Reklama na e-Konkursy.info

Rapsy z Liberem

WC - rozmowy o wszystkim

adamadam

#6360350 Napisano: 26.05.2017 10:39:04
jo-anna napisał(a):

Ostatnio dostaję  e-maila z informacją, że jeśli odpowiem na kilka pytań mam szansę na wygranie bonu do Biedronki. Czy jest to jakiś "pic na wodę" czy warto w to wejść? Ma ktoś takie maile?

u mnie podobnie ale na bony za 500 zl do CCC
0 0

jokan

#6360354 Napisano: 26.05.2017 10:46:37
adamadam napisał(a):

jo-anna napisał(a):

Ostatnio dostaję  e-maila z informacją, że jeśli odpowiem na kilka pytań mam szansę na wygranie bonu do Biedronki. Czy jest to jakiś "pic na wodę" czy warto w to wejść? Ma ktoś takie maile?

u mnie podobnie ale na bony za 500 zl do CCC

to jest pic na wodę i nawet nie warto w to klikać, sprawdz sobie regulamin, zazwyczaj jest to jakas firma zagraniczna - czyli np. pozbieraja sobie baze danych, a pozniej sprzedadza...tez dostaje tego typu maile
0 0

Gość: kermit

#6360885 Napisano: 28.05.2017 13:22:21
Czy jest na forum ktoś, kto ukończył kierunek praca socjalna bądź pedagogika resocjalizacyjna? Potrzebuję pomocyemotka
0 0

asantesana

#6360892 Napisano: 28.05.2017 14:06:27
defed napisał(a):

Od paru dni w powietrzu latają małe białe kłaczki - co to może pylić? Dziecko ma zaropiałe oczy od 2 dni i zastanawiam się czy to alergia czy tylko go przewiało  emotka

W tej chwili w szczycie pylenia jest sosna, ona zostawia taki żółty pyłek, u mnie nawet widać na parapecie, chociaż nie mam zbyt blisko bloku sosen i oczy mnie pieką, choć (jak do tej pory) nie byłam alergikiem.  Może to ją uczula.
Swoją drogą te białe kłębki z topoli drażnią oczy.
1 defed 0

Masza86

#6360994 Napisano: 28.05.2017 23:01:35
Przyznać się , kto wczoraj był na KSW z monstera ?? emotka



ja miło spędziłam czas z monisss  pozdrawiam emotka

monisss

#6361210 Napisano: 29.05.2017 14:24:00
Masza86 napisał(a):

Przyznać się , kto wczoraj był na KSW z monstera ?? emotka



ja miło spędziłam czas z monisss  pozdrawiam emotka

pozdrawiam!!! milo bylo poznac:)
0 0

anula81

#6361336 Napisano: 29.05.2017 20:10:09
Dużo tutaj różnych speców, a ja  potrzebuję pomocy, może ktoś też tak ma, nie mam na FB na pasku aktywnosci tego szarego suwaka, dla porównania jak ma wyglądać dodałam foto kiedy np. powiększamy dane zdjęcie, to tam by zobaczyć resztę komentarzy suwak jest, choć też mi znika, zaktualizowałam mozillę, wyczyściłam ciacha, odświeżyłam całą mozillę dalej nic, nie działa też to na żadnej innej przeglądarce, nie wiem czy to coś na moim profilu nie tak ?




0 0

defed

#6361555 Napisano: 30.05.2017 09:10:05
bruce napisał(a):

Mnie w sumie bez różnicy, co fruwa i lata: ja mam potworną alergię na wszystko bez wyjątku i to - okrągły rok.

Oj, bidulko, współczuję emotka  A ja mam tylko parę dni majowych spuchniętą głowę przez zatkane drogi oddechowe i ledwo wyrabiam... Nie potrafię wyobrazić sobie takiego stanu przez okrągły rok emotka
1 brucee 0

@gnieszk@

#6361563 Napisano: 30.05.2017 09:37:21
bruce napisał(a):

defed napisał(a):

bruce napisał(a):

Mnie w sumie bez różnicy, co fruwa i lata: ja mam potworną alergię na wszystko bez wyjątku i to - okrągły rok.

Oj, bidulko, współczuję  emotka  A ja mam tylko parę dni majowych spuchniętą głowę przez zatkane drogi oddechowe i ledwo wyrabiam... Nie potrafię wyobrazić sobie takiego stanu przez okrągły rok  emotka

emotka emotka  Dla mnie najgorszy jest lipiec i pylenie traw: mogłabym wtedy spokojnie i to nawet bez kominiarki emotka  obrobić niejeden bank, bo mój rysopis jest daleki od oryginału. emotka  Fakt jednak, że cały rok kicham, jak najęta.

