Reklama na e-Konkursy.info

Rapsy z Liberem

WC - rozmowy o wszystkim

gramtatatam

#6372271 Napisano: 26.06.2017 20:12:33
edi999a napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone miejsce w Małopolsce (raczej na południe od Krakowa) na jednodniowy wypad w dziećmi? Oczywiście tanio (albo jakieś zniżki- karta dużej rodziny itp.) emotka   

Polecam Rabkę Zdrój - Rabkoland, Park Zdrojowy z tężnią solankową, parkiem linowym, miasteczkiem ruchu drogowego (można wypożyczyć różne pojazdy), parę kilometrów dalej w Chabówce jest skansen taboru kolejowego.
Trochę dalej polecam Czorsztyn i Niedzicę - Można wybrać się w rejs po Zalewie Czorsztyńskim, zwiedzić dwa zamki, przejść się po zaporze, z której przy dobrej pogodzie można zobaczyć Tatry, niedaleko zapory jest bardzo fajny park miniatur i rozrywki.
1 brucee 0

benasia

#6372344 Napisano: 27.06.2017 00:12:37
Może jest tu jakiś znawca trampolin ogrodowych? Czym się kierowac: czy przewaga wielkości tj 60cm więcej na średnicy czy tez długością sprężyn czyli dłuższe na mniejszej srednicy maty? 
0 0

nkba

#6372366 Napisano: 27.06.2017 08:12:00
benasia napisał(a):

Może jest tu jakiś znawca trampolin ogrodowych? Czym się kierowac: czy przewaga wielkości tj 60cm więcej na średnicy czy tez długością sprężyn czyli dłuższe na mniejszej srednicy maty? 

Co do średnicy batutu to uważam, ze min to 3 - 3,5m - tak, zeby dzeciaki swobodnie hasały emotka I dorośli też emotka   Siatka obowiązkowo za sprężynami, czyli ta opaska je zasłaniająca ma być po zewnętrznej stronie siatki. Ilość i długość sprężyn nie ma tak dużego znaczenia, znaczenie ma jak bardzo się naciągają - ta wartość jest określana w niutonach emotka Sama jak kupowałam to najpierw przeczesałam internety emotka O te niutony zapytałam Pana sprzedającego i miałam wrażenie, ze się zapowietrzył emotka Ale powiedział, ze sprawdzi u producenta i oddzwoni. Oddzwonił, sprawdziłam i kupiłam emotka
1 brucee 0

Agnes

#6372488 Napisano: 27.06.2017 11:27:25
mama2006 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

będę w sierpniu jechać, z okolic Torunia, do Krynicy Górskiej. Ponieważ to daleko chciałabym gdzieś w połowie drogi zatrzymać się na nocleg, gdzieś okolice Częstochowy albo Kielc .Może ktoś mi polecić jakiś niedrogi ale przyzwoity nocleg?

okolice Częstochowy to może Ogrodzieniec?
nie pamiętam dokładnie adresu ale na parkingu wiodącego do zamku facet który ten parking obsługiwał miał ulotki i nocleg znalazł bez problemu
przy okazji moze pozwiedzac zamek wzgórze z takim niby skansenem i park miniatur
0 0

benasia

#6372489 Napisano: 27.06.2017 11:28:42
nkba napisał(a):

benasia napisał(a):

Może jest tu jakiś znawca trampolin ogrodowych? Czym się kierowac: czy przewaga wielkości tj 60cm więcej na średnicy czy tez długością sprężyn czyli dłuższe na mniejszej srednicy maty? 

Co do średnicy batutu to uważam, ze min to 3 - 3,5m - tak, zeby dzeciaki swobodnie hasały emotka I dorośli też emotka   Siatka obowiązkowo za sprężynami, czyli ta opaska je zasłaniająca ma być po zewnętrznej stronie siatki. Ilość i długość sprężyn nie ma tak dużego znaczenia, znaczenie ma jak bardzo się naciągają - ta wartość jest określana w niutonach emotka Sama jak kupowałam to najpierw przeczesałam internety emotka O te niutony zapytałam Pana sprzedającego i miałam wrażenie, ze się zapowietrzył emotka Ale powiedział, ze sprawdzi u producenta i oddzwoni. Oddzwonił, sprawdziłam i kupiłam emotka

