Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

joan

#6308940 Napisano: 09.01.2017 11:47:40
gocha542 - dziękuję za wyjaśnienie emotka Myślałam, że może chodzi o politykę albo ogłoszono Dzień Dobroci Dla Bliźniego emotka
1 gocha542 0

koper

#6308941 Napisano: 09.01.2017 11:48:14
joan napisał(a):

Dlaczego wczoraj niektórzy użytkownicy FB zmienili status na:
- banan ?
- emotka ?

Bo zamiast umówić na coroczne usg piersi i przy okazji do gina na cytologię i przypomnieć o tym przyjaciółce/siostrze/szwagierce/mamie/córce, to wolą napisać śliwka na fb, czując w duchu, że robią coś wielkiego i uratują wiele kobiecych istnień...

marzenier

#6309310 Napisano: 09.01.2017 23:00:59
KochanI.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale może...
Czy ktoś może w Waszym dzieciństwie spotkał się z książkowym wydaniu strasznych bajek.
Pamietam,ze ok 25 lat temu(wiem wiem strasznie dawno)wpadła mi w ręce książka.Pamiętam,ze miała rozmiar A4,pamiętam ze miała okładke szara,coś jak powleczona lnem...Pamiętam,ze zdecydowanie byly w niej treści nieodpowiednie dla sześciolatków.
Były w niej opowiadania takie Hmmm mm lekko horrorowate.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale moze coś ktoś ....
HELP!!!
0 0

taalvikki

#6309318 Napisano: 09.01.2017 23:14:33
marzenier napisał(a):

KochanI.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale może...
Czy ktoś może w Waszym dzieciństwie spotkał się z książkowym wydaniu strasznych bajek.
Pamietam,ze ok 25 lat temu(wiem wiem strasznie dawno)wpadła mi w ręce książka.Pamiętam,ze miała rozmiar A4,pamiętam ze miała okładke szara,coś jak powleczona lnem...Pamiętam,ze zdecydowanie byly w niej treści nieodpowiednie dla sześciolatków.
Były w niej opowiadania takie Hmmm mm lekko horrorowate.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale moze coś ktoś ....
HELP!!!



ale jakie treści i dlaczego są "nieodpowiednie dla sześciolatków" i dlaczego lekko horrorowate rzeczy się do nich zaliczają? bo dla każdego ten termin oznacza coś innego? co dokładnie tam było?

------------------------------

opis i format okładki skojarzył mi się ze "Starą Baśnią" ale to raczej na pewno nie to, bo to nie bajki.
0 0

marzenier

#6309340 Napisano: 10.01.2017 08:04:35
To był zbiór bajek/opowiadań.
Była krew,trupy,ucięte konczyny itp..Dlatego piszę ze nieodpowiednie dla dzieci.
Nie pamiętam nawet,jak mi ona wpadła w rece,ale bardzo zależy mi żeby ją odnalezc po latach;)
0 0

do.ta.3

#6309347 Napisano: 10.01.2017 09:02:08
marzenier napisał(a):

To był zbiór bajek/opowiadań.
Była krew,trupy,ucięte konczyny itp..Dlatego piszę ze nieodpowiednie dla dzieci.
Nie pamiętam nawet,jak mi ona wpadła w rece,ale bardzo zależy mi żeby ją odnalezc po latach;)

może baśnie Anderena albo jakieś rosyjskie bajki - ja bym na Twoim miejscu wybrała się do biblioteki i tam dopytała może akurat jakaś starsza stażem Pani tam będzie wiedziała coś o tej pozycji książkowej
0 0

toka

#6309349 Napisano: 10.01.2017 09:11:45
marzenier napisał(a):

To był zbiór bajek/opowiadań.
Była krew,trupy,ucięte konczyny itp..Dlatego piszę ze nieodpowiednie dla dzieci.
Nie pamiętam nawet,jak mi ona wpadła w rece,ale bardzo zależy mi żeby ją odnalezc po latach;)

w baśniach braci Grimm jest mnóstwo odciętych kończyn i często tam ktoś umiera więc szczerze polecam jako coś nieodpowiedniego dla dzieci emotka
1 do.ta.3 0

do.ta.3

#6309351 Napisano: 10.01.2017 09:16:02
toka napisał(a):

marzenier napisał(a):

