Reklama na e-Konkursy.info

WC - rozmowy o wszystkim

asiam

#6139629 Napisano: 02.01.2016 00:57:24
ziolko napisał(a):

to nie prowokacja. Po co miałabym to pisać, gdyby było inaczej?
Jeszcze raz dopytałam męża, jak to było i mała poprawka - nie PO 500, a NAWET 500, lub więcej, "bo są rodzice, których na takie kwoty stać."
Wiem, że to jest różnica, ale w pewnym momencie były używane oba określenia i napisałam o jednym.

Też się dziwię, że rodzice godzą się na takie haracze, ale może oni są zdania, że jesli ich dziecko/dzieci nie zostaną dopuszczone do komunii w parafii, to gdzie indziej będzie problem, bo ksiądz zna się z innymi i może komuś powiedzieć, że jak przyjdą ci XX, to ma ich odesłać.
Więc może prywatnie gadają, ile wlezie, ale faktycznie każdy ogląda się na innych, żeby inni poszli gdzieś, czy to zgłosili. I tak ostatecznie nic się nie dzieje. Bo pewno gdyby ktoś poszedł do prasy to byłoby głośno o tym.

Chora sytuacja... 
Pewno wcześniej bym o tym wiedziała (jeśli ksiądz to ogłaszał publicznie), albo i nie, jeśli to było tylko do wiadomości rodziców dzieci komunijnych.
W każdym razie opłaty powinny być dobrowolne i w dowolnej wysokości.
Jeśli kogoś stać i chce może dać nawet i tysiąc złotych, a jeśli nie to nie. 
Kilka tygodni temu w lokalnej prasie był artykuł o stawkach w kościołach za poszczególne sakramenty.
Okazało się, że w niektórych kościołach za chrzest wołali nawet 500 zł (znowu ta kwota emotka ). Gdzie indziej 50-100.
Jedni znajomi potrzebowali jakiegoś zaświadczenia do pogrzebu z parafii, żeby pochować dziadka na innym cmentarzu, tam gdzie mają większość rodziny. Ksiądz zawołał taką opłatę za ten papierek, jak za normalny pogrzeb emotka

Ludzie przyzwalają i godzą się na takie rzeczy " bo co by sąsiadki powiedziały" Większa presja jest oczywiście na wsi i w małych miasteczkach.
Gdyby na mnie trafiło to o czym ziolko pisze to pewne jest bym dziecka do komunii  nie posłała w tej parafii.
Syn chodził do katolickiego gimnazjum i kiedy przyszło do bierzmowania to księża zaczeli robić przepychankę.Katecheta ze szkoły uważał,że z regułek powinien przepytywać ksiądz z parafii gdzie będzie bierzmowany. Natomiast ksiądz z parafii uważał,że katecheta ma na to czas na katechezie.Efekt końcowy był taki,że dziecko uczące sie w szkole katolickiej poszło do bierzmowania bez znajomości choćby jednej regułki.Na szczęście z opłatami nie było problemów.
0 0

wiosenka83

#6139706 Napisano: 02.01.2016 14:33:32
Witajcie, może ktoś się orientuje czy wygrane w Biedronie kody do Multikina, które są na 2D można zamienić na 3D z dopłatą w kasie? 
Pozdrawiam emotka  
0 0

edzia21

#6139709 Napisano: 02.01.2016 14:43:22
wiosenka83 napisał(a):

Witajcie, może ktoś się orientuje czy wygrane w Biedronie kody do Multikina, które są na 2D można zamienić na 3D z dopłatą w kasie? 
Pozdrawiam emotka  

Nie, jedynie na 2D. Jeśli chcesz na 3D musisz zapłacić pełną kwotę za bilet emotka
0 0

wiosenka83

#6139710 Napisano: 02.01.2016 14:53:08
edzia21 napisał(a):

wiosenka83 napisał(a):

Witajcie, może ktoś się orientuje czy wygrane w Biedronie kody do Multikina, które są na 2D można zamienić na 3D z dopłatą w kasie? 
Pozdrawiam emotka  

Nie, jedynie na 2D. Jeśli chcesz na 3D musisz zapłacić pełną kwotę za bilet emotka

Uuu to słabo emotka

Dziękuję za odpowiedź emotka
0 0

staszek

#6139873 Napisano: 03.01.2016 11:12:04
ziolko napisał(a):

cudaczek121 napisał(a):

ziolko napisał(a):

Własnie usłyszałam o czymś, że z wrażenia szczęka mi opadła i pozbierać jej nie mogę...
(...)
A jak jest u Was??? też księża mają takie poronione pomysły? czy to całkiem normalne zjawisko???

