Reklama na e-Konkursy.info

Wkurza mnie...

moskala22

#7124800 Napisano: 19.09.2023 18:47:26
Na jakiej zasadzie działają aplikacje wykrywające zawartość AI? Z ciekawości wkleiłam do nich swój tekst bodajże z 2017 roku i raz wyskoczyło mi 94% prawdopodobieństwa zawartości AI, a na innej stronie 12,4%. Dodam, że tekst napisany jest w 100% przeze mnie bez wzorowania się na czymkolwiek
0 0

lasiglasty

#7124823 Napisano: 19.09.2023 19:44:14
moskala22 napisał(a):

Na jakiej zasadzie działają aplikacje wykrywające zawartość AI? Z ciekawości wkleiłam do nich swój tekst bodajże z 2017 roku i raz wyskoczyło mi 94% prawdopodobieństwa zawartości AI, a na innej stronie 12,4%. Dodam, że tekst napisany jest w 100% przeze mnie bez wzorowania się na czymkolwiek

Analizują pewne schematy, nie dają 100% pewności, możesz po prostu mieć taki styl pisania, który jest bardziej zachowawczy jak AI. Natomiast najlepiej wkleić do Chatu pytanie konkursowe, on generuje bardzo podobne odpowiedzi, i potem od razu można wyłapać, kto korzysta z AI, bo nawet jak coś zmienią, to wciąż powtarzają te same zdania, motywy, itp... z ciekawości wrzuciłam do czau pytanie konkursowe, wygenerowało mi kilka odpowiedzi, no i doszukałam się już kilkunastu komentarzy pod postem konkursowym, które powtarzają ten motyw z AI: Ziemianie są różnorodnymi istotami i reprezentują wiele kultur, języków i tradycji czy podpis: Z poważaniem, Ludzie z Ziemi. 

Ci oszuści są tak leniwi i bezczelni, że wklejając te sztuczne odpowiedzi, nie sprawdzili nawet, że w komentarzach roi się od niemal identyczny odpowiedzi. Powtarzają się te same motywy, zdania, schematy i podpisy. To najlepsza pułapka na tych cwaniaków, że wysyłają takie same odpowiedzi i każdy ogarnięta komisja od razu rozpozna o co chodzi.

southlander

#7124874 Napisano: 19.09.2023 21:59:55
lasiglasty napisał(a):

moskala22 napisał(a):

Na jakiej zasadzie działają aplikacje wykrywające zawartość AI? Z ciekawości wkleiłam do nich swój tekst bodajże z 2017 roku i raz wyskoczyło mi 94% prawdopodobieństwa zawartości AI, a na innej stronie 12,4%. Dodam, że tekst napisany jest w 100% przeze mnie bez wzorowania się na czymkolwiek

Analizują pewne schematy, nie dają 100% pewności, możesz po prostu mieć taki styl pisania, który jest bardziej zachowawczy jak AI. Natomiast najlepiej wkleić do Chatu pytanie konkursowe, on generuje bardzo podobne odpowiedzi, i potem od razu można wyłapać, kto korzysta z AI, bo nawet jak coś zmienią, to wciąż powtarzają te same zdania, motywy, itp... z ciekawości wrzuciłam do czau pytanie konkursowe, wygenerowało mi kilka odpowiedzi, no i doszukałam się już kilkunastu komentarzy pod postem konkursowym, które powtarzają ten motyw z AI: Ziemianie są różnorodnymi istotami i reprezentują wiele kultur, języków i tradycji czy podpis: Z poważaniem, Ludzie z Ziemi. 

Ci oszuści są tak leniwi i bezczelni, że wklejając te sztuczne odpowiedzi, nie sprawdzili nawet, że w komentarzach roi się od niemal identyczny odpowiedzi. Powtarzają się te same motywy, zdania, schematy i podpisy. To najlepsza pułapka na tych cwaniaków, że wysyłają takie same odpowiedzi i każdy ogarnięta komisja od razu rozpozna o co chodzi.

A ja dodam jeszcze, że w zeszłym roku zanim się dowiedziałem o tekstach z AI, napisałem trochę zgłoszeń które zobaczone dziś u kogoś, na pewno sprawdzałbym pod kątem udziału AI ze względu na specyficzny "gładki" styl i charakterystyczne okrągłe sformułowania. Odkopałem je ostatnio z archiwum i z ciekawości kilkanaście z nich, tych najbardziej "ładnych", przebadałem w testerach. W każdym z tekstów wykazano 0% zgodności z AI. Więc to też nie jest tak, że wystarczy mieć odpowiedni styl żeby łatwo wpadać w podejrzenie testera AI.

