Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

cb656

#7207118 Napisano: 19.09.2024 12:46:09
adamo86 napisał(a):

Nie dodawaj na nowo postów bo przegapisz wątek emotka  odpowiedziałem w poprzednim poście - tam też jest lista producentów

OK. Ja tego nadal nie rozumiem, mów tam sobie, co chcesz, ech... emotka I TO WŁAŚNIE MNIE WKURZA NAJBARDZIEJ! emotka
0 0

Emememe

#7207126 Napisano: 19.09.2024 12:54:00
cb656 napisał(a):

adamo86 napisał(a):

cb656 napisał(a):

Strasznie mnie wkurza, że nie rozumiem POWODU tych różnic, wwrrr... emotka emotka
Jedne źródła podają: "Peru jest uważane za kraj o największej różnorodności ziaren kakaowych na świecie.
 Szacuje się, że to stamtąd pochodzi aż 60% światowych odmian kakao..."
Inne źródła zaś twierdzą coś zupełnie innego: "Za około 70% światowej produkcji ziaren kakaowca odpowiadają trzy państwa – Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana i Indonezja..."
WWWWRRRRR!!!!! emotka emotka emotka emotka

Trzeba czytać ze zrozumieniem   emotka
"60% światowych odmian" a "70% światowej produkcji" to dwie inne rzeczy... dwa inne parametry

No to mnie oświeć! emotka Przybliż mi to zagadnienie, najlepiej prostym językiem, ech, by taki ograniczony umysłowo człowieczek jak ja to pojął... emotka
60% ŚWIATOWYCH ODMIAN nie mieści się w zbiorze 70% ŚWIATOWEJ PRODUKCJI?! emotka
Dlaczego w tym drugim źródle Peru (Inkowie) NIE JEST WSPOMNIANE jako miejsce uprawy kakao?! No dlaczemu jest pominięte, skoro od Ameryki Środkowej się to zaczęło??!

ChatGPT Ci śpieszy z odpowiedzią emotka
„Rozumiem twoją frustrację! Te różnice wynikają z tego, że porównywane są zupełnie różne aspekty dotyczące kakao, a każda z tych informacji dotyczy czegoś innego:
1. Pierwsza informacja (Peru i różnorodność ziaren kakaowych):   - Chodzi tutaj o różnorodność genetyczną i liczbę odmian kakaowca. Peru, a także inne kraje Ameryki Południowej, są kolebką tego drzewa, gdzie występuje bardzo duża różnorodność odmian dzikiego kakaowca. Stąd wynika, że to właśnie tam można znaleźć wiele różnych odmian kakao, mimo że te kraje nie są dominującymi producentami na świecie.
2. Druga informacja (70% światowej produkcji z Afryki i Indonezji):   - To z kolei odnosi się do ilości wyprodukowanego kakao. Największymi producentami są kraje takie jak Wybrzeże Kości Słoniowej i Ghana, które odpowiadają za produkcję ogromnych ilości ziaren kakaowych, ale nie mają aż takiej różnorodności odmian. W tych krajach uprawia się głównie odmiany masowe, które są wydajne pod względem produkcji.
Podsumowując: Peru przoduje w różnorodności genetycznej kakao, natomiast kraje afrykańskie dominują w ilości produkcji. To dwa różne zagadnienia, ale mogą się mylić, gdy są przedstawiane bez tego kontekstu.”
2 cb656, adamo86 0

cb656

#7207129 Napisano: 19.09.2024 12:56:47
Emememe napisał(a):

