Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika agusia147

agusia147

#4764672 Napisano: 18.10.2011 05:24:05 w Konkursowiczki w ciąży
Dziewczyny a jak działa tacierzyńskie? Ile wynosi (w jednym miejscu przeczytałam że 7 tygodni, a w drugim, że 2)? Czy na stażu też przysługuje? Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4764465 Napisano: 18.10.2011 04:16:56 w Konkursowiczki w ciąży
Kurde też właśnie szukam. A ile kosztuje ta książka? Może się szarpnę skoro mówicie, że warto? Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4764339 Napisano: 18.10.2011 03:28:18 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

W oczekiwaniu na dziecko Murkoffa - genialna książka, już ją kocham!

Najlepsze że wczoraj się pół dnia martwiłam że mnie podbrzusze boli... właśnie wyczytałam, że to normalny ból rozciągającego się brzucha i jeśli nie ma żadnych innych objawów to należy się tym N-I-E M-A-R-T-W-I-Æ (w książce dosłownie takimi literami napisane emotka )

genialnie jest ta książka pisana - idealnie pod kobietę w ciąży emotka



Poszukam PDF więc emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4764290 Napisano: 18.10.2011 03:09:15 w Konkursowiczki w ciąży
kotek11 napisał(a):

dianek - bardzo grube i bardzo ciekawe emotka

agusia - kaktusy mozecie kupic emotka



kaktusy u nas nawet usychają. Mamy suche powietrze, nas często nie ma nawet miesiąc...

@Dianek co czytasz? Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4764250 Napisano: 18.10.2011 02:52:19 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):


agasiam napisał(a):

Właśnie jestem na etapie urządania pokoju maluszka i zastanawiam sie nad kwiatami doniczkowymi. Do tej pory w pokoju stały 3 storczyki i zastanawiam się czy mogą zostać, czy raczej powinnam je wynieść?



kwiatki w pokoju dziecięcym jak najbardziej! tylko nie wszystkie się nadają emotka

storczyki nie są trujące, nie śmiecą i nie mają intensywnych zapachów, więc jak najbardziej mogą zostać

ogólnie rośliny doniczkowe o dużej powierzchni liści oczyszczają i nawilżają powietrze, usuwają część alergenów z powietrza i sprawiają, że w pokoju mniej się kurzy (np. monstera, kawa)

nasze polskie mieszkania są wyjątkowo mało zielone, na zachodzie kwiaty doniczkowe są bardziej doceniane

a dla starszych dzieciaków polecam na parapet np. fiołki amerykańskie - w różnych kolorkach - łatwo się je hoduje, łatwo kwitną i wybaczają wiele błędów nawet kilkuletnim hodowcom emotka



Nasze mieszkanie to kwiatków niestety nie widzi, a wszystko przez to, że często wyjeżdżamy i kwiatki by usychały... Nie ma więc sensu.
Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4764101 Napisano: 18.10.2011 02:00:23 w Konkursowiczki w ciąży
monika1985monik napisał(a):

agusia147 napisał(a):

monika1985monik napisał(a):

kotek11 napisał(a):

Agusia niestety (moim zdaniem) starsi ludzie nie sa zyczliwi, bo wychodza z zalozenia ze im sie wszystko nalezy z racji wieku. ja bedac w ciazy jezdzilam do lekarza na koniec miasta (diabetolog)i po drodze mijalam tramwajem 2 rynki/targi. nie raz babia z kula pod pacha leciala do tramwaju obladowana torbami. a jak juz wskoczyla po schodach to szybko omiotla wzrokiem miejsca, upolowala ofiare i zaczynalo sie- wdychnie, sapanie, etc... kiedys sobie mnie upolowala ...a ja grzecznie na krancowce wsiadlam i zajelam krzeselko ze znaczkiem dla ciezarnych...oj co sie nasluchalam... wiec tylko babci odpowiedzialam - ze ja siedze na miejscu dla ciezarnych, jestem w iazy. ale skoro ona tez jest w ciazy i sie czuje gorzej ode mnie to chetnie jej ustapie emotka




Oj masz racje też doświadczyłam takich sytuacji i naprawdę było mi mega przykro , usłyszałam też ( będąc w 9 miesiącu i ledwo co stojąc na nogach) od babci żebym nie cudowała bo ciąża to nie choroba i że jej miejsce się bardziej należy niż mi.



