Reklama na e-Konkursy.info

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

pionas

#6677852 Napisano: 28.01.2020 13:11:59
anialistopad napisał(a):

Pstrokata strona i reklamy na calym ekranie

przyznam szczerze że myślałem że Semantic nie jest używana emotka
dalej masz ten problem? spróbuj odświeżyć stronę...
0 0

anialistopad

#6677857 Napisano: 28.01.2020 13:28:15
Już odświeżałam i dalej to samo, a to moja ulubiona wesja. Na androidzie to mam -samsung a10 w iPhonie jest    spoko 
0 0

pionas

#6677937 Napisano: 28.01.2020 19:04:20
forrrum napisał(a):

Wygląda to tak:
- dodaję nowy konkurs, wklejam link do strony, system szuka...
- nie znajduje niczego, więc otwiera formularz do uzupełnienia danych
- chcę zatwierdzić, klikam "wyślij" i w tym momencie system wskazuje "ale już mamy takie zgłoszenie"
- klikam w podany link i widzę ZUPEŁNIE INNY konkurs!
- system pyta, czy mam pewność, mogę jeszcze przecież kliknąć "dodaj mimo to"
- przewijam niżej, sprawdzam dokładnie opis i ODKRYWAM ZMIENIONY LINK!
- na pierwszym miejscu w linkach jest jakiś link do ZUPEŁNIE INNEGO konkursu, a mój link został przesunięty na drugą pozycję

Było tak już kilka razy. Zignorowałem, nie zgłaszałem. Zbędny link tylko usuwałem i dodawałem "swój" konkurs normalnie.
Przy kolejnym takim przypadku porobię screeny.

Wklejany jest dodatkowy link (tzw. canonical) który też jest sprawdzany pozwala to dodatkowo uzupełnić formularz i zmniejszyć prawdopodobieństwo późniejszego ręcznego odrzucenia zgłoszenia.
0 0

pionas

#6677970 Napisano: 28.01.2020 21:57:37
forrrum napisał(a):

pionas napisał(a):

forrrum napisał(a):

Wygląda to tak:
- dodaję nowy konkurs, wklejam link do strony, system szuka...
- nie znajduje niczego, więc otwiera formularz do uzupełnienia danych
- chcę zatwierdzić, klikam "wyślij" i w tym momencie system wskazuje "ale już mamy takie zgłoszenie"
- klikam w podany link i widzę ZUPEŁNIE INNY konkurs!
- system pyta, czy mam pewność, mogę jeszcze przecież kliknąć "dodaj mimo to"
- przewijam niżej, sprawdzam dokładnie opis i ODKRYWAM ZMIENIONY LINK!
- na pierwszym miejscu w linkach jest jakiś link do ZUPEŁNIE INNEGO konkursu, a mój link został przesunięty na drugą pozycję

Było tak już kilka razy. Zignorowałem, nie zgłaszałem. Zbędny link tylko usuwałem i dodawałem "swój" konkurs normalnie.
Przy kolejnym takim przypadku porobię screeny.

Wklejany jest dodatkowy link (tzw. canonical) który też jest sprawdzany pozwala to dodatkowo uzupełnić formularz i zmniejszyć prawdopodobieństwo późniejszego ręcznego odrzucenia zgłoszenia.

Zupełnie tego nie rozumiem. Ani samej metody, ani tym bardziej powodu takiego mieszania w pokrzywach.
Jeszcze raz, byśmy się dobrze zrozumieli:
- zgłaszam konkurs jakimś linkiem "a" i w opisie nadaję mu tytuł przykładowo "WYGRAJ APARAT FOTOGRAFICZNY"
- system melduje, że "mamy już taki konkurs" i podaje jego nazwę, która jest totalnie inna, przykładowo "CO ZROBIĆ, GDY ZAWODZI MYSZ KOŚCIELNA POD MIOTŁĄ?"
- wklejony przez system nowy link nie ma nic wspólnego z moim linkiem, nie pochodzą z tej samej domeny, RÓŻNIĄ SIĘ WSZYSTKIM!!!
 emotka
To jest tylko męczące prowadzanie w błąd i mieszanie w głowach, generuje niepotrzebne nerwy i niepotrzebną podwójną robotę. emotka emotka

przecież to jest tylko informacja i możesz przejść pierwszy krok. cb nic się nie zmieniło w tej kwestii. jedyne co doszło to to że do listy dodaje (jeśli znajdzie) adres canonical.
wyświetlane są maksymalnie dwa linki ten do konkursu i (jeśli jest) do regulaminu. pozostałe linki są ukrywane ale przy wypełnianiu pierwszego kroku formularza są brane pod uwagę
1 @gnieszk@ 0

