Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

joan

#6325174 Napisano: 23.02.2017 14:18:47
marzena2210 napisał(a):

barbaras8 napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?

Na termy do Chochołowa

Ale na 4 dni bedzie tam co robić?


Przede wszystkim to z Wawy do Chochołowa jest ok. 450 km.

Po drugie: termy leżą 20 minut od Zakopanego, czyli jednego z bardziej zaludnionych w majówkę terenów Polski. Podejrzewam, że termy będą zatłoczone do granic możliwości, jak i całe okolice Tatr zresztą. Kolejki i buractwo w pakiecie.

PS: Ile lat mają dzieciaki?
0 0

marzena2210

#6325175 Napisano: 23.02.2017 14:20:05
joan napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

barbaras8 napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?

Na termy do Chochołowa

Ale na 4 dni bedzie tam co robić?


Przede wszystkim to z Wawy do Chochołowa jest ok. 450 km.

Po drugie: termy leżą 20 minut od Zakopanego, czyli jednego z bardziej zaludnionych w majówkę terenów Polski. Podejrzewam, że termy będą zatłoczone do granic możliwości, jak i całe okolice Tatr zresztą. Kolejki i buractwo w pakiecie.

PS: Ile lat mają dzieciaki?

9 i 1.5
0 0

gramtatatam

#6325176 Napisano: 23.02.2017 14:21:55
marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?

Polecam Białowieżę 

joan

#6325179 Napisano: 23.02.2017 14:24:03
marzena2210 napisał(a):

joan napisał(a):

(...)PS: Ile lat mają dzieciaki?


9 i 1.5


To ja bym chyba szukała jakiegoś spa z basenem, najlepiej położonego w lesie / puszczy. Majówka to zimna pora i pogoda niepewna.
0 0

marzena2210

#6325180 Napisano: 23.02.2017 14:28:27
joan napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

joan napisał(a):

(...)PS: Ile lat mają dzieciaki?


9 i 1.5


To ja bym chyba szukała jakiegoś spa z basenem, najlepiej położonego w lesie / puszczy. Majówka to zimna pora i pogoda niepewna.

Tak właśnie myślimy, żeby był jakiś basen itp ale też zeby cos zwiedzic. Ta Białowieża ciekawa
0 0

Karolajna88

#6325182 Napisano: 23.02.2017 14:29:13
gramtatatam napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?

Polecam Białowieżę 

360 km z warszawy, ale basen boski- Druskienniki- http://akvapark.lt/pl/
Białowieża też świetna!
0 0

joan

#6325183 Napisano: 23.02.2017 14:31:46
gramtatatam napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?


Polecam Białowieżę 


My się właśnie w tym roku na Białowieżę szykujemy, ale latem. Wątpliwości sporo, zobaczymy czy się uda wszystko zgrać.
0 0

gramtatatam

#6325184 Napisano: 23.02.2017 14:34:38
Karolajna88 napisał(a):

gramtatatam napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?

Polecam Białowieżę 

360 km z warszawy, ale basen boski- Druskienniki- http://akvapark.lt/pl/
Białowieża też świetna!

Po drodze do Białowieży warto jeszcze wstąpić do Ziołowego Zakątka. Cudowne miejsce.
http://ziolowyzakatek.pl/
0 0

Karolajna88

#6325200 Napisano: 23.02.2017 15:03:23
gramtatatam napisał(a):

Karolajna88 napisał(a):

gramtatatam napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?

Polecam Białowieżę 

360 km z warszawy, ale basen boski- Druskienniki- http://akvapark.lt/pl/
Białowieża też świetna!

Po drodze do Białowieży warto jeszcze wstąpić do Ziołowego Zakątka. Cudowne miejsce.
http://ziolowyzakatek.pl/

I niedaleko Białowieży KRUSZYNIANY piękna miejscowość - pyszne jedzenie u Pani Dzenety z tatarskich receptur!

http://www.kruszyniany.pl/kontakt.html
0 0

marzena2210

#6325224 Napisano: 23.02.2017 16:01:01
Karolajna88 napisał(a):

gramtatatam napisał(a):

Karolajna88 napisał(a):

gramtatatam napisał(a):

marzena2210 napisał(a):

Gdzie warto pojechac na majowke z dziecmi tak ok 200- 300 km od Wawy?

Polecam Białowieżę 

360 km z warszawy, ale basen boski- Druskienniki- http://akvapark.lt/pl/
Białowieża też świetna!

Po drodze do Białowieży warto jeszcze wstąpić do Ziołowego Zakątka. Cudowne miejsce.
http://ziolowyzakatek.pl/

I niedaleko Białowieży KRUSZYNIANY piękna miejscowość - pyszne jedzenie u Pani Dzenety z tatarskich receptur!

http://www.kruszyniany.pl/kontakt.html

A w okolicach Bałtowa ktoś był warto?
0 0

joan

#6325860 Napisano: 25.02.2017 12:26:37
Pomocy.