albo Ty się przesłyszałaś i chodzi o 50 zł miesięcznie albo Twoi znajomi specjalnie Ci tak mówią,abyś im współczuła jak to oni mają w życiu źle- niektórzy tak właśnie lubią robić i wiecznie ubolewają.Ale z drugiej strony, skoro są i księża-pedofile czy siostry zakonne-sadystki, to wcale bym się nie zdziwiła, gdyby to co piszesz, było o zgrozo! prawdąemotka Jeśli tego typu praktyki mają miejsce w rzeczywistości, to to się nadaje do zgłoszenia do Kurii, Prokuratury i do mediów.Swoją drogą bardzo nad tym ubolewam,że są w Polsce ludzie tak fanatycznie zapatrzeni w Kościół,że są skłonni dawać na ten cel swoje ciężko zarobione pieniądze czy też oszczędności całego życia.Wkurza mnie też obecna sytuacja polityczna- to jest po prostu cyrk nad cyrkami.

niestety... chciałabym powiedzieć, że chodziło o 50 zł, ale nie... PIĘĆSET. Nie współczuję tylko znajomym, tylko wszystkim rodzicom, którzy muszą bulić, żeby ich dziecko szło do komunii w tej parafii. 
Co innego 500 zł za CAŁOŚĆ. Ale nie.. po co, skoro można wydoić rodziców?? 
To tez moja parafia, ale ja nie mam problemów z komunią dziecka emotka   bo go po prostu nie mam emotka

Ale trzeba być szurniętym chyba żeby tyle kasy płacić. Znając ludzi będą jednak płacić, bo co ludzie powiedzą itp, itd. A dla 98 proc. dzieci komunia to i tak tylko prezenty, dla 56 proc. rodziców posyłanie dziecka do komunii nie wiąże się z głęboką wiarą, tylko tym, że tak wszyscy robią, co powie rodzina, dla świętego spokoju itp. Więc po co robić szopki? Nie posyłać do komunii, kupić dziecku prezenty i po sprawie.
Mówię tutaj tylko o tych rodzicach i dzieciach, dla których komunia nie jest kwestą wiary, ale tego, że tak wypada.
0 0

staszek

#6139895 Napisano: 03.01.2016 12:50:14
tomniewkurza napisał(a):

asiam napisał(a):

asiam napisał(a):

Ludzie przyzwalają i godzą się na takie rzeczy " bo co by sąsiadki powiedziały" Większa presja jest oczywiście na wsi i w małych miasteczkach.(...) księża zaczeli robić przepychankę. (...) Efekt końcowy był taki,że dziecko uczące sie w szkole katolickiej poszło do bierzmowania bez znajomości choćby jednej regułki.

staszek napisał(a):

Ale trzeba być szurniętym chyba żeby tyle kasy płacić. Znając ludzi będą jednak płacić, bo co ludzie powiedzą itp, itd. A dla 98 proc. dzieci komunia to i tak tylko prezenty, dla 56 proc. rodziców posyłanie dziecka do komunii nie wiąże się z głęboką wiarą, tylko tym, że tak wszyscy robią, co powie rodzina, dla świętego spokoju itp. Więc po co robić szopki? Nie posyłać do komunii, kupić dziecku prezenty i po sprawie.
Mówię tutaj tylko o tych rodzicach i dzieciach, dla których komunia nie jest kwestą wiary, ale tego, że tak wypada.

Dla mnie TO właśnie jest chore. Małomiasteczkowa fasadowość, niemająca nic wspólnego Z prawdziwą WIARĄ. Wiara nie bazuje na formułkach ani na opinii sąsiedzkiej. Wiara to stan umysłu.

Dokładnie tak!
0 0

ziolko

#6139928 Napisano: 03.01.2016 15:06:34
u mnie jak jest kolęda, to na 15 mieszkań ksiądz jest przyjmowany w 5-6 max 
0 0

edzia21

#6139929 Napisano: 03.01.2016 15:13:55
ziolko napisał(a):

u mnie jak jest kolęda, to na 15 mieszkań ksiądz jest przyjmowany w 5-6 max 

to ratujecie statystyki emotka

Moją klatkę (6 mieszkań) + klatkę obok (6 mieszkań) od 3 lat (od początku istnienia "osiedla") omija szerokim łukiem. Pewnie w pozostałych klatkach naszego 90-rodzinnego osiedla jest podobnie. 
0 0

pawel1615

#6139931 Napisano: 03.01.2016 15:21:54
CZy ktoś wie czy w zime warto jechac do term w Uniejowie? emotka Nigdy tam nie byłem i byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś napisał jak to wygląda emotka
0 0

barszcz

#6139934 Napisano: 03.01.2016 15:29:03
pawel1615 napisał(a):

