Reklama na e-Konkursy.info

Pomocy!!!!

shineoff

#6467436 Napisano: 26.02.2018 14:22:00
Mam pytanie odnośnie konkursów na FB. Bardzo wiele z nich to konkursy na zasadzie "polub i udostępnij", a laureatów się losuje. Jak zapewne wiecie, takie działania są nielegalne, a do organizacji loterii potrzebne są zgody Izby Celnej i innych organów. Dodatkowo organizatorzy nie mają prawa wymagać ani udostępniania, ani oznaczania znajomych (słynne "zaproś do zabawy") - czego z resztą wiele osób nie chce robić, aby nie zaśmiecać sobie tablicy, tudzież powinni opublikować regulamin konkursu, o czym często "zapominają". Pytanie brzmi: czy ktoś z Was już pisał do organizatorów, że takie konkursy są nielegalne? Czy ktoś otrzymał jakąś rzetelną odpowiedź? Co można zrobić w takiej sytuacji?
0 0

agakaz2

#6467445 Napisano: 26.02.2018 14:44:50
shineoff napisał(a):

Mam pytanie odnośnie konkursów na FB. Bardzo wiele z nich to konkursy na zasadzie "polub i udostępnij", a laureatów się losuje. Jak zapewne wiecie, takie działania są nielegalne, a do organizacji loterii potrzebne są zgody Izby Celnej i innych organów. Dodatkowo organizatorzy nie mają prawa wymagać ani udostępniania, ani oznaczania znajomych (słynne "zaproś do zabawy") - czego z resztą wiele osób nie chce robić, aby nie zaśmiecać sobie tablicy, tudzież powinni opublikować regulamin konkursu, o czym często "zapominają". Pytanie brzmi: czy ktoś z Was już pisał do organizatorów, że takie konkursy są nielegalne? Czy ktoś otrzymał jakąś rzetelną odpowiedź? Co można zrobić w takiej sytuacji?

Przecież nikt nie zmusza do udziału
0 0

joan

#6467459 Napisano: 26.02.2018 14:58:06
shineoff napisał(a):

Mam pytanie odnośnie konkursów na FB. Bardzo wiele z nich to konkursy na zasadzie "polub i udostępnij", a laureatów się losuje. Jak zapewne wiecie, takie działania są nielegalne, a do organizacji loterii potrzebne są zgody Izby Celnej i innych organów. Dodatkowo organizatorzy nie mają prawa wymagać ani udostępniania, ani oznaczania znajomych (słynne "zaproś do zabawy") - czego z resztą wiele osób nie chce robić, aby nie zaśmiecać sobie tablicy, tudzież powinni opublikować regulamin konkursu, o czym często "zapominają". Pytanie brzmi: czy ktoś z Was już pisał do organizatorów, że takie konkursy są nielegalne? Czy ktoś otrzymał jakąś rzetelną odpowiedź? Co można zrobić w takiej sytuacji?


Nie pisałam, bo to prawie w 100% buraczane profile, a takich mi nie żal - uczestników tym bardziej. Natomiast w przypadku fajnego profilu możesz napisać PW do organizatora i poprosić, by zmienił treść akcji, np. dodał zadanie typu "Jakim komplementem obdarzyłbyś nasz sklep? Uzasadnij (max 200 znaków)".
0 0

pioge7

#6467508 Napisano: 26.02.2018 16:06:55
ma ktoś drukarkę co drukuje dwustronnie za jednym razem? Szukam właśnie takiego modelu i zastanawia mnie bo jezcze takiej nie miałem emotka czy ona drukuje faktycznie za jednym zamachem dwie strony tekstu ? czy coś trzeba zmieniać, albo ustawiać przed samym drukowaniem w wordzie? 
0 0

ewka.kr

#6467547 Napisano: 26.02.2018 17:32:57
Mam ipada. nigdy nie miałam takiego sprzetu.czy ktos podpowie jak go uruchomić? nie mam konta apple id. czy jakbym go sprzedawała/dawała na prezent, a założe takie konto na siebie (docelowo w przyszlosci chce zakupic iphone i korzystac z wlasnego konta) to ktos bedzie sie mogł potem włamać i usunąć moje np dane,zdjęcia itp z innego urzadzenia apple?Prosze o priv jeśli ktoś uzywa ipada i pomoże
0 0

