby sprawdzić czy dziecko nie ma dysplazji a to jest wada wrodzona.
A co do koślawego stawiania nóżek to mam świetnego pediatrę który to wykrył bardzo szybko i mamy buty korekcyjne. Ale każdy robi jak chce.
Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5068690 Napisano: 12.03.2012 01:24:09 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

ładnie emotka my jeszcze mamy trzecie USG bioderek, jakieś dziwne zasady ma ortopeda, ale na NFZ zawsze.
Kurcze ja chyba nie będę odstawiać od piersi jeszcze, bo dziś cycuś uspokoił małego, bo już tak miauczał, niech sobie pije ile chce, jak coś to samo zniknie.Chyba zniknie nie? emotka
Bo co raz mnie pije pierś, raz lub dwa razy.

do picia małemu daję jabłkowy soczek, albo winogrono z rumienkiem i koperkiem(pycha, chyba z bobovity)


Ja właśnie dlatego nie chciałam iść na NFZ bo to 3 wizyty a tu po jednej mam już to z głowy emotka
A karmienie piersią Ci polecam jak najdłużej, zawsze to łatwiej w nocy podać pierś niż szykować butlę a poza tym nawet te 2 karmienia są dobre dla niego i dla Ciebie.
Jak już przerwiesz to nie wrócisz. A teraz jak czujesz że Ci z tym dobrze to niech dzidzi jeszcze sobie korzysta emotka
A zniknie pokarm jak całkowicie przestaniesz karmić i to nie boli (przynajmniej mnie nie bolało) emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5068674 Napisano: 12.03.2012 01:18:01 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

a mam pytanie bo chce dac małemu w słoiczku brzoskwinie hippa i pisze ze rozluźnia stolce a pił już soczek taki, a pisze jeszcze że można dodać do kaszki czy kleiku - dawał ktoś słoiczek z kleikiem czy kaszka? jak to zrobić żeby było ok? bo nie chcę by mały miał rozwolnienie... emotka


Ja podawałam z kaszką i nie było żadnych problemów emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5068476 Napisano: 12.03.2012 12:00:38 w Konkursowiczki w ciąży
Heheh... Emilka pamiętam jak ja odstawiałam synka od piersi. Ja to bardziej przeżyłam niż on emotka Ale cóż trzeba się z tym pogodzić - nasze dzieci rosną (a tak fajnie jest jak są takie malutkie i słodkie emotka )
My byliśmy na USG bioderek i powiem Wam że to chyba najlepiej wydane 100zł. Lekarz był po prostu super! Oprócz bioderek zrobił jeszcze USG jamy brzusznej (nerek, żołądka, aorty, pęcherza moczowego itp), główki i tarczycy emotka A poza tym starszemu zrobił USG już za darmo emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5067369 Napisano: 11.03.2012 07:38:08 w Konkursowiczki w ciąży
fryteczka napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

fryteczka napisał(a):

agusia.. moze trzeba malego przepajac woda zamiast ciagle piers podawac ? emotka


To zależy jak się karmi... Jeśli tylko piersią to nie trzeba poić wodą, a jeśli mieszanie to chyba można...


jak bylam w szpitalu z malym to obok w sali byla babka,ktora tez karmila wyłacznie piersia i lekarka KAZALA przepajac malego zamiast ciagle mleko i mleko. MAly mial ok 2tyg i duuzo przybieral na wadze. To,ze karmiony tylko piersia nie oznacza,ze nie mozna przepajac.

Mleko zaspokaja wszystkie potrzeby malca , posilek jak i picie co nie oznacza,ze przepajac nie mozna.


Według mojego pediatry też miałam podawać wodę. Ale po wizycie w poradni laktacyjnej (babka jest naprawdę obcykana w tym temacie, zresztą jeździ na konferencje międzynarodowe) nie dopajałam... Każda ingerencja (podawanie innego posiłku niż z piersi) w jakimś stopniu zaburza laktację.
Nie namawiam i nie chcę na siłę kogoś przekonywać do mojego zdania, ale co lekarz to inna opinia. Mi np nie wolno nawet przemywać buzi rumiankiem... Także ja nie podawałam i podzieliłam się tylko moją wiedzą na ten temat emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5067283 Napisano: 11.03.2012 06:54:32 w Konkursowiczki w ciąży
fryteczka napisał(a):

agusia.. moze trzeba malego przepajac woda zamiast ciagle piers podawac ? emotka


To zależy jak się karmi... Jeśli tylko piersią to nie trzeba poić wodą, a jeśli mieszanie to chyba można... Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5067279 Napisano: 11.03.2012 06:52:58 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

agusia147 napisał(a):


Mojemu też pani doktor zdiagnozowała kolki i kazała dawać esputicon. Cały czas jem w sumie to samo więc nie wiem skąd kolki. No i stwierdziła, że je za dużo i możliwe że od tego kolki. W środę idziemy do pani doktor, wysypało małego na czole i nie wiem czy potówki czy trądzik niemowlęcy.