ChatGPT Ci śpieszy z odpowiedzią emotka
„Rozumiem twoją frustrację! Te różnice wynikają z tego, że porównywane są zupełnie różne aspekty dotyczące kakao, a każda z tych informacji dotyczy czegoś innego:
1. Pierwsza informacja (Peru i różnorodność ziaren kakaowych):   - Chodzi tutaj o różnorodność genetyczną i liczbę odmian kakaowca. Peru, a także inne kraje Ameryki Południowej, są kolebką tego drzewa, gdzie występuje bardzo duża różnorodność odmian dzikiego kakaowca. Stąd wynika, że to właśnie tam można znaleźć wiele różnych odmian kakao, mimo że te kraje nie są dominującymi producentami na świecie.
2. Druga informacja (70% światowej produkcji z Afryki i Indonezji):   - To z kolei odnosi się do ilości wyprodukowanego kakao. Największymi producentami są kraje takie jak Wybrzeże Kości Słoniowej i Ghana, które odpowiadają za produkcję ogromnych ilości ziaren kakaowych, ale nie mają aż takiej różnorodności odmian. W tych krajach uprawia się głównie odmiany masowe, które są wydajne pod względem produkcji.
Podsumowując: Peru przoduje w różnorodności genetycznej kakao, natomiast kraje afrykańskie dominują w ilości produkcji. To dwa różne zagadnienia, ale mogą się mylić, gdy są przedstawiane bez tego kontekstu.”

emotka I tak do mnie mów... Dziękuję. emotka emotka
P.S. Poziom wkurzenia po tych wyjaśnieniach nieco zmalał, ufff... emotka Lżej żyć! emotka
1 Emememe 0

adamo86

#7207130 Napisano: 19.09.2024 12:58:27
cb656 napisał(a):

adamo86 napisał(a):

Nie dodawaj na nowo postów bo przegapisz wątek emotka  odpowiedziałem w poprzednim poście - tam też jest lista producentów

OK. Ja tego nadal nie rozumiem, mów tam sobie, co chcesz, ech... emotka I TO WŁAŚNIE MNIE WKURZA NAJBARDZIEJ! emotka

Na innym prostym przykładzie:
- mała rodzinna firma robi kubki do kawy w każdym możliwym kolorze - 50 rodzajów - sprzedają ich 1 000 miesięcznie.
- IKEA robi trzy rodzaje kubków - białe, czarne i brązowe - ale sprzedają ich 100 000 miesięcznie.

Mała firma ma wiele odmian ale małą sprzedaż.
IKEA ma mało odmian ale dużą sprzedaż.
1 cb656 0

cb656

#7207131 Napisano: 19.09.2024 12:59:10
Na marginesie: sztuczna inteligencja mnie przerasta, ech. To straszna świadomość. emotka
WKURZA MNIE TO!!! emotka emotka emotka emotka emotka emotka

atyde25

#7207176 Napisano: 19.09.2024 14:20:20
W obliczu tego co się dzieje nawet mi głupio napisać ,że tylko kupuję i pudłuję we wszystkim. Ale mam sucho pod nogami dzięki opatrzności i w niemalowane odpukać.

agicho

#7208509 Napisano: 24.09.2024 20:49:03
Od wczoraj na maksa mam wku..a. tydzień temu dostałam powiadomienia na pocztę tlen by zmienić hasło dla bezpieczeństwa."niepożądane działania " .zmienione...do wczoraj było ok. Zablokowali konto bo a piać to samo. Nie mogę znieść hasła bo do wyboru mam tylko opcje pytanie pomocnicze (a gdzie mal alternatywny czy SMs? )na pytaniu pomocniczym mnie przechodzę dalej.to moja głowa poczta od przeszło 20 lat a boot wysyła w koło te same instrukcje.jak żyć i uratować pocztę ??
Czekam na ważne dokumenty i d..w kwiatach .
Może że ktoś potrafi pomóc?
0 0

elmas

#7208523 Napisano: 24.09.2024 21:43:49
agicho napisał(a):

Od wczoraj na maksa mam wku..a. tydzień temu dostałam powiadomienia na pocztę tlen by zmienić hasło dla bezpieczeństwa."niepożądane działania " .zmienione...do wczoraj było ok. Zablokowali konto bo a piać to samo. Nie mogę znieść hasła bo do wyboru mam tylko opcje pytanie pomocnicze (a gdzie mal alternatywny czy SMs? )na pytaniu pomocniczym mnie przechodzę dalej.to moja głowa poczta od przeszło 20 lat a boot wysyła w koło te same instrukcje.jak żyć i uratować pocztę ??
Czekam na ważne dokumenty i d..w kwiatach .
Może że ktoś potrafi pomóc?