To był zbiór bajek/opowiadań.
Była krew,trupy,ucięte konczyny itp..Dlatego piszę ze nieodpowiednie dla dzieci.
Nie pamiętam nawet,jak mi ona wpadła w rece,ale bardzo zależy mi żeby ją odnalezc po latach;)

w baśniach braci Grimm jest mnóstwo odciętych kończyn i często tam ktoś umiera więc szczerze polecam jako coś nieodpowiedniego dla dzieci  emotka

tak właśnie Bracia Grimm a nie Andersen emotka http://ciekawostk...-basnie-braci-grimm/
może to coś pomoże 
0 0

do.ta.3

#6309353 Napisano: 10.01.2017 09:19:46
 i jeszcze znalazłam taką książkę http://lubimyczyt...lodziezy-bez-cenzury
0 0

glena

#6309358 Napisano: 10.01.2017 09:35:26
marzenier napisał(a):

KochanI.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale może...
Czy ktoś może w Waszym dzieciństwie spotkał się z książkowym wydaniu strasznych bajek.
Pamietam,ze ok 25 lat temu(wiem wiem strasznie dawno)wpadła mi w ręce książka.Pamiętam,ze miała rozmiar A4,pamiętam ze miała okładke szara,coś jak powleczona lnem...Pamiętam,ze zdecydowanie byly w niej treści nieodpowiednie dla sześciolatków.
Były w niej opowiadania takie Hmmm mm lekko horrorowate.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale moze coś ktoś ....
HELP!!!

http://allegro.pl...imm-i6653693269.html obstawiałabym to

marzenier

#6309367 Napisano: 10.01.2017 09:57:25
glena napisał(a):

marzenier napisał(a):

KochanI.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale może...
Czy ktoś może w Waszym dzieciństwie spotkał się z książkowym wydaniu strasznych bajek.
Pamietam,ze ok 25 lat temu(wiem wiem strasznie dawno)wpadła mi w ręce książka.Pamiętam,ze miała rozmiar A4,pamiętam ze miała okładke szara,coś jak powleczona lnem...Pamiętam,ze zdecydowanie byly w niej treści nieodpowiednie dla sześciolatków.
Były w niej opowiadania takie Hmmm mm lekko horrorowate.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale moze coś ktoś ....
HELP!!!

http://allegro.pl...imm-i6653693269.html obstawiałabym to

!!!!!!!!!!!
O rany tak tak tak!!!
Boże to ta.
Jak mam Ci dziękować dobra kobieto?
Wiesz jak długo tego szukam?
Jestes niesamowita,ze po tych moich szczatkowych opisach się domyśliłas.
Znasz te książkę?Przyznasz mi rację ze treści nieodpowiednie dla dzieci? 
Dziękuję Ci bardzo jeszcze raz emotka
0 0

glena

#6309376 Napisano: 10.01.2017 10:18:52
marzenier napisał(a):

glena napisał(a):

marzenier napisał(a):

KochanI.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale może...
Czy ktoś może w Waszym dzieciństwie spotkał się z książkowym wydaniu strasznych bajek.
Pamietam,ze ok 25 lat temu(wiem wiem strasznie dawno)wpadła mi w ręce książka.Pamiętam,ze miała rozmiar A4,pamiętam ze miała okładke szara,coś jak powleczona lnem...Pamiętam,ze zdecydowanie byly w niej treści nieodpowiednie dla sześciolatków.
Były w niej opowiadania takie Hmmm mm lekko horrorowate.
Wiem,ze szanse są bliskie zeru,ale moze coś ktoś ....
HELP!!!