No właśnie z takich fajnych to dwie zostały ale różnią się i średnica i długością sprężyn. W zasadzie dłuższe ppowinny lepiej odbijać ale wtedy bym miała mniejsza trampolinie. A twoje sprężyny jaka miały móc odbicia? Sporo się już naczytalam ale i tak ciężki wybór.
0 0

nkba

#6372493 Napisano: 27.06.2017 11:36:45
benasia napisał(a):

No właśnie z takich fajnych to dwie zostały ale różnią się i średnica i długością sprężyn. W zasadzie dłuższe ppowinny lepiej odbijać ale wtedy bym miała mniejsza trampolinie. A twoje sprężyny jaka miały móc odbicia? Sporo się już naczytalam ale i tak ciężki wybór.

Pomogłabym bardziej ale nie pamiętam emotka Ja bym wybrała większą średnicę emotka
0 0

mama2006

#6372502 Napisano: 27.06.2017 11:53:33
Agnes napisał(a):

mama2006 napisał(a):

mama2006 napisał(a):

będę w sierpniu jechać, z okolic Torunia, do Krynicy Górskiej. Ponieważ to daleko chciałabym gdzieś w połowie drogi zatrzymać się na nocleg, gdzieś okolice Częstochowy albo Kielc .Może ktoś mi polecić jakiś niedrogi ale przyzwoity nocleg?

okolice Częstochowy to może Ogrodzieniec?nie pamiętam dokładnie adresu ale na parkingu wiodącego do zamku facet który ten parking obsługiwał miał ulotki i nocleg znalazł bez problemu
przy okazji moze pozwiedzac zamek wzgórze z takim niby skansenem i park miniatur

świetny pomysł emotka
0 0

benasia

#6372542 Napisano: 27.06.2017 12:57:50
cb656 napisał(a):

benasia napisał(a):

Może jest tu jakiś znawca trampolin ogrodowych? Czym się kierowac: czy przewaga wielkości tj 60cm więcej na średnicy czy tez długością sprężyn czyli dłuższe na mniejszej srednicy maty? 

Kierować się własnymi upodobaniami. Czyli wykonać test PRAKTYCZNY, poskakać na jednym i drugim egzemplarzu. Nie da się tego ogarnąć na sucho. Co z tego, że kupisz coś o "najlepszych parametrach" (według ulotki), jak źle się na tym będziesz czuć?

No niestety praktycznie nie mam jak sprawdzić bo będę kupować przez Internet A zależy mi by skoro nie malo kosztuje była już porządną emotka
0 0

nkba

#6372554 Napisano: 27.06.2017 13:09:11
cb656 napisał(a):

benasia napisał(a):

nie mam jak sprawdzić bo będę kupować przez Internet A zależy mi by skoro nie malo kosztuje była już porządną emotka

Uuuu, to lipa. Ja tylko raz kupowałem przez internet coś do noszenia i jestem potwornie zawiedziony. Co innego książka, płyta, smartfon, który możesz wcześniej u kogoś (w sklepie sieciowym) obejrzeć, dotknąć... Ale nie taką trampolinę. emotka

Aj tam, zaraz lipa emotka One (prawie) wszystkie i tak z tego samego źródła (Chiny) tylko logo na batucie inne emotka Kup i niech się dzidziolki bawią emotka
0 0

nkba

#6372560 Napisano: 27.06.2017 13:16:35
cb656 napisał(a):

nkba napisał(a):

Aj tam, zaraz lipa emotka One (prawie) wszystkie i tak z tego samego źródła (Chiny) tylko logo na batucie inne emotka Kup i niech się dzidziolki bawią emotka

emotka Dobra. Obstawiamy zakłady, jak bardzo będzie zadowolona po zakupie? W skali od 1 do 10? emotka

uuuu, boję się zapytać o co ten zakład..... emotka
0 0

Niebieska_Laguna

#6372563 Napisano: 27.06.2017 13:17:53
Czy ktoś podróżuje pociągami InterCity?
Czy tam jest bezpiecznie na nocnych kursach? Bo mnie znajoma nastraszyła, że w nocy grasują tam bandyci, a obsługa się zamyka w swoim wagonie i nic ją nie obchodzi.

