Reklama na e-Konkursy.info

Pomocy!!!!

ziolko

#6407127 Napisano: 24.09.2017 20:46:49
aendrius1 napisał(a):

535999929Czy ktoś kojarzy numer?

https://ktodzwoni...numer/535999929.html
1 aendrius1 0

anet

#6407163 Napisano: 24.09.2017 23:50:24
Kinder bueno-> 'kod niepełny lub błędny' (komunikat już przy drugim kodzie)-miał ktoś tak? emotka
0 0

@gnieszk@

#6407165 Napisano: 24.09.2017 23:54:35
anet napisał(a):

Kinder bueno-> 'kod niepełny lub błędny' (komunikat już przy drugim kodzie)-miał ktoś tak? emotka

Mi się nie zdarzyło. Pokombinuj ze znakami czasem B=8  7=T itd. Wszystkie zgody zaznaczyłaś (4) ?
0 0

zielonooka85

#6407167 Napisano: 25.09.2017 00:05:30
Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą?
0 0

anet

#6407168 Napisano: 25.09.2017 00:11:41
@@gnieszk@ napisał(a):

anet napisał(a):

Kinder bueno-> 'kod niepełny lub błędny' (komunikat już przy drugim kodzie)-miał ktoś tak? emotka

Mi się nie zdarzyło. Pokombinuj ze znakami czasem B=8  7=T itd. Wszystkie zgody zaznaczyłaś (4) ?

Tak, wszystkie zgody zaznaczone. Wcześniej tak się nie zdarzało, opakowania mają datę ważności do 03.2018r.,więc też nie są to "stare"kody..
0 0

anet

#6407170 Napisano: 25.09.2017 00:13:48
koniczynka123 napisał(a):

anet napisał(a):

Kinder bueno-> 'kod niepełny lub błędny' (komunikat już przy drugim kodzie)-miał ktoś tak? emotka

Ja miałam tak dziś przy 8 kodach, wszystkie z 1 sklepu (z 1 pudełka), ważność do marca 2018r. Z innego sklepu wszystko ok, jutro do nich będę pisała, kody na pewno miałam dobrze wprowadzone!

Też mam 2 opakowania z datami do 03.2018r.,ale z różnych sklepów. To,co je łączy to litera "B" na końcu, no chyba,że to "8",ale ewidentnie wygląda na "B".. innej przyczyny nie mogę się doszukać i też chyba do nich napiszę.
0 0

FBanna2

#6407171 Napisano: 25.09.2017 00:35:46
[quote=
zielonooka85 napisał(a):

Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą?

anet] Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą? skan, foto itp
0 0

zielonooka85

#6407312 Napisano: 25.09.2017 12:50:32
[quote=
Dziękuję emotka !
FBanna2] [quote=
zielonooka85 napisał(a):

Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą?

anet] Mam pytanie, co do tego konkursu Puma do osób, które wygrały (gratulacje!) - w jaki sposób oni weryfikują paragon, chcą jego zdjęcie, czy przesyłkę pocztą? skan, foto itp
0 0

anet

#6407871 Napisano: 26.09.2017 15:29:12
koniczynka123 napisał(a):

koniczynka123 napisał(a):

anet napisał(a):

Kinder bueno-> 'kod niepełny lub błędny' (komunikat już przy drugim kodzie)-miał ktoś tak? emotka

Ja miałam tak dziś przy 8 kodach, wszystkie z 1 sklepu (z 1 pudełka), ważność do marca 2018r. Z innego sklepu wszystko ok, jutro do nich będę pisała, kody na pewno miałam dobrze wprowadzone!

Odpisali mi, że wszystkie numery u nich są zarejestrowane emotka no bardzo śmieszne- ciekawe jakim cudem, no i na jaki numer paragonu jak nie zapisywałam skoro były błędne emotka

No nieźle..Jeśli tak, to też troche będę miała namieszane.
0 0

kinzao

#6408127 Napisano: 27.09.2017 09:01:18
Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.

Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka

Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.
Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka
0 0

netka2000

#6408129 Napisano: 27.09.2017 09:08:05
kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka

Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.
Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać
 w rocznym PIT

asiatko

#6408156 Napisano: 27.09.2017 10:19:29
dlaczego czasem mozna bez problemu wklepac i zglosic paragon na pelne ziarno, a czasem tak jak dzis lipa? Wklepuje wsio poprawinie, robie ok, i nic sie nie dzieje. Juz resetowalam kompa, odświeżałam stronę itd. I probowalam juz w 2 przegladarkach. Wkurzam sie bo od 7 rano do teraz nie umiem sie zglosic.
0 0

awi

#6408167 Napisano: 27.09.2017 10:40:23
netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.
Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać
 w rocznym PIT

