Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

ace

#6145261 Napisano: 14.01.2016 21:22:46
defed napisał(a):

ace napisał(a):

Działa Wam strona iPKO?

Właśnie zrobiłam przelew bezproblemowo

No kurcze mi się w ogóle nie łąduje... biała strona... No nic dziękuję za odpowiedź emotka
A już weszłąm. Ale widzę że zmienili wygląd strony  emotka Nie lubię takich zmian emotka
0 0

asiek07095

#6146154 Napisano: 16.01.2016 10:16:54
Szukam osoby która napisze dla mnie wierszyk z imieniem mojego dziecka - przelew / doładowanie 10 zl . Propozycje na priv !
0 0

asiek07095

#6146157 Napisano: 16.01.2016 10:19:51
jaką sieć komórkową polecacie , skończyła mi się umowa i szukam lepszej propozycji
0 0

barszcz

#6146275 Napisano: 16.01.2016 20:03:34
Nowa pralka podłączona!:-)Ona ma panel dotykowy emotka  trochę techniki i się gubię:-) szkoda,że takie wypasy trafiają sie tak rzadko!!
0 0

Gość: babulaagula

#6146351 Napisano: 17.01.2016 00:59:56
Zauważyłam jakąś dziwną prawidłowość ostatnio. Jak siedzę nad zgłoszeniami,  "dopieszczam je", poświęcam sporo czasu, żeby napisać coś sensownego i jestem z efektu zadowolona, to zwykle wychodzi z tego wielki g...
A jak puszczę na moje oko wielkie "byle co" i często rzutem na taśmę w ostatni dzień, to o dziwo coś wpada.
Normalnie magia, której nie ogarniam.
0 0

gosposia07

#6146394 Napisano: 17.01.2016 11:43:09
babulaagula też tak mam emotka i raczej jak widzę po innych wpisach to standard. Takie troszkę prawo Murphiego, Im bardziej Ci zależy, tym mniejsze szanse , że Ci się trafi. emotka
Jedynie w pracach plastycznych/artystycznych pokładam większe nadzieje i często się spełniają, ale to taka nagroda "wypracowana" niż wygrana, chociaż też nie zawszeeee...
0 0

Ashedalka

#6147060 Napisano: 18.01.2016 22:20:53
Czy ktokolwiek trafił COKOLWIEK w loterii Nescafe ?
0 0

defed

#6148120 Napisano: 20.01.2016 15:57:20
Może ktoś z Was orientuje się jak to jest ze znakami drogowymi. Chcę się dowiedzieć czy znak P z kopertą + inwalida na wózku ma moc prawną na wewnętrznym parkingu osiedlowym, to jest teren za znakiem Strefa Ruchu emotka
Sąsiad co prawda jest inwalidą, ale nie ma samochodu. Sam sobie taki znak postawił, na najwygodniejszym dla niego miejscu parkingowym, za zgodą prezesa spółdzielni-lub bez jego sprzeciwu, by jego goście (rodzina,dzieci) mieli gdzie zaparkować w weekend, gdy parking zazwyczaj jest full. Cwaniak z niego emotka emotka
0 0

slonko365

#6148124 Napisano: 20.01.2016 16:08:14
defed napisał(a):

Może ktoś z Was orientuje się jak to jest ze znakami drogowymi. Chcę się dowiedzieć czy znak P z kopertą + inwalida na wózku ma moc prawną na wewnętrznym parkingu osiedlowym, to jest teren za znakiem Strefa Ruchu emotka
Sąsiad co prawda jest inwalidą, ale nie ma samochodu. Sam sobie taki znak postawił, na najwygodniejszym dla niego miejscu parkingowym, za zgodą prezesa spółdzielni-lub bez jego sprzeciwu, by jego goście (rodzina,dzieci) mieli gdzie zaparkować w weekend, gdy parking zazwyczaj jest full. Cwaniak z niego emotka emotka

Nie jestem pewna, ale jeśli zostało to zrobione za zgodą zarządcy terenu (czyli spółdzielni, jeśli to teren spółdzielni), to się raczej nic z tym faktem nie zrobi. Tym bardziej, że w Strefie Ruchu wolno parkować tylko w wyznaczonych miejscach, za parkowanie gdziekolwiek indziej mandat, a miejsca parkingowe wyznacza zarządca terenu.
Pytanie,  czy te samochody parkujące na kopercie są odpowiednio oznaczone, czyli mają jakąś tam plakietkę z zaświadczeniem, że to samochód osoby niepełnosprawnej. Jak nie mają, to mandat za parkowanie na kopercie... emotka
Swoją drogą, jeśli te samochody go gdzieś wożą, to może bym się nie czepiała, no chyba, że to tylko dla wygody rodziny i jego gości, a nie jego, jako niepełnosprawnej osoby - to już niefajnie.
0 0

defed

#6148138 Napisano: 20.01.2016 16:43:30
slonko365 napisał(a):

defed napisał(a):

