Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika beniaminowa

beniaminowa

#5076520 Napisano: 15.03.2012 03:24:32 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

Dziewczyny, ja teściową ciężko znoszę, jest masakrycznie upierdliwa, a to straszne jest...

Mam jedynie nadzieję że do wakacji już jakoś to będzie i mały będzie miał wyrobiony jakiś cykl dobowy.


W wakacje już zapomnisz jak ciężko było emotka Twój już jest duży a wtedy to będzie mały mężczyzna emotka Będziesz wiedziała kiedy ma spać, kiedy jest głodny, ma mokro a kiedy się domaga Twojej uwagi i przytulania... Na pewno będzie dobrze emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5076493 Napisano: 15.03.2012 03:11:45 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

agusia147 napisał(a):

Mam nadzieję, do tego na nic nie mam czasu, bo ciągle tylko mały, mały i trzeba się nim zajmować...


Agusia spróbuj znaleźć trochę czasu tylko dla siebie. Może mama albo teściowa wpadnie się zająć małym. Jak podajesz butelkę to ściągnij trochę pokarmu (chyba że podajesz modyfikowane to wtedy problem z głowy) i zostaw mamie/mężowi/teściowej... A Ty idź się wyluzować. Może na zakupy? Ja na samym początku wariowałam... W kółko tylko karmienie, przewijanie i spacer. Można było się załamać emotka



Mama ma do mnie 250km, teściowa 400... Jesteśmy tu sami jak paluszki, z własnego wyboru zresztą... Nie lubię chodzić nigdzie sama, przyzwyczaiłam się że zawsze byliśmy tylko we dwoje i wszędzie razem jak papużki. A teraz nawet jak idziemy na zakupy to jest szybko szybko, żeby mały wyć nie zaczął.

Czasem jak mały wyje to ja razem z nim, bo np. nie wiem czego on ode mnie chce, kiedy najedzony, ma sucho, jest na łapkach i nie wygląda jakby go coś bolało a wyje ;(


Kurczę... Miałam tak samo (no trochu lepiej bo mieszkałam z mamą) i wiem jak Ci ciężko emotka Pewno teściowa by przyjechała do Was na weekend ( ja jak bym miała moją znosić 24h to było by jeszcze gorzej emotka ) tylko czy będzie to dla Ciebie lepsze?! emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5076459 Napisano: 15.03.2012 02:58:44 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

Mam nadzieję, do tego na nic nie mam czasu, bo ciągle tylko mały, mały i trzeba się nim zajmować...


Agusia spróbuj znaleźć trochę czasu tylko dla siebie. Może mama albo teściowa wpadnie się zająć małym. Jak podajesz butelkę to ściągnij trochę pokarmu (chyba że podajesz modyfikowane to wtedy problem z głowy) i zostaw mamie/mężowi/teściowej... A Ty idź się wyluzować. Może na zakupy? Ja na samym początku wariowałam... W kółko tylko karmienie, przewijanie i spacer. Można było się załamać emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5076442 Napisano: 15.03.2012 02:51:32 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

agusia147 napisał(a):

Mój synio śpi, noc mieliśmy ciężką bo strasznie marudził. Nie wiem czy sama nie pójdę w jego ślady...


U nas też kiepska noc ale ja zwaliłam na szczepienie...


U nas do 18.00 trochę marudno, ale po 18.00 jak mały zaśnie to mamy z mężem wolnee, gramy w gry i inne rzeczy emotka


Heh... Zwłaszcza te inne rzeczy emotka emotka
Ja muszę jeszcze chwile poczekać aż się mały ustabilizuje. Jak będzie miał stałe godziny spania i jedzenia to wtedy już jest luzik emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5076376 Napisano: 15.03.2012 02:28:09 w Konkursowiczki w ciąży
No u mnie też gdyby nie mąż i mamuśka to chyba bym wpadła w depresję... Mały płakał a ja z nim emotka I cały czas myślałam że się nie nadaję na matkę bo nie umie nad tym wszystkim zapanować. Ale minęło trochę czasu i teraz mogę powiedzieć że jestem mistrzem w rozplanowywaniu dnia emotka Na wszystko znajduję czas a co dziwne ten brak czasu mi się zdarzał jak nie miałam dzieci (czyli ful wolnego dla siebie). Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5076346 Napisano: 15.03.2012 02:19:11 w Konkursowiczki w ciąży
quaqua napisał(a):

emanuela24 napisał(a):

a ja się zastanawiam co z Dianą
była na forum nic nm nie napisała emotka
ani jak się czują, jak Berni, jak pieluszki się sprawują , jak wrażenia po porodzie, jak Berni sypia, jak karmienie
a szkoda bo strasznie ciekawa jestem



