Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika zielonaszpilka

zielonaszpilka

#6588013 Napisano: 08.04.2019 13:22:13 w Wkurza mnie...
visserarthur napisał(a):

Mój były nauczyciel, radny, w oświadczeniu majątkowym wskazuje dochód z tytułu stosunku pracu 72000, jego żona 80000. Czy to tak mało patrząc ile wynosi płaca minimalna...? W tym wszystkim mowa jest chyba zawsze TYLKO o podstawie. Inna bajka, ale na Uniwersytecie prodziekan nam kiedyś opowiadała, że mają podstawę, a do tego od każdej godziny zajęć, prawa autorskie od każdego wykładu, za seminarium za każdego studenta... Nauczyciel też różne dodatki ma.

Nie, przychód ze stosunku pracy to wszystko co z tej pracy dostał, więc nadgodziny też. no uniwersytety to inna bajka dlatego oni nie strajkuja:)  Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#6587999 Napisano: 08.04.2019 12:57:16 w Wkurza mnie...
@gnieszk@ napisał(a):

tamlin111 napisał(a):

cleo25 napisał(a):

justfine napisał(a):

Pensje nauczycieli są oderwane od rzeczywistości, bo tylko w sektorze państwowym osoby z największym doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami oraz sukcesami krajowymi i międzynarodowymi (mówię o nauczycielach dyplomowanych, których znam i którzy inspirują mnie do rozwoju i stawania się lepszym belfrem) przy normalnym wymiarze godzin nie zobaczą na swoim wyciągu bankowym trójki z przodu (o wyższych liczbach nie wspominając). Popatrzcie, kto strajkuje - osoby z tytułami Nauczyciela Roku, członkowie grupy Superbelfrzy RP. To są prawdziwi giganci. Ci przeciętni, zasiedziali - oni nie będą strajkować, bo boją się zmiany status quo.

" Przy normalnym wymiarze godzin " - czyli ile ? 170-180h/ miesiąc emotka
Niech pokażą PIT wtedy każdy sobie policzy ile zarabiają miesięcznie. A w to, że nie mają "trójki" z przodu, nie wierzę emotka

Ja mogę podpowiedzieć, bo kilka dni temu rozliczałam, nauczycielka klas 1-3, wiek około 35 lat, jedno miejsce pracy, przychód roczny 64000zł.  


Mam podobne dane emotka W biurze rachunkowym żaden z rozliczanych przez nas w przeciągu ostatnich lat nauczycieli nie miał przychodu (w przeliczeniu na miesiąc) niższego nIz 5300 brutto co daje jakieś 3800 na rękę. Być może to przypadek.

To jest wynagrodzenie podstawowe plus nadgodziny. Żaden nauczyciel za goły etat nie będzie miał 3 z przodu:) nawet dyplomowany, chyba, że w gminie mają duże dodatki za wychowawstwo i jakieś dodatki wiejskie czy motywacyjne. Ale mam sporą styczność z nauczycielami i nie znam takiego, który za pracę bez nadgodzin  ma 3 tys. Za to każdy z nich chętnie przejdzie na pracę na etat 40 godzinny pod warunkiem, że w szkole będą mieć warunki na pracę biurową - tj. dostęp do biurka z komputerem, internetem i drukarką, żeby móc w spokoju przygotować i sprawdzić sprawdziany, uzupełnić dzienniki, arkusze i całą resztę biurokratycznego syfu, którym są zasypani i przygotować się do lekcji, a wszystkie szkolenia, rady pedagogiczne, zebrania z rodzicami, konsultacje z rodzicami i międzyzespołowe, odpisywanie na maile i odbieranie telefonów od rodziców, kółka zainteresowań, przygotowania uczniów do konkursów i przedstawień, organizacja i same wycieczki, dyskoteki, przygotowywanie dekoracji i tablic tematycznych odbędzie się w ramach tych 40 godzin. Zapytajcie znajomych nauczycieli, czy nie woleliby takiego systemu:) Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#6587631 Napisano: 06.04.2019 12:53:53 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Do wysylki zajaczkow lindt chcą pesel.  Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

zielonaszpilka

#6587579 Napisano: 06.04.2019 00:50:01 w Informują

zielonaszpilka

#6587571 Napisano: 05.04.2019 23:58:07 w Wkurza mnie...
szukajacykonkursow napisał(a):

aneta19790411 napisał(a):

bruce napisał(a):

