Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika leoniu

leoniu

#4858907 Napisano: 27.11.2011 10:49:55 w Konkursowiczki w ciąży
Moja - po trzech pierwszych tygodniach, kiedy przybrała tylko 100 g, czym doprowadziła mnie nieomal do depresji, potem przybierała tak 250 gramów na tydzień. Potem, w okolicach 3,5 miesiąca przystopowała i przybiera tak mniej więcej 600 g w 3 tygodnie.
Tylko ona urodziła się malutka, więc miała co nadrabiać emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4858782 Napisano: 27.11.2011 10:09:29 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

anava napisał(a):

katrin22 napisał(a):

anava karmisz tylko piersią?


tak, przyrost wagi ma dobry więc niczym nie dopijam ani nie dokarmiam


To tak jak ja, mały przybrał równy 1kg emotka
I tylko na cycu, trochę to karmienie trwa, ale myślę, że warto emotka



My tak jedziemy już 5 miesiąc... Ale za jakieś 2-3 tyg trzeba będzie zacząć dokarmiać...
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4856669 Napisano: 26.11.2011 10:02:35 w Konkursowiczki w ciąży
Bardzo ładne jest to ostatnie zdanie, Grusiu... Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4849563 Napisano: 23.11.2011 08:20:09 w Konkursowiczki w ciąży
monika1985monik napisał(a):

benasia napisał(a):

u nas usg bioderek prywatnie kosztuje 80zł a na NFZ dopiero termin na 18 stycznia, czyli za późno bo Mikołaj by miał wtedy 12 tyg a musi być chyba między 6 a 8 tyg.




U nas usg kosztuje 75 zł i u nas lekarka mówiła że między 4 a 6 tygodniem i większość niestety robi to prywatnie bo inaczej trzeba iść do szpitala i nie dość że są tam mega terminy to jeszcze trzeba tam stać od 6 rano by zostać w ogóle przyjętym emotka


Benasia, a ty nie możesz do Poznania podjechać. Sprawdź w Rehasport na Górczyńskiej bodajże... Tylko z drugiej strony - takiego maluszka targać...
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4846973 Napisano: 22.11.2011 08:53:34 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

grusia napisał(a):

benasia napisał(a):

ja też nie dostałam skierowania - lekarz nic nie mówił...


My mamy nawet w ksiazeczce wpis ze szpitala ze USG bioderek ok 6-8 tygodnia zycia. Przy synku tez tak mielismy.Nie wiem moze warto zapytac ?


w czwartek zadzwonię do przychodni mojej
(bo jutro nieczynna), a jutro zapytam położnej jak przyjdzie na wizytę.



Bioderka, tak jak mówicie, 6-8 tydzień. Na to samo skierowanie my mieliśmy jeszcze kontrolę bioderek, a 1 grudnia idziemy na badanie przezierności kości czy coś takiego.
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4846079 Napisano: 22.11.2011 03:20:47 w Konkursowiczki w ciąży
grazia1981 napisał(a):

anava napisał(a):

dianek napisał(a):

dziewczyny, czy wasze dzieci też ciągle miały czkawkę? pytam o te brzuchowe oczywiście emotka wiem że czkawka zdarza się często... ale Bernard mi się teraz cały czas obija albo o pęcherz albo o żołądek - rzuca nim jak nie wiem co.... i tak co chwile emotka

w czwartek się muszę na badania wybrać... glukoza czeka emotka te 50g idzie jakoś wypić czy zabierać cytrynę i walczyć o 2 łyki mineralnej do popicia?


Antek w brzuchu miał często czkawkę emotka
niestety jak się z niego wydostał to też go często ona dopada...

Kobietki kiedy z maleństwem muszę udać się pierwszy raz na kontrolę, szczepienie???


Ja byłam na szczepienie jak miał 6 tyg pierwszy raz



Pierwsza wizyta u pediatry - ok 3 tygodnia.
Szczepienie - 6-8 tydzień, kolejne co 6 tyg. Tylko zorientuj się, jakie chcesz płatne, czy bezpłatne.
A jesli płatne to jakie.
A kolejne wizyty to już wg zaleceń pediatry.
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4836684 Napisano: 18.11.2011 10:39:56 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

katrin - dobra, słaba kawa ma mniej substancji pobudzających niż średnio mocna czarna herbata oraz dwa razy mniej niż słaba zielona herbata

więc chyba jedna słaba z rana nikomu nie zaszkodzi emotka zwłaszcza jeśli pijesz kawę dobrej jakości (kiepskie kawy zawierają ciężkostrawne tłuszcze, które dla malucha mogą być problemem)



dianek, a co z białą herbatą??? Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4825811 Napisano: 12.11.2011 05:38:18 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

Ja bym nie dała na sobie nikomu trenować. Nie jestem królikiem doświadczalnym, niech sobie ćwiczą na jakichś zwierzętach czy czymkolwiek... Wystarczy, że i tak mam żyły takie, że ciężko krew pobrać i cieniutkie... Idę prywatnie na badania to od razu lepiej igłę wbijają, pielęgniarki miłe, a i śladu nie ma wtedy...