http://allegro.pl...imm-i6653693269.html obstawiałabym to

!!!!!!!!!!!
O rany tak tak tak!!!
Boże to ta.
Jak mam Ci dziękować dobra kobieto?
Wiesz jak długo tego szukam?
Jestes niesamowita,ze po tych moich szczatkowych opisach się domyśliłas.
Znasz te książkę?Przyznasz mi rację ze treści nieodpowiednie dla dzieci? 
Dziękuję Ci bardzo jeszcze raz emotka

Nie ma to jak z rana rozwiązać jakąś zagadkę emotka
Miałam taką (i jeszcze takie dwutomowe wydanie baśni) w dzieciństwie i uwielbiałam te wszystkie makabryczne opisy (zawsze się lubiłam bać emotka ), ale np. synowi lat 8 i pół bym tego w życiu nie dała do czytania. Tyle, że biorąc pod uwagę to, co pokazują teraz w tv, co jest w grach komputerowych itp. i co wpływa na wrażliwość dzieci i ich widzenie świata, to całkiem możliwe, że dzieci by się co najwyżej z tego uśmiały, niestety. 
1 do.ta.3 0

defed

#6309507 Napisano: 10.01.2017 15:10:40
andii napisał(a):

Hello, czy ktoś orientuje się czy można wyrejestrować numer? chciałam dziś w Play wyrejestrować zbędny numer(ale zarejestrowany) i powiedzieli mi że nie ma takiego czegoś jak wyrejestrowanie numeru emotka   . że jak nie będę korzystać to mam wyrzucić emotka

pytałam niedawno w Play o możliwość wyrejestrowania nr - powiedzieli mi, że sam się wyrejestruje po 6 miesiącach bezczynności i wróci na rynek jako nowy nr
2 joan, brucee 0

magalan83

#6310559 Napisano: 13.01.2017 11:07:55
Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...
dla 11 letniej dziewczynki 152 rozmiar będzie ok? następny to 164 emotka  
ma ktoś córcię albo kogoś w rodzinie w tym wieku i mi pomoże? emotka
0 0

defed

#6310560 Napisano: 13.01.2017 11:12:08
magalan83 napisał(a):

Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...
dla 11 letniej dziewczynki 152 rozmiar będzie ok? następny to 164 emotka  
ma ktoś córcię albo kogoś w rodzinie w tym wieku i mi pomoże? emotka

rozmiary ubrań dla dzieci to wzrost w cm emotka  zawsze lepiej kupić o rozmiar za duży
1 magalan83 0

koper

#6310567 Napisano: 13.01.2017 11:22:43
defed napisał(a):

magalan83 napisał(a):

Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...
dla 11 letniej dziewczynki 152 rozmiar będzie ok? następny to 164 emotka  
ma ktoś córcię albo kogoś w rodzinie w tym wieku i mi pomoże? emotka

rozmiary ubrań dla dzieci to wzrost w cm  emotka  zawsze lepiej kupić o rozmiar za duży

O rozmiar za duży warto kupować młodszym dzieciom, które szybko rosną. Niemowlakom, czy kilkulatkom można kupować ciuszki "na wyrost", ale 11 letnia dziewczynka chyba jednak powinna już dostać coś w swoim rozmiarze emotka

Jak to chodzi o siostrzenicę, to albo sama oszacuj ile ona ma wzrostu w porównaniu do Ciebie emotka Albo zadzwoń do siostry i zapytaj emotka

defed

#6310568 Napisano: 13.01.2017 11:25:56
koper napisał(a):

defed napisał(a):

magalan83 napisał(a):

Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...
dla 11 letniej dziewczynki 152 rozmiar będzie ok? następny to 164 emotka  
ma ktoś córcię albo kogoś w rodzinie w tym wieku i mi pomoże? emotka

rozmiary ubrań dla dzieci to wzrost w cm  emotka  zawsze lepiej kupić o rozmiar za duży

O rozmiar za duży warto kupować młodszym dzieciom, które szybko rosną. Niemowlakom, czy kilkulatkom można kupować ciuszki "na wyrost", ale 11 letnia dziewczynka chyba jednak powinna już dostać coś w swoim rozmiarze emotka

