Reklama na e-Konkursy.info

Rapsy z Liberem

WC - rozmowy o wszystkim

ace

#6362761 Napisano: 01.06.2017 12:11:53
cb656 napisał(a):

ace napisał(a):

wyjazd planuję na 2018r. No to przechodzę do pytania emotka Czy ma to jakieś znaczenie? czy na paszport ważny trochę ponad rok dostanę wizę na 10 lat (innej opcji nie zakładam:P)? czy lepiej wyrobić nowy paszport przed wyrabianiem wizy?

Chcesz jechać do Hameryki? emotka Ale po co? Tam biją Murzynów, a Indian - prawowitych właścicieli tych ziem zamknęli w rezerwatach emotka emotka To kraj złych bladych twarzy, złodziei korporacyjnych, aferzystów, gangsterów i celebrytów, którym przewróciło się w głowach emotka
To Indianie powinni dawać wizy na wjazd do Hameryki, a nie ci, którzy rosyłają swoje wojska na cały świat, by wszczynać burdy "w obronie pokoju" (sic!). Wietnam, Afganistan to mało? Teraz wpychają się nawet do malutkiej Polski, a od Polaków NADAL żądają płacenia za prawo wjazdu  emotka Chory kraj  emotka Nie jedź tam... emotka

A nasz kraj to banda Pisiorów i POpaprańców emotka No cóż żaden kraj nie jest idealny. A co jest winny taki kanion Kolorado, że akurat jest w rękach Amerykanów? emotka Świat jest piękny i trzeba go zobaczyć, a USA jakby nie patrzeć są dużą częścią tego świata emotka Już za długo czekałam na zniesienie wiz dla Polaków emotka

polec napisał(a):

Jak się nie skończyła data ważności, to nie wiem czy Ci wyrobią nowy paszport. Jak powiesz, że zgubiłaś, to musisz to napisać we wniosku wizowym, a to implikuje problemy na lotnisku i w Immigration Office, bo muszą Cię dokadniej sprawdzić ( i trzeba to pisać później za każdym razem!). Mój syn ma paszport ważny do 2018 i wyrabialiśmy mu wizę w lutym. Dostał normalnie na 10 lat. Jak wyrobisz nowy paszport, a będziesz wracać do USA, to ten stary paszport z wizą musisz mieć ze sobą (przez kolejne 10 lat). Tak to jest. 

wydać wydadzą, mogę podać choćby powód że potrzebuję paszport biometryczny (potrzebny wydaje mi się np. do Kanady jeśli nie chce się wyrabiać wizy), ja mam jeszcze starego typu.
Ogólnie wiem, że wiza może być ważna po utracie ważności paszportu (trzeba tylko pilnować by nie przedziurkowali samej wizy), ale pytanie czy jak konsul widzi paszport ważny rok to wpływa na długość wizy. Dziś idę do konsulatu i już mam milion pytań (znienawidzą mnie emotka ) więc staram się trochę skrócić tę listę.
Ale mi to pasuje by nie wyrabiać teraz nowego paszportu. Jeśli Twój syn dostał na 10 lat to zapewne nie ma to wpływu emotka
dwaburekoty napisał(a):

Chyba jest tak, że po powrocie z USA paszport musi być jeszcze ważny 6 miesięcy - najlepiej sprawdzić na stronie ambasady lub U.S. Customs and Border Protection. Natomiast prawdą jest, że jeśli masz wizę wbitą na okres dłuższy niż ważność Twojego paszportu, to latasz do Hameryki z dwoma paszportami - przetestowałam ja i moja mama.

EDIT: Nie wiem czy byłaś wcześniej w US, ale pamiętaj że to oni na lotnisku decydują jak długo jednorazowo możesz zostać wbijając Ci datę do paszportu.