Myślę że najprościej by było, gdyby komisje podawały w regulaminach info o sprawdzaniu laureatów pod kątem AI i wykluczaniu zgłoszenia w przypadku nawet najmniejszych podejrzeń. Osobiście nie miałbym problemu gdyby rzeczywiście napisany w pełni przeze mnie osobiście tekst został wykluczony bo miałby podejrzaną zgodność z AI, bo widzę czarno na białym że pomyłka algorytmu zdarzy się o wiele rzadziej niż jego prawidłowe podejście. Kto uczciwy, nawet w przypadku pomyłki odniósłby więcej korzyści niż szkód. Ale to myślenie życzeniowe, myślę że długie miesiące miną zanim komisje konkursowe zaczną dostrzegać tę kwestię, a kolejne miesiące żeby się tym w ogóle zajęły. Jeśli nie będzie widocznych zmian, to za jakiś rok, góra dwa, wraz z rozwojem AI, pisanie autorskie na konkursy przestanie mieć jakikolwiek sens. Jedyną szansę dostrzegam w tym o czym piszesz, czyli powtarzalność schematów. Wielość powtórzeń, oznacza że takie wypowiedzi mogą ginąć w tłumie podobnych sobie, ale z drugiej strony AI też nie śpi i w końcu przestanie być tak powtarzalna.

stokrotka238

#7124908 Napisano: 19.09.2023 23:58:18
Aplikacja żabki, przez którą nie wezmę udziału w konkursie orbit bo nie mam kodu, a, dziś ostatni dzień! Dlaczego oni nie zaczną robić konkursów na stronie po prostu, a nie w aplikacji.

henius

#7124931 Napisano: 20.09.2023 08:58:49
southlander napisał(a):

lasiglasty napisał(a):

moskala22 napisał(a):

Na jakiej zasadzie działają aplikacje wykrywające zawartość AI? Z ciekawości wkleiłam do nich swój tekst bodajże z 2017 roku i raz wyskoczyło mi 94% prawdopodobieństwa zawartości AI, a na innej stronie 12,4%. Dodam, że tekst napisany jest w 100% przeze mnie bez wzorowania się na czymkolwiek

Analizują pewne schematy, nie dają 100% pewności, możesz po prostu mieć taki styl pisania, który jest bardziej zachowawczy jak AI. Natomiast najlepiej wkleić do Chatu pytanie konkursowe, on generuje bardzo podobne odpowiedzi, i potem od razu można wyłapać, kto korzysta z AI, bo nawet jak coś zmienią, to wciąż powtarzają te same zdania, motywy, itp... z ciekawości wrzuciłam do czau pytanie konkursowe, wygenerowało mi kilka odpowiedzi, no i doszukałam się już kilkunastu komentarzy pod postem konkursowym, które powtarzają ten motyw z AI: Ziemianie są różnorodnymi istotami i reprezentują wiele kultur, języków i tradycji czy podpis: Z poważaniem, Ludzie z Ziemi. 

Ci oszuści są tak leniwi i bezczelni, że wklejając te sztuczne odpowiedzi, nie sprawdzili nawet, że w komentarzach roi się od niemal identyczny odpowiedzi. Powtarzają się te same motywy, zdania, schematy i podpisy. To najlepsza pułapka na tych cwaniaków, że wysyłają takie same odpowiedzi i każdy ogarnięta komisja od razu rozpozna o co chodzi.

A ja dodam jeszcze, że w zeszłym roku zanim się dowiedziałem o tekstach z AI, napisałem trochę zgłoszeń które zobaczone dziś u kogoś, na pewno sprawdzałbym pod kątem udziału AI ze względu na specyficzny "gładki" styl i charakterystyczne okrągłe sformułowania. Odkopałem je ostatnio z archiwum i z ciekawości kilkanaście z nich, tych najbardziej "ładnych", przebadałem w testerach. W każdym z tekstów wykazano 0% zgodności z AI. Więc to też nie jest tak, że wystarczy mieć odpowiedni styl żeby łatwo wpadać w podejrzenie testera AI.