Czekajmy cierpliwie. Ja tam po porodzie to dopiero po upływie jakiegoś tygodnia zaczęłam się orientować co się dookoła dzieje. A tak to taki lekki szok i chodzenie jak we mgle emotka


Heheh emotka Dokładnie emotka Ja nie miałam na nic czasu i byłam kompletnie niezorganizowana emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5076341 Napisano: 15.03.2012 02:17:32 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

Mój synio śpi, noc mieliśmy ciężką bo strasznie marudził. Nie wiem czy sama nie pójdę w jego ślady...


U nas też kiepska noc ale ja zwaliłam na szczepienie... Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5075931 Napisano: 15.03.2012 11:54:45 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

beniaminowa Ty pisałaś, że mleko krowie uczula bardziej niż modyfikowane? Bo ja jak zjem sobie więcej białka niż norma wcześniejsza to mały na klatce lekko obsypany, ale znika po 2 dniach. Tylko ja karmię ze 2 razy w nocy to mały nie ma kontaktu non stop z moim mlekiem.


Mleko krowie uczula najbardziej ze wszystkich mlek. Nie potrafię tego do końca wytłumaczyć ale z tego co zrozumiałam to chodzi o cząsteczki białka (czy jakoś tak emotka ) które w mleku krowim są największe. W mlekach modyfikowanych są one rozbijane a w tych dla alergików są najmniejsze i dlatego nie uczulają. Może jest ktoś kto się lepiej na tym zna to dokładniej wytłumaczy...
I z nabiału najbardziej uczula mleko i ser żółty...
A co do badań na alergię to też słyszałam że są niemiarodajne i drogie. Moja bratowa robiła swojemu dziecku. Z tego co pamiętam to trzeba czekać aż dziecko będzie miało (chyba) 3 lata i u niej nie wyszło że ma uczulenie na białko (a sypało ją po mleku emotka ). Ja się zdaje na lekarza. Jak powie żeby zrobić to zrobię, ale jak to nie działa to wolałabym nie robić. Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5075917 Napisano: 15.03.2012 11:45:32 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

allice napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

benasia napisał(a):

my też sie zastanawiamy czy jak mały wejdzie w mleko 2 to nie zmienić mu po kilku puszkach na inne, bo Enfamil kosztuje dużo, wiec musze zobaczyc ile kosztuje NAN, BEBILON i HIPP COMBIOTYK -orientuje się ktoś gdzie są te najtańsze i jaka cena? bo wczoraj w Tesco widziałam BEBILON 800g za 44zl to wcale nie taniej, bo jak w promocji kupię Enfamil teraz za 24zł 400g (normalna cena ok 30zł) to dużej różnicy nie będzie więc wtedy zostaniemy nadal na Enfamilu.


Podobno każdą zmianę mleka trzeba skonsultować z pediatrą. A nie miał problemów z brzuszkiem? U nas w szpitalu dzieci dostawały właśnie Enafamil i był wrzask. Mój je pił tylko przez ten czas jak byłam unieruchomiona a i tak biedny płakał emotka A babka z poradni mi mówiła że dzieci mają po nim problemy z brzuszkiem emotka Tylko w sumie Twój to już duży chłop emotka to może jakoś daje sobie z ty radę emotka


Mój synek w szpitalu dostawał Enfamil i dostaliśmy też przy wypisie puszkę do domu, a że krótko karmiłam piersią to mały w sumie od narodzin dostawał to mleko aż do 6 miesiąca i nie miał żadnych problemów z brzuszkiem. Potem przeszliśmy na NAN, a teraz jak mały ma już ponad 2 latka to jak ma ochotę to dostaje Bebiko lub Nestle Junior.


no właśnie dlatego jak skończy 6 miesiecy dostanie jeszcze z 4 -6 puszkek Enfamil 2 a potem chce spróbowac inne, ale napewno nie Bebiko bo to mielismy 1 i wg to jest najgorsze mleko z wielu jakie próbowaliśmy.