Mnie też jest mega przykro jak się robią tego typu sytuacje, nikt nie pomyśli, że stoję za dwoje, a obciążenie kręgosłupa non stop na kilka kilo, bo tyle brzuch waży, męczy stanie często tak, że aż słabo się robi, do tego mam anemię...



No to witam w klubie ja też mam anemie emotka choć w 1 ciąży jakoś to było zobaczymy jak będzie teraz emotka



Ja mam lekką, ale mimo to np. częściej mi jest słabo.
Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4763988 Napisano: 18.10.2011 01:23:31 w Konkursowiczki w ciąży
monika1985monik napisał(a):

kotek11 napisał(a):

Agusia niestety (moim zdaniem) starsi ludzie nie sa zyczliwi, bo wychodza z zalozenia ze im sie wszystko nalezy z racji wieku. ja bedac w ciazy jezdzilam do lekarza na koniec miasta (diabetolog)i po drodze mijalam tramwajem 2 rynki/targi. nie raz babia z kula pod pacha leciala do tramwaju obladowana torbami. a jak juz wskoczyla po schodach to szybko omiotla wzrokiem miejsca, upolowala ofiare i zaczynalo sie- wdychnie, sapanie, etc... kiedys sobie mnie upolowala ...a ja grzecznie na krancowce wsiadlam i zajelam krzeselko ze znaczkiem dla ciezarnych...oj co sie nasluchalam... wiec tylko babci odpowiedzialam - ze ja siedze na miejscu dla ciezarnych, jestem w iazy. ale skoro ona tez jest w ciazy i sie czuje gorzej ode mnie to chetnie jej ustapie emotka




Oj masz racje też doświadczyłam takich sytuacji i naprawdę było mi mega przykro , usłyszałam też ( będąc w 9 miesiącu i ledwo co stojąc na nogach) od babci żebym nie cudowała bo ciąża to nie choroba i że jej miejsce się bardziej należy niż mi.



Mnie też jest mega przykro jak się robią tego typu sytuacje, nikt nie pomyśli, że stoję za dwoje, a obciążenie kręgosłupa non stop na kilka kilo, bo tyle brzuch waży, męczy stanie często tak, że aż słabo się robi, do tego mam anemię... Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4763948 Napisano: 18.10.2011 01:12:10 w Konkursowiczki w ciąży
kotek11 napisał(a):

Agusia niestety (moim zdaniem) starsi ludzie nie sa zyczliwi, bo wychodza z zalozenia ze im sie wszystko nalezy z racji wieku. ja bedac w ciazy jezdzilam do lekarza na koniec miasta (diabetolog)i po drodze mijalam tramwajem 2 rynki/targi. nie raz babia z kula pod pacha leciala do tramwaju obladowana torbami. a jak juz wskoczyla po schodach to szybko omiotla wzrokiem miejsca, upolowala ofiare i zaczynalo sie- wdychnie, sapanie, etc... kiedys sobie mnie upolowala ...a ja grzecznie na krancowce wsiadlam i zajelam krzeselko ze znaczkiem dla ciezarnych...oj co sie nasluchalam... wiec tylko babci odpowiedzialam - ze ja siedze na miejscu dla ciezarnych, jestem w iazy. ale skoro ona tez jest w ciazy i sie czuje gorzej ode mnie to chetnie jej ustapie emotka



No właśnie Wszystko im się należy, a jak człowiek wyrazi jakiś bunt czy niechęć bo sam nie czuje się kolorowo, to zaraz brak szacunku itp. A nie raz widziałam jak obładowana babcia z siatami biegnie, a kule jak napisałaś ma pod pachą... Bo te kule to dla picu, żeby rentę dostawać, jak mają niby jakiś stopień inwalidztwa... Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4763435 Napisano: 18.10.2011 10:25:55 w Konkursowiczki w ciąży
ziolko napisał(a):

Agusia, weszłaś bez kolejki w końcu??