bonitta

#6467554 Napisano: 26.02.2018 17:57:52
Wysłalam zgłoszenie na loterię KAMIS, zwrotnie otrzymałam sms z uciętą treścią: w celu weryfikacji. Jak rozumiem gdzies mam przesłać skan paragonu, czy ktoś może mnie doinformować gdzie? emotka
0 0

bonitta

#6467564 Napisano: 26.02.2018 18:16:52
koniczynka123 napisał(a):

bonitta napisał(a):

Wysłalam zgłoszenie na loterię KAMIS, zwrotnie otrzymałam sms z uciętą treścią: w celu weryfikacji. Jak rozumiem gdzies mam przesłać skan paragonu, czy ktoś może mnie doinformować gdzie? emotka

Pelna treść smsa brzmi:"Dziękujemy za zgłoszenie do loterii. W przypadku wygranej skontaktujemy sie z tobą. Pamietaj o koniecznosci zachowania
oryginalnego paragonu w celu weryfikacji" -nic więc nie musisz wysyłać

Pięknie dziękuję! Myślalam, że weryfikują wyrywkowo paragony :
0 0

pioge7

#6467568 Napisano: 26.02.2018 18:20:59
cb656 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

ma ktoś drukarkę co drukuje dwustronnie za jednym razem? Szukam właśnie takiego modelu i zastanawia mnie bo jezcze takiej nie miałem emotka czy ona drukuje faktycznie za jednym zamachem dwie strony tekstu ? czy coś trzeba zmieniać, albo ustawiać przed samym drukowaniem w wordzie? 

Drukarki takie są to normalne drukujące po jednej stronie w jednym przebiegu, sztuczka polega na tym, że przed wypluciem papieru na zewnątrz jest on odwracany i w drugim przebiegu zadrukowywana jest druga strona. Dopiero potem drukarka wysuwa zadrukowany dwustronnie arkusz papieru.

aż sie bałem jak zobaczyłem w powiadomieniu że ty odpisałeś emotka co mi napiszesz emotka
aha, ale ona np. rozpoznaje że mam w wordzie 20 stron i sama drukuje dwustronnie czy coś trzeba przycisnąć zaznaczyć?
A co jak chcę wydrukwoać 10 stron i każda na osobnej kartce?  
0 0

@gnieszk@

#6467569 Napisano: 26.02.2018 18:25:08
pioge7 napisał(a):

cb656 napisał(a):

pioge7 napisał(a):

ma ktoś drukarkę co drukuje dwustronnie za jednym razem? Szukam właśnie takiego modelu i zastanawia mnie bo jezcze takiej nie miałem emotka czy ona drukuje faktycznie za jednym zamachem dwie strony tekstu ? czy coś trzeba zmieniać, albo ustawiać przed samym drukowaniem w wordzie? 

Drukarki takie są to normalne drukujące po jednej stronie w jednym przebiegu, sztuczka polega na tym, że przed wypluciem papieru na zewnątrz jest on odwracany i w drugim przebiegu zadrukowywana jest druga strona. Dopiero potem drukarka wysuwa zadrukowany dwustronnie arkusz papieru.

aż sie bałem jak zobaczyłem w powiadomieniu że ty odpisałeś emotka co mi napiszesz emotka
aha, ale ona np. rozpoznaje że mam w wordzie 20 stron i sama drukuje dwustronnie czy coś trzeba przycisnąć zaznaczyć?
A co jak chcę wydrukwoać 10 stron i każda na osobnej kartce?  