Jutro przychodzą do nas znajomi z półtoraroczną córeczką, chciałabym zrobić taki obiad, żeby ona również mogła go zjeść. I nie wiem, co ugotować. Musi być wege i dobre dla dziecka, no i smaczne oczywiście.

U mnie w domu królują raczej mocne smaki i sporo przypraw, świeży imbir / czosnek / cebula, suszone grzyby, pomidory z puszki, kiszone ogórki... emotka
0 0

Claudia77

#6325864 Napisano: 25.02.2017 12:30:53
joan napisał(a):

Pomocy.

Jutro przychodzą do nas znajomi z półtoraroczną córeczką, chciałabym zrobić taki obiad, żeby ona również mogła go zjeść. I nie wiem, co ugotować. Musi być wege i dobre dla dziecka, no i smaczne oczywiście.

U mnie w domu królują raczej mocne smaki i sporo przypraw, świeży imbir / czosnek / cebula, suszone grzyby, pomidory z puszki, kiszone ogórki... emotka

dla takiego maluszka to najlepiej marcheweczka ugotowana , ziemniaczki( spytać się czy może już nabiał- to wtedy puree) i mięsko indyczek lub kurczaczek, lub po prostu dobry domowy rosołek, mój synek uwielbiał to jak skończył roczek i do dzisiaj to jego ulubione dania - oczywiście mięsko gotowane będzie bezpieczniej...no a jak bez mięska ma być to musisz czymś zastąpić ale ja na tym się już nie znam emotka
0 0

joan

#6325866 Napisano: 25.02.2017 12:37:20
Claudia77 napisał(a):

dla takiego maluszka to najlepiej marcheweczka ugotowana , ziemniaczki( spytać się czy może już nabiał- to wtedy puree) i mięsko indyczek lub kurczaczek, lub po prostu dobry domowy rosołek, mój synek uwielbiał to jak skończył roczek i do dzisiaj to jego ulubione dania - oczywiście mięsko gotowane będzie bezpieczniej...no a jak bez mięska ma być to musisz czymś zastąpić ale ja na tym się już nie znam emotka


A ja właśnie chciałam wyjść nieco dalej poza te ziemniaki i marchewkę emotka

Myślałam o zupie kalafiorowej, do tego może risotto i kotlety z jajek albo jakaś sałatka, mam mętlik w głowie.

Zdaję sobie sprawę z tego, że dziecku i tak może nie zasmakować, ale nie chciałabym sugerować jego rodzicom przyjścia z obiadkiem dla małej, po co się mają kłopotać.
0 0

donia7

#6325867 Napisano: 25.02.2017 12:38:05
joan napisał(a):

Pomocy.

Jutro przychodzą do nas znajomi z półtoraroczną córeczką, chciałabym zrobić taki obiad, żeby ona również mogła go zjeść. I nie wiem, co ugotować. Musi być wege i dobre dla dziecka, no i smaczne oczywiście.

U mnie w domu królują raczej mocne smaki i sporo przypraw, świeży imbir / czosnek / cebula, suszone grzyby, pomidory z puszki, kiszone ogórki... emotka

Joan ja zawsze polecam placuszki brokułowe, które są dla dzieci pow. 1 roku życia. Jeszcze się nie spotkałam z tym, aby maluszkowi nie smakowały emotka   Dorosłym również smakują.
Gotujesz pokrojonego pora. Po czasie dodajesz różyczki brokuła. Jak już będę miękkie to odlewasz wodę, rozgniatasz widelcem, żeby nie było grudek (blenderem nie polecam). Jak ostygną to dodajesz jajko, sól, pieprz (ja na oko), starty ser żółty, troszkę bułki tartej i mieszasz. Na patelni rozgrzewasz oliwę z oliwek i smażysz placuszki aż do zarumienienia z obu stron emotka

joan

#6325869 Napisano: 25.02.2017 12:40:17
donia7 napisał(a):

Joan ja zawsze polecam placuszki brokułowe, które są dla dzieci pow. 1 roku życia. Jeszcze się nie spotkałam z tym, aby maluszkowi nie smakowały emotka   Dorosłym również smakują.
Gotujesz pokrojonego pora. Po czasie dodajesz różyczki brokuła. Jak już będę miękkie to odlewasz wodę, rozgniatasz widelcem, żeby nie było grudek (blenderem nie polecam). Jak ostygną to dodajesz jajko, sól, pieprz (ja na oko), starty ser żółty, troszkę bułki tartej i mieszasz. Na patelni rozgrzewasz oliwę z oliwek i smażysz placuszki aż do zarumienienia z obu stron emotka


