Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

iwonciaaa

#6369935 Napisano: 20.06.2017 20:22:26

krseta

#6370177 Napisano: 21.06.2017 13:18:29
Szukam skutecznego sposobu na naukę jezyka czeskiego /słowackiego w domu;) może ma ktoś do polecenia jakieś kursy:)

kursy on line, aplikacje android albo jakieś płyty bluray

dzieki;)
0 0

fineessa

#6370707 Napisano: 22.06.2017 17:36:33
iwonciaaa napisał(a):

http://natemat.pl...otografaczytaliście emotka ?


"A moja znajoma często do mnie dzwoni z pytaniem, czy np. nie chcę karmy dla psa, bo ona ma kota, a na Facebooku wygrała psią." emotka

pawelski

#6371287 Napisano: 23.06.2017 21:35:22
A jak ktoś ma 58 lat i nie przysługuje mu emerytura mundurowa a ma np zaawansowaną cukrzyce przec co nie może pracować ale nie chcą dać mu renty to też powinien się powiesić ?

taalvikki

#6371288 Napisano: 23.06.2017 21:43:45
mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka
Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.


przerażające. emotka  jednak w kwestii samobójstw, nie lubię zwalać wszystkiego na jedną rzecz. tzn. nie odważę się powiedzieć, że ktoś zabił się przez coś i tylko przez to. co jednak nie zmienia faktu, że nasza "dobra zmiana" to farsa, jakich mało.

taalvikki

#6371290 Napisano: 23.06.2017 21:45:10
pawelski napisał(a):

A jak ktoś ma 58 lat i nie przysługuje mu emerytura mundurowa a ma np zaawansowaną cukrzyce przec co nie może pracować ale nie chcą dać mu renty to też powinien się powiesić ?


nikt nie mówi, że powinien, ale zapewne czasami ktoś może tak zareagować, zwłaszcza, gdy, prócz braku renty, złożą się na stan człowieka inne przyczyny. 
0 0

cherry_coke

#6371291 Napisano: 23.06.2017 21:45:21
pawelski napisał(a):

A jak ktoś ma 58 lat i nie przysługuje mu emerytura mundurowa a ma np zaawansowaną cukrzyce przec co nie może pracować ale nie chcą dać mu renty to też powinien się powiesić ?

Smutne jest to, że ludzie znajdują się w sytuacji, kiedy w ogóle biorą pod uwagę takie rozwiązanie, choć to żadne rozwiązanie. 
Zawsze musi się znaleźć jakieś wyjście. Mniej lub bardziej beznadziejne, ale jednak.. Bliscy tego nie widzą? Może zmiana lekarza prowadzącego, może pomoc MOPS-u...
Tak często ten świat mnie przeraża emotka  
1 brucee 0

Gość: giuliettaX

#6371300 Napisano: 23.06.2017 22:16:18
cherry_coke napisał(a):

pawelski napisał(a):

A jak ktoś ma 58 lat i nie przysługuje mu emerytura mundurowa a ma np zaawansowaną cukrzyce przec co nie może pracować ale nie chcą dać mu renty to też powinien się powiesić ?

Smutne jest to, że ludzie znajdują się w sytuacji, kiedy w ogóle biorą pod uwagę takie rozwiązanie, choć to żadne rozwiązanie. Zawsze musi się znaleźć jakieś wyjście. Mniej lub bardziej beznadziejne, ale jednak.. Bliscy tego nie widzą? Może zmiana lekarza prowadzącego, może pomoc MOPS-u...
Tak często ten świat mnie przeraża emotka  

pewna instytucja leczy ze wszystkiego stąd między innymi takie sytuacje....... świat jest cudowny, mega piękny, bajecznie zaskakujący i niesamowity tylko ludzie to..... przez ostatnie kilka lat dokładnie przekonałam się o tym do czego są zdolne potwory w ludzkiej skórze tu na ziemi, które żyją tylko po to, aby zabierać radość, szczęście, niszczyć życie i nieodwracalnie zdrowie drugiego człowieka.... potwór nie na uczuć wyższych, empatii, nie ma zasad, wartości, sumienia, skrupułów... ma tylko fizjologię... jak zwierzę, chociaż i na takiej płaszczyźnie niektóre zwierzęta mają jakieś uczucia... potwory potrafią żywcem zakatować człowieka, a potem zrobić przed domem ołtarzyk na Boże Ciało, żeby oszukać miejscowość jacy są święci... potwór potrafi zabić żonę, a potem przysięgać przed ołtarzem dla innej kobiety... to nie bajki itp. to fakty z policyjnych stron i z życia wzięte... ja jestem mega wrażliwa na ludzką krzywdę, zwierząt też, a moja empatia działa dodatkowo... większość samobójstw jest przez drugiego "człowieka"......  
1 brucee 0