W opcjach drukowania zaznaczasz druk jedno- lub dwustronny.
1 mia 0

shineoff

#6467584 Napisano: 26.02.2018 19:06:14
ewka.kr napisał(a):

Mam ipada. nigdy nie miałam takiego sprzetu.czy ktos podpowie jak go uruchomić? nie mam konta apple id. czy jakbym go sprzedawała/dawała na prezent, a założe takie konto na siebie (docelowo w przyszlosci chce zakupic iphone i korzystac z wlasnego konta) to ktos bedzie sie mogł potem włamać i usunąć moje np dane,zdjęcia itp z innego urzadzenia apple?Prosze o priv jeśli ktoś uzywa ipada i pomoże

Ipada nie mam, ale mam Iphony odkąd pojawiły się na rynku. Musisz założyć konto, natomiast jak będziesz go oddawała/sprzedawała to po prostu zerujesz ustawienia do fabrycznych i tyle - chociaż powiem szczerze, że ja jeszcze nie miałam takiej potrzeby, bo moje iphony kończyły marnie i nie dało się ich sprzedać nawet do serwisu na części emotka   Warto mieć itunes na komputerze jeśli nie masz Maca (bo tam jest on w defaulcie) żeby móc synchronizować dane, nie wiem jaki jest windowsowy program do zdjęć, na macu są po prostu "zdjęcia" i synchronizuje się automatycznie. 
0 0

shineoff

#6467586 Napisano: 26.02.2018 19:12:28
joan napisał(a):

shineoff napisał(a):

Mam pytanie odnośnie konkursów na FB. Bardzo wiele z nich to konkursy na zasadzie "polub i udostępnij", a laureatów się losuje. Jak zapewne wiecie, takie działania są nielegalne, a do organizacji loterii potrzebne są zgody Izby Celnej i innych organów. Dodatkowo organizatorzy nie mają prawa wymagać ani udostępniania, ani oznaczania znajomych (słynne "zaproś do zabawy") - czego z resztą wiele osób nie chce robić, aby nie zaśmiecać sobie tablicy, tudzież powinni opublikować regulamin konkursu, o czym często "zapominają". Pytanie brzmi: czy ktoś z Was już pisał do organizatorów, że takie konkursy są nielegalne? Czy ktoś otrzymał jakąś rzetelną odpowiedź? Co można zrobić w takiej sytuacji?


Nie pisałam, bo to prawie w 100% buraczane profile, a takich mi nie żal - uczestników tym bardziej. Natomiast w przypadku fajnego profilu możesz napisać PW do organizatora i poprosić, by zmienił treść akcji, np. dodał zadanie typu "Jakim komplementem obdarzyłbyś nasz sklep? Uzasadnij (max 200 znaków)".

Widziałam sporo konkursów (nawet w bazie, sama takich nie dodaję, bo nie będę rozpowszechniać nielegalnych konkursów) i organizatorzy często byli spoko. Buraczane butiki z ciuchami z ali omijam szerokim łukiem, a tam takie konkursy są chyba codziennie emotka Do jednego (normalnego) napisałam kulturalnie informując o sytuacji, ale mnie olał emotka  
Co do faktu, że "nikt nie zmusza do udziału" - zgadzam się, ale to nie znaczy, że mamy się godzić na takie warunki i nie odzywać się, jeśli komuś to nie pasuje. A tu nie dość, że nie pasuje to wielu osobom, to jeszcze jest to sprzeczne z prawem. Chyba można w jakiś sposób zareagować? Czy jeśli ktoś kogoś okradnie to też mam siedzieć cicho, bo "jak się nie podoba to się nie odzywaj"?
2 radosna, joan 0

shineoff

#6467635 Napisano: 26.02.2018 22:05:12
cb656 napisał(a):

radosna napisał(a):

Czy OLX chroni konsumentów? Jeśli kupuję towar i okazuje się, że jest uszkodzony,
to można odzyskać pieniądze? Serwis dał informację, że dana rzecz jest niesprawna.