Plus (wiem, ze to głupie emotka ), ale czy tam są jakieś bagażniki na walizki, itp? Czy bierze się je do przedziału ze sobą? Pierwszy raz jadę pociągiem z bagażem i się nie orientuję, a trochę mi głupio z takim czymś dzwonić na infolinię, może ktoś bardziej obyty wie emotka
1 brucee 0

Agnes

#6372698 Napisano: 27.06.2017 15:36:57
koniczynka123 napisał(a):

edi999a napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone miejsce w Małopolsce (raczej na południe od Krakowa) na jednodniowy wypad w dziećmi? Oczywiście tanio (albo jakieś zniżki- karta dużej rodziny itp.) emotka   

Inwałd park miniatur http://www.inwaldpark.pl/ i zator- https://energylandia.pl/ http://zatorland.pl/Zatorland-5.htmlPrzy okazji możesz zagrać o auto w Inwałdzie emotka

ja tez polecam te miejsca
w zeszłym roku byłam w Inwałdzie i w Zatorlandzie z 2 letnim dzieckiem ( zachwyconym)
ceny niestety nie są małe ale na szczęście ja miałam wygrane vouchery
0 0

andziulka21

#6372700 Napisano: 27.06.2017 15:38:57
Agnes napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

edi999a napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone miejsce w Małopolsce (raczej na południe od Krakowa) na jednodniowy wypad w dziećmi? Oczywiście tanio (albo jakieś zniżki- karta dużej rodziny itp.) emotka   

Inwałd park miniatur http://www.inwaldpark.pl/ i zator- https://energylandia.pl/ http://zatorland.pl/Zatorland-5.htmlPrzy okazji możesz zagrać o auto w Inwałdzie emotka

ja tez polecam te miejscaw zeszłym roku byłam w Inwałdzie i w Zatorlandzie z 2 letnim dzieckiem ( zachwyconym)
ceny niestety nie są małe ale na szczęście ja miałam wygrane vouchery

Właśnie w tym roku chcielibyśmy się wybrać, a możesz rozwinąć jakie są atrakcje/ciekawostki dla takich maluchów emotka
0 0

Agnes

#6372717 Napisano: 27.06.2017 15:55:14
andziulka21 napisał(a):

Agnes napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

edi999a napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone miejsce w Małopolsce (raczej na południe od Krakowa) na jednodniowy wypad w dziećmi? Oczywiście tanio (albo jakieś zniżki- karta dużej rodziny itp.) emotka   

Inwałd park miniatur http://www.inwaldpark.pl/ i zator- https://energylandia.pl/ http://zatorland.pl/Zatorland-5.htmlPrzy okazji możesz zagrać o auto w Inwałdzie emotka

ja tez polecam te miejscaw zeszłym roku byłam w Inwałdzie i w Zatorlandzie z 2 letnim dzieckiem ( zachwyconym) ceny niestety nie są małe ale na szczęście ja miałam wygrane vouchery

Właśnie w tym roku chcielibyśmy się wybrać, a możesz rozwinąć jakie są atrakcje/ciekawostki dla takich maluchów emotka

przede wszystkim Zatorland - obeszliśmy wszystkie parki Dinopark park owadów, park mitologi i park bajek moja córka przy każdym obiekcie chciała fotkę, a tam jeszcze jest domek do góry nogami i tam tez byliśmy, płynelismy łódką w parku mitologii naprawdę super miejsce nawet dla takiego malucha a w Inwałdzie byliśmy w parku miniatur i w warowni gdzie jest zajefany smok ( ten wawelski niech się chowa) w Inwałdzie smok tanczy śpiewa zieje ogniem i pluje i jest większy od Wawelskiego

ace

#6373003 Napisano: 28.06.2017 08:36:28
Niebieska_Laguna napisał(a):

Czy ktoś podróżuje pociągami InterCity?Czy tam jest bezpiecznie na nocnych kursach? Bo mnie znajoma nastraszyła, że w nocy grasują tam bandyci, a obsługa się zamyka w swoim wagonie i nic ją nie obchodzi.

