Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

andziulka21

#6349099 Napisano: 22.04.2017 21:30:04
Szukam ciekawego pomysłu na prezent na roczek siostrzenicy, podpowiecie coś? emotka
0 0

ziolko

#6349101 Napisano: 22.04.2017 21:33:11
cudaczek121 żebyś Ty widziała jej minę mówiącą "mogę to staję, co mi zrobisz??" 
Szkoda, że nie jestem jakimś tajniakiem, bo z wieeeelką przyjemnością bym zobaczyła, jak ta jej "ważna" mina rzednie emotka emotka
Pomarzyć można... 

ziolko

#6349103 Napisano: 22.04.2017 21:36:57
andziulka21 napisał(a):

Szukam ciekawego pomysłu na prezent na roczek siostrzenicy, podpowiecie coś? emotka

Zależy ile chcesz na to przeznaczyć emotka  
Ja dałam swojemu chrześniakowi sztućce dla dzieci firmy Gerlach (te z pieskami) oraz piramidę.
Młody zachwycony, szczególnie piramidą, bo uwielbia budować i zaraz ją przewracać emotka  
Sztućce mogą być z indywidualnym grawerem lub bez emotka  

mysia

#6349105 Napisano: 22.04.2017 21:38:08
andziulka21 napisał(a):

Szukam ciekawego pomysłu na prezent na roczek siostrzenicy, podpowiecie coś? emotka

Spróbuj też zadać to pytanie w "konkursowiczki w ciąży" kojarzę, że tam dziewczyny też pytały o prezenty dla dzieci emotka

andziulka21

#6349108 Napisano: 22.04.2017 21:47:23
ziolko napisał(a):

andziulka21 napisał(a):

Szukam ciekawego pomysłu na prezent na roczek siostrzenicy, podpowiecie coś? emotka

Zależy ile chcesz na to przeznaczyć emotka  
Ja dałam swojemu chrześniakowi sztućce dla dzieci firmy Gerlach (te z pieskami) oraz piramidę.
Młody zachwycony, szczególnie piramidą, bo uwielbia budować i zaraz ją przewracać emotka  
Sztućce mogą być z indywidualnym grawerem lub bez emotka  

Sztućce fajne, piramidka też ale podobną dostała już na Mikołajki emotka ,
Planuje tak ok.200 zlotych emotka  
0 0

Masza86

#6349110 Napisano: 22.04.2017 21:54:34
a może kolczyki z angielskim zapieciem , moje obie córki dostały  i uwazam to za świetny prezent emotka   
starsza ma taki wzór ok 160 zł

ziolko

#6349114 Napisano: 22.04.2017 22:16:29
andziulka21 może tzw. pudełko wspomnień? emotka na allegro są, fajne pudełka, grawerowane z życzeniami, czy co tam chcesz, fajna sprawa na późniejsze zdjęcia, ząbki, loczki itp emotka
0 0

andziulka21

#6349131 Napisano: 22.04.2017 23:30:31
Pudełeczko swietna rzecz, na pewno poszukam emotka
Kolczyki kupilam już na chrzest, nawet te same co na zdjęciu emotka
1 ziolko 0

cudaczek121

#6349163 Napisano: 23.04.2017 11:03:26
ziolko napisał(a):

cudaczek121 żebyś Ty widziała jej minę mówiącą "mogę to staję, co mi zrobisz??" 
Szkoda, że nie jestem jakimś tajniakiem, bo z wieeeelką przyjemnością bym zobaczyła, jak ta jej "ważna" mina rzednie  emotka emotka
Pomarzyć można... 

Właśnie najgorsze jest to,że niektórzy ludzie przypisują sobie uprawnienia, które im się nie należą.Ja ze swoją niepełnosprawność ze względu na wzrok (pierwsza grupa, stopień znaczny), to jeszcze pół biedy,ale jak ludzie chodzą o kulach albo poruszają się na wózku inwalidzkim, to dlaczego sobie nie mają stanąć na "kopercie", która niestety często-gęsto jest zajęta przez zdrowych ludzi, bez odpowiedniego oznaczenia za szybą auta.Moja siostra po operacji w 2015 roku wyraźnie utyka na prawą nogę, ma orzeczenie o stopniu umiarkowanym, także kartę za szybą i najczęściej musi krążyć samochodem po parkingu z powodu braku miejsca.
1 ziolko 0

kalka

#6349174 Napisano: 23.04.2017 11:49:35
ziolko napisał(a):

