Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

cherry_coke

#6447850 Napisano: 02.01.2018 14:17:04
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Super, że zawsze można na Was liczyć! emotka
0 0

koper

#6447873 Napisano: 02.01.2018 14:46:12
cherry_coke napisał(a):

Czy ktoś może przybliżyć mi co daje się w prezencie na chrzest zostając chrzestnym? 
Mój towarzysz życia zostanie po raz pierwszy chrzestnym i nie jestem obeznana w temacie. Chrześniak jest ważną dla nas osobą i nie chcę walnąć jakiejś plamy. emotka  

Zapytaj rodziców czy mają jakieś zwyczaje, których przestrzegają, bo np jest taki zwyczaj, że ojciec chrzestny kupuje świecę do Chrztu i krzyżyk lub medalik na łańcuszku jako pamiątkę, a matka chrzestna kupuje szatkę.
Jeżeli tak jest, to taki krzyżyk czy medalik jest już chyba wystarczającym prezentem emotka

A jak szukasz ciekawego pomysłu, to moim zdaniem świetną pamiątką jest moneta okolicznościowa, ale taka wydana normalnie przez NBP w roku w którym urodziło się dziecko. Taki prezent będzie nabierał na wartości przez całe życie młodego człowieka emotka
Tutaj masz plan emisyjny:
http://www.nbp.pl...e/plan_emisyjny.html

Najlepiej jest je kupić w dniu emisji w oddziale NBP, można je też znaleźć na allegro np.

Taka moneta, nawet jak nie na Chrzest, to może być ciekawym pomysłem na prezent na pierwsze urodzinki Chrześniaka. 

edzia3

#6447920 Napisano: 02.01.2018 15:52:19
koper napisał(a):

cherry_coke napisał(a):

Czy ktoś może przybliżyć mi co daje się w prezencie na chrzest zostając chrzestnym? 
Mój towarzysz życia zostanie po raz pierwszy chrzestnym i nie jestem obeznana w temacie. Chrześniak jest ważną dla nas osobą i nie chcę walnąć jakiejś plamy. emotka  

Zapytaj rodziców czy mają jakieś zwyczaje, których przestrzegają, bo np jest taki zwyczaj, że ojciec chrzestny kupuje świecę do Chrztu i krzyżyk lub medalik na łańcuszku jako pamiątkę, a matka chrzestna kupuje szatkę.
Jeżeli tak jest, to taki krzyżyk czy medalik jest już chyba wystarczającym prezentem emotka

A jak szukasz ciekawego pomysłu, to moim zdaniem świetną pamiątką jest moneta okolicznościowa, ale taka wydana normalnie przez NBP w roku w którym urodziło się dziecko. Taki prezent będzie nabierał na wartości przez całe życie młodego człowieka emotka
Tutaj masz plan emisyjny:
http://www.nbp.pl...e/plan_emisyjny.html

Najlepiej jest je kupić w dniu emisji w oddziale NBP, można je też znaleźć na allegro np.

Taka moneta, nawet jak nie na Chrzest, to może być ciekawym pomysłem na prezent na pierwsze urodzinki Chrześnia

W moich okolicach ojciec chrzestny płaci w kościele za chrzest

zdolnabestia

#6447972 Napisano: 02.01.2018 17:19:08
Jako chrzestna kupiłam sesję zdjęciową. Dałam w formie ozdobnego zaproszenia, pojechali w dogodnym terminie, babka zrobiła parę zdjęć małemu, a część całej rodznie. Pamiątka na całe życie. Pieniędzy nie potrzebowali, a w domu wszystko dla dziecka było po starszym bracie.

mia

#6448236 Napisano: 03.01.2018 12:49:09
Mam pytanie, zupełnie nie w temacie konkursowym. emotka
Kolejny raz kupiłam pościel, i kolejny raz widzę w instrukcji, że mam ją wyprać przed użyciem. Czy ktoś wie, o co chodzi z tym praniem (jaki cel)? Rozumiem, że chodzi o jakieś składniki chemiczne, ale ciekawi mnie to jakie. Zapach ma zupełnie normalny, więc to nie to. Zamierzam ją oczywiście wrzucić tylko na płukanie, bez proszku, ale i tak mnie to zastanawia. Tym bardziej, że ostatnio notorycznie widzę takie instrukcje - na byle jakiej poszewce na jasiek także. Jeszcze trochę i płaszcz trzeba będzie wyprać przed użyciem.
A może chodzi też o temperaturę wody - np. min 40 st.? emotka
0 0

chochliczka

#6448237 Napisano: 03.01.2018 12:50:08
hmmm u nas kiedyś w rodzince ktoś użył bez prania nową posciel i rano obudził się pofarbowany od tej poscieli..
1 mia 0

mia

#6448241 Napisano: 03.01.2018 12:51:49
chochliczka napisał(a):

hmmm u nas kiedyś w rodzince ktoś użył bez prania nową posciel i rano obudził się pofarbowany od tej poscieli..

