Reklama na e-Konkursy.info

Wyniki wyszukiwania

Szukano wśród postów użytkownika canti0

canti0

#6349027 Napisano: 22.04.2017 13:56:16 w PLAGIATY
assal napisał(a):

Z przepisami sprawa wcale nie jest prosta. Zmiana przypraw i jakiegoś składnika już nam zmienia efekt końcowy dania, a 90% przepisów (poza pewnymi wyjątkami) jako podstawę ma bazę znaną od dawien dawna.
Koszyczki są dość częste, tylko że każdy robi je z tego, co ma pod ręką: pomarańcza, cytryna itp.
Według mnie lew jest typowym plagiatem, bo ta praca ma znamiona pracy autorskiej, oryginalnej. Koszyczki sama robiłam, a podstawa z tuńczyka to nic nadzwyczajnego  emotka
Tutaj macie pewne wyjaśnienie tematu: http://legalnakul...rzepisow-kulinarnych
Polecam lekturę  emotka  



cyt.
... warto jednak zauważyć, że istnieje tendencja do przyznawania ochrony prawnoautorskiej również takim utworom, które w niewielkim stopniu posiadają cechę indywidualnej twórczości.

cyt.2

... Nie narusza natomiast prawa autorskiego wykorzystanie pomysłu na daną potrawę, nawet gdy użyte zostaną identyczne składniki, w tych samych proporcjach i przy takiej samej procedurze praktycznego wykonania potrawy, o ile autor książki kulinarnej nada całkowicie inną formę opisowi przygotowania.

Kancelaria Prawnicza
Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j.

Więc jednak sprawa nie jest tak oczywista jak to co niektórzy przedstawiają. Wygląda na to, że każdy może mieć własną interpretację emotka No cóż Polskie przepisy prawne właśnie takie są... nikt do końca nie wie jak jest, Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6349000 Napisano: 22.04.2017 12:17:00 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

canti0 napisał(a):

giulietta napisał(a):

canti0 napisał(a):

giulietta napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

Czy to jeszcze inspiracja, czy już plagiat? Składniki wyglądają na te same:
http://www.ewawac...l/przepisy/664-1.jpg
http://www.konkur...c7a5207283583852.jpg

oczywiście, że jest to plagiat tak jak jakieś 60% zdjęć w tym konkursie... z reg. "Praca powinna być kreatywną, oryginalną pracą autorstwa Uczestnika." jeżeli jest możliwość sprawdzenia, że taki pomysł już był to niestety nie jest mój, więc nie oszukuję siebie, komisji i innych uczestników konkursu i go nie wysyłam  emotka  nie wyłudzam nagród czyimś pomysłem  emotka  wystarczy wykazać minimum staranności by znaleźć z dziecinną łatwością fotkę w necie (tej z cytrynami jest kilka już w samej Grafice bez wchodzenia na blogi...) 


No przecież jest autorstwa, chyba sąsiad nie zrobił dania i nie udostępnił na konkurs.
Mnie też tutaj zalatuje paranoją.

poszukaj w necie kto jest autorem... i poczytaj co to oryginał  emotka   


Idąc Twoim tokiem rozumowania, zrobię sobie zdjęcie swojego auta, które stoi zaparkowane przed galerią handlową i będzie ono plagiatem? Bo ktoś wcześniej postawił tam swoje auto i zrobił zdjęcie?

poczytaj proszę, a potem odpowiadaj  emotka


Bardzo mnie ten temat zaciekawił, wielokrotnie podobne oskarżenia przewijają się co chwilę na forum. W weekend majowy powinienem być u znajomej której siostra jest wykładowcą prawa na Uniwersytecie Warszawskim i prowadzi własną kancelarię dowiem się jak to jest u źródła i dam wam znać. Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6348997 Napisano: 22.04.2017 12:05:55 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

canti0 napisał(a):

giulietta napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

Czy to jeszcze inspiracja, czy już plagiat? Składniki wyglądają na te same:
http://www.ewawac...l/przepisy/664-1.jpg
http://www.konkur...c7a5207283583852.jpg

oczywiście, że jest to plagiat tak jak jakieś 60% zdjęć w tym konkursie... z reg. "Praca powinna być kreatywną, oryginalną pracą autorstwa Uczestnika." jeżeli jest możliwość sprawdzenia, że taki pomysł już był to niestety nie jest mój, więc nie oszukuję siebie, komisji i innych uczestników konkursu i go nie wysyłam  emotka  nie wyłudzam nagród czyimś pomysłem  emotka  wystarczy wykazać minimum staranności by znaleźć z dziecinną łatwością fotkę w necie (tej z cytrynami jest kilka już w samej Grafice bez wchodzenia na blogi...) 


