Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

kalmia86

#7133478 Napisano: 24.10.2023 11:24:37
Majkii napisał(a):

kalmia86 napisał(a):

Właśnie miałam telefon z numeru 81 535 60 60. Gość przedstawił się jako pracownik banku pko bp (zaświeciła mi się lampka, bo nie mam konta w pko). Powiedział, że z departamentu cyberprzestępczości czy coś, powiedziałam, że dziękuje nie jestem zainteresowana i się rozłączyłam). Zadzwonił jeszcze raz poirytowany dlaczego się rozłączam (i w tej irytacji było już słychać wschodni akcent....), odpowiedziałam że nie chcę z nim rozmawiać i znów się rozłączyłam. Zastanawia mnie skąd ci naciągacze mają nasze numery... (RODO - srodo)

Z nikąd mają numer jeśli wcześniej nie dzwonili, teraz większość numerów jest losowanych, często też jest tak że jest tylko jeden sygnał sprawdzający czy dany numer istnieje i trafia on do bazy aktywnych i później już dzwonią z durnotami. Różnie z tym ogóle jest.

znali moje imię...
0 0

sks900

#7133518 Napisano: 24.10.2023 13:29:03
kalmia86 napisał(a):

Właśnie miałam telefon z numeru 81 535 60 60. Gość przedstawił się jako pracownik banku pko bp (zaświeciła mi się lampka, bo nie mam konta w pko). Powiedział, że z departamentu cyberprzestępczości czy coś, powiedziałam, że dziękuje nie jestem zainteresowana i się rozłączyłam). Zadzwonił jeszcze raz poirytowany dlaczego się rozłączam (i w tej irytacji było już słychać wschodni akcent....), odpowiedziałam że nie chcę z nim rozmawiać i znów się rozłączyłam. Zastanawia mnie skąd ci naciągacze mają nasze numery... (RODO - srodo)

Kilka sklepów internetowych straciło w ostatnich latach bazy klientów, największy z nich Morele i te bazy włamywacz sprzedał w necie m.in. tym złodziejom co dzwonią, najczęściej z biura poza Polską, ale pewnie mają też mniej zorganizowanych naśladowców u nas. W Polsce, policja łapie czasem tzw. odbieraków pod bankomatami. 
Numerem telefonu, który nam się wyświetla nie ma co się sugerować, bo dzwonią z płatnej bramki i ustawiają dowolny nr lub słowo, żeby nam się wyświetliło. 

ps. Dzisiejszy art., pani straciła 331 tys. zł razem z kredytem, ciekawe czy tam policjanci mówili ze wschodnim akcentem. 
Ponad 330 tys. zł straciła 39-latka z powiatu sulęcińskiego. Uwierzyła fałszywym policjantom (msn.com)
0 0

cleo25

#7133542 Napisano: 24.10.2023 14:57:09
kerocna napisał(a):

kalmia86 napisał(a):

Majkii napisał(a):

kalmia86 napisał(a):

Właśnie miałam telefon z numeru 81 535 60 60. Gość przedstawił się jako pracownik banku pko bp (zaświeciła mi się lampka, bo nie mam konta w pko). Powiedział, że z departamentu cyberprzestępczości czy coś, powiedziałam, że dziękuje nie jestem zainteresowana i się rozłączyłam). Zadzwonił jeszcze raz poirytowany dlaczego się rozłączam (i w tej irytacji było już słychać wschodni akcent....), odpowiedziałam że nie chcę z nim rozmawiać i znów się rozłączyłam. Zastanawia mnie skąd ci naciągacze mają nasze numery... (RODO - srodo)

Z nikąd mają numer jeśli wcześniej nie dzwonili, teraz większość numerów jest losowanych, często też jest tak że jest tylko jeden sygnał sprawdzający czy dany numer istnieje i trafia on do bazy aktywnych i później już dzwonią z durnotami. Różnie z tym ogóle jest.

znali moje imię...

Może masz konto na olx? Tam jest imię podane i nr telefonu, do mnie wydzwaniają na numer powiązany właśnie z kontem na olx.

Do mnie dzwonili z "mojego" banku i znali moje imię. Nie dyskutuję. Rozłączam się i blokuję.
0 0

samdej

#7133589 Napisano: 24.10.2023 17:25:07
Może to kwestia przewrażliwienia, ale wkurza mnie, że tak mało z nas korzysta z lupy na forum i porusza kwestie, które były np. wyjaśnione 2 godziny wcześniej (pół biedy jeżeli na poprzedniej stronie jest odpowiedź, niestety często bywa i tak, że info w temacie jest ledwie kilka "pięter" wyżej). 