Myślałam też o tym, ale ona jest całkiem jasna. emotka
0 0

masza

#6448243 Napisano: 03.01.2018 12:53:55
mia napisał(a):

chochliczka napisał(a):

hmmm u nas kiedyś w rodzince ktoś użył bez prania nową posciel i rano obudził się pofarbowany od tej poscieli..

Myślałam też o tym, ale ona jest całkiem jasna. emotka

może , żeby zmiękczyć materiał..., ja kupuje zawsze w IKEA i nie piorę przed użyciem
1 mia 0

chochliczka

#6448247 Napisano: 03.01.2018 12:57:13
mia napisał(a):

chochliczka napisał(a):

hmmm u nas kiedyś w rodzince ktoś użył bez prania nową posciel i rano obudził się pofarbowany od tej poscieli..

Myślałam też o tym, ale ona jest całkiem jasna. emotka

yyy to nie mam pojęcia...ja zawsze przed uzyciem piorę, tak samo jak bieliznę itd
0 0

Claudia77

#6448248 Napisano: 03.01.2018 12:59:16
chochliczka napisał(a):

mia napisał(a):

chochliczka napisał(a):

hmmm u nas kiedyś w rodzince ktoś użył bez prania nową posciel i rano obudził się pofarbowany od tej poscieli..

Myślałam też o tym, ale ona jest całkiem jasna. emotka

yyy to nie mam pojęcia...ja zawsze przed uzyciem piorę, tak samo jak bieliznę itd

kiedyś był o tym program w tv, niestety do produkcji używają składników nie całkiem obojętnych dla zdrowia, pościel, ubrania, buty itd itd....
0 0

kerocna

#6448249 Napisano: 03.01.2018 12:59:18
mia napisał(a):

Mam pytanie, zupełnie nie w temacie konkursowym. emotka
Kolejny raz kupiłam pościel, i kolejny raz widzę w instrukcji, że mam ją wyprać przed użyciem. Czy ktoś wie, o co chodzi z tym praniem (jaki cel)? Rozumiem, że chodzi o jakieś składniki chemiczne, ale ciekawi mnie to jakie. Zapach ma zupełnie normalny, więc to nie to. Zamierzam ją oczywiście wrzucić tylko na płukanie, bez proszku, ale i tak mnie to zastanawia. Tym bardziej, że ostatnio notorycznie widzę takie instrukcje - na byle jakiej poszewce na jasiek także. Jeszcze trochę i płaszcz trzeba będzie wyprać przed użyciem.
A może chodzi też o temperaturę wody - np. min 40 st.? emotka

Generalnie powinno się prać wszystkie ubrania przed użyciem, zwłaszcza te bliskie ciału emotka jak pościel właśnie, bielizna, koszulki. Powodem jest formaldehyd, związek chemiczny, którym odzież jest naszpikowana (aby się nie gniotła itd.) a który jest silnym alergenem. emotka
2 defed, mia 0

defed

#6448250 Napisano: 03.01.2018 13:01:00
mia napisał(a):

Mam pytanie, zupełnie nie w temacie konkursowym. emotka
Kolejny raz kupiłam pościel, i kolejny raz widzę w instrukcji, że mam ją wyprać przed użyciem. Czy ktoś wie, o co chodzi z tym praniem (jaki cel)? Rozumiem, że chodzi o jakieś składniki chemiczne, ale ciekawi mnie to jakie. Zapach ma zupełnie normalny, więc to nie to. Zamierzam ją oczywiście wrzucić tylko na płukanie, bez proszku, ale i tak mnie to zastanawia. Tym bardziej, że ostatnio notorycznie widzę takie instrukcje - na byle jakiej poszewce na jasiek także. Jeszcze trochę i płaszcz trzeba będzie wyprać przed użyciem.
A może chodzi też o temperaturę wody - np. min 40 st.? emotka