Myślę że najprościej by było, gdyby komisje podawały w regulaminach info o sprawdzaniu laureatów pod kątem AI i wykluczaniu zgłoszenia w przypadku nawet najmniejszych podejrzeń. Osobiście nie miałbym problemu gdyby rzeczywiście napisany w pełni przeze mnie osobiście tekst został wykluczony bo miałby podejrzaną zgodność z AI, bo widzę czarno na białym że pomyłka algorytmu zdarzy się o wiele rzadziej niż jego prawidłowe podejście. Kto uczciwy, nawet w przypadku pomyłki odniósłby więcej korzyści niż szkód. Ale to myślenie życzeniowe, myślę że długie miesiące miną zanim komisje konkursowe zaczną dostrzegać tę kwestię, a kolejne miesiące żeby się tym w ogóle zajęły. Jeśli nie będzie widocznych zmian, to za jakiś rok, góra dwa, wraz z rozwojem AI, pisanie autorskie na konkursy przestanie mieć jakikolwiek sens. Jedyną szansę dostrzegam w tym o czym piszesz, czyli powtarzalność schematów. Wielość powtórzeń, oznacza że takie wypowiedzi mogą ginąć w tłumie podobnych sobie, ale z drugiej strony AI też nie śpi i w końcu przestanie być tak powtarzalna.

Ja jestem w ogóle  innej epoki i nie wiedziałam, że są takowe strony Al....ale był ostatnio taki konkurs na stronie facebookowej Empika i tam wygrały super odpowiedzi dotyczące ulubionego przedmiotu w szkole. Dopiero szukając wyników ze zdumieniem zauważyłam, że jakiś uczestnik (słusznie) zauważył, że są PLAGIATEM (były skopiowane z jakiejś strony, nawet nie pamiętam jakiej).  Bodajże 4 czy 5 przypadków. Trochę się odechciewa brać udział w konkursach...

atyde25

#7125002 Napisano: 20.09.2023 13:09:22
Plagiaty to straszna sprawa i znając "pracowitość w agencjach" to nie liczyłabym na sprawdzanie czy coś jest ściągnięte.
No ale wkurza mnie słońce tak wiem zaraz go nie będzie ale jest go za dużo nie lubię upałów i pocenia się w betonie i asfalcie:(

ziolko

#7125071 Napisano: 20.09.2023 16:18:33
southlander niektóre agencje już mają takie zapisy w swoich regulaminach.. 
"Zgłoszenie w Konkursie (Odpowiedź):
2.4.1. musi być wynikiem osobistej twórczości Uczestnika, a więc m.in. nie może być
wytworzone przez oprogramowanie służące do generowania tekstu podobnego do
tworzonego przez człowieka, oparte na rozwiązaniach tzw. sztucznej inteligencji (AI) i
głębokiego uczenia maszynowego (deep learning),"

ziolko

#7125073 Napisano: 20.09.2023 16:19:37
atyde25 napisał(a):

Plagiaty to straszna sprawa i znając "pracowitość w agencjach" to nie liczyłabym na sprawdzanie czy coś jest ściągnięte.
No ale wkurza mnie słońce tak wiem zaraz go nie będzie ale jest go za dużo nie lubię upałów i pocenia się w betonie i asfalcie:(

Można zgłosić. Niektóre agencje podchodzą poważnie do spraw plagiatowania i odbierają nagrody plagiatorom.
0 0

vanillasky-2017

#7125077 Napisano: 20.09.2023 16:27:28
atyde25 napisał(a):

Plagiaty to straszna sprawa i znając "pracowitość w agencjach" to nie liczyłabym na sprawdzanie czy coś jest ściągnięte.
No ale wkurza mnie słońce tak wiem zaraz go nie będzie ale jest go za dużo nie lubię upałów i pocenia się w betonie i asfalcie:(

Mam to samo. Tęsknię już za jesienną, bardziej deszczową aurą:)

brucee

#7125808 Napisano: 23.09.2023 10:14:08
delfinka101 napisał(a):

brucee napisał(a):

delfinka101 napisał(a):

mam masę kodów, bo pijemy duże ilości Mullermilch i nawet krowy trafić nie mogę..wryyy. Już lepsze by były bramki

Ja dziś dokładnie kliknęłam zgodnie z czasem w necie: 10:00. Krowa wpadła. Szok!
Gorzej, że mam też opakowania limitowane, a tam - żadnych kodów... emotka

wyskakuje ci uwierzytelnienie w postaci obrazków?

