Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

defed

#6175032 Napisano: 20.03.2016 09:22:04
buncia88 napisał(a):

Nie wiem dlaczego, ale czytając tą aferę na FB pomyślalam "biedny kasjer"mimo, iż tekst go oczernia. Uważam, że windykator terenowy (nie każdy charakter nadaje się do tej pracy) głupimi odzywkami i zachowanie sprowokował chlopaka. No czuję w kościach:) Jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie chce być poniżany, nawet kosztem utraty pracy.

podczas problemowych sytuacji przy kasie, po zachowaniu sie klienta mozna czesto odroznic 2typy: tych co pracowali kiedykolwiek na podobnym stanowisku i tych, ktorzy nie maja zadnego doswiadczenia w bezposrednim kontakcie z klientami. Czasami sobie mysle, ze w szkolach powinny byc obowiazkowe praktyki na kasie, np.w ramach lekcji wychowawczej, bo dla mnie praca na stacji benzynowej to byla swietna nauka szacunku do drugiego czlowieka. Kasjerzy lub byli kasjerzy to najprzyjemniejsza grupa klientow w kolejce emotka
0 0

monikar

#6175127 Napisano: 20.03.2016 17:38:42
buncia88 napisał(a):

Nie wiem dlaczego, ale czytając tą aferę na FB pomyślalam "biedny kasjer"mimo, iż tekst go oczernia. Uważam, że windykator terenowy (nie każdy charakter nadaje się do tej pracy) głupimi odzywkami i zachowanie sprowokował chlopaka. No czuję w kościach:) Jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie chce być poniżany, nawet kosztem utraty pracy.


Wydaje mi się, że klient nie był tak kulturalny za jakiego się podaje. Nie pasuje mi to do całej sytuacji. Druga sprawa, że znamy wersje tylko jednej ze stron.
0 0

Kwiatuszek2506

#6175132 Napisano: 20.03.2016 18:19:37
Szukam ludzi z Warszawy, którzy mogą polecić jakiegoś proktologa. Mama pilnie potrzebuje pomocy.
Ktoś zna może dr Kołodziejczak i może coś napisać? Namiary itp.
Bardzo proszę o pw 
Przepraszam, że zamieszczam tu takie ogłoszenie, ale jak trwoga, to szuka się pomocy wszędzie ...
0 0

mysia

#6175134 Napisano: 20.03.2016 18:27:36
monikar napisał(a):

buncia88 napisał(a):

Nie wiem dlaczego, ale czytając tą aferę na FB pomyślalam "biedny kasjer"mimo, iż tekst go oczernia. Uważam, że windykator terenowy (nie każdy charakter nadaje się do tej pracy) głupimi odzywkami i zachowanie sprowokował chlopaka. No czuję w kościach:) Jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie chce być poniżany, nawet kosztem utraty pracy.


Wydaje mi się, że klient nie był tak kulturalny za jakiego się podaje. Nie pasuje mi to do całej sytuacji. Druga sprawa, że znamy wersje tylko jednej ze stron.

Dokładnie emotka Poza tym wielu ludzi traktuje kasjerów z wyższością, jakby byli gorsi, nie mają pojęcia jaka to ciężka praca.. Ja wprawdzie na kasie nie pracowałam, ale pracowałam w punkcie obsługi klienta i też kiedyś doczekałam się skargi emotka Facet mnie wyzywał, klienci mnie bronili i sami zaczęli go wyzywać, no ale ja przecież gó*** wiem bo jestem smarkulą i się nie znam.. poszła skarga, przeprosiny dostał od kierownika i za co? Za to, że na mnie naskoczył a ja ze stoickim spokojem mu tłumaczyłam, że sprawy się nie da załatwić.. Całe szczęście było to dobrych parę lat temu i wtedy ludzie nie biegli z wszystkim na fb, bo mogłabym też zobaczyć swoje zdjęcie z fałszywą opowiastką takiego chama.. emotka
0 0

batistutek123

#6175135 Napisano: 20.03.2016 18:36:24
Mysia napisał(a):

monikar napisał(a):

buncia88 napisał(a):

Nie wiem dlaczego, ale czytając tą aferę na FB pomyślalam "biedny kasjer"mimo, iż tekst go oczernia. Uważam, że windykator terenowy (nie każdy charakter nadaje się do tej pracy) głupimi odzywkami i zachowanie sprowokował chlopaka. No czuję w kościach:) Jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie chce być poniżany, nawet kosztem utraty pracy.