W końcu wyszła pielęgniarka wnerwiona, że jak można się tak zachowywać i wpuściła mnie przed innymi, ale ludzie patrzyli na mnie jakbym im przynajmniej pół rodziny ping pongiem wybiła...

katrin22 napisał(a):

Ludzie w Polsce są tacy zawzięci, nie ma co liczyć na życzliwość..chyba, że też młodych cywilizowanych ludzi.



Ale niesamowite jest to, że ludzie młodzi są bardziej tolerancyjni i kulturalni i życzliwi niż ci starsi, którzy niby swoje przeżyli. Powinni wiedzieć, że będąc miłym dla innych prędzej czy później do nas to wróci... Ja uważam, że jak raz ustąpię miejsca Pani w autobusie, to innym razem mnie ktoś ustąpi jak będę w potrzebie. Po co zachowywać się jak walczące barany na pastwisku?
Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4763170 Napisano: 18.10.2011 08:53:17 w Konkursowiczki w ciąży
lui napisał(a):

agusia147 napisał(a):

To same chłopaki (prawie) emotka

Byłam w przychodni dziś zrobić badania, na prawdę nie wiedziałam, że ludzie potrafią być tak okrutni i chamscy wobec kobiet w ciąży. I to tacy starej daty, ja wiem, że do gabinetu pobrań zawsze jest kolejka, ale kartka wisi jak byk, że kobiety w ciąży, kombatanci i ci co na podwójny cukier wchodzą bez kolejki. Wyskakuje taka jedna raszpla z tekstem, że ciąża to nie choroba, że sama dwójkę donosiła i że ma niby problemy z kręgosłupem i trzeba ją wpuścić... A kogo kurna obchodzi, że dziecko waży i kręgosłup od chodzenia czy nawet dłuższego stania boli jak cholera, że nawet siedzenie nie jest wygodne itp... Potem do wielkiej wrzawy dołączyło się kilka babć i dziadek, dobrze że jeszcze są młodzi ludzie co potrafią stanąć w obronie... No i pielęgniarki...



ja robię badania w pobliskim szpitalu, u nas to nawet kartka nie wisi że ciężarówki mają pierwszeństwo. Stałam ok. 30min. w kolejce w zeszłym tygodniu...



U nas jak wisi to powinno być to honorowane, tym bardziej jak przez personel jest... Pacjenci powinni się dostosować... U nas w większości placówek pierwszeństwo mają ciężarówki... Sama jak nie byłam w ciąży też nie miałam problemu z przepuszczaniem innych...
Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4763148 Napisano: 18.10.2011 08:44:16 w Wkurza mnie...
szarri napisał(a):

wkurza mnie, że nic nie wygrywam od jakiegoś czasu. totalna posucha. nie wymagam wiele - cokolwiek! przegrałam nawet sweterek na allegro emotka



Mam to samo emotka

Oprócz tego wkurzyła mnie sytuacja w przychodni...