 Podatek od nagrody zostaje opłacony przez organizatora lub laureata przy jej odbiorze (chyba 10%).Wartość wygranej została więc już opodatkowana. Sprzedając nagrodę poniżej jej wygranej wartości laureat nie ma zysku lecz ponosi stratę.  Zysk byłby wtedy, gdyby sprzedano powyżej jej wcześniej ustalonej i opodatkowanej wartości. A więc jak to jest?emotka

slonko365

#6408172 Napisano: 27.09.2017 10:42:22
netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'.
Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać
 w rocznym PIT

A mam jeszcze pytanie, jak rozumiecie ten "zysk" - jako całość kwoty za jaką się coś sprzedało? Bo skoro sprzedaję coś znacznie poniżej wartości rynkowej, to tak na chłopski rozum, zysku nie mam, raczej stratę...
Edit: widzę awi, że mamy tą samą zagwozdkę emotka
2 kinzao, awi 0

netka2000

#6408207 Napisano: 27.09.2017 11:19:11
slonko365 napisał(a):

netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'. Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać
 w rocznym PIT

A mam jeszcze pytanie, jak rozumiecie ten "zysk" - jako całość kwoty za jaką się coś sprzedało? Bo skoro sprzedaję coś znacznie poniżej wartości rynkowej, to tak na chłopski rozum, zysku nie mam, raczej stratę...
Edit: widzę awi, że mamy tą samą zagwozdkę emotka

Wygrałeś nagrodę o wartości 1000 zł. Organizator zapłacił 100 zł (10%) podatku od WYGRANEJ. Czyli ty nabyłeś ową rzecz za 0 zł. Obojętnie po jakiej sprzedasz cenie (przed upływem pół roku) to ta cena jest twoim zyskiem. I ją należy wykazać w PIT. Tak na marginesie: pół roku liczy sie od następnego miesiąca w którym otzrymałeś nagrodę. Np. wygrałeś we wrześniu to nieopodatkowana sprzedaż nastąpi w kwietniu następnego roku
1 slonko365 0

nkba

#6408216 Napisano: 27.09.2017 11:29:18
netka2000 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

Nieprawda! Bierze się pod uwagę wartość nagrody z regulaminu! Jeżeli sprzedasz ją za mniej przed upływem pół roku za mniejszą kwotę to podatku nie płacisz, a jeśli sprzedasz drożej to od różnicy (wart.sprzedaży minus wart. z regulaminu). emotka

estrelitta

#6408219 Napisano: 27.09.2017 11:32:35
netka2000 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'. Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać w rocznym PIT

A mam jeszcze pytanie, jak rozumiecie ten "zysk" - jako całość kwoty za jaką się coś sprzedało? Bo skoro sprzedaję coś znacznie poniżej wartości rynkowej, to tak na chłopski rozum, zysku nie mam, raczej stratę...
Edit: widzę awi, że mamy tą samą zagwozdkę emotka

Wygrałeś nagrodę o wartości 1000 zł. Organizator zapłacił 100 zł (10%) podatku od WYGRANEJ. Czyli ty nabyłeś ową rzecz za 0 zł. Obojętnie po jakiej sprzedasz cenie (przed upływem pół roku) to ta cena jest twoim zyskiem. I ją należy wykazać w PIT. Tak na marginesie: pół roku liczy sie od następnego miesiąca w którym otzrymałeś nagrodę. Np. wygrałeś we wrześniu to nieopodatkowana sprzedaż nastąpi w kwietniu następnego roku

Dziwne, a co w sytuacji, jeśli w regulaminie nie ma wartości nagrody? (bywają takie regulaminy)
0 0

slonko365

#6408225 Napisano: 27.09.2017 11:39:34
netka2000 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

A mam jeszcze pytanie, jak rozumiecie ten "zysk" - jako całość kwoty za jaką się coś sprzedało? Bo skoro sprzedaję coś znacznie poniżej wartości rynkowej, to tak na chłopski rozum, zysku nie mam, raczej stratę...
Edit: widzę awi, że mamy tą samą zagwozdkę emotka

Wygrałeś nagrodę o wartości 1000 zł. Organizator zapłacił 100 zł (10%) podatku od WYGRANEJ. Czyli ty nabyłeś ową rzecz za 0 zł. Obojętnie po jakiej sprzedasz cenie (przed upływem pół roku) to ta cena jest twoim zyskiem. I ją należy wykazać w PIT. Tak na marginesie: pół roku liczy sie od następnego miesiąca w którym otzrymałeś nagrodę. Np. wygrałeś we wrześniu to nieopodatkowana sprzedaż nastąpi w kwietniu następnego roku