No przecież jest autorstwa, chyba sąsiad nie zrobił dania i nie udostępnił na konkurs.
Mnie też tutaj zalatuje paranoją.

poszukaj w necie kto jest autorem... i poczytaj co to oryginał  emotka   


Idąc Twoim tokiem rozumowania, zrobię sobie zdjęcie swojego auta, które stoi zaparkowane przed galerią handlową i będzie ono plagiatem? Bo ktoś wcześniej postawił tam swoje auto i zrobił zdjęcie? Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6348996 Napisano: 22.04.2017 12:04:13 w PLAGIATY
Poprawcie mnie jeśli się mylę. Plagiat byłby wtedy gdyby osoba po chamsku ukradła zdjęcie i je wstawiła jako swoje. Jeśli praca jest zrobiona właśnie samemu "autorsko" to praca nie jest plagiatem, a inspiracją.  Dla mnie temat jest oczywisty. Na siłę znowu doszukujecie się sensacji. Wyświetl w wątku >>

canti0

#6348993 Napisano: 22.04.2017 12:00:30 w PLAGIATY
giulietta napisał(a):

dwaburekoty napisał(a):

Czy to jeszcze inspiracja, czy już plagiat? Składniki wyglądają na te same:
http://www.ewawac...l/przepisy/664-1.jpg
http://www.konkur...c7a5207283583852.jpg

oczywiście, że jest to plagiat tak jak jakieś 60% zdjęć w tym konkursie... z reg. "Praca powinna być kreatywną, oryginalną pracą autorstwa Uczestnika." jeżeli jest możliwość sprawdzenia, że taki pomysł już był to niestety nie jest mój, więc nie oszukuję siebie, komisji i innych uczestników konkursu i go nie wysyłam  emotka  nie wyłudzam nagród czyimś pomysłem  emotka  wystarczy wykazać minimum staranności by znaleźć z dziecinną łatwością fotkę w necie (tej z cytrynami jest kilka już w samej Grafice bez wchodzenia na blogi...) 


No przecież jest autorstwa, chyba sąsiad nie zrobił dania i nie udostępnił na konkurs.
Mnie też tutaj zalatuje paranoją. Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6347941 Napisano: 19.04.2017 19:35:39 w SZUKAM....
mariolakal napisał(a):

Szukam numeru telefonu do kompetentnej osoby z Albedo w sprawie reklamacji /Syoss, Piękno niejedno ma imię/


Raczej takiej nie znajdziesz, tam z wszystkiego robią tajemnice niczym historia o złotym pociągu. Nic się nie dowiesz, nic Ci nie powiedzą, będą się zakrywać regułkami że to loteria  kiedyś była tam fajna pani Paulina, ale niestety już tam nie pracuje emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6346282 Napisano: 13.04.2017 21:02:22 w SZUKAM....
rkvi napisał(a):

Szukam informacji gdzie w Rzeszowie można kupić kaszkę Monte?


Są napewno w sieciach sklepów DINO Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6346279 Napisano: 13.04.2017 20:56:24 w Agencje reklamowe/promocyjne - ogólna dyskusja
Mam wrazenie że ostatnio wszystkie agencje są przeciwko nam, kiedyś było innaczej czyt. Smolar, Albedo, karlsbad, IQ i inne. Liczne skargi chyba się odbijają echem emotka  Kiedyś wszystko szło załatwić, teraz patrzą tylko aby nie wydać nagrody. Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6346155 Napisano: 13.04.2017 17:17:55 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
Czy w konkursie Velvet w Leclerc to które oświadczenia wysyłacie? 
http://www.e-lecl...net.pl/s36-regulamin

Jest tego strasznie dużo, ale dużo też dotyczy osób małoletnich - to też drukujecie i podpisujecie? Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6344030 Napisano: 08.04.2017 22:03:52 w Dyskusje o innych konkursach (bez klików)
kalka napisał(a):