Byłam w przychodni dziś zrobić badania, na prawdę nie wiedziałam, że ludzie potrafią być tak okrutni i chamscy wobec kobiet w ciąży. I to tacy starej daty, ja wiem, że do gabinetu pobrań zawsze jest kolejka, ale kartka wisi jak byk, że kobiety w ciąży, kombatanci i ci co na podwójny cukier wchodzą bez kolejki. Wyskakuje taka jedna raszpla z tekstem, że ciąża to nie choroba, że sama dwójkę donosiła i że ma niby problemy z kręgosłupem i trzeba ją wpuścić... A kogo kurna obchodzi, że dziecko waży i kręgosłup od chodzenia czy nawet dłuższego stania boli jak ch****a, że nawet siedzenie nie jest wygodne itp... Potem do wielkiej wrzawy dołączyło się kilka babć i dziadek, dobrze że jeszcze są młodzi ludzie co potrafią stanąć w obronie... No i pielęgniarki... Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4763144 Napisano: 18.10.2011 08:43:19 w Konkursowiczki w ciąży
To same chłopaki (prawie) emotka

Byłam w przychodni dziś zrobić badania, na prawdę nie wiedziałam, że ludzie potrafią być tak okrutni i chamscy wobec kobiet w ciąży. I to tacy starej daty, ja wiem, że do gabinetu pobrań zawsze jest kolejka, ale kartka wisi jak byk, że kobiety w ciąży, kombatanci i ci co na podwójny cukier wchodzą bez kolejki. Wyskakuje taka jedna raszpla z tekstem, że ciąża to nie choroba, że sama dwójkę donosiła i że ma niby problemy z kręgosłupem i trzeba ją wpuścić... A kogo kurna obchodzi, że dziecko waży i kręgosłup od chodzenia czy nawet dłuższego stania boli jak cholera, że nawet siedzenie nie jest wygodne itp... Potem do wielkiej wrzawy dołączyło się kilka babć i dziadek, dobrze że jeszcze są młodzi ludzie co potrafią stanąć w obronie... No i pielęgniarki... Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4762548 Napisano: 17.10.2011 08:02:50 w Konkursowiczki w ciąży
leoniu napisał(a):

endzi1984 napisał(a):

Dziewczyny musze sie pochwalic emotka Niedawno wrocilam od lekarza i udalo sie podpatzrec plec Malenstwa emotka No i bedzie chłopak mąż bardzo zadowolony od poczatku chciał syna emotka


E tam emotka u mnie też podpatrzył w 14 tygodniu, że chłopak (cyt.: coś tam wisi, o, widzi Pani), potem dłuuuuugo widzieliśmy (no dobra, on widział, ja tam do końca nic nie mogłam zauważyć emotka )tylko pupsko... A w szóstym, kiedy zażądałam definitywnej informacji - okazało się że dziewczyna.
Czym zaniżam męską średnią forumową.



Ja mam na zdjęciach jak byk pisior emotka Wcześniej pupcię pokazywał, a jak już pokazał ... Ale za to mężu dumny jak paw chodzi emotka I już nie jest, że niby ja go gwałtem wzięłam emotka Tylko, że on zrobił emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4762502 Napisano: 17.10.2011 07:47:47 w Konkursowiczki w ciąży
endzi1984 napisał(a):

Dziewczyny musze sie pochwalic emotka Niedawno wrocilam od lekarza i udalo sie podpatzrec plec Malenstwa emotka No i bedzie chłopak mąż bardzo zadowolony od poczatku chciał syna emotka



Gratki emotka Widzę sami chłopcy praktycznie w brzuchach forumowych emotka

dianek napisał(a):

no proszę, następny chłopak do kolekcji emotka gratuluję emotka

my będziemy podglądać za 13 dni - już się doczekać nie mogę emotka



Hihi ciekawska emotka . Ja się dopiero w 20 tygodniu dowiedziałam.
Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4762147 Napisano: 17.10.2011 05:45:03 w Wkurza mnie...
Mnie wkurzyło babsko na poczcie, kolejka jak nie wiem, podchodzę do okienka, a tu przychodzi jakaś raszpla w spodniach co mi się z nogami bociana skojarzyły i mi z pyskiem że ona tu stała, a stałam w kolejce dobre kilka minut i jej nie było, ani nikt nie kojarzył by była. I ona z pyskiem, że ją trzeba przepuścić bo ona z dzieckiem jest (btw dziecko to dziewczynka na oko tak z 8-9 lat). Po prostu śmiech na sali, ale przynajmniej było się na kim wyżyć, a kobitki co stały za mną ruszyły na pomoc emotka Ale bezczelność ludzka nie zna granic. Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4761419 Napisano: 17.10.2011 01:19:52 w Konkursowiczki w ciąży
ziolko napisał(a):