Gość: ossuarium

#6677993 Napisano: 29.01.2020 01:03:27
pionas napisał(a):

nic się nie zmieniło w tej kwestii. jedyne co doszło to to że do listy dodaje (jeśli znajdzie) adres canonical.
wyświetlane są maksymalnie dwa linki ten do konkursu i (jeśli jest) do regulaminu. pozostałe linki są ukrywane ale przy wypełnianiu pierwszego kroku formularza są brane pod uwagę

To co piszesz, byłoby zrozumiałe w sytuacji, gdybym podczas zgłaszania podawał w formularzu KILKA linków dotyczących jednego i tego samego konkursu (bo na przykład piszą o nim w różnych miejscach*), jednak w zgłaszanym przypadku wcale tak nie jest - posługuję się wyłącznie JEDNYM linkiem (nawet nie dodaję osobnego do regulaminu), a system dodaje jakieś kanoniczne. TEGO właśnie nie czaję.

*) kiedyś tak robiłem - do czasu, aż uderzyło mnie, że z dajmy na to z trzech dodawanych w zgłoszeniu, w bazie widoczny jest tylko jeden (plus ewentualnie drugi, w osobnym polu, do regulaminu), pozostałe giną gdzieś w niebycie i nie są widoczne w opisie konkursu. Nie wnikam, jaki powód za tym stoi, przyjąłem fakt do wiadomości i daję jeden link. Cóż, człowiek się uczy całe życie. Na przykład tego, że nie warto się starać, wychodzić poza szereg, tylko trzeba równać do średniej. W końcu dla mnie jako zgłaszającego to też wygodniej mniej pisać/wklejać, niż więcej. emotka

P.S. Z mojego punktu widzenia - EOT. Przyjmuję do wiadomości, że tak będzie, nie muszę rozumieć.
0 0

pionas

#6677999 Napisano: 29.01.2020 07:20:42
forrrum napisał(a):

pionas napisał(a):

nic się nie zmieniło w tej kwestii. jedyne co doszło to to że do listy dodaje (jeśli znajdzie) adres canonical.
wyświetlane są maksymalnie dwa linki ten do konkursu i (jeśli jest) do regulaminu. pozostałe linki są ukrywane ale przy wypełnianiu pierwszego kroku formularza są brane pod uwagę

To co piszesz, byłoby zrozumiałe w sytuacji, gdybym podczas zgłaszania podawał w formularzu KILKA linków dotyczących jednego i tego samego konkursu (bo na przykład piszą o nim w różnych miejscach*), jednak w zgłaszanym przypadku wcale tak nie jest - posługuję się wyłącznie JEDNYM linkiem (nawet nie dodaję osobnego do regulaminu), a system dodaje jakieś kanoniczne. TEGO właśnie nie czaję.

*) kiedyś tak robiłem - do czasu, aż uderzyło mnie, że z dajmy na to z trzech dodawanych w zgłoszeniu, w bazie widoczny jest tylko jeden (plus ewentualnie drugi, w osobnym polu, do regulaminu), pozostałe giną gdzieś w niebycie i nie są widoczne w opisie konkursu. Nie wnikam, jaki powód za tym stoi, przyjąłem fakt do wiadomości i daję jeden link. Cóż, człowiek się uczy całe życie. Na przykład tego, że nie warto się starać, wychodzić poza szereg, tylko trzeba równać do średniej. W końcu dla mnie jako zgłaszającego to też wygodniej mniej pisać/wklejać, niż więcej.  emotka

P.S. Z mojego punktu widzenia - EOT. Przyjmuję do wiadomości, że tak będzie, nie muszę rozumieć.

proponuję sobie wygooglować "canonical" lub "link kanoniczny"
0 0

pionas

#6678709 Napisano: 31.01.2020 11:00:28
Jak wiecie jest możliwość zgłaszania błędów lub nadużyć w opisie konkursów lub na forum.
Użytkownik forrrum poruszył problem dotyczący wątku Informują.
Uznał że opis przy formularz z dodawanie odpowiedzi nie spełnia swojej roli.
W głowie narodził się pomysł aby przebudować formularz tak jak to zrobiłem w kilku innych wątkach.
Moja propozycja jest taka:


Problem tkwi w tym że nie wiem czy pole "Link do konkursu na naszej stronie" zrobić jako wymagane czy jako mile widziane emotka
Zastanawiam się czy to nie będzie zbyt czasochłonne i przestaniecie informować o tym na forum?
Pole nie musi być wymagane bo regulamin jasno mówi że nie wolno pisać o konkursach spoza bazy a ja Wam ufam i uważam że będziecie przestrzegali tej zasady emotka Zresztą mało kto teraz jej nie przestrzega emotka

W głowie zrodził się też drugi pomysł, aby to w komentarzach przy opisie konkursu dodać dodatkową opcję:


Co o tym sądzicie?
0 0

pionas

#6678726 Napisano: 31.01.2020 11:20:07
forrrum napisał(a):

pionas napisał(a):

(...) problem dotyczący wątku Informują - opis przy formularz z dodawanie odpowiedzi nie spełnia swojej roli.
W głowie narodził się pomysł... aby to w komentarzach przy opisie konkursu dodać dodatkową opcję:


Co o tym sądzicie?


Ten pomysł ma sens, bo wymuszałby wyszukanie konkursu, o którym chce napisać informujący, co tym samym dałoby innym zainteresowanym JEDNOZNACZNĄ informację, a jaki konkretnie konkurs chodzi, bo może starzy wyżeracze-zawodowcy-nałogowcy orientują się doskonale hasłowo i po niewyraźnym mruknięciu "C4, kołdry" wiedzą w lot, o co kaman, o tyle świeżynka-początkujący-eks-mugole TEŻ CHCIELIBY wiedzieć, o czym toczą się rozmowy. Przestałyby one mieć charakter "wiedzy tajemnej" czy "tajemniczego szyfru", a stałyby się stałym, użytecznym narzędziem służącym ogółowi... emotka

P.S. Z jednym wszak wyjątkiem, jeśli można emotka
Zmieniłbym w tym komunikacie w czerwonej ramce słowo "informajcę" na bardziej znane "informację" emotka

obrazka już nie zmienię, aczkolwiek myślałem że zasugerujecie jakiś krótszy komunikat emotka np. "Informują".
0 0

apoccalipsa

#6678730 Napisano: 31.01.2020 11:26:30
pionas napisał(a):

forrrum napisał(a):

pionas napisał(a):

(...) problem dotyczący wątku Informują - opis przy formularz z dodawanie odpowiedzi nie spełnia swojej roli.
W głowie narodził się pomysł... aby to w komentarzach przy opisie konkursu dodać dodatkową opcję:


Co o tym sądzicie?


Ten pomysł ma sens, bo wymuszałby wyszukanie konkursu, o którym chce napisać informujący, co tym samym dałoby innym zainteresowanym JEDNOZNACZNĄ informację, a jaki konkretnie konkurs chodzi, bo może starzy wyżeracze-zawodowcy-nałogowcy orientują się doskonale hasłowo i po niewyraźnym mruknięciu "C4, kołdry" wiedzą w lot, o co kaman, o tyle świeżynka-początkujący-eks-mugole TEŻ CHCIELIBY wiedzieć, o czym toczą się rozmowy. Przestałyby one mieć charakter "wiedzy tajemnej" czy "tajemniczego szyfru", a stałyby się stałym, użytecznym narzędziem służącym ogółowi... emotka

P.S. Z jednym wszak wyjątkiem, jeśli można emotka
Zmieniłbym w tym komunikacie w czerwonej ramce słowo "informajcę" na bardziej znane "informację" emotka

obrazka już nie zmienię, aczkolwiek myślałem że zasugerujecie jakiś krótszy komunikat emotka np. "Informują".

z jednej strony forrrum ma rację i lepiej żeby był link
z drugiej strony rzeczywiście nie zawsze jest czas na szukanie linku do konkursu a jak ktoś nowy nie rozumie c4 kołdry to zawsze może się zapytać. emotka  Dałabym link opcjonalnie i możliwość dodawnia krótkich informacji 

pionas

#6678732 Napisano: 31.01.2020 11:30:47
Wysłałem do kilku osób prywatną wiadomość z prośbą o przeczytanie mojego wpisu i komentarz do niego emotka

agakaz2

#6678733 Napisano: 31.01.2020 11:31:23
nie chciało by mi się szukać linku sorry ale nie mam aż tyle czasu co niektórzy
mnie wystarczy krótka informacja jak informują i jaki konkurs
0 0

pionas

#6678734 Napisano: 31.01.2020 11:34:34
agakaz2 napisał(a):

nie chciało by mi się szukać linku sorry ale nie mam aż tyle czasu co niektórzy
mnie wystarczy krótka informacja jak informują i jaki konkurs

a taki formularz może być? rozumiem że opcja dodania informacji przez komentarz do konkursu również może być? emotka
0 0

olunka

#6678736 Napisano: 31.01.2020 11:35:40
wg mnie wystarczy z jakiego konkursu i  jak informują emotka zawsze można na forum znaleźć co to za konkurs,sposób zamieszczania tej informacji - obojętny

apoccalipsa

#6678739 Napisano: 31.01.2020 11:38:46
pionas napisał(a):