Wydaje mi się, że klient nie był tak kulturalny za jakiego się podaje. Nie pasuje mi to do całej sytuacji. Druga sprawa, że znamy wersje tylko jednej ze stron.

Dokładnie emotka Poza tym wielu ludzi traktuje kasjerów z wyższością, jakby byli gorsi, nie mają pojęcia jaka to ciężka praca.. Ja wprawdzie na kasie nie pracowałam, ale pracowałam w punkcie obsługi klienta i też kiedyś doczekałam się skargi emotka Facet mnie wyzywał, klienci mnie bronili i sami zaczęli go wyzywać, no ale ja przecież gó*** wiem bo jestem smarkulą i się nie znam.. poszła skarga, przeprosiny dostał od kierownika i za co? Za to, że na mnie naskoczył a ja ze stoickim spokojem mu tłumaczyłam, że sprawy się nie da załatwić.. Całe szczęście było to dobrych parę lat temu i wtedy ludzie nie biegli z wszystkim na fb, bo mogłabym też zobaczyć swoje zdjęcie z fałszywą opowiastką takiego chama.. emotka


a pokazany środkowy palec?  Wszystko było by oki gdyby nie to.
0 0

mysia

#6175137 Napisano: 20.03.2016 18:45:06
batistutek123 napisał(a):

Mysia napisał(a):

monikar napisał(a):

buncia88 napisał(a):

Nie wiem dlaczego, ale czytając tą aferę na FB pomyślalam "biedny kasjer"mimo, iż tekst go oczernia. Uważam, że windykator terenowy (nie każdy charakter nadaje się do tej pracy) głupimi odzywkami i zachowanie sprowokował chlopaka. No czuję w kościach:) Jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie chce być poniżany, nawet kosztem utraty pracy.


Wydaje mi się, że klient nie był tak kulturalny za jakiego się podaje. Nie pasuje mi to do całej sytuacji. Druga sprawa, że znamy wersje tylko jednej ze stron.

Dokładnie emotka Poza tym wielu ludzi traktuje kasjerów z wyższością, jakby byli gorsi, nie mają pojęcia jaka to ciężka praca.. Ja wprawdzie na kasie nie pracowałam, ale pracowałam w punkcie obsługi klienta i też kiedyś doczekałam się skargi emotka Facet mnie wyzywał, klienci mnie bronili i sami zaczęli go wyzywać, no ale ja przecież gó*** wiem bo jestem smarkulą i się nie znam.. poszła skarga, przeprosiny dostał od kierownika i za co? Za to, że na mnie naskoczył a ja ze stoickim spokojem mu tłumaczyłam, że sprawy się nie da załatwić.. Całe szczęście było to dobrych parę lat temu i wtedy ludzie nie biegli z wszystkim na fb, bo mogłabym też zobaczyć swoje zdjęcie z fałszywą opowiastką takiego chama.. emotka


a pokazany środkowy palec?  Wszystko było by oki gdyby nie to.

No tak, ale sama nie wiem jakbym zareagowała gdyby facet wyciągnął komórkę i zaczął mi pstrykać fotki, pierwszy odruch zasłonić się ręką.. Może kasjer już stracił cierpliwość, masz rację nie świadczy to o nim dobrze, ale może jednak zachowanie klienta jest w stanie to w jakimś stopniu usprawiedliwić.. Wiele razy miałam ochotę nagadać klientowi, czasem trafiały mi się sytuacje gdy moja cierpliwość była już na wyczerpaniu, nie wiem jak było w tej sytuacji.
0 0

batistutek123

#6175145 Napisano: 20.03.2016 18:59:14
Mysia napisał(a):

batistutek123 napisał(a):

Mysia napisał(a):

monikar napisał(a):

buncia88 napisał(a):

Nie wiem dlaczego, ale czytając tą aferę na FB pomyślalam "biedny kasjer"mimo, iż tekst go oczernia. Uważam, że windykator terenowy (nie każdy charakter nadaje się do tej pracy) głupimi odzywkami i zachowanie sprowokował chlopaka. No czuję w kościach:) Jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie chce być poniżany, nawet kosztem utraty pracy.