CZy ktoś wie czy w zime warto jechac do term w Uniejowie? emotka Nigdy tam nie byłem i byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś napisał jak to wygląda emotka

Byłam w lutym i jest super,bo część basenów wychodzi na zewnątrz.Siedzisz w goracych źródłach,a snieg pada na głowę:-) Polecam też kąpiel w czekoladzie obok basenów!:-)
0 0

pawel1615

#6139935 Napisano: 03.01.2016 15:35:44
dzieki emotka a woda nie za zimna na dworze? emotka
0 0

barszcz

#6139938 Napisano: 03.01.2016 15:40:19
pawel1615 napisał(a):

dzieki emotka a woda nie za zimna na dworze? emotka

To zależy co kto lubi:-) mój mąż twierdzi,że 32, to lodówa:-) Jest ok!
0 0

taalvikki

#6139954 Napisano: 03.01.2016 16:12:37
kreatia napisał(a):

każdy kościół powinien mieć oficjalny cennik "od" i kasę fiskalną.
"proszę księdza, jeszcze paragon. biorę udział w loterii paragonowej"  emotka


a gdy wjedzie taca, to zapytam jeszcze, czy mogę uczynić "bóg zapłać" kartą, zbliżeniowo.  ;p
0 0

pawel1615

#6139957 Napisano: 03.01.2016 16:21:58
barszcz napisał(a):

pawel1615 napisał(a):

dzieki emotka a woda nie za zimna na dworze? emotka

To zależy co kto lubi:-) mój mąż twierdzi,że 32, to lodówa:-) Jest ok!

dzieki emotka
0 0

barszcz

#6140010 Napisano: 03.01.2016 18:40:05
pawel1615 zamiast czepka,weź czapkę emotka Niedaleko basenów ,w starej chacie przy wiatrakach jest pyszne jedzonko:-)
0 0

nataszka

#6140169 Napisano: 04.01.2016 12:24:45
Student chemii medyczej  z Wrocławia udzieli korepetycji z matematki ,chemii,ewen. przygotuje do testów gimnazjum. Pw.
0 0

edzia3

#6140475 Napisano: 04.01.2016 21:08:24
Mam pewien problem,może ktoś mi pomoże kupuję meble kuchenne po zabudowę -jest otwarta na salon  i  mam kłopot z wybraniem okapu kuchennego.Wchodzi opcja  okapu szafkowy teleskopowy lub szafkowy.I nie wiem który wybrać.Może ktoś mógłby mi doradzić,który będzie lepiej będzie wchłaniał opary?
0 0

lolka182

#6140767 Napisano: 05.01.2016 12:48:39
NC + czy Cyfrowy Polsat ? 
Które bardziej polecacie?
Muszę lada dzień wybrać telewizję i Cyfrowy Polsat ma lepszą ofertę, ale do tej pory miałam pakiet z NC+. Chcę zmienić bo mają duży droższą ofertę premium niż Cyfrowy Polsat..

Z góry dzięki za podzielenie się doświadczeniem emotka
0 0

defed

#6140775 Napisano: 05.01.2016 13:02:22
edzia3 napisał(a):

Mam pewien problem,może ktoś mi pomoże kupuję meble kuchenne po zabudowę -jest otwarta na salon  i  mam kłopot z wybraniem okapu kuchennego.Wchodzi opcja  okapu szafkowy teleskopowy lub szafkowy.I nie wiem który wybrać.Może ktoś mógłby mi doradzić,który będzie lepiej będzie wchłaniał opary?

Jeśli chodzi o wchłanianie oparów, najlepszy jest okap, który jest podłączony do komina wentylacyjnegoemotka  Okap pod zabudowę (nie każdy, pytaj sprzedawcy) również można podłączyć pod komin, a szafka nie spełnia wtedy funkcji przechowywania, bo w niej jest zabudowany okap i rura.
Okap który nie jest podłączony pod komin wentylacyjny, a jedynie działa na zasadzie pochłaniacza zapachów przez wymienne filtry, jest raczej ozdobą i nie polecam takiego rozwiązania na otwarte kuchnie.
0 0

Ashedalka

#6140788 Napisano: 05.01.2016 13:08:56
Co to znów? ??
Wprowadziliśmy zmiany o których informowaliśmy od dłuższego czasu. Do końca września należy dodać 2 konkursy, a od 1 października przynajmiej 3
konkursy. Pod uwagę są brane konkursy z ostatnich 30 dni.
Na swoim koncie masz 0 dodanych konkursów

Że znów od 2016 roku muszę dodawać noweeeE? ? ??? Tamte mi wyzerowało... ;/ Bezsens emotka
0 0