Jak to chodzi o siostrzenicę, to albo sama oszacuj ile ona ma wzrostu w porównaniu do Ciebie emotka Albo zadzwoń do siostry i zapytaj emotka

hmm... w wieku 11 lat miałam jakieś 155, a 2 lata później 168 - ten wczesny okres nastoletni był właśnie moim najszybszym okresem wzrostowym, mam nawet pamiątkę w postaci poziomych rozstępów w dolnej części pleców

magalan83

#6310570 Napisano: 13.01.2017 11:27:16
koper napisał(a):

defed napisał(a):

magalan83 napisał(a):

Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...
dla 11 letniej dziewczynki 152 rozmiar będzie ok? następny to 164 emotka  
ma ktoś córcię albo kogoś w rodzinie w tym wieku i mi pomoże? emotka

rozmiary ubrań dla dzieci to wzrost w cm  emotka  zawsze lepiej kupić o rozmiar za duży

O rozmiar za duży warto kupować młodszym dzieciom, które szybko rosną. Niemowlakom, czy kilkulatkom można kupować ciuszki "na wyrost", ale 11 letnia dziewczynka chyba jednak powinna już dostać coś w swoim rozmiarze emotka

Jak to chodzi o siostrzenicę, to albo sama oszacuj ile ona ma wzrostu w porównaniu do Ciebie emotka Albo zadzwoń do siostry i zapytaj emotka

Tak bedzie chyba bezpieczniej. Masz rację co do odpowiedniego rozmiaru jak kupię za dużą to zanim urośnie do niej to może przestać się jej podobać emotka

dzięki emotka
0 0

magalan83

#6310572 Napisano: 13.01.2017 11:28:35
defed napisał(a):

koper napisał(a):

defed napisał(a):

magalan83 napisał(a):

Potrzebuję pomocy w dobraniu rozmiaru sukienki dla dziewczynki. Chcę siostrzenicy kupić sukienkę. Nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać...
dla 11 letniej dziewczynki 152 rozmiar będzie ok? następny to 164 emotka  
ma ktoś córcię albo kogoś w rodzinie w tym wieku i mi pomoże? emotka

rozmiary ubrań dla dzieci to wzrost w cm  emotka  zawsze lepiej kupić o rozmiar za duży

O rozmiar za duży warto kupować młodszym dzieciom, które szybko rosną. Niemowlakom, czy kilkulatkom można kupować ciuszki "na wyrost", ale 11 letnia dziewczynka chyba jednak powinna już dostać coś w swoim rozmiarze emotka

Jak to chodzi o siostrzenicę, to albo sama oszacuj ile ona ma wzrostu w porównaniu do Ciebie emotka Albo zadzwoń do siostry i zapytaj emotka

hmm... w wieku 11 lat miałam jakieś 155, a 2 lata później 168 - ten wczesny okres nastoletni był właśnie moim najszybszym okresem wzrostowym, mam nawet pamiątkę w postaci poziomych rozstępów w dolnej części pleców

hmm... chyba jednak nie będzie to niespodzianka emotka
będę się z siostrą musiała skontaktować emotka

dzieki wielkie za odp emotka
0 0

kadett33

#6310574 Napisano: 13.01.2017 11:34:58
andii napisał(a):

defed napisał(a):

andii napisał(a):

Hello, czy ktoś orientuje się czy można wyrejestrować numer? chciałam dziś w Play wyrejestrować zbędny numer(ale zarejestrowany) i powiedzieli mi że nie ma takiego czegoś jak wyrejestrowanie numeru emotka   . że jak nie będę korzystać to mam wyrzucić emotka

pytałam niedawno w Play o możliwość wyrejestrowania nr - powiedzieli mi, że sam się wyrejestruje po 6 miesiącach bezczynności i wróci na rynek jako nowy nr

aaaa . to dobrze wiedzieć emotka  dzięki

No nie wiem czy tak dobrze, kiedyś czytałem gdzieś że ktoś zakupił nowy starter, a numer był nadal zarejestrowany na osobę która miała numer wcześniej.
0 0