Jakichś zwierzętach??? Sic!!!

Te prywatne też się na kimś uczyły...
Poza tym ja na państwową służbę zdrowia nie narzekam, bo panie też są miłe i delikatne.

Nie lubię myślenia, że jak się za coś zapłaci, to będzie lepiej. Płacę składki, nie małe, więc mam prawo do miłej obsługi i pewnych standardów.
I zwykle na takie trafiam. Bez płacenia en plus.

Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4825247 Napisano: 12.11.2011 10:12:14 w Konkursowiczki w ciąży
katrin22 napisał(a):

agusia147 napisał(a):

katrin22 napisał(a):

Mi też po glukozie było niedobrze, i byłam osłabiona, to chyba normalne.



Mnie zemdliło na początku, potem tylko chciało się spać... Słabo mi do teraz, a dziś niestety powtórka z glukozy była i to najpierw na czczo, potem po 1h a potem po 2h, ręce pokłute, 4 rany po igłach emotka


Co do kłuć, to ja jestem ekspertem, w szpitalu miałam 2 razy wenflon, w łokciach byłam kłuta z 6 razy, w górnej części dłoni (tam bolało jak diabli)byłam 4 razy kłuta, w tym 3 razy pękła mi żyła. Nic mnie już nie rusza. Jak peilęgniarka nie mogła mi już znaleźć żyły, a ja stękałam to kobitka poddała się i zawołała inną koleżankę, i ta pobrała mi krew, a musiały mi pobrać, bo to było końcowe badanie czy mogę wyjść do domu. Po cesarce już nic mnie nie rusza, a zawsze bałam się patrzeć jak pobierają mi krew, teraz mnie to już nie rusza. Ogółem, leżąc tydzień w szpitalu byłam około 15 razy kłuta.



:) mnie pielęgniarka powiedziała, że wyglądam jak z urazówki. Nie liczyłam ile razy mnie kłuli, ale część to były ćwiczenia dziewczyn, studentek, czy z jakiejś policealnej szkoły...
Nie ma to jak pielęgniarka z 20-letnim stażem. Zero siniaków, sekunda i już po... Po tych dziewczynach miałam takie siniaki, jakbym była stałym użytkownikiem niebieskiej linii emotka
Chciałam marudzić, ale po przemyśleniu stwierdziłam, ze gdzieś się muszą uczyć, więc zaciskałam zęby i tyle...
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4819210 Napisano: 09.11.2011 09:40:56 w Konkursowiczki w ciąży
benasia napisał(a):

dziś Mikołaj w nocy robił kupki - takie głośne gazy i potem kupka. Ale nadal daję mu herbatkę i espumisan, bo widzę że jak spi teraz to stęka i chyba jeszcze mu trudno. Co do picia to staram się od weekendu wypić 1,5l wody niegazowanej +jakąś herbatę, inkę z mlekiem itp. Wczoraj zjadłam 4 jabłka żeby pomóc małemu.
Żelaza ja nie biorę bo boję się czy nie będzie synek miał zatwardzenia po nim, a Femibion Natal 2 mam jeszcze to muszę wziąć.
Przed weekendem Mikuś dostawał wit. K i D dla niemowląt - ale czy po nich może mieć zaparcia?



Moja po żelazie nic nie miała... Witamina K i D też nie dawala żadnych efektów. Femiblion biore nadal...
Może profilaktycznie kup sobie te suszone śliwki i morele...
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4818483 Napisano: 08.11.2011 08:10:07 w Konkursowiczki w ciąży
Benasia - dzieci karmione piersią mogą mieć przerwy nawet do 7 dni i nie jest to niepokojące, choć może być dość niekomfortowe dla dziecka - gazy.
Ja nie dawałam żadnych herbatek, Jagienka jest cały czas na piersi, ale wg rady położnej jadłam suszone śliwki, suszone morele. Pomagało. I piłam (piję nadal) - ja - bardzo dużo wody. 2 litry dziennie to absolutne minimum.