Mam pytanie natury prawnej, ale też moralnej...
Dziś byłam świadkiem jak jedna pani pod centrum handlowym (kilkanaście sklepów, w tym PiP, Rossmann i inne), parking z 3 stron otoczony sklepami - zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnego. Jak jej zwróciłam uwagę, że zaparkowała na takim miejscu, to ona na to "wiem". Ja zdumiona, mówię, że jak nie ma uprawnień, to może zapłacić za to karę. A ona na to, że ma kartę  emotka
I skomentowała jeszcze, że przecież na czole nie ma napisanego, że jest inwalidką, a karta jest męża. I tu jest problem. Czy ona, jako osoba pełnosprawna, jeżdżąca sama, bez męża, może posługiwać się jego kartą i parkować na miejscach wydzielonych dla niepełnosprawnych?? Z tego co wiem, to karta jest wydawana na osobę a nie na samochód.
Dodam, że lala ok 60, na około 12 cm szpilce, bez okularów, poruszająca się normalnie. 

Zresztą... z tego co widziałam, to na 3 miejsca specjalne każde było zastawione "zwykłym" samochodem bez uprawnień  emotka emotka  A Straż miejska ma to gdzieś.. a tak by wzbogacili kasę miejską... wystarczyłoby tylko postać godzinę na parkingu  emotka

Dokładnie, problem tkwi w uczciwości ludzi, ale też w braku egzekwowania prawa przez Straż Miejską, czy Policję  emotka   
Ostatnio przed Lidlem wszystkiej dwa miejsca dla rodzin z dziećmi były zajęte przez samotne młode paniusie (choć dalej były wolne miejsca park. tylko trzeba by było przejść pół parkingu). Akurat jedna parkowała, gdy wjeżdżałam na parking, a druga podeszła do swego autka, gdy już wchodziłam do sklepu.(nawet nie miały fotelików dziecięcych)  Miałam ochotę podejść i zwrócić uwagę, ale byłam właśnie z "wyrywającym" mi się dzieckiem, które ciągnęło mnie po upragnionego rogaliczka  emotka   
Zauważyłam, że ten parkingowy proceder jest niestety praktykowany notorycznie (podobne sytuację widziałam przed Leclerkiem i na parkingach w dużych CH), no ale niestety, o ile można prawnie egzekwować nie zajmowanie miejsc inwalidom, o tyle w przypadku miejsc dla rodzin z dziećmi to tylko kwestia kultury, wrażliwości i zwykłej przyzwoitości emotka
0 0

delfinka101

#6349179 Napisano: 23.04.2017 12:07:12
kalka napisał(a):

ziolko napisał(a):

Mam pytanie natury prawnej, ale też moralnej...
Dziś byłam świadkiem jak jedna pani pod centrum handlowym (kilkanaście sklepów, w tym PiP, Rossmann i inne), parking z 3 stron otoczony sklepami - zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnego. Jak jej zwróciłam uwagę, że zaparkowała na takim miejscu, to ona na to "wiem". Ja zdumiona, mówię, że jak nie ma uprawnień, to może zapłacić za to karę. A ona na to, że ma kartę  emotka
I skomentowała jeszcze, że przecież na czole nie ma napisanego, że jest inwalidką, a karta jest męża. I tu jest problem. Czy ona, jako osoba pełnosprawna, jeżdżąca sama, bez męża, może posługiwać się jego kartą i parkować na miejscach wydzielonych dla niepełnosprawnych?? Z tego co wiem, to karta jest wydawana na osobę a nie na samochód.
Dodam, że lala ok 60, na około 12 cm szpilce, bez okularów, poruszająca się normalnie. 

Zresztą... z tego co widziałam, to na 3 miejsca specjalne każde było zastawione "zwykłym" samochodem bez uprawnień  emotka emotka  A Straż miejska ma to gdzieś.. a tak by wzbogacili kasę miejską... wystarczyłoby tylko postać godzinę na parkingu  emotka

