Reklama na e-Konkursy.info

PLAGIATY

tusz

#6704650 Napisano: 22.05.2020 13:08:57
A ja ostrzegam przed Martą Jasińską, która wybiera fragmenty zdań z wypowiedzi różnych konkursowiczów, dopisuje kilka słów od siebie, tak, aby nie można było jej udowodnić plagiatu i wstawia do konkursów. Kiedy kilka razy zwróciłam jej uwagę, zablokowała mnie, więc w obecnej chwili nie jestem w stanie tego kontrolować, ale radzę zwrócić uwagę, bo a nuż odnajdziecie fragmenty Waszego autorstwa. Tu akurat - dowód na screenie- skopiowała kropkę w kropkę.
1 kumulacja 0

bluszczowelove

#6704652 Napisano: 22.05.2020 13:09:44
delfinka101 napisał(a):



To dopiero był pierwszy ale za chwilę znalazłyśmy kolejne, Mody CD już skasowały post w której ja nagradzaja za przepis i zdjęcie z bloga, kolejne na jakimś  kosmetycznym profilu i tak co chwilę.

Masakra... nigdy tego nie zrozumiem.... emotka  Jak tak można. Pazerność, chciwość i brak sumienia...

delfinka101

#6704733 Napisano: 22.05.2020 21:13:50
Do "zacnego" grona plagiatorów dołączył pan Dariusz Cejman. Myśli, ze jak ktoś wrzucił ten tekst 2 lata temu to teraz on może go zabrać i wrzucać jako swój.
0 0

zielonaszpilka

#6704737 Napisano: 22.05.2020 21:36:15
delfinka101 napisał(a):

Do "zacnego" grona plagiatorów dołączył pan Dariusz Cejman. Myśli, ze jak ktoś wrzucił ten tekst 2 lata temu to teraz on może go zabrać i wrzucać jako swój.

Wrzucajcie też screeny z dowodami, żeby nie było wątpliwości kto zacz i co zrobił, bo bez dowodów to każdy może tu napisać wszystko. A tak będzie czarno na białym na kogo uważać w przyszłości.

delfinka101

#6704746 Napisano: 22.05.2020 22:51:19
zielonaszpilka napisał(a):

delfinka101 napisał(a):

Do "zacnego" grona plagiatorów dołączył pan Dariusz Cejman. Myśli, ze jak ktoś wrzucił ten tekst 2 lata temu to teraz on może go zabrać i wrzucać jako swój.

Wrzucajcie też screeny z dowodami, żeby nie było wątpliwości kto zacz i co zrobił, bo bez dowodów to każdy może tu napisać wszystko. A tak będzie czarno na białym na kogo uważać w przyszłości.

 Jak widać pan Darek skopiował komentarz pani Marty słowo w słowo.Pani Marta napisała to 2 lata temu
1 kumulacja 0

ziolko

#6704748 Napisano: 22.05.2020 22:56:56
"Uwielbiam" jak udowodnię komuś plagiat, wkleję linka z wyszukanymi zdjęciami i ten ktoś kasuje swoje zgłoszenie z konkursu emotka emotka
Ewidentny dowód na to, że złodziej zaciera ślady. 
Bo ktoś myśli, że strony z tapetami albo  strony ze zdjęciami stockowymi to darmowa baza danych zdjęć, które można brać i zgłaszać jako swoje... 

zielonaszpilka

#6704750 Napisano: 22.05.2020 23:02:00
ziolko napisał(a):

"Uwielbiam" jak udowodnię komuś plagiat, wkleję linka z wyszukanymi zdjęciami i ten ktoś kasuje swoje zgłoszenie z konkursu  emotka emotka
Ewidentny dowód na to, że złodziej zaciera ślady. 
Bo ktoś myśli, że strony z tapetami albo  strony ze zdjęciami stockowymi to darmowa baza danych zdjęć, które można brać i zgłaszać jako swoje... 

Dlatego trzeba oznaczać złodzieja i udowadniać mu plagiat nie pod jego komentarzem, bo jak usunie swój to wtedy wszystko znika;)

delfinka101

#6704751 Napisano: 22.05.2020 23:04:58
Pan Darek też już skasował komentarz
1 agicho 0

kiedystobylo

#6704902 Napisano: 24.05.2020 11:50:47


Wiem, że to już ,,starawy" temat, ale są jakieś nowe informacje ws. Góralek? Wciąż mnie niesamowicie mierzi ta sytuacja. A pan D.L. ma już mocne rozdwojenie jaźni w komentarzach i jeszcze obrywa się osobom, które zasadnie wskazały plagiat. emotka
1 kumulacja 0

radosna

#6704912 Napisano: 24.05.2020 12:46:49
Wyleczyłam się z konkursów organizowanych na stronach, na których widać mój tekst czy moje zdjęcie.
Nie mam pojęcia, czy ktoś kiedykolwiek nie splagiatował mojego tekstu, lepiej żebym tej osoby nie złapała.
Ale dwie znane mi osoby tworzyły wypowiedzi z naszych tekstów konkursowych. Ta praktyka pewnie jest częstsza.
Jedynym sposobem na złodziei konkursowych (nie sądziłam, że powstanie taka grupa kombinatorów) jest nasza czujność.
Tropmy plagiaty, zgłaszajmy je, nie ustępujmy. Bywały już odbierane nagrody, sama o to walczyłam. I miałam satysfakcję.
Odebranie samochodu musiało boleć. Podobnie jak dziesięciu tysięcy złotych. 