Może ktoś z Was orientuje się jak to jest ze znakami drogowymi. Chcę się dowiedzieć czy znak P z kopertą + inwalida na wózku ma moc prawną na wewnętrznym parkingu osiedlowym, to jest teren za znakiem Strefa Ruchu emotka
Sąsiad co prawda jest inwalidą, ale nie ma samochodu. Sam sobie taki znak postawił, na najwygodniejszym dla niego miejscu parkingowym, za zgodą prezesa spółdzielni-lub bez jego sprzeciwu, by jego goście (rodzina,dzieci) mieli gdzie zaparkować w weekend, gdy parking zazwyczaj jest full. Cwaniak z niego emotka emotka

Nie jestem pewna, ale jeśli zostało to zrobione za zgodą zarządcy terenu (czyli spółdzielni, jeśli to teren spółdzielni), to się raczej nic z tym faktem nie zrobi. Tym bardziej, że w Strefie Ruchu wolno parkować tylko w wyznaczonych miejscach, za parkowanie gdziekolwiek indziej mandat, a miejsca parkingowe wyznacza zarządca terenu.
Pytanie,  czy te samochody parkujące na kopercie są odpowiednio oznaczone, czyli mają jakąś tam plakietkę z zaświadczeniem, że to samochód osoby niepełnosprawnej. Jak nie mają, to mandat za parkowanie na kopercie... emotka
Swoją drogą, jeśli te samochody go gdzieś wożą, to może bym się nie czepiała, no chyba, że to tylko dla wygody rodziny i jego gości, a nie jego, jako niepełnosprawnej osoby - to już niefajnie.

zapomniałam dodać, że nie ma znaku poziomego=namalowanej koperty na tym miejscu, jest tylko znak pionowy
0 0

androm

#6148186 Napisano: 20.01.2016 19:10:09
u mnie takie miejsce najbliższe wyjściu też kiedyś zrobili, że dla inwalidy i parkowała tam taka dość młoda, ale baardzo gruba kobieta
potem jakoś zniknęła, chyba się wyprowadziła i już usunęli ten przywilej
0 0

cudaczek121

#6148197 Napisano: 20.01.2016 19:27:36
tomniewkurza napisał(a):

slonko365 napisał(a):

defed napisał(a):

(...) Sąsiad co prawda jest inwalidą, ale nie ma samochodu. Sam sobie taki znak postawił, na najwygodniejszym dla niego miejscu parkingowym, za zgodą prezesa spółdzielni-lub bez jego sprzeciwu, by jego goście (rodzina,dzieci) mieli gdzie zaparkować w weekend, gdy parking zazwyczaj jest full.

Pytanie,  czy te samochody parkujące na kopercie są odpowiednio oznaczone, czyli mają jakąś tam plakietkę z zaświadczeniem, że to samochód osoby niepełnosprawnej. (...) jeśli te samochody go gdzieś wożą, to może bym się nie czepiała

http://drogipubli...wni-w-ruchu-drogowym
oznaczenie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych lub osób ich przewożących reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003r., Nr 220, poz. 2181 z późn. zm.)

ja mam pierwszą grupę inwalidzką ze względu na wzrok i mój ojciec z tego tytułu ma za przednią szybą od strony kierowcy taką specjalną plakietkę niebieską,że przewozi inwalidkę.Kiedy faktycznie przebywam z nim w samochodzie, to on wówczas legalnie staje na kopercie.Gdy przebywam w innym miejscu, no to nie ryzykuje mandatu i staje "po bożemu".
0 0

lolka182

#6149015 Napisano: 22.01.2016 14:46:59
orientuje się ktoś może czy na grouponie są jakieś kody promocyjne? Ska można taki zdobyć jeżeli są ? 
0 0

defed

#6149938 Napisano: 25.01.2016 16:28:01
tomniewkurza napisał(a):

slonko365 napisał(a):

defed napisał(a):

(...) Sąsiad co prawda jest inwalidą, ale nie ma samochodu. Sam sobie taki znak postawił, na najwygodniejszym dla niego miejscu parkingowym, za zgodą prezesa spółdzielni-lub bez jego sprzeciwu, by jego goście (rodzina,dzieci) mieli gdzie zaparkować w weekend, gdy parking zazwyczaj jest full.

Pytanie,  czy te samochody parkujące na kopercie są odpowiednio oznaczone, czyli mają jakąś tam plakietkę z zaświadczeniem, że to samochód osoby niepełnosprawnej. (...) jeśli te samochody go gdzieś wożą, to może bym się nie czepiała

http://drogipubli...wni-w-ruchu-drogowym
oznaczenie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych lub osób ich przewożących reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003r., Nr 220, poz. 2181 z późn. zm.)

