Reklama na e-Konkursy.info

PLAGIATY

kiedystobylo

#6703374 Napisano: 16.05.2020 13:50:35
nanajka81 napisał(a):

pawelski napisał(a):

Z tymi hasłami reklamowymi  to jest ciężka sprawa. Kiedyś cieszyłem się że wymyśliłem fajne hasło , sprawdziłem w google czy już nie ma podobnego i oczywiście było.

wiesz akurat to hasło góralkowe to było dość wpadające w oko i ucho i też po przeczytaniu miałam wrażenie że już go gdzieś widziałam. Ale jak to sprawdzić od jakiego autora hasło pochodzi... Może to autorka tego wcześniejszego tylko dodała drugą część z innego - może jej może nie jej?

Ktoś pisał, że są podane inicjały i nie zgadzają się ze zwyciężczynią z Góralków. No i to jest w całości to samo hasło, bez żadnych zmian. 
0 0

jokan

#6703791 Napisano: 18.05.2020 22:37:21
No to wjechał plagiat na Sodastream, pod wynikami

https://www.faceb...2mrWHI1vmhod8rcw-vDM
0 0

FBilona

#6703808 Napisano: 18.05.2020 23:57:24
jokan napisał(a):

No to wjechał plagiat na Sodastream, pod wynikami

https://www.faceb...rWHI1vmhod8rcw-vDM                      myślę że ten tekst jest własnością autorki. Fajnie pisze, nie musi robić kopiuj, wklej 

0 0

bluszczowelove

#6703813 Napisano: 19.05.2020 07:05:19
FBilona napisał(a):

jokan napisał(a):

No to wjechał plagiat na Sodastream, pod wynikami

https://www.faceb...rWHI1vmhod8rcw-vDM                      myślę że ten tekst jest własnością autorki. Fajnie pisze, nie musi robić kopiuj, wklej 

A jednak nie ma na imię Janina.... hmm czy to ta Pani od hulajnogi w Góralkach? 
1 silvia8 0

zielonaszpilka

#6703824 Napisano: 19.05.2020 09:03:30
Ja dziękuję... Serio? Jestem zażenowana tym, co się ostatnio dzieje, ale cieszę się, że takie rzeczy coraz częściej są wyłapywane i zgłaszane. Mam nadzieję że organizatorzy odpowiednio zareagują. A z goralkami cisza?
0 0

rafalpyzdra

#6703868 Napisano: 19.05.2020 11:15:10
Pani Marta Zy.. Pewnie jest tu z nami, trwale uczestniczy we wszystkich konkursach na Facebooku, wielokrotnie widziałem posty w których zarzekala innym osobom plagiat a sama robi to samo 
emotka .  Myślę że wielokrotnie Pani kopiuje wypowiedzi z ubiegłych lat ale niestety w internecie nic nie zginie. 
1 jokan 0

jokan

#6703869 Napisano: 19.05.2020 11:19:17
rafalpyzdra napisał(a):

Pani Marta Zy.. Pewnie jest tu z nami, trwale uczestniczy we wszystkich konkursach na Facebooku, wielokrotnie widziałem posty w których zarzekala innym osobom plagiat a sama robi to samo 
emotka .  Myślę że wielokrotnie Pani kopiuje wypowiedzi z ubiegłych lat ale niestety w internecie nic nie zginie. 

niestety potwierdzam....co nie konkurs, to Pani M.Z, często wygrywa, jednak nie sprawdzałam wypowiedzi...może czas najwyższy emotka
0 0

zwyciezczyni

#6703872 Napisano: 19.05.2020 11:20:58
rafalpyzdra napisał(a):

Pani Marta Zy.. Pewnie jest tu z nami, trwale uczestniczy we wszystkich konkursach na Facebooku, wielokrotnie widziałem posty w których zarzekala innym osobom plagiat a sama robi to samo 
emotka .  Myślę że wielokrotnie Pani kopiuje wypowiedzi z ubiegłych lat ale niestety w internecie nic nie zginie. 