Dokładnie, problem tkwi w uczciwości ludzi, ale też w braku egzekwowania prawa przez Straż Miejską, czy Policję  emotka   
Ostatnio przed Lidlem wszystkiej dwa miejsca dla rodzin z dziećmi były zajęte przez samotne młode paniusie (choć dalej były wolne miejsca park. tylko trzeba by było przejść pół parkingu). Akurat jedna parkowała, gdy wjeżdżałam na parking, a druga podeszła do swego autka, gdy już wchodziłam do sklepu.(nawet nie miały fotelików dziecięcych)  Miałam ochotę podejść i zwrócić uwagę, ale byłam właśnie z "wyrywającym" mi się dzieckiem, które ciągnęło mnie po upragnionego rogaliczka  emotka   
Zauważyłam, że ten parkingowy proceder jest niestety praktykowany notorycznie (podobne sytuację widziałam przed Leclerkiem i na parkingach w dużych CH), no ale niestety, o ile można prawnie egzekwować nie zajmowanie miejsc inwalidom, o tyle w przypadku miejsc dla rodzin z dziećmi to tylko kwestia kultury, wrażliwości i zwykłej przyzwoitości emotka

Jeżeli chodzi o miejsca dla niepełnosprawnych jestem niestety podła, podchodzę i informuję że ma  nie parkować w tym miejscu albo zadzwonię na straż miejską. 

ziolko

#6349201 Napisano: 23.04.2017 13:11:47
delfinka101 - ja też czasami jestem wredna emotka  emotka  i wczoraj zadzwoniłam po straż, jak stało BMW (młody facet) i Picassa (facet w średnim wieku poszedł po piwko). Ale niestety po ponad 20 minutach od telefonu zrezygnowałam z czekania i patrzenia na reakcję cwaniaków, ale pojechałam, szczególnie, że nacięłam się na tą podstarzałą lalę emotka  a Straży ni dudu... emotka
W tym czasie BMW odjechało a podjechała ta lala 

cb656 - zadzwoniłam emotka  tylko nie napisałam od razu, bo byłam ciekawa Waszej reakcji emotka   emotka
Dodam, że to był mój drugi telefon do SM w ciągu tygodnia i zastanawiam się, czy już nie rozpoznają mnie po głosie emotka  bo podobno mam charakterystyczny emotka  
Wcześniej dzwoniłam w sprawie kilkunastu aut parkujących na ulicy i utrudniających przejazd. Nie wiem, czy ktoś przyjechał, czy nie, bo w tym czasie pojechałam do pracy 

fineessa

#6349265 Napisano: 23.04.2017 19:17:22
Wykazujecie swoje wygrane w zeznaniach podatkowych? 
0 0

synk

#6350894 Napisano: 27.04.2017 14:09:58
Pytanie dla latających po świecie. Czy w samolotach linii lotniczej "small planet" można płacić kartami za dania/napoje? Czy też tylko gotówka
0 0

koper

#6351114 Napisano: 27.04.2017 22:21:42
synk napisał(a):

Pytanie dla latających po świecie. Czy w samolotach linii lotniczej "small planet" można płacić kartami za dania/napoje? Czy też tylko gotówka

Leciałam z nimi we wrześniu i można było płacić kartą na pokładzie samolotu, a że byłam z dzieckiem to dostałam kredki, kolorowanki i dmuchany samolot od obsługi emotka  
0 0

lusienka

#6351131 Napisano: 27.04.2017 23:02:46
Możecie mi polecić jakieś sprawdzone kolonie językowe w Polsce dla 10latków?
0 0

taalvikki

#6351149 Napisano: 28.04.2017 02:49:23
kalinea napisał(a):

Wykazujecie swoje wygrane w zeznaniach podatkowych? 


litości, a po co?  :D
2 bethan, kalka 0

mczarna

#6351425 Napisano: 28.04.2017 17:36:37
Wiem,że mamy trochę nauczycieli na forum,więc wklejam :http://www.deon.p...nauki-wideo3333.html
1 dolly 0

niunia-k

#6351486 Napisano: 28.04.2017 20:03:07
http://lp.tilido.com/konkurs/ Co to za shit dodany na forum ??? 
Na kilometr śmierdzi ! Nie złapcie się czasami w to !
0 0

pakowa

#6352058 Napisano: 02.05.2017 14:08:37
Ktoś podpowie jak mogę wyłączyć powiadomienia które non stop mi przychodzą w każdym wątku w którym się udzielałam? wiem z czego to wynika kiedyś, gdy pisałam komentarz zaznaczony był kwadracik " Powiadom mnie gdy ktoś odpowie"  już teraz nie popełniam tego błędu aczkolwiek powiadomienia jak przychodziły tak przychodzą jednak z mniejszej ilości wątków.. jak je wyłączyć?
0 0