"Konsument" to pojęcie odnoszące się do wymiany handlowej z podmiotami gospodarczymi. W przypadku prywatnej umowy kupna-sprzedaży miedzy prywatnymi osobami, jeśli w ofercie nie było zastrzeżenia, że dopuszcza zwrot, to chyba pozamiatane. emotka

W żaden sposób Cię nie chroni jeśli kupiłeś od osoby prywatnej emotka  OLX się nadaje do kupowania ciuchów i tanich rzeczy, bo coś droższego to strach kupić, jak później okaże się kradzione, zepsute, czy coś. Zostaniesz i bez pieniędzy i bez rzeczy, a do tego OLX nawet nie ma systemu opinii, żeby poznać czy kupujesz coś od normalnego uczciwego człowieka, czy też od oszusta lub złodzieja emotka  
0 0

kasiaj110

#6467911 Napisano: 27.02.2018 17:33:01
Pytanie z innej beczki-  od jakiegoś czasu mam problem z laptopem - i nie wiem czy to co dzisiaj się dzieje na portalu to wina mojego sprzętu. 
Chcąc sprawdzić czy konkurs jest w bazie/dodać go - wyskakuje mi napis że nieprawidłowy adres url - próbowałam na kilka sposobów- wspisując np. ręcznie i też ten sam błąd emotka   -  znalazłam parę konkursów i chciałam dodać ale za chiny ludowe nie potrafię... dlatego HELP emotka  

i o matko i córko już idzie hmmmm emotka i wpisuję tak samo tzn kopiuję adres - laptop do zaorania idzie emotka  
0 0

agakaz2

#6467919 Napisano: 27.02.2018 18:03:15
Ktoś korzystał z usług Bla Bla Car?
0 0

pioge7

#6467936 Napisano: 27.02.2018 19:00:17
kasiaj110 napisał(a):

Pytanie z innej beczki-  od jakiegoś czasu mam problem z laptopem - i nie wiem czy to co dzisiaj się dzieje na portalu to wina mojego sprzętu. 
Chcąc sprawdzić czy konkurs jest w bazie/dodać go - wyskakuje mi napis że nieprawidłowy adres url - próbowałam na kilka sposobów- wspisując np. ręcznie i też ten sam błąd emotka   -  znalazłam parę konkursów i chciałam dodać ale za chiny ludowe nie potrafię... dlatego HELP emotka  

i o matko i córko już idzie hmmmm emotka i wpisuję tak samo tzn kopiuję adres - laptop do zaorania idzie emotka  

Przed adresem masz http:// ? Bo często kopiując adres tego nie ma
0 0

agakaz2

#6467950 Napisano: 27.02.2018 19:23:47
cb656 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

Ktoś korzystał z usług Bla Bla Car?

Nigdy nie wiesz, czy kierujący autem jest jego właścicielem ani tym bardziej, czy ma prawo jazdy, nie ćpa, nie jedzie napruty...

To chyba podziękuje
0 0

rogaliczek

#6467977 Napisano: 27.02.2018 21:24:38
cb656 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

cb656 napisał(a):

agakaz2 napisał(a):

Ktoś korzystał z usług Bla Bla Car?

Nigdy nie wiesz, czy kierujący autem jest jego właścicielem ani tym bardziej, czy ma prawo jazdy, nie ćpa, nie jedzie napruty...

To chyba podziękuje


BlaBlaCar nie sprawuje żadnej kontroli zachowania Użytkowników oraz pozostałych użytkowników Platformy. Nie jest właścicielem, nie prowadzi eksploatacji, ani nie zarządza pojazdami stanowiącymi przedmiot Ogłoszeń i nie oferuje żadnych Przejazdów na Platformie. Użytkownik uznaje, że BlaBlaCar nie kontroluje w żaden sposób prawidłowości i prawdziwości Ogłoszeń, Miejsc i Przejazdów oraz ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Działając jedynie jako pośrednik w ramach wspólnych przejazdów, BlaBlaCar nie świadczy żadnych usług transportowych i nie prowadzi działalności przewoźnika – rola BlaBlaCar jest ograniczona wyłącznie do zapewnienia dostępu do Platformy. Użytkownicy (Kierowcy lub Pasażerowie) działają wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Znam osoby co wybierały taką formę podrózy i było ok. Raczej sugerowałabym poczytać opinie innych podrózujących o danej osobie która oferuje przejazd.
0 0

rogaliczek

#6467980 Napisano: 27.02.2018 21:35:24
cb656 napisał(a):

rogaliczek napisał(a):

Znam osoby co wybierały taką formę podrózy i było ok. Raczej sugerowałabym poczytać opinie innych podrózujących o danej osobie która oferuje przejazd.