Kolka pojawia się ok 2-3 tygodnia... Często jest spowodowana dietą mamy ale nie zawsze. Mój też jest żarłok, więc może to tez jest jakiś powód emotka A odbijasz po każdym jedzeniu?



Odbijam, mimo iż w szpitalu mówiły, że wystarczy dziecko na boczku położyć, podobno efekt podobny, ja jednak małego biorę do pionu zawsze. Może też wina, że mój wcina bardzo łapczywie, nawet cyckiem potrafi się zakrztusić. Mi lekarka kazała ograniczyć posiłki, czyli dawać rzadziej w odstępach minimum 3h.


I dobrze że odbijasz emotka Mój też się skubany krztusi emotka Łapczywe te nasze chłopaki emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5067214 Napisano: 11.03.2012 06:29:07 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):


Mojemu też pani doktor zdiagnozowała kolki i kazała dawać esputicon. Cały czas jem w sumie to samo więc nie wiem skąd kolki. No i stwierdziła, że je za dużo i możliwe że od tego kolki. W środę idziemy do pani doktor, wysypało małego na czole i nie wiem czy potówki czy trądzik niemowlęcy.


Kolka pojawia się ok 2-3 tygodnia... Często jest spowodowana dietą mamy ale nie zawsze. Mój też jest żarłok, więc może to tez jest jakiś powód emotka A odbijasz po każdym jedzeniu? Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5067023 Napisano: 11.03.2012 05:20:13 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):


nie zgodzę się bo u mnie po cc też dali butlę i jakoś mały ssał pierś, dawali te miękkie pomarańczowe smoczki -ciekło z nich masakra, w domu w razie potrzeby dawałam z etj co agusia super -dziecko musiało ssać jak pierś żeby coś wyleciało i nie odmawiało piersi. emotka


:) Jak napisałam wszystko zależy od dziecka... To że u nas był ten problem to nie znaczy że każdy go ma emotka I zazdroszczę tym mamusiom co karmią raz cycem a raz butlą i nie mają z tym problemów...

Agusia wiem o czym piszesz emotka Mój też przez chwilę ładnie spał a później się zaczęło... U nas to kolka i po zmianie diety jest dużo lepiej emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5065760 Napisano: 10.03.2012 06:18:38 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

beniaminowa napisałyśmy praktycznie to samo emotka emotka


No bo my już stare wyjadaczki emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5065732 Napisano: 10.03.2012 05:55:44 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

No właśnie też mam kilka butelek aventu (powygrywane), ale te smoczki w nich strasznie badziewnie wyglądają...
Ten smoczek NUKa Katrin dobrze znam - moja siostra takie ssała emotka one są nieśmiertelne już od tylu lat...

a my dostaliśmy w prezencie zestaw do karmienia - taki http://www.walmar...et-BPA-Free/10877977 te smoczki są zupełnie inne niż te normalne aventowskie, nukowskie czy dr browna - z nich zupełnie inaczej leci, trzeba dość mocno pociągnąć żeby płynęło

z normalnymi smoczkami nie chcę ryzykować w pierwszych tygodniach, zwłaszcza jak będą jakieś problemy, żeby się młody nie rozleniwił
ale się zastanawiam czy z tym zestawem nie spróbować... rzućcie okiem - myślicie że ten smoczek się do czegokolwiek nadaje?

thx beniaminowa emotka


Mi się wydaje że powinny być ok bo mają kształt zbliżony do sutka... A jak jeszcze ciężko leci to już powinno być super emotka ale ekspertem nie jestem emotka
A co do aventu to też je mam powygrywane... Butla się przydała a smoczek poszedł w kosz. Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5065728 Napisano: 10.03.2012 05:52:05 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

U mnie był duży problem po karmieniu butlą. Małemu się spodobało i cyca już nie chciał emotka Ale daliśmy radę. Okupione to było popękanymi i krwawiącymi brodawkami. Wszystko zależy od dziecka.
Mam babka z poradni laktacyjnej doradziła kupić smoczek nuka bo te z aventu nie są dobre.
Dianek powodzenia i trzymam kciuki emotka


Dlatego jak matka nastawia się tylko na karmienie piersią to nie powinna dawać butli, bo mogą być problemy, ale nie muszą. Więc ryzyk- fizyk.


