Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

edzia3

#6280020 Napisano: 05.11.2016 11:16:16
ziolko napisał(a):

edzia3 napisał(a):

Chcę kupić rowerek stacjonarny treningowy nie mam pojęcia jaki wybrać?Może ktoś z Was ma w domu i mógłby mi polecić niedrogi do 500 zł jakościowo dobry,dla amatora.

zależy, jakie chcesz parametry... i jakie osoby będą korzystały. W sensie wagi emotka  bo są rowerki do 80-90 kg, do 100, do 125 kg. Ogólnie im cięższe koło zamachowe i wyższy próg wagowy, to rowery są droższe.

Mam rower firmy HMS i polecam.. chociaż jak sprawdzałam jego cenę, to teraz kosztuje od 600 zł  emotka  
http://hms-fitnes...s/rowery-treningowe/

Ja mam taki http://hms-fitnes...ms-rower-treningowy/

ten wydaje się ciekawy http://hms-fitnes...-rower-treningowy/ 

Ważę 67 kilo
0 0

ziolko

#6280022 Napisano: 05.11.2016 11:19:31
tylko Ty będziesz na nim jeździła, czy ktoś jeszcze? bo jeśli tylko Ty to nie ma sensu kupować takiego do 120 kg emotka  

NIE polecam rowerków ze sklepów, typu C4, czy tesco. Ogólnie są tanie... a jak jest niska cena to niska jakość. Miałam "przyjemność" sprawdzenia, jak się na takim jeździ, to ogólnie masakra. Szkoda kasy...
0 0

koper

#6280029 Napisano: 05.11.2016 12:02:57
edzia3 napisał(a):

Chcę kupić rowerek stacjonarny treningowy nie mam pojęcia jaki wybrać?Może ktoś z Was ma w domu i mógłby mi polecić niedrogi do 500 zł jakościowo dobry,dla amatora.

Moim zdaniem najważniejszy parametr na który trzeba zwrócić uwagę to mechanizm oporu jaki posiada rower.
Najtańsze są z mechanicznym- PORAŻKA! Rower jest głośny, podczas pedałowania czuć pod nogami przy każdym obrocie jak przeskakuje coś w środku. Jazda nie jest płynna.
Miałam okazję jeździć na takim, z czego bardzo się cieszę, bo sobie kupiłam lepszy emotka

Lepsze są rowery magnetyczne- tu jazda jest płynna, nic nie przeskakuje i rower jest cichy. (mam taki w domu jestem zadowolona)

Są jeszcze elektromagnetyczne, ale na nie chyba szkoda kasy.

Trzeba też zwrócić uwagę czy można regulować wysokość siodełka i ewentualnie kierownicy, żeby lepiej do siebie dopasować.

Dla mnie ważne jest, żeby rower pokazywał pokonaną odległość- mam jakoś odnośnik do zwykłej jazdy rowerem. Super sprawą są czujniki pulsu w kierownicy. Trzymasz ręce na takich metalowych czujnikach (są tak zamontowane, że wygodnie na nich trzymać dłonie) i na wyświetlaczu pokazuje Ci puls- łatwo wtedy znaleźć optymalną dla siebie prędkość, intensywność pedałowania, żeby trening był jak najbardziej efektywny.

Jak mam być szczera, to jak jazdę na zwykłym rowerze uwielbiam, to jazdę na rowerze stacjonarnym uważam za najnudniejsze zajęcie jakie znam emotka Przejechanie 10 km dłuży się w nieskończoność i nie pomaga nawet oglądanie przy tym jakiegoś filmu. Z perspektywy czasu żałuję, że zamiast roweru nie kupiłam orbitreka, a miejsca na oba w domu nie mam...
0 0

joan

#6280030 Napisano: 05.11.2016 12:13:42
koper napisał(a):

(...) Z perspektywy czasu żałuję, że zamiast roweru nie kupiłam orbitreka, a miejsca na oba w domu nie mam...


Też bym raczej wybrała orbitrek - mam znajomego zapalonego kolarza; dużo jeździ i wygląda, jak ten zielony ludzik z "potwory i spółka", tzn. wielki brzuchol + chudziutkie nóżki. Wg mnie rower angażuje zbyt małą ilość mięśni jednocześnie emotka
0 0

79magda

#6280035 Napisano: 05.11.2016 12:38:00
joan napisał(a):

koper napisał(a):

(...) Z perspektywy czasu żałuję, że zamiast roweru nie kupiłam orbitreka, a miejsca na oba w domu nie mam...