Myślę, że w każdym zawodzie są osoby, rzetelnie wykonujące swoje zajęcia, jak i takie, które - kosztem innych - lekceważą te obowiązki. emotka  Piekarz, który pracuje niesolidnie, upiecze niesmaczny/niezdrowy/szkodliwy chleb, taki sam lekarz zaszyje w ciele pacjenta o jedne narzędzia operacyjne za dużo, a pielęgniarka w szpitalu, by obejrzeć ulubiony serial, odejdzie od łóżka człowieka umierającego, dróżnik zaśpi/zagapi się i pociąg wjedzie na jadący spokojnie przez przejazd kolejowy samochód, pijany kierowca wycieczki spowoduje wypadek i zginą niewinni pasażerowie, nauczyciel nie nadąży na uczniami - nie dopilnuje wycieczki szkolnej w górach i dojdzie do tragedii, jak na Pilsku...  Wiadomo - są ludzie i ludziska...  emotka

Owszem, ale złego piekarza zwolnią, kucharza - również. Policjanci, lekarze itp - jeśli nienależycie wypełniają swoje obowiązki - mogą liczyć się ze zwolnieniem z pracy. A nauczyciele? Właśnie myślę, że najgorzej mają Ci najlepsi, przykładający się do swoich obowiązków. Nie dość, że mają dużo więcej pracy, stresu itp.to jeszcze dostają cięgi za swoich mniej przykładających się do pracy
kolegów.

Bo powinna prywatyzacja szkół, pszyszłaby kontrola na lekcje czy nauczyciel się przykłada do nauczania i mógłby stracić pracę.Młodzież też chciałaby lub musiałaby się lepiej uczyć bo rodzice by za to płacili.Wedle powiedzenia,Z niewolnika nie ma pracownika/ucznia.Nauczyciel ma z tego pensję a uczeń jak nie zda z jednego,dwóch przedmiotów zmarnowany czas i musi cały rok powtarzać od nowa.Wiecie dlaczego nauczyciele tak protestowali przeciwko likwidacjom gimnazjów...?Bo będą mieli o jeden rok mniej pracy, a co niektórzy to nawet obawiali się że stracą pracę.Czyli im to nie przeszkadzało ta praca w tym całym haosie(sam chodziłem do gimnzajum)ale uczniom już tak.Teraz domagają nawet podwyżek po 1000 zł. poprzednio były obawy o pracę.A jak wiemy wysokość zarobków zależy od ilości chętnych.

Taaaprywatyzacja... sprawdź jak jest w prywatnych szkołach emotka pensje nauczycieli śmieszne - jeszcze mniejsza niż w państwowych, a do tego zero przywilejów z karty nauczyciela. Dzieci będa się uczyć bo rodzice płacą? emotka to już największy żart. Tam jest płacę, więc wymagam - rodzice oczekują dobrych ocen, bo płacą i to dostają emotka Wyświetl w wątku >>
1 aniajukej 0

zielonaszpilka

#6586927 Napisano: 03.04.2019 22:26:28 w Pomocy!!!!
Pytanie do konkursowiczów z dużym stażem na forum. Czy ktoś może przypomnieć mi - może być na pw - nicka jednego konkursowicza (albo konkursowiczkę), który tu się udzielał wiele lat temu (teraz może też, ale pod zmienionym nickiem;), który w swoich wypowiedziach specjalnie robił błędy w praktycznie każdym wyrazie? Pisał... sepleniąc? emotka Nie daje mi to spokoju, a nie mogę odszukać tych wypowiedzi na forum. Widzę avatar przed oczami, widzę te wypowiedzi, a za cholerę nie mogę sobie przypomnieć nicka emotka

EDIT: ok, mam! Sama znalazłam emotka Wyświetl w wątku >>
2 kreatia, kalka 0

zielonaszpilka

#6586897 Napisano: 03.04.2019 21:09:09 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Prawie padłam i już miałam produkować się w wątku "wkurza mnie" emotka Zerkam na regulamin Colgate Biedronka, a tam na samym dole załącznik nr 1 i wypisane jakieś produkty. Myślałam, że to lista produktów promocyjnych, a tam same pasty 75 ml, a ja kupiłam te najtańsze 100 ml emotka Zapas chyba na rok emotka i se myślę.... no w piz** emotka ale na szczęście w końcu doczytałam nagłówek tego załącznika emotka uff Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#6586882 Napisano: 03.04.2019 20:39:42 w Wkurza mnie...
bruce napisał(a):

joan napisał(a):


Powiem Wam, że naprawdę szkoda mi tych wszystkich lat spędzonych w szkole, które niczym nie zaowocowały emotka   Oto ja, wzorowa uczennica... pasek na każdym świadectwie i przypinka na mundurku. Żal mi tego czasu bardzo. I smuci mnie świadomość, że współczesnym dzieciakom też kiedyś może być żal.

emotka emotka emotka
Nic dodać, nic ująć - podpisuję się pod tym obiema ręcami! emotka
("starość" celowo ominęłam, bo gdzie tam Tobie do mnie, prawdziwej staruchy?! emotka ).  