Biedna jesteśemotka . A jakieś odczulanie nie wchodzi w grę?
1 brucee 0

niunia-k

#6361583 Napisano: 30.05.2017 10:15:00
Odczulanie to wielka ściema , ja kilkanaście lat zdrowa bez alergii , nagle z dnia na dzień zaczęły puchnąć w lecie palce a potem gdy potarłam oko spuchło oko i tak trzeba było jechać na pogotowie po zastrzyk ...  Człowieka może cokolwiek uczulić i w każdym wieku . Tyle dziadostwa dookoła emotka
1 brucee 0

abodak

#6361633 Napisano: 30.05.2017 11:10:52
Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec gdzie (poza internetowymi sklepami) mozna kupic barwiący płyn dla dzieci,do nauki mycia zabkow-w aptece i superpharm-patrzyli na mnie jak na ufo emotka
0 0

aneta411

#6361657 Napisano: 30.05.2017 11:32:25
abodak napisał(a):

Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec gdzie (poza internetowymi sklepami) mozna kupic barwiący płyn dla dzieci,do nauki mycia zabkow-w aptece i superpharm-patrzyli na mnie jak na ufo emotka

Sklep medyczny/dentystyczny.
1 abodak 0

kamagic

#6362655 Napisano: 01.06.2017 08:47:08
Co mogę kupić dwulatce na dzień dziecka, która ma już chyba wszystko?
To moja chrześnica, chciałam ją zabrać do zoo, ale jej matka się nie zgadza a ja już nie mam pomysłów, a pieniędzy na jakieś cuda na kiju nie mam, ehhh
0 0

Claudia77

#6362656 Napisano: 01.06.2017 08:49:51
kamagic napisał(a):

Co mogę kupić dwulatce na dzień dziecka, która ma już chyba wszystko?
To moja chrześnica, chciałam ją zabrać do zoo, ale jej matka się nie zgadza a ja już nie mam pomysłów, a pieniędzy na jakieś cuda na kiju nie mam, ehhh

a może zamiast do zoo na jakiś fajny plac zabaw np. nie wiem skąd jesteś ale u nas jest taka papugarnia co robi furorę wśród dorosłych i dzieci, jeśli ma wszystko to chyba takie atrakcje powinny być mile widziane...
0 0

kamagic

#6362659 Napisano: 01.06.2017 08:56:43
niClaudia77 napisał(a):

kamagic napisał(a):

Co mogę kupić dwulatce na dzień dziecka, która ma już chyba wszystko?
To moja chrześnica, chciałam ją zabrać do zoo, ale jej matka się nie zgadza a ja już nie mam pomysłów, a pieniędzy na jakieś cuda na kiju nie mam, ehhh

a może zamiast do zoo na jakiś fajny plac zabaw np. nie wiem skąd jesteś ale u nas jest taka papugarnia co robi furorę wśród dorosłych i dzieci, jeśli ma wszystko to chyba takie atrakcje powinny być mile widziane...

Mieszkam na Dolnym Sląsku około 60 km od Wrocławia, właśnie do tego miasta chciałam ją zabrać, u nas jest tylko palmiarnia, w której dosyć często bywa, za 2 urodziny zabrałam ją na dużą bawialnię a teraz już po prostu nie mam pomysłów, a wiem, że z jakiegoś wypadu by się bardziej ucieszyła... ale niektórzy rodzice za bardzo się trzęsą nad dziećmiemotka
0 0

Claudia77

#6362662 Napisano: 01.06.2017 08:59:37
kamagic napisał(a):

niClaudia77 napisał(a):

kamagic napisał(a):

Co mogę kupić dwulatce na dzień dziecka, która ma już chyba wszystko?
To moja chrześnica, chciałam ją zabrać do zoo, ale jej matka się nie zgadza a ja już nie mam pomysłów, a pieniędzy na jakieś cuda na kiju nie mam, ehhh

a może zamiast do zoo na jakiś fajny plac zabaw np. nie wiem skąd jesteś ale u nas jest taka papugarnia co robi furorę wśród dorosłych i dzieci, jeśli ma wszystko to chyba takie atrakcje powinny być mile widziane...

Mieszkam na Dolnym Sląsku około 60 km od Wrocławia, właśnie do tego miasta chciałam ją zabrać, u nas jest tylko palmiarnia, w której dosyć często bywa, za 2 urodziny zabrałam ją na dużą bawialnię a teraz już po prostu nie mam pomysłów, a wiem, że z jakiegoś wypadu by się bardziej ucieszyła... ale niektórzy rodzice za bardzo się trzęsą nad dziećmi emotka

oj żeby moi chrzestni tak chcieli zabrać mojego dwulatka to bym była zadowolona emotka
0 0

ace

#6362674 Napisano: 01.06.2017 09:35:03
czy ktoś z Was wyrabiał może wizę do USA na paszport z krótką datą ważności? Bo mam paszport ważny do października 2018r, a chce wyrobić sobie wizę teraz (będę rezygnować z pracy/zmieniać ją z przerwą na roczne wakacje emotka , a ładniej wygląda we wniosku zatrudniony niż bezrobotny emotka ), ale sam wyjazd planuję na 2018r. No to przechodzę do pytania emotka Czy ma to jakieś znaczenie? czy na paszport ważny trochę ponad rok dostanę wizę na 10 lat (innej opcji nie zakładam:P)? czy lepiej wyrobić nowy paszport przed wyrabianiem wizy?
0 0