Też bym raczej wybrała orbitrek - mam znajomego zapalonego kolarza; dużo jeździ i wygląda, jak ten zielony ludzik z "potwory i spółka", tzn. wielki brzuchol + chudziutkie nóżki. Wg mnie rower angażuje zbyt małą ilość mięśni jednocześnie emotka

Nie do końca się z tym zgodzę. Również mam wielu znajomych, którzy są odjechani na punkcie rowerów + sama sporo jeżdżę. Nikt nie wygląda jak Flap bez Flipa (czy może na odwrót...) Kwestią zasadniczą jest, nie ile się jeździ, ale jak - po jakim podłożu, ile czasu się na to poświęca w tygodniu, ile czasu trwa taka jazda i z jaką regularnością. Plus oczywiście jak się człowiek oprócz tego "prowadzi" emotka jeżeli podjeżdżasz rowerem do Maka wracając "na chatę", to żadne angażowanie mięśni nie pomoże emotka

A i tak najbardziej śmieszą mnie "zawodnicy", którzy w swych wyglancowanych furach podjeżdżają pod drzwi najlepszej siłki/klubu fitness w mieście, wynajmują osobistego trenera i w nowych elastycznych gaciach za milion monet chcą łapać formę emotka To wszystko, co chcesz zrobić dla siebie i swojego ciała czy duszy i tak zaczyna się w głowie, nowe gatki nic nie zmienią...

edzia3

#6280038 Napisano: 05.11.2016 13:00:50
Dziękuję wszystkim za opinie.Muszę jeździć na rowerze ponieważ mam zalecenie od lekarza-mam kłopot z biodrami.
2 brucee, joan 0

noemi

#6280108 Napisano: 05.11.2016 18:04:30
Czy jest tu może jakiś miłośnik gier planszowych? emotka Szukam na prezent dla osoby dorosłej, najlepiej strategicznej. Coś w stylu Agricoli, takiej na długie godziny. Odpadają Osadnicy z Catanu i 7 Cudów Świata bo już są na stanie. Im dłużej przeglądam internet, tym w większej kropce jestem emotka
1 brucee 0

ultrixx

#6280113 Napisano: 05.11.2016 18:22:36
noemi napisał(a):

Czy jest tu może jakiś miłośnik gier planszowych? emotka Szukam na prezent dla osoby dorosłej, najlepiej strategicznej. Coś w stylu Agricoli, takiej na długie godziny. Odpadają Osadnicy z Catanu i 7 Cudów Świata bo już są na stanie. Im dłużej przeglądam internet, tym w większej kropce jestem  emotka

Jak strategiczna to polecam Carcassonne emotka
2 brucee, noemi 0

ondine

#6280125 Napisano: 05.11.2016 18:51:29
edzia3 napisał(a):

Dziękuję wszystkim za opinie.Muszę jeździć na rowerze ponieważ mam zalecenie od lekarza-mam kłopot z biodrami.

Skąd jesteś? Mam rower Kettlera, porządny i chętnie bym się go pozbyła, bo raczej nikt nie jeździ na nim emotka Tylko najwięcej problemu jest z wysłaniem go, bo waży duuużo emotka Jak coś to napisz na PW emotka
0 0

olunka

#6280138 Napisano: 05.11.2016 19:25:02
ultrixx napisał(a):

noemi napisał(a):

Czy jest tu może jakiś miłośnik gier planszowych? emotka Szukam na prezent dla osoby dorosłej, najlepiej strategicznej. Coś w stylu Agricoli, takiej na długie godziny. Odpadają Osadnicy z Catanu i 7 Cudów Świata bo już są na stanie. Im dłużej przeglądam internet, tym w większej kropce jestem  emotka

Jak strategiczna to polecam Carcassonne emotka

może nie strategiczna ale fajna jest "Kolejka"
1 noemi 0

noemi

#6280163 Napisano: 05.11.2016 21:24:13
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, poczytałam o nich emotka
Carcassonne mi się bardzo spodobało  emotka  Jeszcze mam swój drugi typ, ale przynajmniej zawęziłam poszukiwania  emotka
0 0

bezaczek7

#6280194 Napisano: 06.11.2016 02:08:41
noemi napisał(a):

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, poczytałam o nich emotka
Carcassonne mi się bardzo spodobało  emotka  Jeszcze mam swój drugi typ, ale przynajmniej zawęziłam poszukiwania  emotka