A nie ma tam opcji, żeby na czacie porozmawiać z człowiekiem zamiast botem? Kiedyś straciłam dostęp do konta na WP - skontaktowałam się z nimi, jakaś kobieta pytała o moją datę urodzenia, o to, jak długo (mniej więcej) mam konto, na ilu urządzeniach logowałam się w ostatnim czasie czy coś w tym stylu - nie pamiętam szczegółów, ale ostatecznie się udało, z tym że to było kilka lat temu.
1 agicho 0

agicho

#7208532 Napisano: 24.09.2024 22:03:17
elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

Od wczoraj na maksa mam wku..a. tydzień temu dostałam powiadomienia na pocztę tlen by zmienić hasło dla bezpieczeństwa."niepożądane działania " .zmienione...do wczoraj było ok. Zablokowali konto bo a piać to samo. Nie mogę znieść hasła bo do wyboru mam tylko opcje pytanie pomocnicze (a gdzie mal alternatywny czy SMs? )na pytaniu pomocniczym mnie przechodzę dalej.to moja głowa poczta od przeszło 20 lat a boot wysyła w koło te same instrukcje.jak żyć i uratować pocztę ??
Czekam na ważne dokumenty i d..w kwiatach .
Może że ktoś potrafi pomóc?

A nie ma tam opcji, żeby na czacie porozmawiać z człowiekiem zamiast botem? Kiedyś straciłam dostęp do konta na WP - skontaktowałam się z nimi, jakaś kobieta pytała o moją datę urodzenia, o to, jak długo (mniej więcej) mam konto, na ilu urządzeniach logowałam się w ostatnim czasie czy coś w tym stylu - nie pamiętam szczegółów, ale ostatecznie się udało, z tym że to było kilka lat temu.

1. Ja trafiłam na boota .🤬Co wyłapuje słowa, które ma zaprogramowane i to same instrukcje powielane po stokroć rozsyła. Dobrze by było właśnie trafić na osobę a nie jakiexbott a to trzeba mieć czas czekać jeszcze .jak telefon przejdzie w stan uśpienia to od razu rozłącza "czat". 

2. Kropka Bordo wkurza bo już w przeciągu miesiąca acruga nagrodę próbuje chce zawłaszczyć i to robi w biały dzień 🤬🤬😤
0 0

elmas

#7208536 Napisano: 24.09.2024 22:33:17
agicho napisał(a):

elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

Od wczoraj na maksa mam wku..a. tydzień temu dostałam powiadomienia na pocztę tlen by zmienić hasło dla bezpieczeństwa."niepożądane działania " .zmienione...do wczoraj było ok. Zablokowali konto bo a piać to samo. Nie mogę znieść hasła bo do wyboru mam tylko opcje pytanie pomocnicze (a gdzie mal alternatywny czy SMs? )na pytaniu pomocniczym mnie przechodzę dalej.to moja głowa poczta od przeszło 20 lat a boot wysyła w koło te same instrukcje.jak żyć i uratować pocztę ??
Czekam na ważne dokumenty i d..w kwiatach .
Może że ktoś potrafi pomóc?

A nie ma tam opcji, żeby na czacie porozmawiać z człowiekiem zamiast botem? Kiedyś straciłam dostęp do konta na WP - skontaktowałam się z nimi, jakaś kobieta pytała o moją datę urodzenia, o to, jak długo (mniej więcej) mam konto, na ilu urządzeniach logowałam się w ostatnim czasie czy coś w tym stylu - nie pamiętam szczegółów, ale ostatecznie się udało, z tym że to było kilka lat temu.

1. Ja trafiłam na boota .🤬Co wyłapuje słowa, które ma zaprogramowane i to same instrukcje powielane po stokroć rozsyła. Dobrze by było właśnie trafić na osobę a nie jakiexbott a to trzeba mieć czas czekać jeszcze .jak telefon przejdzie w stan uśpienia to od razu rozłącza "czat". 