Gość: polec

#6362683 Napisano: 01.06.2017 09:58:53
ace napisał(a):

czy ktoś z Was wyrabiał może wizę do USA na paszport z krótką datą ważności? Bo mam paszport ważny do października 2018r, a chce wyrobić sobie wizę teraz (będę rezygnować z pracy/zmieniać ją z przerwą na roczne wakacje emotka , a ładniej wygląda we wniosku zatrudniony niż bezrobotny emotka ), ale sam wyjazd planuję na 2018r. No to przechodzę do pytania emotka Czy ma to jakieś znaczenie? czy na paszport ważny trochę ponad rok dostanę wizę na 10 lat (innej opcji nie zakładam:P)? czy lepiej wyrobić nowy paszport przed wyrabianiem wizy?

Jak się nie skończyła data ważności, to nie wiem czy Ci wyrobią nowy paszport. Jak powiesz, że zgubiłaś, to musisz to napisać we wniosku wizowym, a to implikuje problemy na lotnisku i w Immigration Office, bo muszą Cię dokadniej sprawdzić ( i trzeba to pisać później za każdym razem!). Mój syn ma paszport ważny do 2018 i wyrabialiśmy mu wizę w lutym. Dostał normalnie na 10 lat. Jak wyrobisz nowy paszport, a będziesz wracać do USA, to ten stary paszport z wizą musisz mieć ze sobą (przez kolejne 10 lat). Tak to jest. 
0 0

joan

#6362712 Napisano: 01.06.2017 11:08:47
kamagic napisał(a):

Co mogę kupić dwulatce na dzień dziecka, która ma już chyba wszystko?
To moja chrześnica, chciałam ją zabrać do zoo, ale jej matka się nie zgadza a ja już nie mam pomysłów, a pieniędzy na jakieś cuda na kiju nie mam, ehhh


Wpisz w Google Twoje miasto (albo okoliczne) i słowa Dzień Dziecka - nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie jest mnóstwo atrakcji, całkiem sporo bezpłatnych np. w bibliotekach czy MDKach. Może akurat coś Ci podpasuje?

Powiem tak: jeśli kupisz jej jakiegoś plastikowego grata, do końca życia będzie towarzyszyć jej uwalniająca toksyny zabawka. Jestem świeżo po obejrzeniu filmu "Plastikowa planeta", na samą myśl o plastiku mam odruch wymiotny.

Wspólne wyjście nawet do parku czy piaskownicy na pewno jest lepszą opcją, bo czas to najcenniejsza waluta współczesnego świata. Nie musi być drogo, możecie np. zahaczyć o jakiś występ klaunów na mieście albo wioskę smerfów.

Jestem całkowicie przeciwna nabijaniu kasy jakimkolwiek podmiotom, które tworzą więzienia dzikim zwierzętom. Są zwierzęta domowe, są zwierzęta dzikie i te ostatnie powinny być obserwowane jedynie w naturalnym środowisku (np. emitowany jest świetny program "Planeta Ziemia II" bodajże w niedzielę). Na samo słowo "papugarnia" robi mi się słabo; starsze dziecko zabrałabym na dni otwarte organizowane w jakimś lokalnym schronisku/przytulisku dla zwierząt.

Nie przejmuj się - najważniejsze, że chcesz malca zobaczyć i poświęcić mu dzień, budować relację. Jeśli zadbasz o jego komfort i bezpieczeństwo, nawet piknik w arboretum będziecie po latach miło wspominać patrząc na wspólne zdjęcia emotka
0 0

dwaburekoty

#6362720 Napisano: 01.06.2017 11:23:29
ace napisał(a):

czy ktoś z Was wyrabiał może wizę do USA na paszport z krótką datą ważności? Bo mam paszport ważny do października 2018r, a chce wyrobić sobie wizę teraz (będę rezygnować z pracy/zmieniać ją z przerwą na roczne wakacje emotka , a ładniej wygląda we wniosku zatrudniony niż bezrobotny emotka ), ale sam wyjazd planuję na 2018r. No to przechodzę do pytania emotka Czy ma to jakieś znaczenie? czy na paszport ważny trochę ponad rok dostanę wizę na 10 lat (innej opcji nie zakładam:P)? czy lepiej wyrobić nowy paszport przed wyrabianiem wizy?

Chyba jest tak, że po powrocie z USA paszport musi być jeszcze ważny 6 miesięcy - najlepiej sprawdzić na stronie ambasady lub U.S. Customs and Border Protection. Natomiast prawdą jest, że jeśli masz wizę wbitą na okres dłuższy niż ważność Twojego paszportu, to latasz do Hameryki z dwoma paszportami - przetestowałam ja i moja mama.

EDIT: Nie wiem czy byłaś wcześniej w US, ale pamiętaj że to oni na lotnisku decydują jak długo jednorazowo możesz zostać wbijając Ci datę do paszportu.
0 0