Nie, z tego co czytałam Polska jest w grupie krajów dla których nie jest wymagana data ważności 6 miesięcy do dnia powrotu. Można wrócić z USA do kraju nawet ostatniego dnia ważności paszportu
Nie byłam w stanach, ale wiem, że to humor urzędnika i Twoja mordka może zadecydować czy Cię wpuści (ale to akurat tyczy się wszystkich krajów, nawet tych którzy obywatele nie potrzebują wiz). Za to kiedyś (nie wiem jak jest teraz), dobrze było latać z Irlandi, bo ona miała podpisana umowę z USA i to już w Europie urzędnik amerykański decydował czy Cię wpuścić, a jeśli tak to na ile emotka
0 0

nkba

#6362774 Napisano: 01.06.2017 12:37:16
cb656 napisał(a):

ace napisał(a):

Nasz kraj to banda Pisiorów i POpaprańców emotka No cóż żaden kraj nie jest idealny. A co jest winny taki kanion Kolorado, że akurat jest w rękach Amerykanów? emotka Świat jest piękny i trzeba go zobaczyć

...na przykład Krzywy Las w okolicach Szczecina emotka

Byłam i widziałam, super  emotka
0 0

ace

#6363002 Napisano: 01.06.2017 21:19:13
nkba napisał(a):

cb656 napisał(a):

ace napisał(a):

Nasz kraj to banda Pisiorów i POpaprańców emotka No cóż żaden kraj nie jest idealny. A co jest winny taki kanion Kolorado, że akurat jest w rękach Amerykanów? emotka Świat jest piękny i trzeba go zobaczyć

...na przykład Krzywy Las w okolicach Szczecina emotka

Byłam i widziałam, super  emotka

Również byłam emotka Polska też jest super
1 nkba 0

ultrixx

#6363595 Napisano: 03.06.2017 19:21:42
ace napisał(a):

czy ktoś z Was wyrabiał może wizę do USA na paszport z krótką datą ważności? Bo mam paszport ważny do października 2018r, a chce wyrobić sobie wizę teraz (będę rezygnować z pracy/zmieniać ją z przerwą na roczne wakacje emotka , a ładniej wygląda we wniosku zatrudniony niż bezrobotny emotka ), ale sam wyjazd planuję na 2018r. No to przechodzę do pytania emotka Czy ma to jakieś znaczenie? czy na paszport ważny trochę ponad rok dostanę wizę na 10 lat (innej opcji nie zakładam:P)? czy lepiej wyrobić nowy paszport przed wyrabianiem wizy?

Jak wyrabiałam wizę w konsulacie w KRK ok. 2 lata temu to urzędnika interesowało jedynie to czy jestem zatrudniona na stałe w PL. Zadał jeszcze jakieś pro forma pytania o to gdzie dokładnie jadę i na ile, ale pytania te już zadawał podczas wbijania pieczątek. Na Twoim miejscu wyrabiałabym, póki masz robotę emotka
1 ace 0

cudaczek121

#6363607 Napisano: 03.06.2017 20:41:15
kamagic napisał(a):

niClaudia77 napisał(a):

kamagic napisał(a):

Co mogę kupić dwulatce na dzień dziecka, która ma już chyba wszystko?
To moja chrześnica, chciałam ją zabrać do zoo, ale jej matka się nie zgadza a ja już nie mam pomysłów, a pieniędzy na jakieś cuda na kiju nie mam, ehhh

a może zamiast do zoo na jakiś fajny plac zabaw np. nie wiem skąd jesteś ale u nas jest taka papugarnia co robi furorę wśród dorosłych i dzieci, jeśli ma wszystko to chyba takie atrakcje powinny być mile widziane...