A mo


Nie no bądźmy poważni, takie coś nie ma szansy na wygraną emotka W ogóle to odbieram to jako dowcip autora, bo zdjęcie jest fatalne, napis odręczny krzywy, asymetryczny, zdjęcie rozmazane - jednym słowem masakra emotka Wyświetl w wątku >>

canti0

#6343988 Napisano: 08.04.2017 20:03:48 w SZUKAM....
Czy były już wyniki z tego konkursu: Wielki konkurs na 20-te urodziny Velvet E.Leclerc ? Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6343300 Napisano: 06.04.2017 22:01:09 w Gdzie najtaniej kupić produkt konkursowy?
kadett33 napisał(a):

canti0 napisał(a):

Gdzie kupujecie najtaniej Schaumę ?

w rossmannie sprawdź bo np ten szampon za 3,59
http://www.rossma...ii-400ml,376700,7137


Dzieki, jutro popatrze po moich rossmanach - moze cos znajde. Bp wszedzie w granicach 7-8zl emotka Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6343255 Napisano: 06.04.2017 20:29:24 w Gdzie najtaniej kupić produkt konkursowy?
Gdzie kupujecie najtaniej Schaumę ? Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6342077 Napisano: 04.04.2017 18:02:05 w SZUKAM....
Czy może wie ktoś kto dzisiaj dzwoni z zastrzeżonego ? Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6341531 Napisano: 03.04.2017 16:12:52 w Pomocy!!!!
andii napisał(a):


help .kto mi podpowie co to za postać z zagadek Cinema City?  emotka  nawet podpowiedź mi nie pomogła emotka


Wygląda mi na  Charlesa Francisa Xavie - z XMENa :d Wyświetl w wątku >>
1 andii 0

canti0

#6340384 Napisano: 30.03.2017 22:33:53 w Dyskusje o wynikach konkursu
mczarna napisał(a):

ivanotta napisał(a):

Alle napisał(a):

Ciekawy "zbieg okoliczności" w pierwszym tygodniu velvet. Na całą Polskę 2 wygrane padły w jednej wsi, która maniespełna 1400mieszkańców. Cud.

ja zagrałam i jednym paragonem trafiłam. Wydaje mi się, że w pierwszym tygodniu  było mało zgłoszeń  emotka

Nie sądzę,że mało zgłoszeń i nagle 2 pewnie starsze damy z tej wsi wygrywają dzienne?...Gratki,miałaś szczęście loteryjne


Naprawdę was dziwi wygranie 2 nagród, w konkursie w którym zakupy kosztują 50groszy? Ludzie po setki chusteczek kupują, przeciez wiadomo że będzie grało dużo osób - w końcu zakupy niedrogie i auto do wygrania. Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6339403 Napisano: 28.03.2017 22:52:28 w SZUKAM....
jokan napisał(a):

thysdrus napisał(a):

jokan napisał(a):

czy ktos wie dlaczego nie moge zarejestorwac karty z biedronki? wpisuje nr karty i pin i pudlo....juz mi konto sie zablokowalo czasowo,  anie wiem o co biega...

Widocznie kasjerka nie przeciagnela ja przez  czytnik,  ja tez tak mialam 

to po jaka ch...za przeproszeniem za kazdym razem mi ja skanuje?  chyba zadzwonie pod tamten numer na karciee i sie dowiem


Ja miałem to samo, zadzwoniłem podała mi nowe hasło i po 15min już karta działała. Wyświetl w wątku >>
1 jokan 0

canti0

#6339096 Napisano: 28.03.2017 13:10:49 w Dyskusje o wynikach konkursu
Czy Pelafen to już informował ? Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6339078 Napisano: 28.03.2017 12:37:10 w Lay's
Czy były już wyniki z niedzieli ? Wyświetl w wątku >>
0 0

canti0

#6338438 Napisano: 26.03.2017 21:50:06 w Lay's
paula9891 napisał(a):

r



Niestety ale potwierdzam, że oni na bank eliminują "znane" nazwiska. W poprzednim konkursie około 40-50 haseł na swoje = 0 wygranych. Pierwszy strzał na kolegę z pracy i nagroda - przypadek ? Raczej wątpie. Wyświetl w wątku >>
0 0