Tak jak napisałam powyżej, parkuje tam jego familia, gdy dzieci przyjeżdżają do mamy na niedzielny rosół, nigdzie go nie wożą (mało tego-sąsiada zazwyczaj nie ma bo większość czasu spędza poza domem-w sanatorium,).
Mnie interesuje to, czy inni mogą tam parkować nie dlatego, że chcę im tego zabronić, ale dlatego, że sama chciałabym móc korzystać z tego miejsca, które średnio 6 dni w tygodniu stoi puste, a znak został postawiony jako "samowolka", brakuje mi do kompletu koperty poziomej na tym miejscu  emotka
0 0

magdalena-1989

#6149974 Napisano: 25.01.2016 17:46:25
lolka182 napisał(a):

orientuje się ktoś może czy na grouponie są jakieś kody promocyjne? Ska można taki zdobyć jeżeli są ? 

dzisiaj jest na dział URODA -15%
Wydaje mi się, że trzeba zaglądać codziennie, też czekam na % emotka
0 0

synk

#6151013 Napisano: 27.01.2016 17:34:17
gdyby ktoś był zainteresowany, potrzebował pomocy - fundacja zajmuje się pomocą w organizowaniu stażu.
https://www.faceb.../fundacjaproaktywni/
0 0

gosiaczek91

#6151506 Napisano: 28.01.2016 13:25:28
Hej! właśnie wpadł mi do głowy pomysł by utworzyć nowy wątek pod tytułem ; REZERWA jak jak brałam udział w konku i właśnie dowiedziałam się że ślą info o wygranych (moje dzisiejsze wygrane emotka no i nic nie ustrzeliłam emotka ale w niektórych konkach jest jeszcze rezerwa, kiedy to sprawdzić ?  niby odsyłają do wątku po wyżej ale kilka razy zdarzyło mi się dostać wiadomość od forumowicza, czy to rezerwa? z jakiego dnia itd...
co myślicie ?
0 0

ziolko

#6151510 Napisano: 28.01.2016 13:34:53
jak jest rezerwa, to z reguły ludzie piszą w temacie mdw o tym, że wygrali z rezerwy. A to, że nie piszą od razu, że to rezerwa z dnia np. 15.11, to już nie moja wina.
Jakby każdy pisał podając od razu wszystkie dane, to by nie było masy pytań w tematach i na pw.
Poza tym nie w każdym konkursie rezerwa bywa. 
0 0

taalvikki

#6151600 Napisano: 28.01.2016 17:04:23
defed napisał(a):

tomniewkurza napisał(a):

slonko365 napisał(a):

defed napisał(a):

(...) Sąsiad co prawda jest inwalidą, ale nie ma samochodu. Sam sobie taki znak postawił, na najwygodniejszym dla niego miejscu parkingowym, za zgodą prezesa spółdzielni-lub bez jego sprzeciwu, by jego goście (rodzina,dzieci) mieli gdzie zaparkować w weekend, gdy parking zazwyczaj jest full.

Pytanie,  czy te samochody parkujące na kopercie są odpowiednio oznaczone, czyli mają jakąś tam plakietkę z zaświadczeniem, że to samochód osoby niepełnosprawnej. (...) jeśli te samochody go gdzieś wożą, to może bym się nie czepiała

http://drogipubli...wni-w-ruchu-drogowym
oznaczenie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych lub osób ich przewożących reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003r., Nr 220, poz. 2181 z późn. zm.)

Tak jak napisałam powyżej, parkuje tam jego familia, gdy dzieci przyjeżdżają do mamy na niedzielny rosół, nigdzie go nie wożą (mało tego-sąsiada zazwyczaj nie ma bo większość czasu spędza poza domem-w sanatorium,).
Mnie interesuje to, czy inni mogą tam parkować nie dlatego, że chcę im tego zabronić, ale dlatego, że sama chciałabym móc korzystać z tego miejsca, które średnio 6 dni w tygodniu stoi puste, a znak został postawiony jako "samowolka", brakuje mi do kompletu koperty poziomej na tym miejscu  emotka


jeżeli miejsce jest oznaczone, to chyba nie ma znaczenia, ile czasu stoi puste. to, że ostatnio puste stało, nie znaczy bowiem, że od jutra nie będzie potrzebne 24 godziny na dobę. dla mnie miejsce dla niepełnosprawnych to miejsce dla niepełnosprawnych i po prostu tam nie parkuję.

inna sprawa to ta rzekoma samowolka - tutaj trzeba więc zasięgnąć rady kogoś, kto się zna na prawnych kwestiach i wie, kto decyduje o usytuowaniu takiego parkingowego miejsca. piszesz o jakimś prezesie spółdzielni, więc polecam udać się doń z tą kwestią. może coś wyjaśni. jednak mój skromny rozum podpowiada mi, że powinien być znak poziomy.
0 0

venix

#6151657 Napisano: 28.01.2016 18:57:56
lolka182 napisał(a):

orientuje się ktoś może czy na grouponie są jakieś kody promocyjne? Ska można taki zdobyć jeżeli są ? 

Ja się zapisałam na newsletter i przychodzi mi inf na @ 
0 0