Wydaje mi się, że klient nie był tak kulturalny za jakiego się podaje. Nie pasuje mi to do całej sytuacji. Druga sprawa, że znamy wersje tylko jednej ze stron.

Dokładnie emotka Poza tym wielu ludzi traktuje kasjerów z wyższością, jakby byli gorsi, nie mają pojęcia jaka to ciężka praca.. Ja wprawdzie na kasie nie pracowałam, ale pracowałam w punkcie obsługi klienta i też kiedyś doczekałam się skargi emotka Facet mnie wyzywał, klienci mnie bronili i sami zaczęli go wyzywać, no ale ja przecież gó*** wiem bo jestem smarkulą i się nie znam.. poszła skarga, przeprosiny dostał od kierownika i za co? Za to, że na mnie naskoczył a ja ze stoickim spokojem mu tłumaczyłam, że sprawy się nie da załatwić.. Całe szczęście było to dobrych parę lat temu i wtedy ludzie nie biegli z wszystkim na fb, bo mogłabym też zobaczyć swoje zdjęcie z fałszywą opowiastką takiego chama.. emotka


a pokazany środkowy palec?  Wszystko było by oki gdyby nie to.

No tak, ale sama nie wiem jakbym zareagowała gdyby facet wyciągnął komórkę i zaczął mi pstrykać fotki, pierwszy odruch zasłonić się ręką.. Może kasjer już stracił cierpliwość, masz rację nie świadczy to o nim dobrze, ale może jednak zachowanie klienta jest w stanie to w jakimś stopniu usprawiedliwić.. Wiele razy miałam ochotę nagadać klientowi, czasem trafiały mi się sytuacje gdy moja cierpliwość była już na wyczerpaniu, nie wiem jak było w tej sytuacji.


Naprawdę tak trudna sytuacja, że nie jestem w stanie nic dodać. Zdjęcie jest nietaktem i zachowanie kasjera. Patologiczna sytuacja kto ją zapoczątkował i w którym momencie to nabrało rumieńców, czy musiało do tego dojść?
0 0

batistutek123

#6175207 Napisano: 20.03.2016 22:51:23

Natrafiłem przypadkiem na takie ogłoszenie, gdy miałem pisac swoje że oddam ludziom potrzebującym drewna na opał.
Może jest coś ze mną nie tak, ale bardzo mnie to wzruszyło że ktoś oddaje dziecko. To osobista tragedia, jak to czytam nie wyczuwam od tej matki żadnego smutku.
http://www.oglasz...ka-po-urodzeniu.html

Oddam niemowlaka po urodzeniu;)
Witam Oddam dziecko po urodzeniu czyli za 4 miesiące. W zamian Oczekuje danej kwoty pieniedzy.
Nie traktujcie tego ogłoszenia jako sprzedaży dziecka absolutnie nie.
Chce aby dziecko miało wszystko było w kochającej rodzinie.O rodzinach
zastępczych dużo sie słyszy np że biorą dziecko aby, dostawać na nie
pieniądze.
Rodzina która,zapłaci za dziecko musi go naprawde pragnąć i ja chętnie
pomoge...Wiecej informacji udziele meilowo albo na GG.
57921166.Zapraszam tylko zainteresowanych,



0 0

ankasss

#6175209 Napisano: 20.03.2016 22:54:57
batistutek123 napisał(a):


