Reklama na e-Konkursy.info

Pomocy!!!!

joan

#6634436 Napisano: 29.08.2019 14:54:56
malenka napisał(a):

(...) BTW czy to faktycznie jest tak, że na policję można zgłaszać sam fakt, że pies biega bez smycz i bez kagańca i wtedy policja wystawia mandat właścicielowi? Czy dopiero atak psa kwalifikuje się do mandatu?


Hmm, najlepiej od razu zadzwonić i się dowiedzieć. Możliwe, że nie dostanie mandatu, tylko jakieś pouczenie czy coś. Ale przynajmniej wizyta policji mu uświadomi, że sprawa jest poważna.
1 brucee 0

malenka

#6634438 Napisano: 29.08.2019 15:04:29
zielonaszpilka napisał(a):

malenka napisał(a):

joan napisał(a):

malenka napisał(a):

joan bezpośrednio po ataku mieliśmy właśnie takie same przemyślenia: lepiej że przytrafiło się to facetowi 1,8m niż dziecku. A że właściciel był obecny przy zdarzeniu i w zasadzie miał stan przedzawałowy, to myśleliśmy, że coś do niego dotarło. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że mamy dwa koty i boję się, że w ramach zemsty za zgłoszenie sprawy na policję mogą one zostać otrute.


Hmm, to może wyszukaj mu jakieś artykuły w tym temacie, wydrukuj, zakreśl info kluczowe? Pamiętam, że były sprawy o pogryzienia w ostatnich latach, może groźba wyroku sądowego tego pana przekona?

Kiedyś w Pcimiu widziałam taki patent, że między drzewami poziomo rozpięta była lina, a do niej przymocowano pionową, dosyć długą linkę dla psa. Poobserwowaliśmy zwierzę w akcji i do dyspozycji miało praktycznie cały ogród, ale do bramy już nie miało dostępu.

Wiesz, to też jest tak, że ten pies i kota zagryźć może, skoro luzem lata.

Nasze koty się tam na szczęście nie zapuszczają. Planuję przyłapać właściciela na tym że pies biega samowolnie, wtedy postraszyć policją i jeśli to nie pomoże to faktycznie zgłosimy sprawę. BTW czy to faktycznie jest tak, że na policję można zgłaszać sam fakt, że pies biega bez smycz i bez kagańca i wtedy policja wystawia mandat właścicielowi? Czy dopiero atak psa kwalifikuje się do mandat

Ja bym zgłosi,la sprawę już teraz. Widać, że do właściciela nic nie dociera. KWestia czasu aż zaatakuje kogoś tak poważnie, że usłyszymy o tym w wiadomościach. Jeżeli Twój narzecz9ny jest 3 ogfarą to na co czekacie?

zielonaszpilka wiem, że masz rację i wierz mi, że jestem wściekła na podejście właściciela. Gdyby sprawa dotyczyła obcych osób nie miałabym żadnych skrupułów. Ale obawiam się właśnie tego, że za nasze działania zapłacą nasze zwierzaki. Ah, czy wspomniałam o tym, że właściciel ma znajomości w policji i dane poprzedniej osoby która zgłaszała biegającego luzem psa zostały właścicielowi udostępnione? Dlatego chcę przeprowadzić jeszcze jedną, bardzo dosadną rozmowę. Jeżeli ona nie pomoże to faktycznie pozostaje mi oficjalne zgłoszenie.
2 joan, brucee 0

joan

#6634439 Napisano: 29.08.2019 15:09:30
malenka - powodzenia emotka Obawiam się, że po następnym razem po ataku tego psa ktoś straci oko...

BTW -> porób zdjęcia / filmiki psa, gdy biega luzem. Żeby się potem koleś nie wykręcał emotka

warcik

#6634450 Napisano: 29.08.2019 15:28:22
Potrzebuję nr tel. do  TQ Group- od bonów z "Troszczymy się..." z Kauflandu. Czy ktoś pomoże?
0 0

malenka

#6634455 Napisano: 29.08.2019 15:39:35
koniczynka123 napisał(a):

malenka napisał(a):