Plus (wiem, ze to głupie emotka ), ale czy tam są jakieś bagażniki na walizki, itp? Czy bierze się je do przedziału ze sobą? Pierwszy raz jadę pociągiem z bagażem i się nie orientuję, a trochę mi głupio z takim czymś dzwonić na infolinię, może ktoś bardziej obyty wie emotka

taaa bandyci jadą konno z lassami za pociągiem i go ostrzeliwują emotka niczym w westernach emotka A tak serio to może zależy od linii, (ja jeżdżę czasami na trasie Krk-Wawa-Gdsk lub Krk-Rzszw) ale wdg mnie jest bezpiecznie, nikt się nie zamyka w swojej kanciapie (obsługa nie ma swojego wagonu emotka co najwyżej jeden przedział). Oczywiście trzeba być czujnym, ale zwykle nie jedzie się samemu w przedziale/wagonie. Nocnej podróży obawiałabym się może w pociągach regionalnych...
Bruce jedź bez obaw, szczególnie kuszetki/wagony sypialne są bezpieczne - w każdym wagonie jest konduktor pilnujący porządku i byś nie zaspała i wysiadła na dobrej stacji emotka
Pociągi są fajne emotka

Co do bagażu to zależy jak duży masz bagaż, jak wiele osób podróżuje w przedziale (a raczej jak dużo mają bagażu) no i od rodzaju wagonu (typu pulman czy lotniczy)

benasia napisał(a):

benasia napisał(a):

Może jest tu jakiś znawca trampolin ogrodowych? Czym się kierowac: czy przewaga wielkości tj 60cm więcej na średnicy czy tez długością sprężyn czyli dłuższe na mniejszej srednicy maty? 

a wiecie że trampoliny są niezdrowe? Szczególnie dla dziewczynek i kobiet?
0 0

joan

#6373028 Napisano: 28.06.2017 09:22:37
Niebieska_Laguna napisał(a):

Czy ktoś podróżuje pociągami InterCity?Czy tam jest bezpiecznie na nocnych kursach? Bo mnie znajoma nastraszyła, że w nocy grasują tam bandyci, a obsługa się zamyka w swoim wagonie i nic ją nie obchodzi.

Plus (wiem, ze to głupie emotka ), ale czy tam są jakieś bagażniki na walizki, itp? Czy bierze się je do przedziału ze sobą? Pierwszy raz jadę pociągiem z bagażem i się nie orientuję, a trochę mi głupio z takim czymś dzwonić na infolinię, może ktoś bardziej obyty wie emotka


Hihi, ta znajoma chyba wiedzę o świecie czerpie z filmów sajynsfykszyn emotka

Ważne, żeby się mądrze spakować. Cenne przedmioty typu portfel do saszetki pod bluzkę. Nie do każdego wc da się wejść z walizką, więc w przypadku solowej i długiej wyprawy walizka nie powinna zawierać nic wartościowego, jeżeli będzie zostawiana w bez nadzoru. Nie obwieszaj się biżuterią i nie paraduj z ajfonem w ręce. To chyba wszystko.

Pociągi są extra, uwielbiam je. Miłej podróży emotka
2 brucee, kalka 0

southlander

#6373220 Napisano: 28.06.2017 12:54:07
Niebieska_Laguna napisał(a):

Czy ktoś podróżuje pociągami InterCity?Czy tam jest bezpiecznie na nocnych kursach? Bo mnie znajoma nastraszyła, że w nocy grasują tam bandyci, a obsługa się zamyka w swoim wagonie i nic ją nie obchodzi.

Plus (wiem, ze to głupie emotka ), ale czy tam są jakieś bagażniki na walizki, itp? Czy bierze się je do przedziału ze sobą? Pierwszy raz jadę pociągiem z bagażem i się nie orientuję, a trochę mi głupio z takim czymś dzwonić na infolinię, może ktoś bardziej obyty wie emotka