katrin22 napisał(a):

ziolko napisał(a):

ciekawe, jak ona wyglądała w ciązy emotka

Katrin nie przejmuj się emotka



Nie przejmuję się, tylko żal mi męża, bo jemu za nią głupio jest, ja za 2 tygodnie myślę urodzę, przytyłam jak na razie 11kg, a ona ponoć z moim mężem 30kg, i jeszcze ma śmiałość krytykować.
Kurcze, niektórzy mają fajną teściową, ale to chyba rzadkość.



no cóz, powtarzam - zapomniał wół, jak cielęciem był
emotka

ja na razie mam spoko teściową, zobaczymy, jak będzie później



Moja jest upierdliwa, ale z troski emotka

Odnośnie ubezpieczenia i przychodni, udało mi się złożyć deklarację. Ale tylko dlatego, że miałam kartę, że jestem ubezpieczona w śląskiej kasie chorych. Inaczej kazałyby lecieć do ZUSU. Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4760553 Napisano: 17.10.2011 08:44:57 w Konkursowiczki w ciąży
Mężu ma własną działalność gospodarczą... Kurcze zaraz się chyba przejdę do przychodni i dowiem, aż tak daleko nie mam. Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4759763 Napisano: 16.10.2011 08:33:57 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

dianek napisał(a):

emilka1705 gratulujemy! aleś nas zaskoczyła emotka


zaskoczyła, teraz ja zaczynam się bać... emotka



No właśnie jednego dnia pisze, a drugiego że już z dzieckiem w domu emotka Zazdroszczę prędkości. Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4759754 Napisano: 16.10.2011 08:32:20 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

agusia147 napisał(a):

dianek napisał(a):

agusia147 napisał(a):


Dziewczyny wiecie może jak zapisać się do przychodni z NFZ? Jakie potrzebne są dokumenty?



dowód osobisty + dowód ubezpieczenia
chociaż babe w ciąży chyba bez dowodu ubezpieczenia powinni zapisać



Czy ubezpieczenie liczy się takie jak np. na uczelni? Czy jeszcze coś innego? Jestem jeszcze ubezpieczona prywatnie, ale to się chyba nie liczy? Bo wiem, że trzeba być zameldowanym w danym mieście. Mam kartę z NFZ z poprzedniego miejsca zamieszkania.



Nie trzeba być zameldowanym w danym mieście - mąż jest zameldowany na podhalu a przychodnię ma w Krakowie.

Dowód ubezpieczenia to zaświadczenie o zgłoszeniu do ZUSu lub RMUA Twoje - jeśli odprowadzasz składki do ZUS lub jeśli jesteś studentką na prawnym utrzymaniu rodziców - to dowód ubezpieczenia rodziców oraz dokument potwierdzający, że zgłosili Cię jako członka rodziny do ZUS (mieli taki obowiązek)




No ale wyszłam za mąż i teraz budżet wspólny z mężem, a rodzice nas nie utrzymują. ZUSu nie płacę bo nie pracuję. Czyli co? Nie mam ubezpieczenia? Czy mogę lecieć dalej na ubezpieczeniu ojca z pracy mimo innego nazwiska?
Wyświetl w wątku >>
0 0

agusia147

#4759496 Napisano: 16.10.2011 06:44:14 w Konkursowiczki w ciąży
monika1985monik napisał(a):

emilka1705 napisał(a):

Ja już z dzidzią w domku:)




Gratulacje emotka pozazdrościć emotka



No ja też bym już chciała, a tu jeszcze 3 miesiące emotka
Wyświetl w wątku >>
0 0