W poniedziałek mojego partnera ugryzł pies sąsiada. Spacerowaliśmy po publicznej drodze przy której stoi nieogrodzony dom sąsiada i pies w zasadzie codziennie biega tam puszczony luzem bez smyczy i kagańca. Pies teoretycznie zna nas, bo przechodzimy tam niemal codziennie i niejednokrotnie rozmawialiśmy z jego właścicielem. Nie wiemy z jakiego powodu tym razem zaatakował ani tym bardziej dlaczego mnie obiegł łukiem, a na mojego faceta skoczył bez jakiegokolwiek wcześniejszego warczenia czy szczekania. Nie zgłosiliśmy sprawy na policję bo na szczęście rana nie jest duża (pies wbił jeden kieł w przedramię), a dodatkowo sąsiad jest dalszą rodziną i obiecał, że pies od tej poty będzie siedział w kojcu. Okazuje się jednak, że pies siedział w kojcu dwa dni, od wczoraj znów biega bez kagańca, a my nijak nie możemy zrezygnować z chodzenia tą drogą. Pies jest duży (owczarek niemiecki), a dodatkowo dowiedziałam się, że zaatakował w ten sposób dwie inne osoby. Czy jeżeli teraz wezwę policję i zgłoszę poniedziałkowe zajście to policja podejmie jakiekolwiek działania? Czy zupełnie spaliliśmy sprawę nie wzywając policji w poniedziałek bezpośrednio na miejsce zdarzenia? Nie chcieliśmy robić afery, myśleliśmy, że właściciel psa wyciągnie wnioski, ale najwidoczniej tak się nie stało. 

My mieliśmy 20 lat temu owczarka(chowanego od małego), który nie atakował nikogo, jedynie osoby które wypiły piwo. Nie chodzi o pijanych ale jeśli ktoś przyszedł w odwiedziny(a zdarzyło się to 4x- znajomym po piwku) to wskakiwał na nich przewracał i atakował. Weterynarz stwierdził, że nasz pies ma "uczulenie" na zapach piwa. Mieszkaliśmy wtedy na przeciw hurtowni piwa i pewno opary mu zaszkodziły emotka albo niechlubna przeszłość właścicieli rodziców naszego psa

Alkohol w naszym przypadku nie wchodził w grę. W żaden sposób też psa nie sprowokowaliśmy, nasza zwykła rutyna- szliśmy tą samą drogą co zwykle. Atak nastąpił w kompletnej ciszy, najlepszym skojarzeniem będą tutaj polujące wilki, one też atakują cicho i szybko. Ja winię tutaj osobowość psa. Został kupiony za 500zł, zapewne z jakiejś pseudo-hodowli, z cech owczarków pozostał mu tylko wygląd. Pies ma kilka lat, a w mojej opinii mentalnie wciąż zachowuje się jak szczeniak, jest  rozchwiany emocjonalnie, być może uważał nawet ten atak za formę zabawy. Wina jednak jest wyłącznie po stronie właściciela, który lubi psy w typie owczarków, ale kompletnie ignoruje fakt, że takie psy potrzebują dużo czasu i uwagi które ostatecznie ukształtują ich zachowanie wobec ludzi i innych zwierząt. 
1 joan 0

Gość: kermit

#6634505 Napisano: 29.08.2019 17:18:10
Każdy może sobie iść publiczną drogą pachnąc jak chce i ubrany jak chce. Pies, czy ma na coś "alergię" czy nie powinien być zamknięty na terenie posesji, a jeśli jest poza nią powinien być prowadzony na smyczy. I tyle. Zaniedbanie właściciela jest bezsprzeczne. Mam nadzieję, że sprawdziliście szczepienia psa, a ranę obejrzał lekarz? Z tego co wiem to lekarz ma w takiej sytuacji obowiązek zawiadomienia sanepidu, a pies jeśli nie ma aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie musi być poddany obserwacji.

ziolko

#6634525 Napisano: 29.08.2019 18:27:32
malenka pierwsze co pomyślałam, to to, czy pies ma aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie?? jeśli nie, to Twojego faceta czekają bolesne zastrzyki.
Im wcześniej dostanie się zastrzyki, tym lepiej. Chyba nie chcesz, żeby Twój facet miał wściekliznę, bo Ty z dobrego serca nie chciałaś zgłaszać kogoś z dalekiej rodziny?