Lek jest - espumisan. Bez recepty. Ale bez zgody lekarza nie powinno się go podawać do 3 miesiąca życia, a i potem lepiej konsultować.

Mirai na Allegro stoi po około 50 zł, jak się kupi kilka opakowań to wychodzi zdecydowanie taniej. Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4817933 Napisano: 08.11.2011 03:48:58 w Czas na zmiany...
bez różowego, bez różowego proszę... ale wersja bezokiej koniczynki podoba mi sie najbardziej. Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4813371 Napisano: 06.11.2011 09:31:21 w Konkursowiczki w ciąży
agusia147 napisał(a):

Mnie zawsze babcia powtarzała, że lepiej nosić niz się prosić emotka



Patrząc na moje składki na NFZ słowo prosić się na pewno nie wchodzi w rachubę.
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4811403 Napisano: 05.11.2011 08:21:59 w Konkursowiczki w ciąży
Basta! Zaskakujecie mnie. Bo ja do szpitala trafiłam nagle, 3 tyg. za wcześnie i bez niczego. Było wszystko: pieluszki, ciuszki, kocyki, kosmetyki itp. Czyste, dobrej jakości, zmieniane na czyste o każdej porze dnia i nocy.
Myślałam, że tak jest zawsze.
Nie mówię, że nie miałam swoich ciuszków dla małej, bo z czasem dotarły (jak już kupiliśmy odpowiednio małe emotka ) , ale szpital zapewniał wszystko.
Państwowy szpital.
Więc w swej naiwności myślałam, ze to jest norma emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4811365 Napisano: 05.11.2011 08:05:13 w Konkursowiczki w ciąży
monia24 napisał(a):

leoniu napisał(a):

dianek napisał(a):

pieluszek to tyle co do szpitala - też by się przydało wygrać



Dianek, ale przecież szpital zapewnia pieluszki... Jedyne co ja musiałam mieć, to chusteczki nawilżone...


jak ja rodziłam to dawali 4 na dobę pieluszki a w dniu wypisu 3



No co ty... U mnie przynosiły położne po ileś, a jak brakowało, to się szło do dyżurki po kolejną partię.
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4811342 Napisano: 05.11.2011 07:47:46 w Konkursowiczki w ciąży
dianek napisał(a):

pieluszek to tyle co do szpitala - też by się przydało wygrać



Dianek, ale przecież szpital zapewnia pieluszki... Jedyne co ja musiałam mieć, to chusteczki nawilżone...
Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4809411 Napisano: 04.11.2011 09:29:44 w Konkursowiczki w ciąży
marielu napisał(a):

i jeszcze dodam bo edytować nie mogę że a guuuu zmienia się w walkę o ostatnie słowo , a gęba sie nie zamyka nawet w nocy - po ukończeniu 10 roku życia najpopularniejszym słowem jest daj i nie chce mi sie emotka a jak się takiemu staremu koniowi uleje to na zachwyt nie ma co liczyć emotka

Jednym słowem - majonc dzidzi w brzuchu możemy bujać w obłokach emotka



Marielu, jesteś okropną trolicą emotka emotka emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4809111 Napisano: 04.11.2011 08:24:10 w Konkursowiczki w ciąży
O!!! Gaworzenie jest rozkoszne... Po prostu się rozpływam przy tym a guuu.
Jezu, najgorsze jest to, że ja zawsze publicznie drwiłam z takich kobiet emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

leoniu

#4804844 Napisano: 03.11.2011 11:05:01 w Udane wymiany - polecane nicki:)

leoniu

#4803598 Napisano: 02.11.2011 07:47:09 w Konkursowiczki w ciąży
anava napisał(a):

Kupiłam fasolkę ale do karmienia
http://allegro.pl...ory-i1899990287.html
zobaczymy jak się sprawdzi... na szkole rodzenia polecali...



super to jest, zwłaszcza jak bobas mały emotka
quaquaMalutka moja też przybrała przez 3 tyg. tylko 0,1 kg, pamiętam, że się poryczałam, ale pediatra powiedziała - czekamy jeszcze tydzień, a potem myślimy co dalej... I potem ruszyło po 250 gram tygodniowo... I dla nas to był gigant sukces...

Czyli znów wychodzi na to, że liczy się tylko intuicja (moja mi mówiła: karm dalej emotka ) i że nie ma jednej rady dla wszystkich

grazia1981 - gratulacje Wyświetl w wątku >>
0 0