My mamy podstawowa wersje Carcassonne i to jest fajne na odmozdzenie sie. Nie trzeba duzo myslec, kazda rozgrywka inna. Z dodatkami tworzy juz fajny zestaw i duzo wiecej sytuacji do zbierania punktow. Mamy tez Wsiasc do pociagu wyd Days of wonder, z poczatku lubilam, ale po zagraniu w Osadnikow stwierdzilam, ze za duzo obmyslania tras, a z geografii mialam 2 lub 3, wiec w ogole znalezienie miast na mapie z poczatku to bylo wyzwanie pomimo zaznaczenia ich na kartach, a jak jeszcze mialam plansze do gory nogami... emotka  Mamy jeszcze Smallworld i tez jest ciekawa, z poczatku te zetony przerazaja, duzo elementow, ale potem juz gra sie przyjemnie.
A ja wlasnie obejrzalam ta kreskowke Sausage party czy jaki tam tytul jest, maz wlaczyl, i nie wiem co ze soba poczac. Chyba ide spac, choc przeczuwam koszmary emotka
0 0

Gość: bc14

#6280199 Napisano: 06.11.2016 08:05:26
noemi napisał(a):

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, poczytałam o nich emotka
Carcassonne mi się bardzo spodobało  emotka  Jeszcze mam swój drugi typ, ale przynajmniej zawęziłam poszukiwania  emotka

Ja polecam Wsiąść do pociągu
0 0

joan

#6280259 Napisano: 06.11.2016 12:19:39
bezaczek7 napisał(a):

(...) A ja wlasnie obejrzalam ta kreskowke Sausage party czy jaki tam tytul jest, maz wlaczyl, i nie wiem co ze soba poczac. Chyba ide spac, choc przeczuwam koszmary  emotka


Hmm, ja również nie wiedziałam, co ze sobą począć -> będąc na tym w kinie emotka Zwiastun był ok, ale finalnie humor w owym filmie przeważnie okazywał się prymitywny / rynsztokowy / na poziomie wuce w gimnazjum.
0 0

lola.lola

#6280703 Napisano: 07.11.2016 13:44:51
Pamiętam jak natknęłam się na to forum gdy brałam udział w konkursie Lay's "Spełnij marzenie ziemniaka" i potrzebowałam głosów na tygodniową nagrodę publiczności emotka  Od tego konkursu zaczynałam i jak do tej pory to był chyba mój ulubiony konkurs emotka
Dziś mijają mi 4 lata w gronie forumowiczów  emotka  emotka   emotka

tomasz3

#6280834 Napisano: 07.11.2016 16:31:53
edzia3 napisał(a):

Chcę kupić rowerek stacjonarny treningowy nie mam pojęcia jaki wybrać?Może ktoś z Was ma w domu i mógłby mi polecić niedrogi do 500 zł jakościowo dobry,dla amatora.

jeśli masz zamiar kierować się ceną i to jak najtaniej to odrazu mówię że wydasz pieniądze w błoto,lepiej dać je komuś potrzebującemu emotka   Cena nie może być wyznacznikiem i jakiegoś badziewa nie kupuj,poczytaj na forach specjalistycznych opinie-czesto tam ktoś doradzi,podpowie i to dobrze bo się znają.
0 0

mysia

#6281634 Napisano: 08.11.2016 19:12:21

synk

#6281640 Napisano: 08.11.2016 19:34:53
Mysia napisał(a):

http://warszawa.n...,artgal,t,id,tm.html

Ręce opadają. Brak słów aby to komentować. A śmiano się kiedyś z jednego dziennikarza że zwracał coś tam w Wallmarcie...a to pospolite
0 0

nataszka

#6281642 Napisano: 08.11.2016 19:40:28
szukam osób z Warszawy ,które polecą parking w okolicach lotniska lub przygarną moją bryczkę do siebie na 2 tygodnieemotka
0 0

synk

#6281653 Napisano: 08.11.2016 19:54:35
nataszka napisał(a):

szukam osób z Warszawy ,które polecą parking w okolicach lotniska lub przygarną moją bryczkę do siebie na 2 tygodnie emotka

kiedyś się orientowałem w temacie - koło lotniska są parkingi gdzie za niewielką (stosunkowo) kasę masz przechowanie auta wraz z transportem pasażerów na i z lotniska.
http://www.parkvi...ie/parking-24-okecie
masz wyszukiwarkę, za okołó 100zł zostawisz furę na 2 tygodnie
0 0