Dla mnie bomba, ino nie wiem, czy pozostali kochają brokuły tak, jak ja emotka Dlatego myślałam też o kalafiorze panierowanym w serze, mnie mega smakowało to danie: http://frosch.blo...ny-z-parmezanem.html

donia7

#6325870 Napisano: 25.02.2017 12:42:19
joan napisał(a):

donia7 napisał(a):

Joan ja zawsze polecam placuszki brokułowe, które są dla dzieci pow. 1 roku życia. Jeszcze się nie spotkałam z tym, aby maluszkowi nie smakowały emotka   Dorosłym również smakują.
Gotujesz pokrojonego pora. Po czasie dodajesz różyczki brokuła. Jak już będę miękkie to odlewasz wodę, rozgniatasz widelcem, żeby nie było grudek (blenderem nie polecam). Jak ostygną to dodajesz jajko, sól, pieprz (ja na oko), starty ser żółty, troszkę bułki tartej i mieszasz. Na patelni rozgrzewasz oliwę z oliwek i smażysz placuszki aż do zarumienienia z obu stron emotka


Dla mnie bomba, ino nie wiem, czy pozostali kochają brokuły tak, jak ja emotka Dlatego myślałam też o kalafiorze panierowanym w serze, mnie mega smakowało to danie: http://frosch.blo...ny-z-parmezanem.html

o świetny ten kalafior, dzięki! emotka  ja jeszcze lubię placuszki z soczewicy, ale one, niestety, moim domownikom średnio smakują... emotka

defed

#6325871 Napisano: 25.02.2017 12:43:16
joan napisał(a):

Pomocy.

Jutro przychodzą do nas znajomi z półtoraroczną córeczką, chciałabym zrobić taki obiad, żeby ona również mogła go zjeść. I nie wiem, co ugotować. Musi być wege i dobre dla dziecka, no i smaczne oczywiście.

U mnie w domu królują raczej mocne smaki i sporo przypraw, świeży imbir / czosnek / cebula, suszone grzyby, pomidory z puszki, kiszone ogórki... emotka

Nalesniki z maki pelnoziarnistej ze szpinakiem i twarozkiem. Szpinak moze byc w ciescie, wtedy placki beda zielone. Dla dziecka farsz lajtowy, a dla doroslych moze byc z hot dodatkami  emotka

joan

#6325872 Napisano: 25.02.2017 12:47:15
donia7 napisał(a):

o świetny ten kalafior, dzięki! emotka  ja jeszcze lubię placuszki z soczewicy, ale one, niestety, moim domownikom średnio smakują... emotka


Polecam zakupić w Carrefourze ser potarty, znacznie ułatwia przygotowanie tego dania, kosztuje ok. 7 zł/opakowanie. Marki bodajże Ambrosi.

defed napisał(a):

Nalesniki z maki pelnoziarnistej ze szpinakiem i twarozkiem. Szpinak moze byc w ciescie, wtedy placki beda zielone. Dla dziecka farsz lajtowy, a dla doroslych moze byc z hot dodatkami  emotka


Dobry pomysł, kule zrobiłam się głodna.

Nie śmiejcie się ze mnie, ale od rana nad tym dumam, a jest prawie godzina 13. emotka

defed

#6325873 Napisano: 25.02.2017 12:50:51
Jutro zrobie te placuszki brokulowe z przepisu Rani7, ach, tez zrobilam sie glodna emotka  

ultrixx

#6325874 Napisano: 25.02.2017 12:52:01
joan napisał(a):

Claudia77 napisał(a):

dla takiego maluszka to najlepiej marcheweczka ugotowana , ziemniaczki( spytać się czy może już nabiał- to wtedy puree) i mięsko indyczek lub kurczaczek, lub po prostu dobry domowy rosołek, mój synek uwielbiał to jak skończył roczek i do dzisiaj to jego ulubione dania - oczywiście mięsko gotowane będzie bezpieczniej...no a jak bez mięska ma być to musisz czymś zastąpić ale ja na tym się już nie znam emotka


A ja właśnie chciałam wyjść nieco dalej poza te ziemniaki i marchewkę emotka

Myślałam o zupie kalafiorowej, do tego może risotto i kotlety z jajek albo jakaś sałatka, mam mętlik w głowie.

Zdaję sobie sprawę z tego, że dziecku i tak może nie zasmakować, ale nie chciałabym sugerować jego rodzicom przyjścia z obiadkiem dla małej, po co się mają kłopotać.

Jeszcze możesz pokombinować z makaronami. Najzwyklejszy łagodny sos pomidorowy dla małej + tarty ser na górę, jeśli może go jeść, a dorosłym możesz przyprawić czymś wyraźniejszym + dodać jakiś dodatek.
Dzieciaki przepadają też za naleśnikami. Dorosłym możesz zrobić np. z pastą z zielonego groszku i fetą, a małej jak nie będzie pasował smak przesmarujesz dżemem lub serkiem homogenizowanym i będzie ok.