Rozumiem, że energię i czas poświęcamy na konkursy, ale jak dla mnie jest to okazanie braku szacunku dla pozostałych konkursowiczów gdy:
  • nie chce nam się przeskrollować chociaż ostatniej strony lub użyć lupy w celu znalezienia odpowiedzi na nurtującą nas kwestię;
  • nie doceniamy, albo inaczej - nie możemy docenić poświęconego czasu i udzielonej odpowiedzi na nasze pytanie, ponieważ nie zadaliśmy sobie trudu sprawdzenia czy już ktoś o to samo nie pytał i czy nie padło info zwrotne;
  • zaśmiecamy forum czymś co było dopiero co wałkowane.
Ok, żale wylaneemotka  
Zmiany podejścia raczej nie ma co oczekiwać za bardzo, ale ulżyło trochę emotka emotka

agnesita

#7133604 Napisano: 24.10.2023 18:27:53
Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka
0 0

zezowaty_kot

#7133605 Napisano: 24.10.2023 18:29:51
agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Sprawdź portfel i torebkę dokładnie. emotka
0 0

cudaczek121

#7133607 Napisano: 24.10.2023 18:35:41
agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Poszukaj na spokojnie jeszcze raz
0 0

donia7

#7133608 Napisano: 24.10.2023 18:36:28
agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Poszukaj w innych paragonach jak masz podpisane. Może przez pomyłkę włożyłaś z innym. Kciuki!
0 0

agnesita

#7133611 Napisano: 24.10.2023 18:40:49
donia7 napisał(a):

agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Poszukaj w innych paragonach jak masz podpisane. Może przez pomyłkę włożyłaś z innym. Kciuki!

wzięłam to pod uwagę, przejrzałam każdy paragon po kolei czy się nie podczepil bo z mojego lewiatana są wyjątkowo małe, ale nie ma emotka
0 0

agnesita

#7133612 Napisano: 24.10.2023 18:42:02
cudaczek121 napisał(a):

agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Poszukaj na spokojnie jeszcze raz

Już nie mam pomysłu gdzie szukać emotka
0 0

agnesita

#7133613 Napisano: 24.10.2023 18:43:07
zezowaty_kot napisał(a):

agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Sprawdź portfel i torebkę dokładnie. emotka

nie ma emotka
0 0

tereniagno

#7133615 Napisano: 24.10.2023 18:59:33
agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Sprawdź w kopercie innego miesiąca.Przejrzyj ze spokojem,na pewno znajdzieszemotka
0 0

agnesita

#7133750 Napisano: 25.10.2023 10:46:23
tereniagno napisał(a):

agnesita napisał(a):

Nie mogę znaleźć paragonu wakacyjne wspomnienia, chyba przejrzałam już wszystkie możliwe miejsca. Jakim cudem nie odłożyłam go do koperty z paragonami? emotka

Sprawdź w kopercie innego miesiąca.Przejrzyj ze spokojem,na pewno znajdzieszemotka

nie rozdzielam tak paragonow, wszystko razem taki Misz masz przez co trudniej coś znaleźć, co też jest wkurzające..., ale przed chwilą po przespanej nocy znów zajrzałam do koperty i wzięłam do ręki pierwszy mały paragon podpisany 7days lew wybrane sklepy zamiast wakacyjne wspomnienia emotka

tereniagno

#7133799 Napisano: 25.10.2023 12:01:24
No, nie wiem co się dzieje, wygrałam we wrześniu z Dare 200zł, wysłałam zgodnie z mailem wszystko i nie ma mnie na liście zwycięzców. Dobrze, że zrobiłam skan oświadczenia i wysłanych paragonów.
Teraz napisałam maila z załączonym oświadczeniem i potwierdzeniem wysyłki z PP.
To już następna nagroda przepadła (Bonduelle moje i córki) emotka emotka emotka
Jak tu grać i żyć, jak ciągle pod górkę emotka
0 0

jola29k

#7133917 Napisano: 25.10.2023 17:07:40
Ktoś zhakował mi konto na FB  niech go ....emotka
0 0