2. Kropka Bordo wkurza bo już w przeciągu miesiąca acruga nagrodę próbuje chce zawłaszczyć i to robi w biały dzień 🤬🤬😤

Może spróbuj napisać temu botowi coś dziwnego, użyć jakiejś trudnej konstrukcji językowej. Jakiś czas temu miałam sprawę do Orange, chyba trochę zbyt kwieciście ją opisałam i bot na czacie wymiękł - napisał, że nie rozumie i że przekieruje mnie do konsultanta-człowieka  emotka
1 agicho 0

pioge7

#7208549 Napisano: 25.09.2024 05:30:20
elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

Od wczoraj na maksa mam wku..a. tydzień temu dostałam powiadomienia na pocztę tlen by zmienić hasło dla bezpieczeństwa."niepożądane działania " .zmienione...do wczoraj było ok. Zablokowali konto bo a piać to samo. Nie mogę znieść hasła bo do wyboru mam tylko opcje pytanie pomocnicze (a gdzie mal alternatywny czy SMs? )na pytaniu pomocniczym mnie przechodzę dalej.to moja głowa poczta od przeszło 20 lat a boot wysyła w koło te same instrukcje.jak żyć i uratować pocztę ??
Czekam na ważne dokumenty i d..w kwiatach .
Może że ktoś potrafi pomóc?

A nie ma tam opcji, żeby na czacie porozmawiać z człowiekiem zamiast botem? Kiedyś straciłam dostęp do konta na WP - skontaktowałam się z nimi, jakaś kobieta pytała o moją datę urodzenia, o to, jak długo (mniej więcej) mam konto, na ilu urządzeniach logowałam się w ostatnim czasie czy coś w tym stylu - nie pamiętam szczegółów, ale ostatecznie się udało, z tym że to było kilka lat temu.

1. Ja trafiłam na boota .🤬Co wyłapuje słowa, które ma zaprogramowane i to same instrukcje powielane po stokroć rozsyła. Dobrze by było właśnie trafić na osobę a nie jakiexbott a to trzeba mieć czas czekać jeszcze .jak telefon przejdzie w stan uśpienia to od razu rozłącza "czat". 

2. Kropka Bordo wkurza bo już w przeciągu miesiąca acruga nagrodę próbuje chce zawłaszczyć i to robi w biały dzień 🤬🤬😤

Może spróbuj napisać temu botowi coś dziwnego, użyć jakiejś trudnej konstrukcji językowej. Jakiś czas temu miałam sprawę do Orange, chyba trochę zbyt kwieciście ją opisałam i bot na czacie wymiękł - napisał, że nie rozumie i że przekieruje mnie do konsultanta-człowieka  emotka

a napisanie do bota POŁĄCZ Z KONSULTANTEM nie pomoże? Ja jak trafiam Na bota zawsze zaczynam tym, czasem trzeba ze trzy razy napisać ale w końcu łączy.

agicho

#7208551 Napisano: 25.09.2024 06:36:45
pioge7 napisał(a):

elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

Od wczoraj na maksa mam wku..a. tydzień temu dostałam powiadomienia na pocztę tlen by zmienić hasło dla bezpieczeństwa."niepożądane działania " .zmienione...do wczoraj było ok. Zablokowali konto bo a piać to samo. Nie mogę znieść hasła bo do wyboru mam tylko opcje pytanie pomocnicze (a gdzie mal alternatywny czy SMs? )na pytaniu pomocniczym mnie przechodzę dalej.to moja głowa poczta od przeszło 20 lat a boot wysyła w koło te same instrukcje.jak żyć i uratować pocztę ??
Czekam na ważne dokumenty i d..w kwiatach .
Może że ktoś potrafi pomóc?

Próbuję ale w czasie pracy nie mam opcji czekać po 30 min i zerkać czy ekran tel się nie zablokuje bo wówczas kończy połączenie. Szlak
0 0

niunio

#7208557 Napisano: 25.09.2024 08:22:56
agicho napisał(a):

pioge7 napisał(a):

elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

elmas napisał(a):

agicho napisał(a):

Od wczoraj na maksa mam wku..a. tydzień temu dostałam powiadomienia na pocztę tlen by zmienić hasło dla bezpieczeństwa."niepożądane działania " .zmienione...do wczoraj było ok. Zablokowali konto bo a piać to samo. Nie mogę znieść hasła bo do wyboru mam tylko opcje pytanie pomocnicze (a gdzie mal alternatywny czy SMs? )na pytaniu pomocniczym mnie przechodzę dalej.to moja głowa poczta od przeszło 20 lat a boot wysyła w koło te same instrukcje.jak żyć i uratować pocztę ??
Czekam na ważne dokumenty i d..w kwiatach .
Może że ktoś potrafi pomóc?