O tak emotka Zgadzam się praktycznie ze wszystkimi wypowiedziami w tym wątku a propos nauczycieli i strajku. Nauczyciele strajkują, bo zarabiają za mało. To fakt. Mogą się przenieść do innej branży i to robią - niestety ci najlepsi. Oni odchodzą, zmieniają branże, zakładają swoje firmy, bo nie chcą i nie muszą użerać się z rodzicami i ich dziećmi za marne grosze w tak fatalnym systemie edukacyjnym. Zostają mierni nauczyciele, którzy nie mają innej opcji jak zostać w szkole. Poza tym to czego dzieci się uczą w szkole... masakra. Rozbiór logiczny zdania? Po cholere to komu? Jakie zboża i rośliny uprawiają w RPA a jakie w Brazylii? No serio? A wszystkie bitwy starożytności wykute na pamięć, chociaż wiedza o I i II Wojnie Światowej leży i kwiczy. Potrzebna jest gruntowna reforma edukacji. Zaczynając od systemu, przez podstawę programową, metody nauczania, aż po pensje i szkolenie nauczycieli. Finlandii zajęło to 30 lat. Jakbyśmy zaczęli teraz to może w 2050 bylibyśmy potęgą emotka Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#6586627 Napisano: 03.04.2019 12:45:17 w Wkurza mnie...
zielonaszpilka napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

Agnes napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

strajk nauczycieli który ma być (od)8go... Czy nauczyciele naprawdę mają aż tak źle??? Przecież nikt im nie broni iść do lepiej płatnej pracy zamiast użerania się z dzieciakami... Na dodatek wychowawczyni mojej pierwszoklasistki miała wypadek 2 miesiące temu i od tego czasu jest na L4 a dzieciaki mało co robią w szkole, nie wspominając że nie dostają żadnych ocen i ogólnie się lenią bo zajmuje się nimi kupa różnych nauczycielek... emotka

oj tez mnie to wkurza zwłaszcza ze nadal nie wiem ile strajk potrwa i co mam zrobic z 4 latką ?
przy okazji kolezanka która jest nauczycielką i narzeka ze na rekę ma tylko 2900zł
naprawdę chciałabym miec tyle


No właśnie ja trochę nie rozumiem kto strajkuje bo różni nauczyciele różnie zarabiają. Szwagierka prowadzi zerówki, narobić się nie narobi - na ogół jest max 5h w szkole, w zerówkach sprawdzianów nie ma, szlaczki sprawdzają na zajęciach, dzieci na ogół ciągle w sali siedzą, kompletnie nie wiem co takim zerówczankom nie pasuje emotka Wiadomo są nauczyciele i nauczyciele (jest tu jakiś? moze się wypowie jak to naprawdę jest?) ale że aż tak marnie zarabiają?

Moja siostra była nauczycielką. 5 miesięcy emotka na umowę na zastępstwo. Kończyła filologię angielską, a akurat szukali kogoś na zastępstwo. 5 miesięcy wystarczyło jej, żeby powiedzieć: nigdy więcej! Ona jest osobą, która bardzo się angażuje we wszystko, więc siedziała po nocach, tworzyła pomoce, drukowała materiały, przygotowywała różne poziomy zadań, bo dzieciaki miały różne umiejętności. W końcu jej mąż jak zobaczył jej pasek z wypłat,a to się wkurzył i kazał jej się zwolnić. Ani nie miał żony przez ten czas, ani dzieci matki, ani kasy z tego nie było, a do tego siostra pół domu wynosiła do pracy, żeby coś dzieciom pokazać albo zrobić jakąś pomoc:D W maju czy czerwcu, kiedy my wszyscy wieczory i weekendy spędzaliśmy na działce ona siedziała przy komputerze, dziennikach albo sprawdzianach. Weekend w weekend, wieczór w wieczór emotka A ona też była wykończona. Głównie rodzicami - roszczeniowymi, rozwydrzonymi gorzej niż ich dzieci, niewydolnymi wychowawczo, uważającymi swoje dzieci za 8 cud świata, co niestety miało nic wspólnego z rzeczywistościa emotka i niewydolnym systemem. Proponowali  jej przejście na normalną umowę, ale podziękowała. Wszyscy pukali się w głowę, no bo jak to nie chce być nauczycielem?! Tyle wolnego, pewna praca.... Ano tak to. I właśnie o to chodzi w tym strajku. O to o czym pisze @kreatia. To nie chodzi o obecnych nauczycieli, którzy niestety bardzo często są słabi. Ale dlaczego tak jest? Ano właśnie dlatego, że dobrym się nie kalkuluje bycie nauczycielem. Nauczyciel powinien być tak dobrze opłacanym zawodem, żeby na studia pedagogiczne pchali się drzwiami i oknami i wtedy można zrobić ostrą selekcję i wybrać i zostawić tylko tych najlepszych, którzy potem będą uczyć nasze dzieci. Bo teraz niestety nauczycielem może zostać każdy, a ze względu na niskie płace i niskie poważanie tego zawodu niestety pcha się tam miernota.

