Reklama na e-Konkursy.info

Coś wam się nie podoba? Piszcie!

kreatia

#6482385 Napisano: 17.04.2018 08:13:46
pionas napisał(a):

kreatia napisał(a):

superloser napisał(a):

W oknie wyszukiwania, brak możliwości błędnego spellowania:
Carefour
Duracel
Panten
NIE PRZECHODZI  emotka


W ogóle coś się zmieniło w wynikach wyszukiwania, nad czym ubolewam bardzo. Kiedyś wystarczyło, że wpisałam, np. samoch i wyskakiwały mi wszystkie wyniki, które zawierały tę frazę, samochODY, samochODÓW, samochODZIKI. Dzisiaj, wpiszę samoch i nie ma nic.

Czyli chcąc wyszukać konkursy z voucherami, wpisując frazę "voucher" pojawi mi się konkurs, gdzie do wygrania jest TYLKO JEDEN voucher, bo jak będą dwa voucherY to już nie wyszuka emotka  Dla mnie osobiście: DRAMAT emotka  

kiedyś w bazie było 1000 rekordów, była lekka, teraz jest ponad 130 000 stąd też zmiana sposobu przeszukiwania bazy. Nie jestem Google, nie mam takiego budżetu na autorskie rozwiązania, wybrałem mniejsze zło, jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzenie jakieś bazy synonimów, ale wtedy też znajdzie się ktoś kto będzie chciał odnaleźć konkretną frazę/słowo a nie podobne... Utrzymanie rozwiązania przeszukiwania konkursów na starych zasadach czyli *samoch*, gdzie * to dowolne znaki to koszt ok. 13s na prezentację wyników - kto będzie tyle czekał?

superloser dokładamy wszelkich starań aby konkursy opublikowane były bezbłędne, nie stać mnie na sztuczną inteligencję, mogę zrobić w "locie" korektę że jak ktoś wpisze jakieś błędne słowo (takie które będzie w bazie) to zamieni je na poprawne np: carefour zamieni na carrefour

To wyszukiwanie zmieniło się niedawno, mam rację? Dla mnie to podstawa wyszukiwania konkursów, więc teraz zawaliła mi się ergonomia używania serwisu emotka  Nie zauważyłam, żeby ładowało się jakoś przerażająco długo szczerze mówiąc przy poprzedniej wyszukiwarce, a jestem "z branży", więc jesteś dość wyczulona na te kwestie. eh...:zbanowany:
0 0

pionas

#6482386 Napisano: 17.04.2018 08:17:52
kreatia napisał(a):

pionas napisał(a):

kreatia napisał(a):

superloser napisał(a):

W oknie wyszukiwania, brak możliwości błędnego spellowania:
Carefour
Duracel
Panten
NIE PRZECHODZI  emotka


W ogóle coś się zmieniło w wynikach wyszukiwania, nad czym ubolewam bardzo. Kiedyś wystarczyło, że wpisałam, np. samoch i wyskakiwały mi wszystkie wyniki, które zawierały tę frazę, samochODY, samochODÓW, samochODZIKI. Dzisiaj, wpiszę samoch i nie ma nic.

Czyli chcąc wyszukać konkursy z voucherami, wpisując frazę "voucher" pojawi mi się konkurs, gdzie do wygrania jest TYLKO JEDEN voucher, bo jak będą dwa voucherY to już nie wyszuka emotka  Dla mnie osobiście: DRAMAT emotka  

kiedyś w bazie było 1000 rekordów, była lekka, teraz jest ponad 130 000 stąd też zmiana sposobu przeszukiwania bazy. Nie jestem Google, nie mam takiego budżetu na autorskie rozwiązania, wybrałem mniejsze zło, jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzenie jakieś bazy synonimów, ale wtedy też znajdzie się ktoś kto będzie chciał odnaleźć konkretną frazę/słowo a nie podobne... Utrzymanie rozwiązania przeszukiwania konkursów na starych zasadach czyli *samoch*, gdzie * to dowolne znaki to koszt ok. 13s na prezentację wyników - kto będzie tyle czekał?

superloser dokładamy wszelkich starań aby konkursy opublikowane były bezbłędne, nie stać mnie na sztuczną inteligencję, mogę zrobić w "locie" korektę że jak ktoś wpisze jakieś błędne słowo (takie które będzie w bazie) to zamieni je na poprawne np: carefour zamieni na carrefour