Kolejna sprawa - skąd wiesz, że dane poprzedniej osoby zgłaszającej biegającego psa na policję zostały udostępnione temu facetowi??
1 brucee 0

ziolko

#6634528 Napisano: 29.08.2019 18:31:42
superloser - no to zgłoś to "wyżej", czyli na PROFIL BIEDRONKI na FB emotka  Wskaż adres sklepu i datę, kiedy miało to miejsce. I postrasz Sanepidem 
0 0

ziolko

#6634530 Napisano: 29.08.2019 18:44:19
warcik napisał(a):

TQ Group

numer ze strony... Kontakt
TQ Group sp. z o.o.

tel: +48 61 830 00 95
fax: +48 61 830 00 95 
[email protected]

Prosisz o połączenie z panią, co zajmuje się tym konkursem i podajesz nazwę etapu
0 0

ziolko

#6634533 Napisano: 29.08.2019 18:49:20
superloser napisał(a):

ziolko napisał(a):

@superloser - no to zgłoś to "wyżej", czyli na PROFIL BIEDRONKI na FB  emotka  Wskaż adres sklepu i datę, kiedy miało to miejsce. I postrasz Sanepidem 

FB jest chyba prowadzony przez podmiot trzeci a nie przez J.M.
Pracownicy sklepu beda olewać rozmrożone produkty ze wzgledu na straty a ludzie, zwlaszcza dzieci beda miały rozwolnienie ...

To jest bardzo prawdopodobne, że prowadzi inna firma. Tak samo, jak Lidla, Carrefoura czy Tesco.
Jednak z doświadczenia wiem, że warto pisać o problemach w sklepach na profilach na fb emotka  co Ci szkodzi? stracisz chwilę na opisanie problemu i tyle.. 
0 0

ziolko

#6634546 Napisano: 29.08.2019 19:33:51
superloser widać masz złe doświadczenia... ja tam pisałam o róznych sprawach, publicznie i na pw i jakoś udało mi się pozytywnie załatwić swoje sprawy.
0 0

malenka

#6634611 Napisano: 30.08.2019 07:52:18
ziolko napisał(a):

malenka pierwsze co pomyślałam, to to, czy pies ma aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie?? jeśli nie, to Twojego faceta czekają bolesne zastrzyki.
Im wcześniej dostanie się zastrzyki, tym lepiej. Chyba nie chcesz, żeby Twój facet miał wściekliznę, bo Ty z dobrego serca nie chciałaś zgłaszać kogoś z dalekiej rodziny?

Kolejna sprawa - skąd wiesz, że dane poprzedniej osoby zgłaszającej biegającego psa na policję zostały udostępnione temu facetowi??

Tak, pies na szczęście jest szczepiony. A o sprawie z policją wiem, bo sam właściciel psa chwalił się przed innymi sąsiadami, że jego syn zna policjantów i po znajomości ujawnili mu kto anonimowo sprawę zgłosił. No i okazało się że faktycznie była to ta osoba którą wskazał. To też pokazuje skalę problemu.
1 brucee 0

ziolko

#6634742 Napisano: 30.08.2019 12:13:55
malenka napisał(a):

ziolko napisał(a):

malenka pierwsze co pomyślałam, to to, czy pies ma aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie?? jeśli nie, to Twojego faceta czekają bolesne zastrzyki.
Im wcześniej dostanie się zastrzyki, tym lepiej. Chyba nie chcesz, żeby Twój facet miał wściekliznę, bo Ty z dobrego serca nie chciałaś zgłaszać kogoś z dalekiej rodziny?

Kolejna sprawa - skąd wiesz, że dane poprzedniej osoby zgłaszającej biegającego psa na policję zostały udostępnione temu facetowi??

Tak, pies na szczęście jest szczepiony. A o sprawie z policją wiem, bo sam właściciel psa chwalił się przed innymi sąsiadami, że jego syn zna policjantów i po znajomości ujawnili mu kto anonimowo sprawę zgłosił. No i okazało się że faktycznie była to ta osoba którą wskazał. To też pokazuje skalę problemu.

Tak... między innymi skalę problemu w policji, że podają dane osób, które zgłaszają anonimowo.
W końcu nie na darmo anonimowo, skoro obawiają się o swoje interesy.
Ciekawe, czy można zgłosić gdzieś wyżej takie wynoszenie informacji z komendy?? i podawanie ich osobom postronnym?
0 0

malenka

#6634745 Napisano: 30.08.2019 12:21:39
ziolko napisał(a):

malenka napisał(a):

ziolko napisał(a):

malenka pierwsze co pomyślałam, to to, czy pies ma aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie?? jeśli nie, to Twojego faceta czekają bolesne zastrzyki.
Im wcześniej dostanie się zastrzyki, tym lepiej. Chyba nie chcesz, żeby Twój facet miał wściekliznę, bo Ty z dobrego serca nie chciałaś zgłaszać kogoś z dalekiej rodziny?

Kolejna sprawa - skąd wiesz, że dane poprzedniej osoby zgłaszającej biegającego psa na policję zostały udostępnione temu facetowi??