Wysłałem do kilku osób prywatną wiadomość z prośbą o przeczytanie mojego wpisu i komentarz do niego emotka

odpisałam tutaj 
0 0

kreatia

#6678740 Napisano: 31.01.2020 11:39:37
ja sama dodając jakieś info linkuję do konkursu z bazy, pod jednym jednak warunkiem: że jestem na komputerze. Nie oszukujmy się - linkowanie na telefonie jest mega trudne i raczej nikt tego nie będzie robił. Wydaje mi się, że pole nie powinno być wymagane, oby nie odstraszało przed dodaniem.

formularz jest ok, natomiast dodałabym zamiast wpisywania ręcznego czekboksy: tel, @, sms, fb, ig - przyspieszyło by dodawanie emotka
można też dodać czekboksa "informują teraz", czy "przed chwilą", bo często jest pytanie, czy to info sprzed chwili, czy sprzed kilku godzin.

 /edit: teraz sobie myślę, że czekboksy na telefonie to chyba nie jest spoko rozwiązanie.

estrelitta

#6678741 Napisano: 31.01.2020 11:40:06
W głowie zrodził się też drugi pomysł, aby to w komentarzach przy opisie konkursu dodać dodatkową opcję:


Ta opcja byłaby według mnie idealna. Osoba dodająca wpis poda informację o formie powiadamiania, ewentualnej godzinie i za jaki dzień przy etapach dziennych.

apoccalipsa

#6678742 Napisano: 31.01.2020 11:40:18
olunka napisał(a):

wg mnie wystarczy z jakiego konkursu i  jak informują emotka zawsze można na forum znaleźć co to za konkurs,sposób zamieszczania tej informacji - obojętny

też tak myślę
często wklejam linki i tak, ale to może zniechęcić a lakoniczna z pozoru informacja np ,,T-Mobile dzwoni" czy ,,C4 Colgate" bardzo dużo nam daje. A czasem ktoś jest np w pracy i nie ma czasu na szukanie linku

lowmacp

#6678747 Napisano: 31.01.2020 11:51:16
pionas napisał(a):

Wysłałem do kilku osób prywatną wiadomość z prośbą o przeczytanie mojego wpisu i komentarz do niego emotka

Czuję się zatem zobligowana do odpowiedzi emotka .
Myślę, że wyszukanie konkursu w celu dodania komentarza i zaznaczenia check boxa "informują" to najlepsza opcja. Jest wówczas precyzyjne wskazanie konkursu, bez niepotrzebnych pytań na forum. Nie jest to też żadna filozofia, by takowy konkurs wyszukać, skoro i tak w ten wątek wpis robi osoba, która wygrała, więc będzie uzupełniała formularz laureata, czy oświadczenia itd.
0 0

iwona0103

#6678781 Napisano: 31.01.2020 12:36:22
Jak dla mnie zarówno opcja z opcjonalnym linkiem w wątku jak i dodanie komentarza przez stronę konkursu są ok emotka
Konieczność wklejania linku to za dużo zabawy z telefonu emotka
1 kreatia 0

pionas

#6678806 Napisano: 31.01.2020 13:21:53
forrrum napisał(a):

iwona0103 napisał(a):

Konieczność wklejania linku to za dużo zabawy z telefonu emotka

kreatia napisał(a):

  teraz sobie myślę, że czekboksy na telefonie to chyba nie jest spoko rozwiązanie.


FAKT emotka Zrobienie z poziomu telefonu czegokolwiek wykraczającego poza zwykłe czytanie to jakaś masakra emotka
Dlatego do strony e-konkursy używam prawie wyłącznie przeglądarki z "normalnego" komputera. Jest o niebo wygodniej.

w jakim sensie masakra? masz na myśli stronę czy apkę na Androida?
W obecnym temacie aplikacja na Androida nie jest brana pod uwagę bo nie tam na forum dodaje się sam tekst, nie ma takich formularzy specjalistycznych jak przez przeglądarkę...
0 0