Oglądałam kiedyś program, w którym tłumaczyli dlaczego należy wyprać jeansy przed pierwszym użyciem: jeansy są transportowane kontenerowcami, często z Azji, więc spryskują towar chemią odstraszającą szczury, żeby nie było dziur. (A może jak zapomną o chemi, to potem lansuja modę na dziurawe jeansy? emotka )
1 masza 0

mia

#6448252 Napisano: 03.01.2018 13:04:22
defed napisał(a):

mia napisał(a):

Mam pytanie, zupełnie nie w temacie konkursowym. emotka
Kolejny raz kupiłam pościel, i kolejny raz widzę w instrukcji, że mam ją wyprać przed użyciem. Czy ktoś wie, o co chodzi z tym praniem (jaki cel)? Rozumiem, że chodzi o jakieś składniki chemiczne, ale ciekawi mnie to jakie. Zapach ma zupełnie normalny, więc to nie to. Zamierzam ją oczywiście wrzucić tylko na płukanie, bez proszku, ale i tak mnie to zastanawia. Tym bardziej, że ostatnio notorycznie widzę takie instrukcje - na byle jakiej poszewce na jasiek także. Jeszcze trochę i płaszcz trzeba będzie wyprać przed użyciem.
A może chodzi też o temperaturę wody - np. min 40 st.? emotka

Oglądałam kiedyś program, w którym tłumaczyli dlaczego należy wyprać jeansy przed pierwszym użyciem: jeansy są transportowane kontenerowcami, często z Azji, więc spryskują towar chemią odstraszającą szczury, żeby nie było dziur. (A może jak zapomną o chemi, to potem lansuja modę na dziurawe jeansy?  emotka )

emotka emotka emotka Chyba ją wypiorę w 60 stopniach... emotka

defed

#6448254 Napisano: 03.01.2018 13:05:22
mia napisał(a):

Chyba ją wypiorę w 60 stopniach...

Dokładnie, nigdy nie wiadomo co biegało po tych rzeczach w ciemnych zakamarkach magazynów emotka
2 mia, nkba 0

masza

#6448255 Napisano: 03.01.2018 13:07:21
mia napisał(a):

defed napisał(a):

mia napisał(a):

Mam pytanie, zupełnie nie w temacie konkursowym. emotka
Kolejny raz kupiłam pościel, i kolejny raz widzę w instrukcji, że mam ją wyprać przed użyciem. Czy ktoś wie, o co chodzi z tym praniem (jaki cel)? Rozumiem, że chodzi o jakieś składniki chemiczne, ale ciekawi mnie to jakie. Zapach ma zupełnie normalny, więc to nie to. Zamierzam ją oczywiście wrzucić tylko na płukanie, bez proszku, ale i tak mnie to zastanawia. Tym bardziej, że ostatnio notorycznie widzę takie instrukcje - na byle jakiej poszewce na jasiek także. Jeszcze trochę i płaszcz trzeba będzie wyprać przed użyciem.
A może chodzi też o temperaturę wody - np. min 40 st.? emotka

Oglądałam kiedyś program, w którym tłumaczyli dlaczego należy wyprać jeansy przed pierwszym użyciem: jeansy są transportowane kontenerowcami, często z Azji, więc spryskują towar chemią odstraszającą szczury, żeby nie było dziur. (A może jak zapomną o chemi, to potem lansuja modę na dziurawe jeansy?  emotka )

emotka emotka emotka Chyba ją wypiorę w 60 stopniach... emotka

ale pościel jest przecież zapakowana, jeansy nie...emotka
0 0

mia

#6448257 Napisano: 03.01.2018 13:09:50
masza napisał(a):

mia napisał(a):

defed napisał(a):

Oglądałam kiedyś program, w którym tłumaczyli dlaczego należy wyprać jeansy przed pierwszym użyciem: jeansy są transportowane kontenerowcami, często z Azji, więc spryskują towar chemią odstraszającą szczury, żeby nie było dziur. (A może jak zapomną o chemi, to potem lansuja modę na dziurawe jeansy?  emotka )

emotka emotka emotka Chyba ją wypiorę w 60 stopniach... emotka

ale pościel jest przecież zapakowana, jeansy nie... emotka

Masza, tak, ale przyszło mi do głowy, że w którymś momencie produkcji/przechowywania jeszcze nie była... emotka