delfinka101

#6704947 Napisano: 24.05.2020 16:06:28
Robimy stronę na fb; UWAGA PLAGIATOR
1 kumulacja 0

lukasz6

#6707368 Napisano: 04.06.2020 10:36:20
jak się zapisać do tej grupy na FB?
0 0

ziolko

#6707498 Napisano: 04.06.2020 18:02:23
lukasz6 napisał(a):

jak się zapisać do tej grupy na FB?

normalnie... klikasz "dołącz" i podajesz nick z forum
0 0

patyk

#6710714 Napisano: 19.06.2020 15:18:12
Taka perełka:


Jednak łazienka p. KASI według Instagrama należy do pani Oliwii... 

Nie wiem czy ten konkurs jest w bazie czy nie, wyświetlił mi się na tablicy na fb. Zerknęłam i pechowo dla "sprytnej" Kasi z Raciborza, zobaczyłam zdjęcie które tego samego dnia widziałam na Instagramowym profilu westwing, jako zdjęcie p. Oliwii z Gdańska. 

To już jest bezczelne i głupie poprostu. Nawet jakiegoś sensownego i wartego uwagi zgłoszenia tekstowego do zdjęcia jej się nie chciało dodać. Pyk zdjęcie z Instagrama i a nuż mi się uda?
Według profilu p. KASI bierze ona udział w wielu konkach na fb. Możliwe, że nie pierwszy raz już tak zrobiła... 

Ja w konkach na fb udziału raczej nie biorę, a myślę że warto mieć na nią oko, dlatego piszę tutaj. 

P. S  dałam znać prawdziwej właścicielce zdjęcia o tym, że ktoś sobie przywłaszczył jej własność..

noska81

#6710715 Napisano: 19.06.2020 15:25:47
patyk napisał(a):

Taka perełka:


Jednak łazienka p. KASI według Instagrama należy do pani Oliwii... 

Nie wiem czy ten konkurs jest w bazie czy nie, wyświetlił mi się na tablicy na fb. Zerknęłam i pechowo dla "sprytnej" Kasi z Raciborza, zobaczyłam zdjęcie które tego samego dnia widziałam na Instagramowym profilu westwing, jako zdjęcie p. Oliwii z Gdańska. 

To już jest bezczelne i głupie poprostu. Nawet jakiegoś sensownego i wartego uwagi zgłoszenia tekstowego do zdjęcia jej się nie chciało dodać. Pyk zdjęcie z Instagrama i a nuż mi się uda?


Według profilu p. KASI bierze ona udział w wielu konkach na fb. Możliwe, że nie pierwszy raz już tak zrobiła... 

Ja w konkach na fb udziału raczej nie biorę, a myślę że warto mieć na nią oko, dlatego piszę tutaj. 

P. S  dałam znać prawdziwej właścicielce zdjęcia o tym, że ktoś sobie przywłaszczył jej własność..

Chyba już usunęła bo nie widze tego komentarza..

Beszczelność ludzi jest niesamowita 
0 0

ziolko

#6710716 Napisano: 19.06.2020 15:29:21
@noska81 - usunęła emotka  na złodzieju czapka gore... 
Dodam, że nawet jej zdjęcie profilowe jest plagiatem. 
Tak samo jak usunęła lub zawiesiła konto

Czyli musi być na tym forum... 

zwyciezczyni

#6723011 Napisano: 19.08.2020 14:51:47
0 0

ziolko

#6723021 Napisano: 19.08.2020 15:25:17
To jest ewidentny plagiat.
Kilka lat temu jednej dziewczynie odebrano główną nagrodę (wyjazd do Włoch) za plagiat przepisu Karola Okrasy. Słowo w słowo. Tylko zamieniła kolejnością akapity. 
Dziewczyna strzeliła focha i powiedziała, że nie musi jechać do Włoch, bo już kilka razy tam była emotka

ziolko

#6723028 Napisano: 19.08.2020 15:45:47
Widać, że przepis kopiowany żywcem ze strony blogerki
Dlaczego tak uważam? bo nawet nie usunął odnośnika ze składników emotka
Dodał tylko nazwy produktów, czyli w tym przypadku "Kieleckiego".
Zmienił tylko czas smażenia mięsa. Zdjęcie dał swoje, bo oryginalne mają znaki wodne. 

edzia21

#6723031 Napisano: 19.08.2020 15:53:01
ziolko napisał(a):

Widać, że przepis kopiowany żywcem ze strony blogerki
Dlaczego tak uważam? bo nawet nie usunął odnośnika ze składników  emotka
Dodał tylko nazwy produktów, czyli w tym przypadku "Kieleckiego".
Zmienił tylko czas smażenia mięsa. Zdjęcie dał swoje, bo oryginalne mają znaki wodne. 

i tutaj określenie "Ninja" nabiera nowego znaczenia emotka  - "tu podmienię, tam ukradnę - jam jest Konkursowy Ninja, Twój tekst też dopadnę!"