Intercity ma różne marki, zależy czym jedziesz.
TLK jest teoretycznie najgorsze ale i najtańsze. To tam są najczęściej przedziały - które w nocy nie sprzyjają bezpieczeństwu. Z drugiej strony bagaże masz w 100% pod kontrolą, nawet większe walizki raczej mieszczą się na półkach a jak w przedziale masz innych ludzi to i bezpieczeństwo dużo większe.
IC jest ciut lepsze o tyle, że mają czasem wagony bezprzedziałowe. Bezprzedziałówka jest bardzo bezpieczna bo wtedy masz dużo innych pasażerów wokół siebie. Wada - jak bagaż Ci się nie zmieści na półkę nad Tobą, to zostawiasz je na stojaku przy wejściu do wagonu.Wtedy jak nie trzymasz na oku, faktycznie może być różnie aczkolwiek mi nigdy nic nie ukradł
EIC i EIP to już marki lepsze, ale nigdy nie jechałem więc nie powiem

Generalnie jak widać dużo zależy czy trafisz na wagon przedziałowy czy bezprzedziałowy. Zresztą osobiście kolei w ostatnim czasie nie polecam, bo przez ostatnie 2-3 lata mocno podrożała nie dając w sumie nic w zamian.
0 0

edi999a

#6373387 Napisano: 28.06.2017 15:53:43
Agnes napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

edi999a napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone miejsce w Małopolsce (raczej na południe od Krakowa) na jednodniowy wypad w dziećmi? Oczywiście tanio (albo jakieś zniżki- karta dużej rodziny itp.) emotka   

Inwałd park miniatur http://www.inwaldpark.pl/ i zator- https://energylandia.pl/ http://zatorland.pl/Zatorland-5.htmlPrzy okazji możesz zagrać o auto w Inwałdzie emotka

ja tez polecam te miejscaw zeszłym roku byłam w Inwałdzie i w Zatorlandzie z 2 letnim dzieckiem ( zachwyconym)
ceny niestety nie są małe ale na szczęście ja miałam wygrane vouchery

Dzięki za propozycje. W Inwałdzie i Zatorze byliśmy w poprzednich latach (dzięki wygranym biletom emotka  ). Super miejsca - może jeszcze pojedziemy, nawet jak się nie uda wygrać wejściówek. Byliśmy w Niedzicy - rejs statkiem po jeziorze, zwiedzanie zamku, a potem szaleństwo w Spiskiej Krainie. Dzieciaki zadowolone w 100 % emotka
1 brucee 0

southlander

#6373422 Napisano: 28.06.2017 16:29:12
edi999a napisał(a):

Agnes napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

edi999a napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone miejsce w Małopolsce (raczej na południe od Krakowa) na jednodniowy wypad w dziećmi? Oczywiście tanio (albo jakieś zniżki- karta dużej rodziny itp.) emotka   

Inwałd park miniatur http://www.inwaldpark.pl/ i zator- https://energylandia.pl/ http://zatorland.pl/Zatorland-5.htmlPrzy okazji możesz zagrać o auto w Inwałdzie emotka

ja tez polecam te miejscaw zeszłym roku byłam w Inwałdzie i w Zatorlandzie z 2 letnim dzieckiem ( zachwyconym) ceny niestety nie są małe ale na szczęście ja miałam wygrane vouchery

Dzięki za propozycje. W Inwałdzie i Zatorze byliśmy w poprzednich latach (dzięki wygranym biletom emotka  ). Super miejsca - może jeszcze pojedziemy, nawet jak się nie uda wygrać wejściówek. Byliśmy w Niedzicy - rejs statkiem po jeziorze, zwiedzanie zamku, a potem szaleństwo w Spiskiej Krainie. Dzieciaki zadowolone w 100 % emotka


Może Szczawnica?
Wjechanie kolejką linową na Palenicę jest już atrakcją, do tego na górze jest fajny tor saneczkowy dla dzieci, jak będziecie mieć szczęście to pasie się urocza owieczka do pogłaskania. Do tego można wziąć spływ Dunajcem tratwą. Można pożyczyć rowery i pojechać w trasę wzdłuż Dunajca aż na Słowację, sporo rodzin tak widziałem. Jak dzieciakom nie straszna wędrówka to można wejść na Orlicę lub Trzy Korony skąd jest obłędny, wręcz nieziemski widok. Bardzo blisko jest Wąwóz Homole który jest prześliczny. W pobliżu w Krościenku jest jakiś park linowy.

dorothy

#6375075 Napisano: 03.07.2017 00:11:40
czy zwracał ktoś zakup do Zalando? czy koniecznie musi być w kartonie?
0 0