Dokładnie... U nas był ten problem bo po CC zabierają dzidziusia i karmią go z butli. Z pierwszym była masakra żeby przestawić na cyca a przy drugim było mi dużo łatwiej, ale wiem że jakbym mu podała butlę to było by po karmieniu cycem... Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5065717 Napisano: 10.03.2012 05:37:44 w Konkursowiczki w ciąży
U mnie był duży problem po karmieniu butlą. Małemu się spodobało i cyca już nie chciał emotka Ale daliśmy radę. Okupione to było popękanymi i krwawiącymi brodawkami. Wszystko zależy od dziecka.
Mam babka z poradni laktacyjnej doradziła kupić smoczek nuka bo te z aventu nie są dobre.
Dianek powodzenia i trzymam kciuki emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5062596 Napisano: 09.03.2012 10:15:47 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

grazia1981 napisał(a):

benasia napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

Dziewczyny jak długo Waszym dzieciaczkom podawałyście witaminę K?


mi połozna mówiłan że jak się karmi piersią to 3 miesiące, a jak mieszanie i daje się wiecej niż 2-3 butelki to nie dawać witaminy K.


ja nie dawałam,lekarka mówiła,że nie muszę ,bo mały jadł butlę i to duzo,natomiast dawałam kroplę wit D do 2-ego roku życia


No tak, ja karmiłam piersią wtedy tylko to musiałam podawać emotka


Dzięki emotka Tak mi się wydawało że przez 3 miesiące...
A my USG bioderek mamy w poniedziałek emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5062453 Napisano: 09.03.2012 09:22:44 w Konkursowiczki w ciąży
Dziewczyny jak długo Waszym dzieciaczkom podawałyście witaminę K? Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5062314 Napisano: 09.03.2012 08:04:20 w Konkursowiczki w ciąży
nniewidzialnaa napisał(a):

nie, nie, próbowałam tylko coś wywnioskować po ostatniej dacie logowania, ale widzę, że przed chwilą się logowała emotka

domyślam się jakie to musi być upierdliwe, ja tego nie doświadczyłam, bo mojemu Mateuszkowi trochę się spieszyło i wyszedł miesiąc przed emotka


A mój pierwszy 14 dni po... Ale ja wtedy kombinowałam żeby szybciej wyszedł. I nic z tego! Dzidziusiom w brzuszku dobrze i sami muszą chcieć wyjść. Dużo czekania ale za to jaka nagroda emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5060850 Napisano: 08.03.2012 12:15:33 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

tez chciałam skojarzona ale pielegnniarka mnie przekonala na zwykła no i dzis 4 kłucia były czasem załuje bo jednak boli to dziecko
emotka


Też słyszałam więcej opinii żeby szczepić zwykłymi. Dlatego się waham... Na peneumo i meningokoki szczepić nie będę więc te ukłucia mi odpadają. Pierwsze szczepienie zwykłą to 3 wkłucia a skojarzoną 2. Eh, gdybym wiedziała że nie będzie bardzo płakał to zaszczepiłabym normalnie... Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5060752 Napisano: 08.03.2012 11:30:17 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

a my właśnie wróciliśmy z szczepienia podstawowe +pneumokoki. Mały był dzielny choć wiadomo jak domięśniowo dostawał to bolało i płakał trochę ale i tak jestem dumna z mojego Skarba małego. Następne szczepienie 26 kwietnia.


U nas szczepienie w środę... Trochu się boję. Pierwszy był dzielny i ani raz nie płakał. Ale Adi jest inny i obawiam się że będzie płacz na całą przychodnię emotka Miałam zamiar szczepić normalnie ale teraz zastanawiam się nad skojarzonymi... Zawsze to mniej ukłuć... A to jest pierwsze szczepienie Adiego więc 3 wkłucia... Sama nie wiem co zrobić emotka Wyświetl w wątku >>
0 0