Eh to może mój jakiś taki wrażliwy był emotka Ale najważniejsze że teraz jest dużo lepiej emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5075774 Napisano: 15.03.2012 10:51:42 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

my też sie zastanawiamy czy jak mały wejdzie w mleko 2 to nie zmienić mu po kilku puszkach na inne, bo Enfamil kosztuje dużo, wiec musze zobaczyc ile kosztuje NAN, BEBILON i HIPP COMBIOTYK -orientuje się ktoś gdzie są te najtańsze i jaka cena? bo wczoraj w Tesco widziałam BEBILON 800g za 44zl to wcale nie taniej, bo jak w promocji kupię Enfamil teraz za 24zł 400g (normalna cena ok 30zł) to dużej różnicy nie będzie więc wtedy zostaniemy nadal na Enfamilu.


Podobno każdą zmianę mleka trzeba skonsultować z pediatrą. A nie miał problemów z brzuszkiem? U nas w szpitalu dzieci dostawały właśnie Enafamil i był wrzask. Mój je pił tylko przez ten czas jak byłam unieruchomiona a i tak biedny płakał emotka A babka z poradni mi mówiła że dzieci mają po nim problemy z brzuszkiem emotka Tylko w sumie Twój to już duży chłop emotka to może jakoś daje sobie z ty radę emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5075528 Napisano: 15.03.2012 09:07:30 w Konkursowiczki w ciąży
agasiam napisał(a):

A tak zmieniając temat chcemy z mężem zapisać młodego na basen-kurs dla niemowlaków. Czy któraś z mam uczestniczyła w czymś takim? Czy warto?


Jak zapiszesz to zdaj relację emotka Ja też bym chciała ale nie odważyłam się... Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5075061 Napisano: 14.03.2012 09:37:58 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

hm... a może ja tez powinnam małemu ścielić na podlodze i go kłaść by ćwiczył przewracanie?
bo w łóżeczku gdzie ma twardo to jak śpi na boku to się przewróci, a generalnie w nocy śpi na plecach, w dzień próbuje się przekręcać czasami ale leży na miękkim pościelonym tapczanie -nawet podusie ma pod kocem więc ciezko mu się przekręcić...


Z tego co wiem najlepiej jest jak ma twardo... Spróbuj go położyć na kocyku na podłodze. Ja mojego młodszego kładę, ale on co najwyżej przekręci główką w prawo lub lewo emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5075056 Napisano: 14.03.2012 09:36:24 w Konkursowiczki w ciąży
emilka1705 napisał(a):

beniaminowa napisał(a):

agasiam napisał(a):

Czytam co Wasze dzieciaczki potrafią i jestem w szoku. Mój synek ma 3 mc i owszem trzyma w ręku grzechotke i nawet ją wkłada do ust ale tylko przez chwilę. Ciesze się bo więcej leży na brzuszku i nawet czasem uda mu się przewrócić na plecki. Ale z plecków na brzuszek to już nie, mama mówi że te umiejetność dzieci zwykle nabywają w 4-5 mc. Za to u pediatry ostatnio próbował zrobić mostek na pleckach co bardzo mnie zaskoczyło.


Nie jesteś sama emotka Mój też nie był szybki, ale dogonił dzieci w swoim wieku a niektóre nawet przegonił bo zaczął chodzić jak miał 11 miesięcy. Ale nie ma co porównywać bo można się tylko niepotrzebnie denerwować.


oj ja się już jakiś czas temu naczytałam. Nasza mała leżąc na brzuszku gdy miała ok miesiąca i ciut mniej ślicznie dźwigała głowe, ale z czasem przestała. Jedynie czasami przekręciła z jednego boku na drugi. Zaczęłam się martwić. Jeszcze wcześniej lekarka coś szepnęła że Liwka jest bardzo delikatnie asymetryczna. Kuzynka na fb dodała zdjęcie swojego synka o tydz starszego niż Liwia, który dzielnie dzwigał głowe. Nie mogąc zasnąć pewnego wieczoru zaczełam czytać o nie trzymaniu główki, połączyłam to z tą asymetrią i co? Panika. Akurat na drugi dzień miałyśmy szczepienie więc ze łzami w oczach opowiedziałam lekarzowi co i jak. Ten położył małą na brzuchu a ona ślicznie dźwiga główkę emotka
Jeśli chodzi o asymetrię to mnie wyśmiał i przez moje porównywania i domysły to tylko strachu najadłam-a córcia okazała się zwyczajnie leniwa.


Oj mój też był leniwy emotka A jak go kładłam na brzuch to był taki wrzask że mamuśka przychodziła pytać dlaczego robię dziecku krzywdę emotka
Także ja już nie porównuję, ale czasem zazdroszczę jak czyjeś dziecko już siedzi, samo je czy woła siku. Tylko że to wszystko bez ciśnienia emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5075046 Napisano: 14.03.2012 09:32:38 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

Dodajesz zwykłego modyfikowanego do Pepti?
U nas wystarczy, że ja zjem coś z nabiału i niestety mały ma kilka lub kilkanaście kropek, więc wiadomo, że jeszcze nie przeszło.