Natrafiłem przypadkiem na takie ogłoszenie, gdy miałem pisac swoje że oddam ludziom potrzebującym drewna na opał.
Może jest coś ze mną nie tak, ale bardzo mnie to wzruszyło że ktoś oddaje dziecko. To osobista tragedia, jak to czytam nie wyczuwam od tej matki żadnego smutku.
http://www.oglasz...ka-po-urodzeniu.html

Oddam niemowlaka po urodzeniu;)
Witam Oddam dziecko po urodzeniu czyli za 4 miesiące. W zamian Oczekuje danej kwoty pieniedzy.
Nie traktujcie tego ogłoszenia jako sprzedaży dziecka absolutnie nie.
Chce aby dziecko miało wszystko było w kochającej rodzinie.O rodzinach
zastępczych dużo sie słyszy np że biorą dziecko aby, dostawać na nie
pieniądze.
Rodzina która,zapłaci za dziecko musi go naprawde pragnąć i ja chętnie
pomoge...Wiecej informacji udziele meilowo albo na GG.
57921166.Zapraszam tylko zainteresowanych,



Raczej nie oddaje, lecz sprzedaje. Przerażające jest to co ludzie są w stanie zrobić, żeby zarobić trochę kasy.
0 0

batistutek123

#6175213 Napisano: 20.03.2016 23:04:05
ankasss napisał(a):

batistutek123 napisał(a):


Natrafiłem przypadkiem na takie ogłoszenie, gdy miałem pisac swoje że oddam ludziom potrzebującym drewna na opał.
Może jest coś ze mną nie tak, ale bardzo mnie to wzruszyło że ktoś oddaje dziecko. To osobista tragedia, jak to czytam nie wyczuwam od tej matki żadnego smutku.
http://www.oglasz...ka-po-urodzeniu.html

Oddam niemowlaka po urodzeniu;)
Witam Oddam dziecko po urodzeniu czyli za 4 miesiące. W zamian Oczekuje danej kwoty pieniedzy.
Nie traktujcie tego ogłoszenia jako sprzedaży dziecka absolutnie nie.
Chce aby dziecko miało wszystko było w kochającej rodzinie.O rodzinach
zastępczych dużo sie słyszy np że biorą dziecko aby, dostawać na nie
pieniądze.
Rodzina która,zapłaci za dziecko musi go naprawde pragnąć i ja chętnie
pomoge...Wiecej informacji udziele meilowo albo na GG.
57921166.Zapraszam tylko zainteresowanych,



raczej nie oddaje, lecz sprzedaje


no ale to tak można handlować dziećmi, jak tam tłumaczy rodzina zastępcza?
0 0

ankasss

#6175215 Napisano: 20.03.2016 23:13:14
Nie jestem ekspertem, ale wygląda na to że można
Adopcja komerycjna
http://www.handel...ecmi-do-adopcji.html
0 0

magdalena-1989

#6175318 Napisano: 21.03.2016 12:22:36
Otrzymałam nagrodę z ITM - zestaw produktów z CZYSTA RADOŚĆ WYGRYWANIA

Siostra odebrała paczkę a kurier prosił ją o jej numer dowodu, ona nie chciała mu go podawać, zadzwoniła do mnie i rozmawiałam z nim, kurier bardzo nieuprzejmy, że tu ma potwierdzenie że osoba, która odbiera musi podać numer dowodu, no i mówię że pierwszy raz słyszę o podawaniu nr dowodu (ponoć było już kilka afer, oszustw, dlatego siostra się boi, i nie chce podawać)

No i mówię, że ja mu podam swój nr dowodu, bo to paczka dla mnie, i nie chce jej robić problemu, czemu ma za mnie podawać nr dowodu.

No i potem mi siostra przesłała skan: Nagroda 3 stopnia, moje imię, nazwisko i adres i pod spodem: dowód osobisty - no i faktycznie to miał być mój nr dowodu, a nie od niej. 