To wyszukiwanie zmieniło się niedawno, mam rację? Dla mnie to podstawa wyszukiwania konkursów, więc teraz zawaliła mi się ergonomia używania serwisu emotka  Nie zauważyłam, żeby ładowało się jakoś przerażająco długo szczerze mówiąc przy poprzedniej wyszukiwarce, a jestem "z branży", więc jesteś dość wyczulona na te kwestie. eh... :zbanowany:

pierwsze zmiany były gdzieś ponad pół albo nawet rok temu, ostatnio była dopracowywana o nowe przypadki...
1 kreatia 0

kreatia

#6482388 Napisano: 17.04.2018 08:41:59
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wyszukiwarka będzie działać tak jak jeszcze niedawno, a do tego czasu... wychodzi na to, że muszę sobie obrać nową drogę "wyszukiwania"  emotka  
Ale dzięki za włożoną pracę w forum, pionas, widać, że Ci się chce   emotka
0 0

kreatia

#6482399 Napisano: 17.04.2018 09:46:57
cb656, pierwsze co zrobiłam to testowanie wujka emotka
no nie działa po części frazy emotka
0 0

pionas

#6482408 Napisano: 17.04.2018 10:10:00
kreatia napisał(a):

cb656, pierwsze co zrobiłam to testowanie wujka emotka
no nie działa po części frazy emotka

spróbuj tak:
samoch site:e-konkursy.info
1 kreatia 0

kreatia

#6482410 Napisano: 17.04.2018 10:13:22
pionas napisał(a):

kreatia napisał(a):

cb656, pierwsze co zrobiłam to testowanie wujka emotka
no nie działa po części frazy emotka

spróbuj tak:
samoch site:e-konkursy.info

bardzo słabe te wyniki, bo szuka też po forum i zakończone. nie da rady emotka  ale dzięki
stara wyszukiwarka była najlepsza na świecie emotka  (lepsza od gugla, jak widać!)
0 0

pionas

#6482416 Napisano: 17.04.2018 10:40:19
cb656 konkursy podobne sa wybierane na podstawie tagów. W obu przypadkach jest ten sam tag - kubek...
0 0

pionas

#6482425 Napisano: 17.04.2018 10:49:35
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

cb656 konkursy podobne sa wybierane na podstawie tagów. W obu przypadkach jest ten sam tag - kubek...

Aha emotka
Czyli jakby w zgłoszeniach nowych konkursów w polu tagi wpisywać "auto, samochód, samoch, pojazd" to na takie hasło "samoch" konkurs by sie odmnalazł jednak. emotka
Widzisz, to jest potwierdzenie mojego wcześniejszego intuicyjnego działania, które kiedyś z oburzeniem skrytykowałeś, mianowicie dodawałem tagi do zgłaszanych konkursów uwzględniające możliwe do popełnienia błędy. Nie podam linku do konkretnego przykładu, bo to dawno było, kiedy mi się jeszcze bardziej chciało, niż teraz emotka
Ale podam z głowy jako przykład zasadę, jaką się kierowałem: skoro konkurs jest organizowany w Carrefour dla marki Knorr, to warto uwzglednić, że ludkowie mogą nie pamietać, jaka jest pisownia, czyli w tagi poszło zarówno poprawny Carrefour jak i Carefor, Carefour czy knor.
W tym szaleństwie była pewna metoda - ułatwienie znalezienia przez szukających, którzy mają prawo do popełniania błędów emotka

tak jak wcześniej pisałem staramy się nie publikować błędów, dlatego carefor jest niepoprawne i podlega korekcie i tak jak pisałem wcześniej:

mogę zrobić w "locie" korektę że jak ktoś wpisze jakieś błędne słowo (takie które będzie w bazie) to zamieni je na poprawne np: carefour
zamieni na carrefour

0 0

pionas

#6482428 Napisano: 17.04.2018 10:58:41
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

tak jak wcześniej pisałem staramy się nie publikować błędów...