Dziś po raz pierwszy miałam takie uwierzytelnienie (na w sumie sześć zgłoszeń) i po nim strona zaczęła mulić, po czym pokazał się komunikat, że coś poszło nie tak i że mam spróbować później. emotka
0 0

atyde25

#7125829 Napisano: 23.09.2023 13:06:43
Chciałam się utwierdzić w swojej głupocie 34 zgłoszenia na Kubusia.A koleżanka wieki temu mówiła możesz trafić 1 zgłoszeniem a tysiącami niekoniecznie:(
Ale się na siebie wkurzyłam,pozdrawiam Cię serdecznie kochana,buziaki we wszystkim co mi mówiłaś miałaś rację.Niech w nagrodach Ci los wynagrodzi:)
0 0

gosiak351

#7125870 Napisano: 23.09.2023 16:43:47
na paragonie z kerfa mam nazwę ,,czekoda mleczna,, ,, czekolada gorzka,, - bez nazwy firmy nie wiem co mam z tym zrobić. 
załamana jestem
0 0

atlantydek

#7125872 Napisano: 23.09.2023 16:52:21
gosiak351 napisał(a):

na paragonie z kerfa mam nazwę ,,czekoda mleczna,, ,, czekolada gorzka,, - bez nazwy firmy nie wiem co mam z tym zrobić. 
załamana jestem

Zrób zdjęcie z czekoladą, jeśli nie masz opcji zdobycia dziś pieczątki lub  innego paragonu
1 cb656 0

anaesth

#7125882 Napisano: 23.09.2023 18:05:12
atyde25 napisał(a):

Chciałam się utwierdzić w swojej głupocie 34 zgłoszenia na Kubusia.A koleżanka wieki temu mówiła możesz trafić 1 zgłoszeniem a tysiącami niekoniecznie:(
Ale się na siebie wkurzyłam,pozdrawiam Cię serdecznie kochana,buziaki we wszystkim co mi mówiłaś miałaś rację.Niech w nagrodach Ci los wynagrodzi:)

E tam od razu głupocie. Soki/wodę/tubki skonsumowałaś? Zawsze to jakaś porcja owoców albo nawodnienia. Gorzej by było, jakbyś zjadła 34x4 batony/paczki czipsów emotka
1 kumulacja 0

kalina590

#7125889 Napisano: 23.09.2023 19:00:02
gosiak351 napisał(a):

na paragonie z kerfa mam nazwę ,,czekoda mleczna,, ,, czekolada gorzka,, - bez nazwy firmy nie wiem co mam z tym zrobić. 
załamana jestem

Myślę, że będzie dobrze i nie będą robić problemów emotka  W końcu konkurs jest tylko w sieci C4.
1 cb656 0

cb656

#7125964 Napisano: 24.09.2023 12:07:19
gosiak351 napisał(a):

Na paragonie z kerfa mam nazwę "czekoda mleczna" "czekolada gorzka" - bez nazwy firmy.
Nie wiem co mam z tym zrobić. Załamana jestem

Jeśli trzeba wysłać zdjęcie/skan paragonu, to zrób fotkę z paragonem na tle opakowania czekolady i nie martw się, będzie dobrze. emotka
1 kumulacja 0

cb656

#7125966 Napisano: 24.09.2023 12:17:26
atyde25 napisał(a):

Chciałam się utwierdzić w swojej głupocie: 34 zgłoszenia na Kubusia....

No to jeśli chodzi o mnie, to ja utwierdzam. emotka emotka
1 kumulacja 0

marcinzc

#7126526 Napisano: 26.09.2023 16:00:55
wkurza mnie tych dwóch typów z filmiku na stronie KitKat/Lion . 
NIESTETY,
TYM RAZEM SIĘ NIE UDAŁO... 

a oni cieszą te japki jakby mieli z tego fun...

Nelusia102

#7126544 Napisano: 26.09.2023 17:17:13
marcinzc napisał(a):

wkurza mnie tych dwóch typów z filmiku na stronie KitKat/Lion . 
NIESTETY,
TYM RAZEM SIĘ NIE UDAŁO... 

a oni cieszą te japki jakby mieli z tego fun...

Oj patrzeć na Nich nie mogę i bardzo to NIE zachęcające,  śmieją się a nie ma  do czego !!!
1 Majkii 0

mandarynka16

#7126547 Napisano: 26.09.2023 17:29:54
A mnie wkurzają osoby z forum, które najpierw wpisują się, że coś kupią, wysyłasz im wiadomość z ofertą i nawet słowem nie skomentują.
Tak trudno napisać, dziękuje, nie będę zainteresowany/zainteresowana?