Katrin bo mleko krowie jest dużo bardziej uczulające niż modyfikowane... Może zapytaj pediatry czy już możesz podawać łyżeczkę modyfikowanego czy jeszcze nie... Ja zaczęłam dopiero ok 8 miesiąca ale wiem że to dość późno, więc chyba zależy od lekarza... Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5074886 Napisano: 14.03.2012 08:22:05 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

To mój młodszy 3 tygodnie i waży klocu 5300. Lekarka stwierdziła, że za szybko przybiera na wadze. Boję się pomyśleć co będzie za miesiąc czy dwa, bo już różnicę czuć na rękach i w kręgosłupie. A mały strasznie lubi być na rękach u mnie czy męża.


Mój młodszy jak miał 6 tygodni ważył 6,2 kg. Nic mi lekarze nie mówili że za szybko przybiera na wadze... Może to i dobrze bo niepotrzebnie bym panikowała. Ale wydaje mi się że Twój aż tak dużo nie przybiera żeby panikować, dzieci przybierają ok 1 kg na miesiąc. Będzie dobrze emotka Tylko nosić ciężko... Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5074872 Napisano: 14.03.2012 08:17:56 w Konkursowiczki w ciąży
agasiam napisał(a):

Czytam co Wasze dzieciaczki potrafią i jestem w szoku. Mój synek ma 3 mc i owszem trzyma w ręku grzechotke i nawet ją wkłada do ust ale tylko przez chwilę. Ciesze się bo więcej leży na brzuszku i nawet czasem uda mu się przewrócić na plecki. Ale z plecków na brzuszek to już nie, mama mówi że te umiejetność dzieci zwykle nabywają w 4-5 mc. Za to u pediatry ostatnio próbował zrobić mostek na pleckach co bardzo mnie zaskoczyło.


Nie jesteś sama emotka Mój też nie był szybki, ale dogonił dzieci w swoim wieku a niektóre nawet przegonił bo zaczął chodzić jak miał 11 miesięcy. Ale nie ma co porównywać bo można się tylko niepotrzebnie denerwować. Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5074812 Napisano: 14.03.2012 08:03:45 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

beniaminowa a ile ma już twój maluch?
Kurcze jak Twój to klocuszek to mój to chyba nie wiem co emotka


Agusia ma 6 i pół tygodnia emotka Mały się urodził także cieszy mnie to przybieranie na wadze, a poza tym urósł 3 cm emotka
Twój się wielki urodził (mój pierwszy miał 4170 emotka ) także będzie z niego kawał chłopa emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5074255 Napisano: 14.03.2012 04:40:37 w Konkursowiczki w ciąży
My byliśmy dziś na szczepieniu... Mały był dzielny i jestem z niego bardzo dumna emotka Robił tylko łeee jak się pielęgniarka wkłuwała. Ale później już nie płakał emotka
No i waży już 5 kg emotka emotka Klocuszek emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5072869 Napisano: 14.03.2012 08:52:10 w Konkursowiczki w ciąży
anava napisał(a):

rachel napisał(a):

Hejka emotka ) Ja się wczoraj naczytałam o porodach na forum i nie spałam z przerażenia całą noc prawie. Do tego strasznie zdrętwiały mi dłonie i popuchłu palce. Czuję jakbym miała palce z gumy i zero kontroli nad nimi. Z pozytywów to weszłyśmy dzisiaj w 37 tydzień i dzisiaj mamy zajęcia w szkole rodzenia. W nocy spisałam sobie pytania wiec pewnie stamtad nie wyjde za szybko!!
Czy takie paniczne przerażenie jest normalne??:>


każda z nas podchodzi to tego inaczej

ja nastawiałam się, że będzie to będzie i było BARDZO DOBRZE - powtórzyłabym swój poród chętnie


Jak to dobrze że ktoś ma miłe wspomnienia z porodu emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0

beniaminowa

#5072497 Napisano: 13.03.2012 10:00:07 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

Bo te sklepowe kurczaki to same hormony emotka Ja nawet jak gotuję rosół, to pierwszą wodę wylewam emotka


Ja jak gotuję rosół to z indyka... Przyzwyczaiłam się jak mogłam jeść tylko indyka... Ale tą pierwszą wodę też wylewam. Wyświetl w wątku >>
0 0