Starajcie się towarzyszu, starajcie emotka
Zwłaszcza na hasło konkrus emotka bo to chyba ulubione błędne słówko, tyle go jest (część zgłaszałem wcześniej, ale uparcie się powtarza) emotka Nie tylko to słówko zresztą, tylko już nie zgłaszam, bo potem mi wyrzucasz, że się czepiam emotka

akurat od jakiegoś czasu monitoruję to już, ma to podlegać pod autokoretkę, która jest w fazie testów + rozwijana o kolejne słowa emotka
0 0

kreatia

#6482456 Napisano: 17.04.2018 11:35:02
emotka emotka emotka
0 0

pionas

#6482510 Napisano: 17.04.2018 13:07:07
kreatia napisał(a):

emotka emotka emotka

to są testy, jeśli nie będzie przeciążało serwera to tak zostanie jeśli będzie odczuwalne spowolnienie (zamulanie) strony wróci do tego co było...
1 kreatia 0

defed

#6482760 Napisano: 18.04.2018 09:48:04
cb656 napisał(a):

nie działa mi rozwijanie listy głosujących

U mnie też tylko znak zapytania (stara wersja, na Chrome).
0 0

pionas

#6482771 Napisano: 18.04.2018 10:14:02
cb656 napisał(a):

Czy cacheowanie musi trwać tak długo? Umieszczony w bazie o 7 rano, półtora godziny później nadal w zakończonych, choć trwa. Dlaczego? https://www.e-kon...zystwie-gwiazdy.html

to nie cache to ludzki błąd

cb656 napisał(a):

 pionas a dlaczego przykładowo w tym wpisie nie ma nicka osoby głosującej, a jest tylko cyferka "1"? emotka

bo ta osoba usunęła już konto

cb656 napisał(a):

 pionas sprawdź proszę, czy to tylko ja tak mam i czy to tylko w tym miejscu w starszej wersji skórki - ale nie działa mi rozwijanie listy głosujących. Pojawia się jedynie znak zapytania po najechaniu myszką na "więcej" i to wszystko.
Mam wyłączone wszelkie blokady reklam, przeglądarka Firefox.

nie działa bo dla tej podstrony tej opcji nie było, powstała na szybko aby opublikować wyniki do konkursu, a mi była potrzebna liczba a nie lista wszystkich i już tego nie dorabiałem bo jak pisałem kiedyś stara wersja nie będzie już rozwijana...

cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Serio działało powiadamianie gdy ktoś linkował do profilu? Nie przypominam sobie czegoś takiego i nawet w kodzie nie widzę... Mogło być tak że ktoś linkował do profilu ale w linkowanym tekście dał @

I co ja mam na takie coś napisać? emotka Że sobie to zmyśliłem?
To skąd się biorą na forum takie podlinkowania do profilu? Że ludziom chce się zadawać ten trud, zamiast wpisać samą nazwę użytkownika?  Hm...

Jeżeli ktoś dziękuje komuś to link jest generowany przez system, ale gdy ktoś kogoś cytuje to już nie ma podkreślenia.
Jeśli możesz podaj przykład/link...

Przykłady podlinkowania do profilu użytkownika, któremu się odpowiada:
https://www.e-kon...strona/242/#p6475427
https://www.e-kon...strona/4320#p6471743
https://www.e-kon...trona/1650/#p6467674
https://www.e-kon...strona/160/#p6459921
https://www.e-kon...strona/238/#p6452126
https://www.e-kon.../strona/92/#p6317831
https://www.e-kon...strona/143/#p6309511
i tak dalej...

ja swoje wpisy edytuję ręcznie i poprawiam tak aby powiadomienie dotarło także nie bierz pod uwagę moich wypowiedzi...
przeglądałem kod i nie było zaimplementowanej takiej opcji, pojawiła się ona dopiero 21 marca
0 0

pionas

#6482777 Napisano: 18.04.2018 10:38:14
Źle się wyraziłem, jak ktoś linkował to wystarczyło w linku przed loginem dać @ i ja tak robiłem, samo linkowanie nie powiadamiało.

cb656 - nie działało
cb656 - działało

0 0

pionas

#6482779 Napisano: 18.04.2018 10:48:30
cb656 napisał(a):

pionas napisał(a):

Źle się wyraziłem, jak ktoś linkował to wystarczyło w linku przed loginem dać @ i ja tak robiłem, samo linkowanie nie powiadamiało.