Dlaczego kurier się tak upierał? Kurier mówił mojej siostrze, że jest nienormalna, wydzierał się na nią, że robi problemy itp...
Czy jak odbieracie nagrody to podajecie nr dowodu osobistego? Trzeba podawać?
0 0

ziolko

#6175322 Napisano: 21.03.2016 12:31:16
ostatnio (w listopadzie bodajże) jak odbierałam nagrodę, to na protokole miał być numer dowodu, czy pesel. Nie podałam i jakoś nie było problemu..
magdalena-1989 jaka to była nagroda? 
0 0

magdalena-1989

#6175323 Napisano: 21.03.2016 12:33:17
ziolko napisał(a):

ostatnio (w listopadzie bodajże) jak odbierałam nagrodę, to na protokole miał być numer dowodu, czy pesel. Nie podałam i jakoś nie było problemu..
magdalena-1989 jaka to była nagroda? 

3 stopnia, pasta, mydło... - jak zapytałam, co jak nie podam, to on że nie zostawię paczki.
0 0

ziolko

#6175325 Napisano: 21.03.2016 12:39:05
jak dla mnie dziwna sprawa... agencja NIE powinna wymagać tego typu danych w przypadku nagród o wartości mniejszej, niż 760 zł.
Kiedyś w konkursie Faktu też chcieli numer dowodu i pesel, bo "księgowość" wymaga. Po kilku mailach odstąpili od tego wymogu.
Jeśli kurier miał zlecone, żeby brać numer dowodu przy odbiorze przesyłki, to musiał wziąć. A Ty powinnaś skontaktować się z agencją (organizatorem) i zapytać, po co im te dane. W razie czego możesz żądać usunięcia swoich danych, co gwarantuje Ci ustawa o ochronie danych osobowych. 
Tylko później ciekawe, czy da się jeszcze wygrać u tego organizatora... bo niektórzy stosują niedozwolone praktyki w postaci zbierania danych i tworzenia baz danych.
0 0

magdalena-1989

#6175327 Napisano: 21.03.2016 12:42:06
ziolko napisał(a):

jak dla mnie dziwna sprawa... agencja NIE powinna wymagać tego typu danych w przypadku nagród o wartości mniejszej, niż 760 zł.
Kiedyś w konkursie Faktu też chcieli numer dowodu i pesel, bo "księgowość" wymaga. Po kilku mailach odstąpili od tego wymogu.
Jeśli kurier miał zlecone, żeby brać numer dowodu przy odbiorze przesyłki, to musiał wziąć. A Ty powinnaś skontaktować się z agencją (organizatorem) i zapytać, po co im te dane. W razie czego możesz żądać usunięcia swoich danych, co gwarantuje Ci ustawa o ochronie danych osobowych. 
Tylko później ciekawe, czy da się jeszcze wygrać u tego organizatora... bo niektórzy stosują niedozwolone praktyki w postaci zbierania danych i tworzenia baz danych.

Czasem się podaje nr PESEL przy odbiorze nagrody, ale to była wartość 46 zł.. siostra się tylko zdenerwowała, bo kurier bardzo niestosownie się zachowywał..
0 0

dolly

#6175397 Napisano: 21.03.2016 15:29:17
magdalena-1989 napisał(a):

Otrzymałam nagrodę z ITM - zestaw produktów z CZYSTA RADOŚĆ WYGRYWANIA

Siostra odebrała paczkę a kurier prosił ją o jej numer dowodu, ona nie chciała mu go podawać, zadzwoniła do mnie i rozmawiałam z nim, kurier bardzo nieuprzejmy, że tu ma potwierdzenie że osoba, która odbiera musi podać numer dowodu, no i mówię że pierwszy raz słyszę o podawaniu nr dowodu (ponoć było już kilka afer, oszustw, dlatego siostra się boi, i nie chce podawać)

No i mówię, że ja mu podam swój nr dowodu, bo to paczka dla mnie, i nie chce jej robić problemu, czemu ma za mnie podawać nr dowodu.

No i potem mi siostra przesłała skan: Nagroda 3 stopnia, moje imię, nazwisko i adres i pod spodem: dowód osobisty - no i faktycznie to miał być mój nr dowodu, a nie od niej. 