ale konkretny przykład jakiś masz, czy tak sobie ogólnikowo piszesz? 
0 0

zielonaszpilka

#6703928 Napisano: 19.05.2020 15:04:05
Widzieliście oświadczenie Góralkow w komentarzu? 
0 0

wrrrryyy

#6703929 Napisano: 19.05.2020 15:06:38
Oswiadczenie Góralki:
"Drodzy Uczestnicy konkursu „GO! Po nagrody!”, ze względu na Wasze liczne komentarze i uwagi w stosunku do nagrodzonego hasła, które bardzo nas zaniepokoiły, podjęliśmy działania w celu wyjaśnienia wszelkich zarzutów i wątpliwości. Zwróciliśmy się do Zwyciężczyni naszego konkursu, aby wyeliminować ewentualne naruszenia regulaminu. Zwyciężczyni udzieliła nam wyjaśnień i złożyła oświadczenie, iż jako autorka posiada pełnię praw do nagrodzonego hasła, a jego poszczególne elementy nie zostały zaczerpnięte z jakichkolwiek prac i haseł zgłoszonych w innych konkursach, organizowanych przez inne podmioty i są w całości rezultatem jej twórczości. Zwyciężczyni oświadczyła także, że według jej wiedzy, zgłoszone hasło nie narusza autorskich praw majątkowych i osobistych oraz dóbr osobistych innych osób, a zgłoszenie go w Konkursie nie jest działaniem w złej wierze lub niezgodnym z dobrymi obyczajami. Zwracamy uwagę, że fakt podobieństwa haseł zgłoszonych w różnych konkursach, nie świadczy automatycznie o tym, że autorem danego hasła jest osoba, która zgłosiła je w innym konkursie wcześniej. Zapewniamy, że chcemy oferować Wam dobrą zabawę i atrakcyjne konkursy, w których mamy na celu nagradzanie Waszej kreatywności. Zgłaszanie nam informacji o pracach naruszających prawa innych osób zawsze spotykało się z naszą reakcją i nigdy nie pozostawiliśmy takich uwag bez odpowiedzi. Nagradzanie prac naruszających prawa innych osób jest niezgodne z naszymi ideami i wartościami, a także celami naszej marki, dlatego zawsze odpowiednio badamy i weryfikujemy wszelkie zarzuty w tym zakresie. Zdarzało nam się pozbawiać laureatów praw do nagrody, gdy tylko, niejednokrotnie z Waszą pomocą, stwierdziliśmy jakiekolwiek naruszenie Regulaminu. Mamy nadzieję, że Wasze wątpliwości zostały odpowiednio rozwiane, a pomimo ich zaistnienia, konkurs przysporzył Wam dobrej zabawy i wspaniałych nagród. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy, a wszystkich pozostałych Uczestników i Obserwatorów, zapraszamy do naszych kolejnych konkursów!"
0 0

edzia21

#6703930 Napisano: 19.05.2020 15:15:57
wrrrryyy napisał(a):

Oswiadczenie Góralki:
"Drodzy Uczestnicy konkursu „GO! Po nagrody!”, ze względu na Wasze liczne komentarze i uwagi w stosunku do nagrodzonego hasła, które bardzo nas zaniepokoiły, podjęliśmy działania w celu wyjaśnienia wszelkich zarzutów i wątpliwości. Zwróciliśmy się do Zwyciężczyni naszego konkursu, aby wyeliminować ewentualne naruszenia regulaminu. Zwyciężczyni udzieliła nam wyjaśnień i złożyła oświadczenie, iż jako autorka posiada pełnię praw do nagrodzonego hasła, a jego poszczególne elementy nie zostały zaczerpnięte z jakichkolwiek prac i haseł zgłoszonych w innych konkursach, organizowanych przez inne podmioty i są w całości rezultatem jej twórczości. Zwyciężczyni oświadczyła także, że według jej wiedzy, zgłoszone hasło nie narusza autorskich praw majątkowych i osobistych oraz dóbr osobistych innych osób, a zgłoszenie go w Konkursie nie jest działaniem w złej wierze lub niezgodnym z dobrymi obyczajami. Zwracamy uwagę, że fakt podobieństwa haseł zgłoszonych w różnych konkursach, nie świadczy automatycznie o tym, że autorem danego hasła jest osoba, która zgłosiła je w innym konkursie wcześniej. Zapewniamy, że chcemy oferować Wam dobrą zabawę i atrakcyjne konkursy, w których mamy na celu nagradzanie Waszej kreatywności. Zgłaszanie nam informacji o pracach naruszających prawa innych osób zawsze spotykało się z naszą reakcją i nigdy nie pozostawiliśmy takich uwag bez odpowiedzi. Nagradzanie prac naruszających prawa innych osób jest niezgodne z naszymi ideami i wartościami, a także celami naszej marki, dlatego zawsze odpowiednio badamy i weryfikujemy wszelkie zarzuty w tym zakresie. Zdarzało nam się pozbawiać laureatów praw do nagrody, gdy tylko, niejednokrotnie z Waszą pomocą, stwierdziliśmy jakiekolwiek naruszenie Regulaminu. Mamy nadzieję, że Wasze wątpliwości zostały odpowiednio rozwiane, a pomimo ich zaistnienia, konkurs przysporzył Wam dobrej zabawy i wspaniałych nagród. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy, a wszystkich pozostałych Uczestników i Obserwatorów, zapraszamy do naszych kolejnych konkursów!"