Próbuję ale w czasie pracy nie mam opcji czekać po 30 min i zerkać czy ekran tel się nie zablokuje bo wówczas kończy połączenie. Szlak

Zmień w ustawieniach, żeby się nie blokował.
1 agicho 0

bianka33

#7208575 Napisano: 25.09.2024 09:34:42
Jakim cudem żappka po każdym udoskonaleniu działa jeszcze gorzej? Kiedyś jak zakup był do 24, a zgłoszenia do 26, to normalnie kody były dostępne do 26, a dzisiaj zniknął mi kod na Knorr, choć jest jeszcze czas na zgłoszenia. Po co takie zmiany emotka
0 0

netka2000

#7208582 Napisano: 25.09.2024 09:43:53
bianka33 napisał(a):

Jakim cudem żappka po każdym udoskonaleniu działa jeszcze gorzej? Kiedyś jak zakup był do 24, a zgłoszenia do 26, to normalnie kody były dostępne do 26, a dzisiaj zniknął mi kod na Knorr, choć jest jeszcze czas na zgłoszenia. Po co takie zmiany emotka

U mnie to samo. Szlag mnie trafi.
0 0

cb656

#7208763 Napisano: 25.09.2024 18:39:33
atyde25 napisał(a):

... mam sucho pod nogami dzięki opatrzności i w niemalowane odpukać.

Hm. A w jakim jesteś wieku, że masz jeszcze sucho między nogami, na wzmiankę o wpisach na forum? ech?! emotka
0 0

kiwiwi

#7208771 Napisano: 25.09.2024 19:03:07
cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

... mam sucho pod nogami dzięki opatrzności i w niemalowane odpukać.

Hm. A w jakim jesteś wieku, że masz jeszcze sucho między nogami, na wzmiankę o wpisach na forum? ech?! emotka

Chyba poziom forumowego trolla zaczął się udzielać innym emotka
1 cb656 0

cb656

#7208772 Napisano: 25.09.2024 19:07:29
kiwiwi napisał(a):

cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

... mam sucho pod nogami dzięki opatrzności i w niemalowane odpukać.

Hm. A w jakim jesteś wieku, że masz jeszcze sucho między nogami, na wzmiankę o wpisach na forum? ech?! emotka

Chyba poziom forumowego trolla zaczął się udzielać innym emotka

Informuję i objaśniam: "mam sucho POD nogami" mówi o tym, że wilgoć pod te nogi spływa z góry. C.B.D.O.
0 0

kiwiwi

#7208774 Napisano: 25.09.2024 19:19:09
cb656 napisał(a):

kiwiwi napisał(a):

cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

... mam sucho pod nogami dzięki opatrzności i w niemalowane odpukać.

Hm. A w jakim jesteś wieku, że masz jeszcze sucho między nogami, na wzmiankę o wpisach na forum? ech?! emotka

Chyba poziom forumowego trolla zaczął się udzielać innym emotka

Informuję i objaśniam: "mam sucho POD nogami" mówi o tym, że wilgoć pod te nogi spływa z góry. C.B.D.O.

Raczej o tym, że pod te nogi nie spływa żadna wilgoć emotka
1 cb656 0

cb656

#7208780 Napisano: 25.09.2024 19:28:48
kiwiwi napisał(a):

cb656 napisał(a):

kiwiwi napisał(a):

cb656 napisał(a):

atyde25 napisał(a):

... mam sucho pod nogami dzięki opatrzności i w niemalowane odpukać.

Hm. A w jakim jesteś wieku, że masz jeszcze sucho między nogami, na wzmiankę o wpisach na forum? ech?! emotka

Chyba poziom forumowego trolla zaczął się udzielać innym emotka

Informuję i objaśniam: "mam sucho POD nogami" mówi o tym, że wilgoć pod te nogi spływa z góry. C.B.D.O.

Raczej o tym, że pod te nogi nie spływa żadna wilgoć emotka

No dobrze, racja. emotka mea culpa. Albo culpa klawiatury, która nie zarejestrowała sekwencji klawiszy "NIE spływa..." emotka emotka
1 kiwiwi 0