Dobra. Rozumiem, że:

ja swoje wpisy edytuję ręcznie i poprawiam tak aby powiadomienie dotarło tak że nie bierz pod uwagę moich wypowiedzi...

polegało na dodaniu ręcznym małpy.
Nadal jednak nie rozumiem, po co umieszczałeś Ty i inni link do całego profilu, skoro aby powiadomienie dotarło, wystarczy dodanie małpy do samego nicka użytkownika? - małpa(przyklejona do)pionas emotka
 pionas

prawdopodobnie ludzie kopiowali login, a on kopiował się wraz z linkiem do profilu... ja czasami tak robiłem, nie wiem jak inni, nie wytłumaczę, teraz działają oba sposoby także moim zdaniem temat można zamknąć emotka
0 0

Gość: dorotawysocka

#6482905 Napisano: 18.04.2018 17:42:51
Proponuję podnieść poziom trudności w dostępie do ekstrawątków np. takich jak Zapowiedzi konkursów, gdzie trzeba dodać minimum 3 konkursy. Marzy mi się, by dodanie konkursów nie było ważne 2 miesiące, ale traciło swoją ważność z datą zakończenia danego konkursu. Spowoduje to konieczność wyszukiwania więcej i częściej nowych konkursów, a baza będzie się rozrastać. Trudniej będzie też dostać karniaka za chwalenie się nagrodą z konkursu, który może się okazać spoza bazy. Co wy na to?
0 0

kreatia

#6483030 Napisano: 19.04.2018 09:36:01
cb656 napisał(a):

dorotawysocka napisał(a):

Proponuję podnieść poziom trudności w dostępie do ekstrawątków np. takich jak Zapowiedzi konkursów, gdzie trzeba dodać minimum 3 konkursy. Marzy mi się, by dodanie konkursów nie było ważne 2 miesiące, ale traciło swoją ważność z datą zakończenia danego konkursu. Spowoduje to konieczność wyszukiwania więcej i częściej nowych konkursów, a baza będzie się rozrastać. Trudniej będzie też dostać karniaka za chwalenie się nagrodą z konkursu, który może się okazać spoza bazy. Co wy na to?

No to jest nas przynajmniej dwoje, bo o coś podobnego wnioskowałem w minionych latach kilkakrotnie. Też marzy mi się, by dostęp gdzieś (chociażby do forum, skoro baza ma być pozbawiona ograniczeń dostępu) był formą nagrody za wkład włożony w rozwój, za przyczynianie się aktywne do wzrostu dobra wspólnego. I tak, podtrzymuję swoją opinię, że obecny system jest tak liberalny, jakby wcale nie miał zachęcać ludzi do masowej aktywności. "A zróbta coś na odczepnego, dla zachowania pozorów".
To z jednej strony. Bo z drugiej... Lament, jaki czasami da się znaleźć na forum (ojej, ojej, ja nieszczęśliwy/wa, zabrali mi dostęp do arcyważnych dla mnie tematów, co ja teraz biedny/a żuczek zrobię bez tych informacji) już przestał mnie nawet bawić. Budzi tylko politowanie.

powiem tak, blokada na niektórych wątkach jest średnia, bo dzięki temu wątki "premium" są rzadko używane, bo dyskusje toczą się w wątkach "freemium". Tyle z tego, że jest bałagan, bo np. o biedronce pisze się w dyskusji o innych konkursach emotka  ja pytając w wątku "exclusive" emotka mam mniejszą szansę na odpowiedź, niż w pytając w darmowym. czyli ostatecznie Ci, którzy nic nie dodają też mają wszystko emotka
0 0

kreatia

#6483035 Napisano: 19.04.2018 09:41:28
cb656 napisał(a):

kreatia napisał(a):

Tyle z tego, że jest bałagan, bo np. o biedronce pisze się w dyskusji o innych konkursach emotka  

Ojej emotka Normalnie strach się bać, co teraz będzie, jak włodarze zaczną się zastanawiać, czy to aby nie podpada pod ulubiony paragraf "pisanie nie na temat". emotka emotka

myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, że zostaliby wtedy na forum sami admini 
0 0

kreatia

#6483042 Napisano: 19.04.2018 09:46:46
i jeszcze jedno byłoby super, gdyby nad każdym wątkiem była informacja, czy wątek jest free, czy premium. Albo innym kolorem? Tak, żeby od razu było wiadomo, czy się pisze na widoku, czy pod kołderką emotka
Bo jak rozumiem premiumy nie indeksują się w google?
0 0

pioge7

#6483248 Napisano: 19.04.2018 19:03:50
pionas nie wiem czy to bład czy co, ale ostatnio wpisywałem w wyszukiwarkę słowo Duracell i wyszukiwarka sama z siebie dodała dodatkową - trzecią literkę "l" i nie wyszukało mi konkursu, próbowałem 4 razy i za każdym razem to samo.
dziś chcę znaleźć konkurs i wpisuję w wyszukiwarkę Knorr i znowu dodało mi trzecią literkę "r" i znowu nie znalazło mi konkursu.  nie wiem co jest nie tak emotka
0 0