Tak, pies na szczęście jest szczepiony. A o sprawie z policją wiem, bo sam właściciel psa chwalił się przed innymi sąsiadami, że jego syn zna policjantów i po znajomości ujawnili mu kto anonimowo sprawę zgłosił. No i okazało się że faktycznie była to ta osoba którą wskazał. To też pokazuje skalę problemu.

Tak... między innymi skalę problemu w policji, że podają dane osób, które zgłaszają anonimowo.
W końcu nie na darmo anonimowo, skoro obawiają się o swoje interesy.
Ciekawe, czy można zgłosić gdzieś wyżej takie wynoszenie informacji z komendy?? i podawanie ich osobom postronnym?

No niestety tak jest jak się mieszka na wiosce. Każdy zna kogoś, kto zna kogoś, kto może załatwić coś itd... Zresztą to w ogóle jest wielki problem podkarpacia. Tutaj układy i układziki liczą się moim zdaniem dużo bardziej niż w innych częściach Polski. Dodatkowo, po wojnie i powojennych konfliktach zostało w ludziach takie podejście, że kapuś/donosiciel to jest najgorsza zaraza. Czyli na naszym przykładzie: źle że pies ugryzł, ale jeszcze gorzej, jeśli naślemy na sąsiada policję. Temat rzeka.
0 0

edith

#6636052 Napisano: 03.09.2019 14:55:28
Jaką polecacie drukarkę  chodzi mi o to aby wkłady były tanie ,drukowala w kolorze i musi być   skaner emotka
0 0

magdalena-1989

#6636257 Napisano: 03.09.2019 22:55:33
Czy ma ktoś wykupioną opcje Empik premium? Chciałabym kupić pieluszki pampers pantsy 5, mam kod znizkowy z loterii visa30zł... czy ktos byłby uprzejmy ze swojego konta kupic mi ? emotka Bo wtedy kosztuje 119zł,anormalnie 139.Oczywiście podaje kod i robie przelew reszty kwoty do dopłaty emotka  
0 0

FBbeata7

#6636359 Napisano: 04.09.2019 11:35:33
Nie wiem, czy jestem tak mało kumata, ale nie mogę otworzyć formularza zwycięzcy z budżetu Kaufland.Może ktoś coś wie?
0 0

andii

#6636364 Napisano: 04.09.2019 11:38:30
FBbeata7 napisał(a):

Nie wiem, czy jestem tak mało kumata, ale nie mogę otworzyć formularza zwycięzcy z budżetu Kaufland.Może ktoś coś wie?

https://e-kupon.i...aufland/kobieta.html +paragon
0 0

FBbeata7

#6636388 Napisano: 04.09.2019 12:33:08
andii napisał(a):

FBbeata7 napisał(a):

Nie wiem, czy jestem tak mało kumata, ale nie mogę otworzyć formularza zwycięzcy z budżetu Kaufland.Może ktoś coś wie?

https://e-kupon.i...aufland/kobieta.html +paragon

Dziękuję.
1 andii 0

pioge7

#6636392 Napisano: 04.09.2019 12:38:35
edith napisał(a):

Jaką polecacie drukarkę  chodzi mi o to aby wkłady były tanie ,drukowala w kolorze i musi być   skaner emotka

Brother ... od kilku lat mam jedną i tą samą. Niby kosztowała 450 zł ale wkłady do niej po 3-4 zł (zależy od modelu), sama się czyści w nocy i tusze nie wysychają... tusze wymieniam raz na 3-4 miesiące, a drukuję dość dużo jak na domowe warunki emotka  
wczesniej kupiłem hp... niby kosztowała 180 zł ale tusze po 100 zł do niej. Stale wydychały tusze i trzeba było kupić nowe tonery i po kilku razach tusze przewyższyły brothera. 


magdalena-1989 napisał(a):

Czy ma ktoś wykupioną opcje Empik premium? Chciałabym kupić pieluszki pampers pantsy 5, mam kod znizkowy z loterii visa30zł... czy ktos byłby uprzejmy ze swojego konta kupic mi ? emotka Bo wtedy kosztuje 119zł,anormalnie 139.Oczywiście podaje kod i robie przelew reszty kwoty do dopłaty emotka  

Może warto by było pomysleć o zbiorowym zakupie emotka
tak jak ja mam z Allegro smart. Płacimy z rodzeństwem po 10 zł i kupujemy na rok, hasłem do konta sie dzielimy i kto co chce to sobie kupuje. Zaraz się wraca.  Może warto by było pomysleć o takiej inwestycji z Empik na forum emotka ja korzystam raz na rok... ale są tacy co kupują stale emotka  
0 0