aaa a to 2900 to ta nauczycielka musi mieć po kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu latach pracy i ze wszystkimi możliwymi dodatkami i być może jeszcze w jakiejś małej miejscowości albo wsi, bo tam dostają więcej. W moim mieście nauczyciel po 20 kilku latach pracy, z najwyższym motywacyjnym, z dodatkiem za wychowawstwo dostaje 2700 na rękę. Czy to dobra kasa? Dla mnie nie. Wyświetl w wątku >>
1 mia 0

zielonaszpilka

#6586623 Napisano: 03.04.2019 12:41:30 w Wkurza mnie...
nanajka81 napisał(a):

Agnes napisał(a):

nanajka81 napisał(a):

strajk nauczycieli który ma być (od)8go... Czy nauczyciele naprawdę mają aż tak źle??? Przecież nikt im nie broni iść do lepiej płatnej pracy zamiast użerania się z dzieciakami... Na dodatek wychowawczyni mojej pierwszoklasistki miała wypadek 2 miesiące temu i od tego czasu jest na L4 a dzieciaki mało co robią w szkole, nie wspominając że nie dostają żadnych ocen i ogólnie się lenią bo zajmuje się nimi kupa różnych nauczycielek... emotka

oj tez mnie to wkurza zwłaszcza ze nadal nie wiem ile strajk potrwa i co mam zrobic z 4 latką ?
przy okazji kolezanka która jest nauczycielką i narzeka ze na rekę ma tylko 2900zł
naprawdę chciałabym miec tyle


No właśnie ja trochę nie rozumiem kto strajkuje bo różni nauczyciele różnie zarabiają. Szwagierka prowadzi zerówki, narobić się nie narobi - na ogół jest max 5h w szkole, w zerówkach sprawdzianów nie ma, szlaczki sprawdzają na zajęciach, dzieci na ogół ciągle w sali siedzą, kompletnie nie wiem co takim zerówczankom nie pasuje emotka Wiadomo są nauczyciele i nauczyciele (jest tu jakiś? moze się wypowie jak to naprawdę jest?) ale że aż tak marnie zarabiają?

Moja siostra była nauczycielką. 5 miesięcy emotka na umowę na zastępstwo. Kończyła filologię angielską, a akurat szukali kogoś na zastępstwo. 5 miesięcy wystarczyło jej, żeby powiedzieć: nigdy więcej! Ona jest osobą, która bardzo się angażuje we wszystko, więc siedziała po nocach, tworzyła pomoce, drukowała materiały, przygotowywała różne poziomy zadań, bo dzieciaki miały różne umiejętności. W końcu jej mąż jak zobaczył jej pasek z wypłat,a to się wkurzył i kazał jej się zwolnić. Ani nie miał żony przez ten czas, ani dzieci matki, ani kasy z tego nie było, a do tego siostra pół domu wynosiła do pracy, żeby coś dzieciom pokazać albo zrobić jakąś pomoc:D W maju czy czerwcu, kiedy my wszyscy wieczory i weekendy spędzaliśmy na działce ona siedziała przy komputerze, dziennikach albo sprawdzianach. Weekend w weekend, wieczór w wieczór emotka A ona też była wykończona. Głównie rodzicami - roszczeniowymi, rozwydrzonymi gorzej niż ich dzieci, niewydolnymi wychowawczo, uważającymi swoje dzieci za 8 cud świata, co niestety miało nic wspólnego z rzeczywistościa emotka i niewydolnym systemem. Proponowali  jej przejście na normalną umowę, ale podziękowała. Wszyscy pukali się w głowę, no bo jak to nie chce być nauczycielem?! Tyle wolnego, pewna praca.... Ano tak to. I właśnie o to chodzi w tym strajku. O to o czym pisze @kreatia. To nie chodzi o obecnych nauczycieli, którzy niestety bardzo często są słabi. Ale dlaczego tak jest? Ano właśnie dlatego, że dobrym się nie kalkuluje bycie nauczycielem. Nauczyciel powinien być tak dobrze opłacanym zawodem, żeby na studia pedagogiczne pchali się drzwiami i oknami i wtedy można zrobić ostrą selekcję i wybrać i zostawić tylko tych najlepszych, którzy potem będą uczyć nasze dzieci. Bo teraz niestety nauczycielem może zostać każdy, a ze względu na niskie płace i niskie poważanie tego zawodu niestety pcha się tam miernota. Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#6586318 Napisano: 02.04.2019 15:55:57 w moje dzisiejsze wygrane :)
Monika11 napisał(a):