Mieszkam na Dolnym Sląsku około 60 km od Wrocławia, właśnie do tego miasta chciałam ją zabrać, u nas jest tylko palmiarnia, w której dosyć często bywa, za 2 urodziny zabrałam ją na dużą bawialnię a teraz już po prostu nie mam pomysłów, a wiem, że z jakiegoś wypadu by się bardziej ucieszyła... ale niektórzy rodzice za bardzo się trzęsą nad dziećmi emotka

Nie rozumiem, dlaczego mama dziewczynki nie pozwala,abyś zabrała małą do zoo.Jeśli ma jakieś obawy,że Młoda będzie tęsknić albo,że jej się coś stanie w Twoim towarzystwie,zawsze możesz jej zaproponować,aby pojechała do tego zoo razem z Wami.
1 brucee 0

zezowaty_kot

#6363641 Napisano: 03.06.2017 23:59:53
Ja nie zabieram syna do zoo, ponieważ w mojej ocenie te zwierzęta są więzione, żyją często w klimacie, który jest dla nich udręką. Dlatego zoo bojkotujemy, może omawiana kobieta ma podobne odczucia. 

Może spraw jej fotoksiążkę? Koszt ok 30 zł np na colorand, będzie miała pamiątkę na całe życie. Gwarantuję Ci, że zabawka zaraz pójdzie w odstawkę, za prezent z duszą będzie Ci wdzięczna całe lata jak już podrośnie. Widzę po moim synu, jak uwielbia oglądać, zdjęcia, wspominać. Druga sprawa - mimo, że on też ma w sumie wszystko to najbardziej cieszy się ze skarbonki, która mu sama zrobiłam emotka  

andziulka21

#6363763 Napisano: 04.06.2017 15:36:47
Kochani, poszukuję pomysłu na sałatki emotka
Zbliżają się urodziny synka i chciałabym zrobić coś nowego i fajnego emotka  
W Internecie jest mnóstwo przepisów ale wiecie, lepiej jak ktoś już sprawdził, hehe emotka
Możecie coś polecić? emotka
1 brucee 0

andziulka21

#6363830 Napisano: 04.06.2017 20:24:48
bruce napisał(a):

andziulka21 napisał(a):

Kochani, poszukuję pomysłu na sałatki emotka
Zbliżają się urodziny synka i chciałabym zrobić coś nowego i fajnego emotka  
W Internecie jest mnóstwo przepisów ale wiecie, lepiej jak ktoś już sprawdził, hehe emotka
Możecie coś polecić? emotka

Chyba wszystko, co chcesz wrzucić, będzie dobre. emotka  W dużej mierze zależy to od preferencji i upodobań smakowych (np. przepyszna sałatka z kukurydzą, kurczakiem czy śledziem dla kogoś będzie nie do przełknięcia właśnie z uwagi na ten jeden składnik). Dość lubiane, na pewno bezpieczniejsze i "na czasie" są sałatki owocowe: mieszanka ulubionych owoców świeżych lub z puszek. emotka

Tak, owocowa jest moim numerem jeden emotka
Z jednej strony tak, ale wiesz, nie umiem sobie wyobrazić jak co z czym połączone bedzie smakować, hehe emotka  cały tydzień musiałabym testować,żeby wyszło coś konkretnego emotka
1 brucee 0

malmoki

#6363879 Napisano: 04.06.2017 23:58:13
andziulka21 napisał(a):

Kochani, poszukuję pomysłu na sałatki emotka
Zbliżają się urodziny synka i chciałabym zrobić coś nowego i fajnego emotka  
W Internecie jest mnóstwo przepisów ale wiecie, lepiej jak ktoś już sprawdził, hehe emotka
Możecie coś polecić? emotka

Już tu kiedyś polecałam " leśną polanę"- ostatnio robiłam wersję odwróconą z grzybkami własnej roboty.Każda ma wzięcie...
1 brucee 0

cikitusia89

#6363960 Napisano: 05.06.2017 10:44:07
A ja dziś potrzebuje się pożalić...

Złapałam mega doła... A tak w skrócie... Ktoś z kim wiązałam duże plany, który obiecywał cuda na kiju okazał się zwykłym dupkiem. Zresztą jak zawsze. A myślałam, że ja już na takie tanie gierki się nie nabieram, a prawda jest zupełnie inna, za każdym razem się nabieram i to ja wychodzę na tą naiwną.
0 0

cudaczek121

#6363962 Napisano: 05.06.2017 10:49:07
cikitusia89 napisał(a):

A ja dziś potrzebuje się pożalić...