Dlaczego kurier się tak upierał? Kurier mówił mojej siostrze, że jest nienormalna, wydzierał się na nią, że robi problemy itp...
Czy jak odbieracie nagrody to podajecie nr dowodu osobistego? Trzeba podawać?

Dzwonisz do biura ze skarga. NIE MA prawa, żądać takich danych. Skoro nie zna procedur,  to niech go przełożony uświadomi. 
Takie dane podaje się tylko wtedy, gdy kurier przywozi umowę ( z banku, ubezpieczenia, telefoni komorkowej etc.)
0 0

magdalena-1989

#6175398 Napisano: 21.03.2016 15:32:47
dolly napisał(a):

magdalena-1989 napisał(a):

Otrzymałam nagrodę z ITM - zestaw produktów z CZYSTA RADOŚĆ WYGRYWANIA

Siostra odebrała paczkę a kurier prosił ją o jej numer dowodu, ona nie chciała mu go podawać, zadzwoniła do mnie i rozmawiałam z nim, kurier bardzo nieuprzejmy, że tu ma potwierdzenie że osoba, która odbiera musi podać numer dowodu, no i mówię że pierwszy raz słyszę o podawaniu nr dowodu (ponoć było już kilka afer, oszustw, dlatego siostra się boi, i nie chce podawać)

No i mówię, że ja mu podam swój nr dowodu, bo to paczka dla mnie, i nie chce jej robić problemu, czemu ma za mnie podawać nr dowodu.

No i potem mi siostra przesłała skan: Nagroda 3 stopnia, moje imię, nazwisko i adres i pod spodem: dowód osobisty - no i faktycznie to miał być mój nr dowodu, a nie od niej. 

Dlaczego kurier się tak upierał? Kurier mówił mojej siostrze, że jest nienormalna, wydzierał się na nią, że robi problemy itp...
Czy jak odbieracie nagrody to podajecie nr dowodu osobistego? Trzeba podawać?

Dzwonisz do biura ze skarga. NIE MA prawa, żądać takich danych. Skoro nie zna procedur,  to niech go przełożony uświadomi. 
Takie dane podaje się tylko wtedy, gdy kurier przywozi umowę ( z banku, ubezpieczenia, telefoni komorkowej etc.)

Jakiego biura? Ale to było potwierdzenie odbioru nagrody, nie pewnie nie trzeba? 
0 0

dolly

#6175404 Napisano: 21.03.2016 15:43:12
Kurier dostarczajac Ci nagrodę,  nie ma prawa spisywać takich danych z dowodu.
Jeżeli dodatkowo zachowywał się obcesowo, to ja bym zadzwoniła do najblizszego oddziału firmy kurierskiej ze skargą.
Informujesz o próbie wyludzenia danych i zachowaniu kuriera.
Jezeli chcesz miec pewność,  ze masz rację, zapytaj czy firma odgornie wymaga podawania takich danych i dopiero później powiedz o sytuacji, jaka Cie spotkała (siostrę). O tym, ze jest wg. kuriera nienormalna tez.

Edit:  Jeżeli na protokule( od agencji) jest wymagany numer dowodu, to zmienia to kompletnie postać rzeczy. 
0 0

joan

#6175408 Napisano: 21.03.2016 15:46:36
magdalena-1989 napisał(a):

(...) Czy jak odbieracie nagrody to podajecie nr dowodu osobistego? Trzeba podawać?


Kurier ma obowiązek odebrać prawidłowo wypełnione dokumenty zwrotne. O tym, jakie pola znajdują się na dokumencie, decyduje organizator, nie kurier. Więc z pretensjami zawsze do organizatora.

Być może kurier chciał nr dowodu Twojej siostry na wszelki wypadek, bo to osoba trzecia, która odbiera cudzą przesyłkę. Już kiedyś pisano na forum o pani, co na schodach spotkała kuriera i powiedziała "A, to ja odbiorę tę paczkę i podpiszę, ja tu mieszkam." A potem się okazało, że nikt baby nie zna i to ktoś obcy był.
0 0