freyja88 napisał(a):

Aż sie muszę  pochwalić, bo juz dawno tak nie miałam emotka Kaufland 3/3 wykosiłam w swoim sklepie całość emotka

i u mnie 3/3 bony w jednym sklepie emotka

Dobrze ze nie mieszkacie w moim miescie;) u mnie kaufland 1/2 Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#6586245 Napisano: 02.04.2019 14:32:16 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
pipi99 napisał(a):

Pytanie do osób, które wysyłały kupony z Faktu...co to jest kartka pocztowa? Kupon naklejaliście na koperte czy na widokówkę? U mnie na poczcie pani nie wie o co chodzi...

Kartka pocztowa to widokowka. Pani na poczcie tego nie wie? Wyświetl w wątku >>
1 kropka-82 0

zielonaszpilka

#6584854 Napisano: 28.03.2019 20:49:27 w moje dzisiejsze wygrane :)

zielonaszpilka

#6584415 Napisano: 27.03.2019 16:38:06 w co chcielibyście wygrać?
buziolek napisał(a):

joan napisał(a):

maverick napisał(a):

W tym roku zamiast samochodu zadowolę się 1 z 3 głównych w loterii Kasztelana emotka


Zaklepuję domek numer dwa emotka

to ja bierę trzeci emotka  

No nie... nie dość, że w loteriach nie mam szczęścia, to nawet tu sobie domku nie zdążyłam zaklepać emotka emotka To ja chcę autko, ale w jakimś kreatywnym. Może być to z brecka emotka Wyświetl w wątku >>
2 maverick, joan 0

zielonaszpilka

#6584412 Napisano: 27.03.2019 16:33:11 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
zielonaszpilka napisał(a):

kreatia napisał(a):

To jak w końcu te vouchery Milki c4 były informowane? Ma ktoś sprawdzone info? emotka  może być PW. 

Cholera ich wie. Pisałam smsa z prośbą o numer paragonu i z pytaniem czy vouchery zostały poinformowane telefonicznie, to dostałam odpowiedź, cytuje: "wszyscy laureaci zostali poinformowani" emotka Cały czas się waham czy wysyłać paragon emotka

Aaaa problem z głowy emotka wpisałam w zgłoszeniu numer wydruku a nie numer transakcji emotka Cholera, mogliby się zdecydować, bo w jednym konkursie chcą to a w drugim to, a w trzecim w ogóle nie określają o który numer im chodzi emotka Wyświetl w wątku >>
1 kreatia 0

zielonaszpilka

#6584404 Napisano: 27.03.2019 16:06:56 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
kreatia napisał(a):

To jak w końcu te vouchery Milki c4 były informowane? Ma ktoś sprawdzone info? emotka  może być PW. 

Cholera ich wie. Pisałam smsa z prośbą o numer paragonu i z pytaniem czy vouchery zostały poinformowane telefonicznie, to dostałam odpowiedź, cytuje: "wszyscy laureaci zostali poinformowani" emotka Cały czas się waham czy wysyłać paragon emotka Wyświetl w wątku >>
1 kreatia 0

zielonaszpilka

#6584395 Napisano: 27.03.2019 15:41:32 w moje dzisiejsze wygrane :)
Koc wełniany Fantasia sms emotka Wyświetl w wątku >>

zielonaszpilka

#6583458 Napisano: 24.03.2019 22:23:39 w Paragony na trwające konkursy
Kupię paragon Topaz na Baby ach te baby emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

zielonaszpilka

#6583445 Napisano: 24.03.2019 21:23:54 w moje dzisiejsze wygrane :)
pfff misiek Velvet 21:20 znalezionym paragonem emotka Wyświetl w wątku >>