Złapałam mega doła... A tak w skrócie... Ktoś z kim wiązałam duże plany, który obiecywał cuda na kiju okazał się zwykłym dupkiem. Zresztą jak zawsze. A myślałam, że ja już na takie tanie gierki się nie nabieram, a prawda jest zupełnie inna, za każdym razem się nabieram i to ja wychodzę na tą naiwną.

Przykro mi,że się zawiodłaś i zostałaś oszukana,ale na pewno jeszcze znajdziesz swoje szczęście emotka Ja to już w życiu niczego nie planuję, nie kalkuluję,wolę spokojnie poczekać co przyniesie los i mieć mam nadzieję- miłą niespodziankęemotka
0 0

cudaczek121

#6363975 Napisano: 05.06.2017 11:05:50
cb656 napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

Ja to już w życiu niczego nie planuję, nie kalkuluję, wolę spokojnie poczekać co przyniesie los i mieć mam nadzieję - miłą niespodziankę emotka

Proponuję pomóc losowi - weź udział w tym konkursie emotka
"Tunezja we wspomnieniach"

Nigdy nie byłam w Tunezji emotka
0 0

mysia

#6364137 Napisano: 05.06.2017 15:18:28
cikitusia89 napisał(a):

A ja dziś potrzebuje się pożalić...

Złapałam mega doła... A tak w skrócie... Ktoś z kim wiązałam duże plany, który obiecywał cuda na kiju okazał się zwykłym dupkiem. Zresztą jak zawsze. A myślałam, że ja już na takie tanie gierki się nie nabieram, a prawda jest zupełnie inna, za każdym razem się nabieram i to ja wychodzę na tą naiwną.

Bądź silna i nie smutaj emotka A ten głupek, jeszcze dostanie za swoje zobaczysz!
2 nkba, brucee 0

dwaburekoty

#6364443 Napisano: 06.06.2017 09:38:03
bruce napisał(a):

Ale miałam dzisiaj sen! - tańczyłam po ulicach w Turcji z innymi turystami i... byłam świadkiem przygotowywanego przez terrorystów zamachu przed posterunkiem policji... emotka emotka

To byśmy się dogadały! Mi się często śnią zamachy w Szwecji.... Może dlatego, że nie mogę uwierzyć, że taki piękny kraj tak szybko zmienił się na gorsze.
1 brucee 0

anula81

#6364496 Napisano: 06.06.2017 11:26:30
czy działają wam ekonki na aplikacjach w telefonie ? mma dziwne błędy, zresztą fb mi dziś też nawaliło, że niby jakies włamanie, a instalowałam od nowa ekonki i dalej nic nie działa emotka
0 0

ondine

#6364828 Napisano: 06.06.2017 18:41:43
Szukam domków nad morzem! emotka
2/3 osobowych, czy ktoś może był gdzieś i może coś polecić?
0 0

ksantypa

#6364829 Napisano: 06.06.2017 18:43:32
co takiego moze rozsylac  FASTER&BETTER SP. Z  -mam info na @ , że wyslal paczke inpostem a ja nie mam zielonego pojecia co to moze byc
0 0

kinia1503

#6364837 Napisano: 06.06.2017 18:55:54
ksantypa napisał(a):

co takiego moze rozsylac  FASTER&BETTER SP. Z  -mam info na @ , że wyslal paczke inpostem a ja nie mam zielonego pojecia co to moze byc

Barmańska ponoć emotka
0 0

ksantypa

#6364963 Napisano: 07.06.2017 07:24:32
kinia1503 napisał(a):

ksantypa napisał(a):

co takiego moze rozsylac  FASTER&BETTER SP. Z  -mam info na @ , że wyslal paczke inpostem a ja nie mam zielonego pojecia co to moze byc

Barmańska ponoć emotka

dzieki
0 0

olunka

#6365005 Napisano: 07.06.2017 09:37:51
1 brucee 0