Też tak myślałam, i zgodnie z taką interpretacją płaciłam podatek emotka
Ale niedawno usiłowałam się dowiedzieć jeszcze raz jak to jest na infolinii urzędu skarbowego. I wszystko było jasne do momentu "i od ZYSKU proszę zapłacić podatek". Jak się zaczęłam dopytywać, co jest tym zyskiem, to już tak jasno nie było, i stanęło na tym, że skoro sprzedaję poniżej wartości regulaminowej, od której już podatek został odprowadzony, to nie mam zysku, i nic nie płacę, tylko informuję urząd o sprzedaży (dla przedmiotów sprzedanych do pół roku od nabycia liczonego jak napisałaś, w zeznaniu rocznym).
Ale Pani na infolinii to może być jedno, a osoba z lokalnego US może już to inaczej interpretować. Dlatego też jestem ciekawa, jak to "praktycznie' rozwiązują osoby, które sprzedają droższe rzeczy przed upływem pół roku.
Tak na marginesie, to możnaby jeszcze dywagować o kosztach - skoro jest zysk, to i są koszty jego uzyskania emotka  ale to pewnie by US za bardzo nie interesowało emotka
0 0

pioge7

#6408226 Napisano: 27.09.2017 11:40:00
estrelitta napisał(a):

netka2000 napisał(a):

slonko365 napisał(a):

netka2000 napisał(a):

kinzao napisał(a):

Trochę nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku, więc spróbuje tutaj - jeżeli jednak gdzieś istnieje podobny temat to proszę o przeniesienie.Od razu mówię - jestem laikiem w tych kwestiach, pracuje na normalną umowę, nie prowadzę działalności więc wszystkiego typu podatki interesowały mnie do tej pory jak zeszłoroczny śnieg emotka Kwestia opodatkowania sprzedanych nagród - co jakiś czas wpada nagroda, której wartość spokojnie przekracza 1000-2000zł. Część z tych rzeczy wystawiam na allegro / olx itp i sprzedaje. Pieniądze oczywiście wpływają na moje konto czyli ślad po tych transakcjach pozostaje. Sprzedaż jest oczywiście nieregularna i nie ma nic wspólnego ze sprzedażą 'sklepową'. Co z podatkiem od takiej sprzedaży? Uwzględniacie to potem w waszych PIT'ach? Staracie się sprzedawać poza allegro i pieniądze "do skarpety"? emotka Będę wdzięczny za wypowiedzi osób, które bawią się w to dłużej bo dla mnie to dopiero pierwszy 'rok podatkowy' z konkursami emotka

Jeżeli sprzedajesz po pół roku od wygrania - nie ma podatku. W przeciwnym przypadku należy zysk wykazać w rocznym PIT

A mam jeszcze pytanie, jak rozumiecie ten "zysk" - jako całość kwoty za jaką się coś sprzedało? Bo skoro sprzedaję coś znacznie poniżej wartości rynkowej, to tak na chłopski rozum, zysku nie mam, raczej stratę...Edit: widzę awi, że mamy tą samą zagwozdkę emotka

Wygrałeś nagrodę o wartości 1000 zł. Organizator zapłacił 100 zł (10%) podatku od WYGRANEJ. Czyli ty nabyłeś ową rzecz za 0 zł. Obojętnie po jakiej sprzedasz cenie (przed upływem pół roku) to ta cena jest twoim zyskiem. I ją należy wykazać w PIT. Tak na marginesie: pół roku liczy sie od następnego miesiąca w którym otzrymałeś nagrodę. Np. wygrałeś we wrześniu to nieopodatkowana sprzedaż nastąpi w kwietniu następnego roku

Dziwne, a co w sytuacji, jeśli w regulaminie nie ma wartości nagrody? (bywają takie regulaminy)

U mnie babka w urzędzie skarbowym jak pytałem to powiedziała że mam uwzględnić kwotę sprzedaży a nawet jeśli np. Dałem przesylke 10 zł a zapłaciłem 8 zł to to 2zl to też mój zysk. Jak jej powiedziałem że przecież kopertę muszę kupić i taśmy to powiedziała że mam na to mieć paragon i trzymać.  ;( 
1 slonko365 0

andziulka21

#6408234 Napisano: 27.09.2017 11:46:14
Co mogę zrobić w takiej sytuacji, wczoraj doladowalam konto telefonu na 8 zl, wysłałam tylko.dwa sms premium po 60pare groszy, a dziś patrzę i mam na koncie 0,40 gr emotka  internet używałam tylko na wifi, a rozmowy mam darmowe..' 
To już nie pierwszy raz, a bok twierdzi,że pewnie na coś wydałam emotka
0 0