srutututu majtki z drutu...chyba też zacznę wysyłać plagiaty i później oświadczać, że to moje i już. Bez sensu się wysilać emotka  Cóż za głupie oświadczenie w obliczu tak wielu dowodów, d-n-o!

gizoon

#6703931 Napisano: 19.05.2020 15:22:31
Oni są nienormalni!
0 0

kukuleczka

#6703934 Napisano: 19.05.2020 15:30:51
Jakoś nigdy nie miałam czasu na doszukiwaniu się plagiatów, porównywaniu itd.. 
Ale zaciekawił mnie ten wątek i to, ze przewija się tu "Marta Z....." Od razu wiedzialam o kogo chodzi bo ta osoba przewija się we wszystkich konkursach facebookowych i instagramowych, w ktorych do tej pory bralam udzial.
Proszę weryfikować swoje wypowiedzi z jej odpowiedziami konkursowymi- w zeszlym roku ta pani napisała bardzo podobną wypowiedź do mojej jednej odpowiedzi wygranej. Nie mam teraz dowodów na to bo juz nawet nie pamiętam kiedy i w jakim konkursie to było (do wygrania była jakas drobnica typu krem do rąk czy twarzy), ale wiem że moja wypowiedź była w pełni autorska i pisana charakterystycznym stylem.

Na pewno część zdjęć konkursowych tej osoby przewijała się przez różne konkursy, wiec raczej nie ma tu mowy o przestrzeganiu zapisów regulaminowych odnośnie przenoszenia praw autorskich.

Żałuje, ze nie zwracalam na to wcześniej uwagi bo może część konkursów odbywałaby się w sposób uczciwy i z równymi prawami wobec wszystkich...

asantesana

#6703938 Napisano: 19.05.2020 15:38:12
A czy ktoś ma pomysł jak dotrzeć do faktycznej autorki tego tekstu, może ktoś ją zna (wydaje mi się, ze pierwszy publikowany był absolwent). Chyba tylko ona może tu zadziałać i udowodnić, ze hasło należy do niej. Rzygać mi się chce jak widzę takie rozwiązanie sprawy.emotka

FBwojtek3

#6703952 Napisano: 19.05.2020 16:11:06
ta pani  lubi inspirować się innymi, a jak widzi jak ktoś zrobi coś podobnego co ona ,to daje emotikony emotka  czy  emotka (wrrr)
0 0

asantesana

#6703954 Napisano: 19.05.2020 16:12:25
koniczynka123 napisał(a):

asantesana napisał(a):

A czy ktoś ma pomysł jak dotrzeć do faktycznej autorki tego tekstu, może ktoś ją zna (wydaje mi się, ze pierwszy publikowany był absolwent). Chyba tylko ona może tu zadziałać i udowodnić, ze hasło należy do niej. Rzygać mi się chce jak widzę takie rozwiązanie sprawy. emotka

Absolwent (ten opublikowany) był dopiero w 2014 r a wcześniej już skopiowała(M z Cieszyna)w nalewce w 2009. Zapisywałam od początku grania wszystkie hasła jakie wysyłam i te w których wygrywałam by łatwo było znaleźć. Niestety w starych czasach nie było dysków i miałam zapisane na komputerze, jak padł to padły też dane emotka Od 2009 zapisuje na 2 nośnikach dla pewności. Ale jak teraz udowodnić to co słało się kilkanaście lat temu pocztą?!

Czyli laureatka z Absolwenta (Janina) też splagiatowała tekst kogoś z nalewki z 2009 roku? Mówię o hasłach publikowanych.
0 0

FBwojtek3

#6703955 Napisano: 19.05.2020 16:15:29
kukuleczka napisał(a):

Jakoś nigdy nie miałam czasu na doszukiwaniu się plagiatów, porównywaniu itd.. 
Ale zaciekawił mnie ten wątek i to, ze przewija się tu "Marta Z....." Od razu wiedzialam o kogo chodzi bo ta osoba przewija się we wszystkich konkursach facebookowych i instagramowych, w ktorych do tej pory bralam udzial.
Proszę weryfikować swoje wypowiedzi z jej odpowiedziami konkursowymi- w zeszlym roku ta pani napisała bardzo podobną wypowiedź do mojej jednej odpowiedzi wygranej. Nie mam teraz dowodów na to bo juz nawet nie pamiętam kiedy i w jakim konkursie to było (do wygrania była jakas drobnica typu krem do rąk czy twarzy), ale wiem że moja wypowiedź była w pełni autorska i pisana charakterystycznym stylem.