Gość: giuliettaX

#6371311 Napisano: 23.06.2017 22:37:21
bruce napisał(a):

giulietta napisał(a):

przez ostatnie kilka lat dokładnie przekonałam się o tym do czego są zdolne potwory w ludzkiej skórze tu na ziemi, które żyją tylko po to, aby zabierać radość, szczęście, niszczyć życie i nieodwracalnie zdrowie drugiego człowieka.... potwór nie na uczuć wyższych, empatii, nie ma zasad, wartości, sumienia, skrupułów... ma tylko fizjologię... jak zwierzę, chociaż i na takiej płaszczyźnie niektóre zwierzęta mają jakieś uczucia... potwory potrafią żywcem zakatować człowieka, a potem zrobić przed domem ołtarzyk na Boże Ciało, żeby oszukać miejscowość jacy są święci... potwór potrafi zabić żonę, a potem przysięgać przed ołtarzem dla innej kobiety... to nie bajki itp. to fakty z policyjnych stron i z życia wzięte... ja jestem mega wrażliwa na ludzką krzywdę, zwierząt też, a moja empatia działa dodatkowo... większość samobójstw jest przez drugiego "człowieka"......  

Ale mnie dobiłaś... emotka emotka

emotka
1 brucee 0

razdwatrzycztery

#6371313 Napisano: 23.06.2017 22:43:39
mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka
Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. 
Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana emotka

mama2006

#6371318 Napisano: 23.06.2017 22:52:16
razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. 
Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

A słyszałaś może o tym, że prawo nie może działać wstecz? Pracownik zawarł z państwem polskim jakąś umowę, dotyczącą również wysokości emerytury.Otrzymał ją wg umowy, ułożył sobie życie, spłaca kredyty ale po latach państwo zmienia zasady przyznawania tych emerytur.Wyobraź sobie,że wypracujesz sobie 2 tys.emerytury, a po 5 latach zabiorą Ci z tego połowę.Czy to jest fair?
A jeśli chodzi o działanie na szkodę obywateli, to owszem pan Marek był policjantem, ale zajmował się szkoleniem psów. A przy tym był  niezwykle przyzwoitym i szanowanym człowiekiem.Dobra zmiana w tym wypadku polega na tym , że wszystkich wrzucono do jednego worka.
1 brucee 0

marzanna

#6371321 Napisano: 23.06.2017 23:01:15
Nie sądzę, że to dobry pomysł by akurat do tego wątku przemycać wątki polityczne. No ale jeśli ktoś koniecznie musi wylać swoją frustrację, to polecam wątek "wkurza mnie".... Nie sądzę też, by zmarły pozostawił po sobie list pożegnalny i napisał, że kończy ze sobą właśnie z powodu obniżenia emerytury. Niech spoczywa w pokoju. On już nie potrzebuje "adwokatów".

razdwatrzycztery

#6371324 Napisano: 23.06.2017 23:02:30
mama2006 napisał(a):

razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. 
Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

A słyszałaś może o tym, że prawo nie może działać wstecz? Pracownik zawarł z państwem polskim jakąś umowę, dotyczącą również wysokości emerytury.Otrzymał ją wg umowy, ułożył sobie życie, spłaca kredyty ale po latach państwo zmienia zasady przyznawania tych emerytur.Wyobraź sobie,że wypracujesz sobie 2 tys.emerytury, a po 5 latach zabiorą Ci z tego połowę.Czy to jest fair?
A jeśli chodzi o działanie na szkodę obywateli, to owszem pan Marek był policjantem, ale zajmował się szkoleniem psów. A przy tym był  niezwykle przyzwoitym i szanowanym człowiekiem.Dobra zmiana w tym wypadku polega na tym , że wszystkich wrzucono do jednego worka.