MamaKinga

#7134121 Napisano: 26.10.2023 12:40:13
A ja wczoraj specjalnie kupiłam Żywca 0% w puszce z myślą, że coś wygram a tu zawleczka jakas dziwna bez kodu:(
1 cb656 0

jokan

#7134139 Napisano: 26.10.2023 13:33:10
puscilam zgłoszenie na Kaufland gdzie (jak się dzisiaj okazało), po odjęciu alkoholu jest kwota 99,96 zł emotka

katee14

#7134157 Napisano: 26.10.2023 14:44:56
1 Dzisiaj wkurzył mnie kurier inpostu, który dostarczał chipsy. Nie zadzwonił do domu ani na telefon tylko paczkę przerzucił przez żywopłot. Oczywiście nie omieszkał się przy tym poczęstować zawartością. Paczka była rozerwana i jednej torebki chipsów brakowało. Jak do pana zadzwoniłam to powiedział, że nikt nie odbierał domofonu i paczkę zostawił nienaruszoną.  Widziałam odjeżdżający samochód bo wiedziałam, że dzisiaj będzie więc nikt nie miał szans wskoczyć za płot przez minutę.  

2 Wczoraj stałam na przystanku gdy w oddali 20 metrów zobaczyłam osobę leżącą bez ruchu na chodniku, a obok siedział pies. W okolicy mieszka bardzo dużo starszych osób, które o tej porze spacerują z psami. Byłam przerażona, i powiedziałam do ludzi na przystanku (jakieś 7 osób stało), że ktoś tam leży i czy ktoś podejdzie ze mną pomóc tej osobie bo się boję sama. Wszyscy się odwrócili, a tylko jedna dziewczynka, która miała  jakieś 12 lat powiedziała ,, Ja z panią Pójdę''. Wykręciłam numer alarmowy i pobiegłam ale wkurza mnie, że stopień znieczulicy w społeczeństwie jest aż tak wielki.  emotka

atyde25

#7134194 Napisano: 26.10.2023 16:10:09
Znieczulica jest straszna:( To nawet widać w sklepach ludzie ostatnio po zdjęciu masek pokazali swoje prawdziwe oblicza:(
No ale też o sklepie 0 koszyków i wszystko musiałam w swoje szmaciane,eco troby ładować:(
No i na koniec patrzę czekolady F nie policzyłam całe życie mi przed oczami przelaciało.
Doliczyłam na osobny paragon oczywiście bo te czekolady mi nie smakują kupuję tylko na promo mam wielki zapas w wkurza mnie 0 wygranych teraz powinnam dostać nagrodę przez upór i uczciwość:P
Taki żarcik.
0 0

nanajka81

#7134195 Napisano: 26.10.2023 16:12:54
katee14 napisał(a):

1 Dzisiaj wkurzył mnie kurier inpostu, który dostarczał chipsy. Nie zadzwonił do domu ani na telefon tylko paczkę przerzucił przez żywopłot. Oczywiście nie omieszkał się przy tym poczęstować zawartością. Paczka była rozerwana i jednej torebki chipsów brakowało. Jak do pana zadzwoniłam to powiedział, że nikt nie odbierał domofonu i paczkę zostawił nienaruszoną.  Widziałam odjeżdżający samochód bo wiedziałam, że dzisiaj będzie więc nikt nie miał szans wskoczyć za płot przez minutę.  

2 Wczoraj stałam na przystanku gdy w oddali 20 metrów zobaczyłam osobę leżącą bez ruchu na chodniku, a obok siedział pies. W okolicy mieszka bardzo dużo starszych osób, które o tej porze spacerują z psami. Byłam przerażona, i powiedziałam do ludzi na przystanku (jakieś 7 osób stało), że ktoś tam leży i czy ktoś podejdzie ze mną pomóc tej osobie bo się boję sama. Wszyscy się odwrócili, a tylko jedna dziewczynka, która miała  jakieś 12 lat powiedziała ,, Ja z panią Pójdę''. Wykręciłam numer alarmowy i pobiegłam ale wkurza mnie, że stopień znieczulicy w społeczeństwie jest aż tak wielki.  emotka

mi kurier InPost wszystkie paczki tak dostarcza (rzuca za płot i sp...) więc jak tylko widzę w aplikacji, iż coś nim idzie i mam możliwość to przekierowuje do paczkomatu.