Ja też znam osoby, które przeżyły podróż autostopem emotka Sam tak kiedyś jeździłem.
Czasy mamy inne i więcej jest oszołomstwa za kierownicą. Mam dziś dużo mniejsze zaufanie i ono nie wzięło się powietrza, tylko z doświadczeń. Rejestracja i weryfikacja osoby na podstawie konta na Facebooku - to uważasz za bardzo rzetelne, przekonujące i super wiarygodne?

Ja wcale tak nie uważam,gdyż nie mam zbytnio zaufania do obcych ludzi. Sama osobiście nie korzystałam z blablacara.
0 0

nkba

#6468018 Napisano: 28.02.2018 08:01:15
cb656 napisał(a):

rogaliczek napisał(a):

Znam osoby co wybierały taką formę podrózy i było ok. Raczej sugerowałabym poczytać opinie innych podrózujących o danej osobie która oferuje przejazd.

Ja też znam osoby, które przeżyły podróż autostopem emotka Sam tak kiedyś jeździłem.
Czasy mamy inne i więcej jest oszołomstwa za kierownicą. Mam dziś dużo mniejsze zaufanie i ono nie wzięło się powietrza, tylko z doświadczeń. Rejestracja i weryfikacja osoby na podstawie konta na Facebooku - to uważasz za bardzo rzetelne, przekonujące i super wiarygodne?

Cała moja młodość to podróże autostopem emotka Może niezbyt dalekie ale zawsze tak jeździłyśmy z dziewczynami emotka Zwłaszcza na wagary w liceum emotka Teraz nigdy bym się na to nie zdecydowała emotka
0 0

azaflora

#6468036 Napisano: 28.02.2018 08:46:01
rogaliczek napisał(a):


BlaBlaCar nie sprawuje żadnej kontroli zachowania Użytkowników oraz pozostałych użytkowników Platformy. Nie jest właścicielem, nie prowadzi eksploatacji, ani nie zarządza pojazdami stanowiącymi przedmiot Ogłoszeń i nie oferuje żadnych Przejazdów na Platformie. Użytkownik uznaje, że BlaBlaCar nie kontroluje w żaden sposób prawidłowości i prawdziwości Ogłoszeń, Miejsc i Przejazdów oraz ich zgodności z obowiązującymi przepisami. Działając jedynie jako pośrednik w ramach wspólnych przejazdów, BlaBlaCar nie świadczy żadnych usług transportowych i nie prowadzi działalności przewoźnika – rola BlaBlaCar jest ograniczona wyłącznie do zapewnienia dostępu do Platformy. Użytkownicy (Kierowcy lub Pasażerowie) działają wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Znam osoby co wybierały taką formę podrózy i było ok. Raczej sugerowałabym poczytać opinie innych podrózujących o danej osobie która oferuje przejazd.

Kilkoro znajomych korzystało z BlaBla i wszystko było OK. Natomiast jedna osoba przewoziła w kontenerku małego psa, wiozła go za wcześniejszą zgodą kierowcy i współpasażerów, prosto ze schroniska do tymczasu czy hoteliku. Psina kiblował w schronie dość długo, a więc "pachniał", jak większość schroniskowców emotka , po kilkudziesięciu kilometrach, kierowca i współpodróżujący zwyczajnie nie wytrzymali i kazali jej opuścić samochód, wysadzili ją na przydrożnym parkingu.  Podróż miała być tania, pomijając nerwy, okazała się drogą inwestycją. Z drugiej strony - nie dziwię się, my jesteśmy przyzwyczajone, tamci ludzie nie wytrzymali... Różnie może być, ryzyko jakieś zawsze istniejeemotka
0 0