Czyli jeżeli ówczesni beneficjeni systemu przyznaliby sobie dożywotnią pensję za nic nie robienie w wysokości 100k na msc to znaczy że obywatele musieliby w nieskończoność to wypłacać? emotka Prawo nie działa wstecz ale bez przesady.
1 ewikewikk 0

mama2006

#6371327 Napisano: 23.06.2017 23:06:36
razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

A słyszałaś może o tym, że prawo nie może działać wstecz? Pracownik zawarł z państwem polskim jakąś umowę, dotyczącą również wysokości emerytury.Otrzymał ją wg umowy, ułożył sobie życie, spłaca kredyty ale po latach państwo zmienia zasady przyznawania tych emerytur.Wyobraź sobie,że wypracujesz sobie 2 tys.emerytury, a po 5 latach zabiorą Ci z tego połowę.Czy to jest fair?
A jeśli chodzi o działanie na szkodę obywateli, to owszem pan Marek był policjantem, ale zajmował się szkoleniem psów. A przy tym był  niezwykle przyzwoitym i szanowanym człowiekiem.Dobra zmiana w tym wypadku polega na tym , że wszystkich wrzucono do jednego worka.

Czyli jeżeli ówczesni beneficjeni systemu przyznaliby sobie dożywotnią pensję za nic nie robienie do końca życia w wysokości 100k na msc to znaczy że obywatele musieliby w nieskończoność to wypłacać? emotka Prawo nie działa wstecz ale bez przesady.

prawo jest prawem, czy Ci się podoba czy nie.Ale pewno Ci się nie podoba? 
0 0

Gość: giuliettaX

#6371328 Napisano: 23.06.2017 23:08:39
marzanna napisał(a):

Nie sądzę, że to dobry pomysł by akurat do tego wątku przemycać wątki polityczne. No ale jeśli ktoś koniecznie musi wylać swoją frustrację, to polecam wątek "wkurza mnie".... Nie sądzę też, by zmarły pozostawił po sobie list pożegnalny i napisał, że kończy ze sobą właśnie z powodu obniżenia emerytury. Niech spoczywa w pokoju. On już nie potrzebuje "adwokatów".

cb656 po całym forum niezgodnie z regulaminem i prawem szasta polityką itp. za co dawno powinien mieć bana, a nie ma nawet karniaka... nie czuję tu żadnej frustracji tylko właśnie empatię... ktoś, kto nie zna tego uczucia, co widać w jednej z powyższych wypowiedzi nie powinien dla taktu się wypowiadać.....
0 0

razdwatrzycztery

#6371332 Napisano: 23.06.2017 23:11:43
mama2006 napisał(a):

razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana 

A słyszałaś może o tym, że prawo nie może działać wstecz? Pracownik zawarł z państwem polskim jakąś umowę, dotyczącą również wysokości emerytury.Otrzymał ją wg umowy, ułożył sobie życie, spłaca kredyty ale po latach państwo zmienia zasady przyznawania tych emerytur.Wyobraź sobie,że wypracujesz sobie 2 tys.emerytury, a po 5 latach zabiorą Ci z tego połowę.Czy to jest fair?A jeśli chodzi o działanie na szkodę obywateli, to owszem pan Marek był policjantem, ale zajmował się szkoleniem psów. A przy tym był  niezwykle przyzwoitym i szanowanym człowiekiem.Dobra zmiana w tym wypadku polega na tym , że wszystkich wrzucono do jednego worka.

Czyli jeżeli ówczesni beneficjeni systemu przyznaliby sobie dożywotnią pensję za nic nie robienie do końca życia w wysokości 100k na msc to znaczy że obywatele musieliby w nieskończoność to wypłacać? emotka Prawo nie działa wstecz ale bez przesady.

prawo jest prawem, czy Ci się podoba czy nie.Ale pewno Ci się nie podoba? 