Na pewno część zdjęć konkursowych tej osoby przewijała się przez różne konkursy, wiec raczej nie ma tu mowy o przestrzeganiu zapisów regulaminowych odnośnie przenoszenia praw autorskich.

Żałuje, ze nie zwracalam na to wcześniej uwagi bo może część konkursów odbywałaby się w sposób uczciwy i z równymi prawami wobec wszystkich...


0 0

asantesana

#6703959 Napisano: 19.05.2020 16:22:57
koniczynka123 napisał(a):

asantesana napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

asantesana napisał(a):

A czy ktoś ma pomysł jak dotrzeć do faktycznej autorki tego tekstu, może ktoś ją zna (wydaje mi się, ze pierwszy publikowany był absolwent). Chyba tylko ona może tu zadziałać i udowodnić, ze hasło należy do niej. Rzygać mi się chce jak widzę takie rozwiązanie sprawy. emotka

Absolwent (ten opublikowany) był dopiero w 2014 r a wcześniej już skopiowała(M z Cieszyna)w nalewce w 2009. Zapisywałam od początku grania wszystkie hasła jakie wysyłam i te w których wygrywałam by łatwo było znaleźć. Niestety w starych czasach nie było dysków i miałam zapisane na komputerze, jak padł to padły też dane emotka Od 2009 zapisuje na 2 nośnikach dla pewności. Ale jak teraz udowodnić to co słało się kilkanaście lat temu pocztą?!

Czyli laureatka z Absolwenta (Janina) też splagiatowała tekst kogoś z nalewki z 2009 roku? Mówię o hasłach publikowanych.

Tak, a potem p. Wojtek i pewnie jeszcze wiele innych osób. Ale ja robię print screny, fotki itp tylko tych w których wygrałam więc nie wiem ilu jeszcze i gdzie splagiatowało

To chyba już wiadomo, dlaczego nikt się nie upomina o to hasło, skoro tyle osób plagiatowało plagiat i już nie wiadomo co było pierwsze - kura czy jajko... Nie tylko ręce opadają. Tyle że w absolwencie to hasło jest dokładnie takie samo, nie częściowo, więc miło by było, gdyby objawiła się pani Janina.

Gość: kermit

#6703960 Napisano: 19.05.2020 16:27:11
koniczynka123 napisał(a):

zielonaszpilka napisał(a):

Widzieliście oświadczenie Góralkow w komentarzu? 

Odważna kobieta  emotka
Szkoda, że nie mam potwierdzenia słania pierwszej części tego hasła na maślankę Mrągowską, niestety słało się wtedy pocztą z kodami i wątpię aby organizator tyle lat to trzymał emotka   Już nie wspomnę o tym co niedawno pisałam, że to hasło ale już poszerzone widziałam potem w 2009(nalewka babuni), 2011( absolwent), knorr 2012, Haribo 2014- oczywiście skopiowane i na różne dane.. emotka
Ale jak udowodnisz jak tylko niektórzy organizatorzy żadają tj Albedo takiego oświadczenia emotka I nadal jestem za tym, żeby PUBLIKOWALI hasła! Mam nadzieje, że ostudziłoby to zapał plagiatorów do kopiowania emotka


A te wyniki z maślanki były gdzieś publikowane?
0 0

FBwojtek3

#6703962 Napisano: 19.05.2020 16:31:49
koniczynka123 napisał(a):

asantesana napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

asantesana napisał(a):

A czy ktoś ma pomysł jak dotrzeć do faktycznej autorki tego tekstu, może ktoś ją zna (wydaje mi się, ze pierwszy publikowany był absolwent). Chyba tylko ona może tu zadziałać i udowodnić, ze hasło należy do niej. Rzygać mi się chce jak widzę takie rozwiązanie sprawy. emotka

Absolwent (ten opublikowany) był dopiero w 2014 r a wcześniej już skopiowała(M z Cieszyna)w nalewce w 2009. Zapisywałam od początku grania wszystkie hasła jakie wysyłam i te w których wygrywałam by łatwo było znaleźć. Niestety w starych czasach nie było dysków i miałam zapisane na komputerze, jak padł to padły też dane emotka Od 2009 zapisuje na 2 nośnikach dla pewności. Ale jak teraz udowodnić to co słało się kilkanaście lat temu pocztą?!

Czyli laureatka z Absolwenta (Janina) też splagiatowała tekst kogoś z nalewki z 2009 roku? Mówię o hasłach publikowanych.

Tak, a potem p. Wojtek i pewnie jeszcze wiele innych osób. Ale ja robię print screny, fotki itp tylko tych w których wygrałam więc nie wiem ilu jeszcze i gdzie splagiatowało

ja tu pisałem o  M.Zy.. 
0 0