Edit:
Kończę temat pościeli ze swej strony i wrzucam ciulstwo do pralki. emotka

nkba

#6448258 Napisano: 03.01.2018 13:10:13
masza napisał(a):

mia napisał(a):

defed napisał(a):

mia napisał(a):

Mam pytanie, zupełnie nie w temacie konkursowym. emotka
Kolejny raz kupiłam pościel, i kolejny raz widzę w instrukcji, że mam ją wyprać przed użyciem. Czy ktoś wie, o co chodzi z tym praniem (jaki cel)? Rozumiem, że chodzi o jakieś składniki chemiczne, ale ciekawi mnie to jakie. Zapach ma zupełnie normalny, więc to nie to. Zamierzam ją oczywiście wrzucić tylko na płukanie, bez proszku, ale i tak mnie to zastanawia. Tym bardziej, że ostatnio notorycznie widzę takie instrukcje - na byle jakiej poszewce na jasiek także. Jeszcze trochę i płaszcz trzeba będzie wyprać przed użyciem.
A może chodzi też o temperaturę wody - np. min 40 st.? emotka

Oglądałam kiedyś program, w którym tłumaczyli dlaczego należy wyprać jeansy przed pierwszym użyciem: jeansy są transportowane kontenerowcami, często z Azji, więc spryskują towar chemią odstraszającą szczury, żeby nie było dziur. (A może jak zapomną o chemi, to potem lansuja modę na dziurawe jeansy?  emotka )

emotka emotka emotka Chyba ją wypiorę w 60 stopniach... emotka

ale pościel jest przecież zapakowana, jeansy nie... emotka

A skąd wiesz gdzie leżała zanim ją zapakowali? emotka Ja tam wale wszystko co nowe do pralki emotka

ziolko

#6448261 Napisano: 03.01.2018 13:16:46
Pościel to co innego - nie jest przymierzana, ale ubrania trzeba prać.. niby nowe, a nie wiadomo, kto wcześniej je przymierzał emotka  kiedyś przymierzałam jakieś ubrania w sklepie a później miałam grzybicę skóry emotka  
Czasami kupuję coś w jednym sklepie, co właściciel pali papierosy. Ja nie. Więc w sklepie tego nie czuję, ale jak przyniosę ubrania do domu to tak walą dymem, że szok. Wiadomo - do pralki. 
1 slonko365 0

slonko365

#6448268 Napisano: 03.01.2018 13:27:27
Powodów żeby prać przed użyciem może być kilka:
- linia produkcyjna nie jest sterylna, magazyny też nie, mogą się tam znajdować różne rzeczy - od brudu, po jakieś opiłki/środki do konserwacji linii produkcyjnej, albo jeszcze ktoś wszystko wózkiem widłowym przewala po magazynie...
- tak jak pisze defed, pryska się różnymi środkami, np. grzybobójczymi, przeciw owadom itp żeby toto nie zapleśniało np. w wilgotnym magazynie i nie zostało zeżarte przez mole (tak samo się owoce pryska żeby się lepiej przechowywały, już po zbiorze)
- mogą być jeszcze pozostałości np. barwników, które niewyprane mogą podrażnić skórę
- na mnie zawsze najlepiej działa wyobrażenie osoby która pracuje w takiej fabryce i np. nie umyła rąk po wyjściu z toalety emotka
1 nkba 0

monnikk

#6448270 Napisano: 03.01.2018 13:29:52
ziolko napisał(a):

Pościel to co innego - nie jest przymierzana, ale ubrania trzeba prać.. niby nowe, a nie wiadomo, kto wcześniej je przymierzał  emotka  kiedyś przymierzałam jakieś ubrania w sklepie a później miałam grzybicę skóry  emotka  
Czasami kupuję coś w jednym sklepie, co właściciel pali papierosy. Ja nie. Więc w sklepie tego nie czuję, ale jak przyniosę ubrania do domu to tak walą dymem, że szok. Wiadomo - do pralki. 

Ja piorę wszystko, co nowe. Pościel nasączają różnymi detergentami, są pozostałości barwinków, które wywołują alergie i podrażnienia. No i czasem ma taki chemiczny, nieprzyjemny zapach który znika po praniu. I wychodzę z założenia, że nie wiadomo kto i kiedy to macał, gdzie leżało i kto pakował.