Przede wszystkim prawo jest dla ludzi nie na odwrót emotka  i myslę, że warto skończyć już tę dyskusje bo to jednak nie jest dobry wątek a swoje zdanie na ten temat i tak każdy ma. 
1 marzanna 0

Gość: giuliettaX

#6371333 Napisano: 23.06.2017 23:12:09
można przenieść gdzieś te dyskusje z tego wątku, ja mam ogromne doświadczenie i faktyczną wiedzę o ludzkich zachowaniach..., psychologia jest jedną z moich pasji emotka  
0 0

ewikewikk

#6371338 Napisano: 23.06.2017 23:15:09
razdwatrzycztery napisał(a):

mama2006 napisał(a):

W moim mieście powiesił się w sklepiku szkolnym, który od lat prowadził (uwielbiany przez młodzież, szanowany przez nauczycieli, przez wszystkich bardzo lubiany) -56 letni był policjant, któremu obniżono emeryturę mundurową."Dobra zmiana"  emotka emotka Następnym razem taki los może spotkać każdego z nas. emotka

Dziś w Polsat News program A.Gozdyry poświęcony p.Markowi. Gościem Gen.Dukaczewski .21.30.

Jaki los? powieszenie się? Jeśli ten człowiek faktycznie powiesił się przez obniżenie emerytury to znaczy że było z nim coś bardzo nie tak. Czy reszta emerytów (którzy zapewne dostają o wiele mniej niż ten pan) też ma się powiesić? Moi dziadkowie pracowali ciężko całe życie i dostają niecałe 1000 zł podczas gdy grupy uprzywilejowane, które często działały na szkode obywateli mają o wiele więcej. 
Dla mnie obniżka  emerytur osób niesprawiedliwe uprzywilejowanych to jak najbardziej dobra zmiana emotka

Nie zapominajmy, że ten pan emeryturę miał w wieku 40 -42 lat, a ponad 2 tysiące to sporo kasy. Jak się nie pije i nie pali emotka "Tylko" 2 tysiące to nadal pułap ZAROBKOWY  dla ludzi spłacających hipoteki i wychowujących dzieci często nie do osiągnięcia...

mama2006

#6371339 Napisano: 23.06.2017 23:15:29
marzanna napisał(a):

giulietta napisał(a):

marzanna napisał(a):

Nie sądzę, że to dobry pomysł by akurat do tego wątku przemycać wątki polityczne. No ale jeśli ktoś koniecznie musi wylać swoją frustrację, to polecam wątek "wkurza mnie".... Nie sądzę też, by zmarły pozostawił po sobie list pożegnalny i napisał, że kończy ze sobą właśnie z powodu obniżenia emerytury. Niech spoczywa w pokoju. On już nie potrzebuje "adwokatów".

cb656 po całym forum niezgodnie z regulaminem i prawem szasta polityką itp. za co dawno powinien mieć bana, a nie ma nawet karniaka... nie czuję tu żadnej frustracji tylko właśnie empatię... ktoś, kto nie zna tego uczucia, co widać w jednej z powyższych wypowiedzi nie powinien dla taktu się wypowiadać.....

Taktu to nie ma ten, kto w tym wątku przywołuje wątki polityczne  emotka

taktu to nie ma ktoś, kto publicznie wytyka komuś brak taktu
0 0

marzanna

#6371341 Napisano: 23.06.2017 23:17:59
mama2006 napisał(a):

marzanna napisał(a):

giulietta napisał(a):

marzanna napisał(a):

Nie sądzę, że to dobry pomysł by akurat do tego wątku przemycać wątki polityczne. No ale jeśli ktoś koniecznie musi wylać swoją frustrację, to polecam wątek "wkurza mnie".... Nie sądzę też, by zmarły pozostawił po sobie list pożegnalny i napisał, że kończy ze sobą właśnie z powodu obniżenia emerytury. Niech spoczywa w pokoju. On już nie potrzebuje "adwokatów".

cb656 po całym forum niezgodnie z regulaminem i prawem szasta polityką itp. za co dawno powinien mieć bana, a nie ma nawet karniaka... nie czuję tu żadnej frustracji tylko właśnie empatię... ktoś, kto nie zna tego uczucia, co widać w jednej z powyższych wypowiedzi nie powinien dla taktu się wypowiadać.....

Taktu to nie ma ten, kto w tym wątku przywołuje wątki polityczne  emotka

taktu to nie ma ktoś, kto publicznie wytyka komuś brak taktu

Ja też Cię pozdrawiam emotka I Twojego pieska (mam takiego samego) emotka
1 kalka 0